Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 469903 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 16, 2007, 14:19:05 »
Czytanie ze zrozumieniem zostało przeze mnie opanowane - przynajmniej docierają do mnie takie sygnały;)
Jak tak się dzieje jak piszesz to niechaj tak się dzieje i niechaj nikt za to na Ciebie nie najeżdża. Twoja i wasza lokalnie sprawa jak WSKR do tego jeszcze nic nie ma.
Skoro przytaczasz formułkę o przybyciu na miejsce
Cytuj
author=to.mash na miejsce zdarzenia ma przybyć najbliższa jednostka ochrony ppoż
To ja też tylko na marginesie pozowlę sobie na przytoczenie jednego z dania z rozp. o KSRG.
"Poziom wojewódzki i krajowy spełnia rolę wspomagającą i koordynującą w sytuacjach wymagających uzycia sił i środków spoza obszaru danego powiatu lub województwa."

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 16, 2007, 15:39:56 »
fireman - "jak koń wygląda każdy widzi",
nie rozumiesz chyba sedna mej wypowiedzi.
Nie chce mi się dyskutować o rzeczach oczywistych - może tylko... jak słyszę słowo "Prokurator" to widzę człowieka który zasłania się prawem w celu uniknięcia odpowiedzialności za swe czyny.


davcio - masz rację ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2007, 17:09:31 wysłana przez to.mash »

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 16, 2007, 16:55:29 »
"koń jaki jest każdy widzi" chyba...  :wacko:

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 17, 2007, 08:38:55 »
fireman - przepisy przepisami a życie podpowiada co innego , tak się składa że pewien odcinek mojej ruchliwej drogi leży 6 km od siedziby JRG z innej komendy i w praktyce gdy coś tam się dzieje od razu do nich dzwonię i proszę o zadysponowanie samochodów (z pominięciem WSKR) kiedyś robiliśmy to przepisowo ale gdy się okazało że czas dojazdu wydłuża się o 5-6 min wróciliśmy do normalności i teraz nikt do nikogo o to się nie czepia.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 24, 2007, 22:36:03 »
Jeżeli mamy sytuacje, ze na granicy terenu chronionego mam zdarzenie to jasna sprawa, że nie zadzwonię do WSKR - u i nie bedę czekał na ich działanie. Dzwponie do nich mówię w czym rzecz i informuję że już poinformowałem właściwe SK o potrzebie wsparcia działań w takim, a takim miejscu takimi i takimi siłami. Zawsze to weryfikują.
Chodzi mi o to, że w przypadku zdarzeń o charakterze zdarzeń o wiekszym zasięgu, których czas likwidacji może być dłuższy temat dysponowania co i z jakiej jednostki należy do WSKR - u.
Poza tym wszystko jest dobrze jak działania zakończono i wszyscy cali w bazach kłopot byłby - czysto teoretycznie - jakby komuś coś się stało.
Przewidując to wg mnie należy korzystać z pomocy WSKR - u w dysponowaniu od tego m.in. są.
Najdogodniejszą chyba  metodą alarmowania w takich sytuacjach byłaby rozmowa bezpośrednia z właściwym co do miejsca zdarzenia SK i WSKR-em jednocześnie na linii.
tylko rozmów konferencyjnych to jeszcze moja centralka nie obsługuje :)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 03, 2007, 11:18:15 »
Dzisiaj odkryłem kolejne niedociągnięcie w SWD , chodzi o katalog obiektów otóż jeżeli mamy zakład pracy stwarzający jakieś zagrożenie i jest on połozony w wiosce która nie posiada ulic to niestety ale go nie dodamy program jest tak napisany że zakłady i obiekty mozemy dodawać tylko i wyłącznie w miejscowościach posiadających ulicę , paranoja.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 03, 2007, 14:08:58 »
Nie mogę skumać o co biega z jedną rzeczą w module SWD a mianowicie w Ewidzie. Przy odbiorze meldunków z JRG powiedzmy, miejscowe zagrożenie kolizja pojazdów w ruchu drogowym, na JRG nie wpisują, a u mnie wychodzi, że zużyto np 0,1 m3 wody. Po konsultacji z KDR okazuje się, że w  JRG takiej pozycji nie uzupełniano. Ktoś się spotkał z taką przypadłością??

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 03, 2007, 23:23:54 »
Ech... Z wodą akurat /na razie/ nie!
Ja z kolei np: Już kilka razy miałem /w meldunku/ samochody spoza powiatu u siebie, choć ich nikt nie dysponował!  ^_^
Trzeba po prostu nadal sprawdzać pkt. po pkt. i bardzo uważać! Inaczej wcześniej, czy później tel. co za głupoty <znów> wpisujecie?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2007, 00:05:36 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 03, 2007, 23:51:52 »
Tak samochody z poza powiatu owszem i u mnie były. Wydaje mi się ze juz ich nie ma od najnowszej wersji :)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 04, 2007, 10:04:32 »
Faktycznie po zassaniu nowej wersji zniknął u mnie problem z samochodami z poza powiatu ale pokazał się problem właśnie z tą wodą i co więcej zużycie wody jako 0,1 w MZ pojawia się tylko przy otrzymaniu meldunku z JRG, w którym zastosowano dział 8xx.

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 04, 2007, 12:13:20 »
No u mnie tego problemu z woda nie ma ? A nie wiesz z ktorej wersji przysylaja ci te meldunki ? moze tu jest przyczynya... :)

Offline stary21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 05, 2007, 20:16:11 »
davcio ma rację. Komendy podległe i WSKR powinny pracować na tej samej wersji SWD.
Pozdrowienia

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 28, 2007, 18:34:57 »
ta sama wersja o tak !  powinno być wszędzie to samo !
chyba ktoś za to odpowiada i ściąga najnowsze wersje i łaty ?
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 29, 2007, 13:05:08 »
Panowie wyszła nowa wersja SWD-ST 1.0.18. ... ale cos sie rozpisuja na stronie Abakusa ze zostala na jakis czas wstrzymana :)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 30, 2007, 21:39:59 »
Czy jest możliwe skopiowanie meldunków ze starego Ewida99 do SWD, odpowiedź jest możliwe. Tylko jak to zrobić?? Ma ktoś może za sobą taką operację ??

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 31, 2007, 09:41:03 »
Tak, z tego co pamietam w ustawieniach SWD-ST jest takie okno "import meldunkow z Ewid99" i trzeba tą operacje powtrzyc na kazdym roku (foldery sa nazwami lat).Pozniej meldunki wskakuja do bufora i trzeba je przeniesc z bufora i juz beda w nowym Ewidzie.
Moze cos przeoczylem ale pisze z pamieci :)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 31, 2007, 10:46:43 »
U mnie to "zdalnie" załatwiła sama firma we własnym zakresie! Tyle, że trzeba mieć bodaj z nimi stosowny pkt. umowy, czy cosik tam - o pomocy techn.?  :wacko:
Pozdr.
Ps. Kasa jak wiadomo! ^_^
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 31, 2007, 11:27:17 »
Tak, z tego co pamietam w ustawieniach SWD-ST jest takie okno "import meldunkow z Ewid99" i trzeba tą operacje powtrzyc na kazdym roku (foldery sa nazwami lat).Pozniej meldunki wskakuja do bufora i trzeba je przeniesc z bufora i juz beda w nowym Ewidzie.
Moze cos przeoczylem ale pisze z pamieci :)

Poszukam jeszcze raz Davcio w SWD tej opcji ale przekopałem go we wszystkie strony i nie mam jej widocznej, może też nie mam uprawnień do takich manewrów. Ale i tak dzięki za jakieś ukierunkowanie.

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 31, 2007, 16:44:43 »
Dzis mam nocke to zerkne i  Ci napisze :)

Nock sie zaczela :)
W SWD: System >> Ustawienia >> Ustawienia programu >> Ewid >> Import meldunków z programu Ewid99 (ikonka).
Dostepne pod warunkiem, ze sie ma uprawnienia do ustawien :)
davcio
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 20:29:41 wysłana przez davcio »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 02, 2007, 17:16:13 »
no i mogłem szukać :) - tak jak napisałeś uprawnienia pookrajane na maxa - wymagania wobec obsady SK też na maxa hehe. Nie mam dostępu do tego to i nic nie zrobię ale i tak dziękuję za pomoc.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 03, 2007, 16:39:26 »
fireman a co z kontem admina ?
a nie stworzyli Ci konta administrator z pełnymi uprawnieniami ?
Jak nie to niech odwala tą robotę operacyjna !
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 14, 2007, 14:31:04 »
Witam,

Jeśli chodzi o SWD-ST, podstawy organizacji systemu, sprzętu, sieci, urządzeń i modułów dodatkowych itp - to odpowiedziałem krótko na temacie dla cytatu "davcio" - jak zorganizować swd w celu ulepszenia pracy,
System prawidłowo będzie działał, jeśli będą zachowane pewne etapy wdrażania z równoczesną standardyzacją sprzętu, nazewnictwa, przyporządkowania do KSIS. System wtedy będzie pomagał w pracy dyspozytorowi, a nie przeszkadzał.
... a jeszcze więcej można wtedy również z niego wyciągnąć ...
- trzeba określić etapy rozwoju systemu, co określono w województwie kujawsko-pomorskim odgórnie i przez około 1,5 roku jesteśmy przodującym województwem w tym zakresie, może nie we wszystkim, bo wszystkiego od razu nie da się zrobić, ale pomału do przodu i jednolicie (wliczając tu nazewnictwo w KSIS, nazewnictwo i klasyfikację zdarzeń w EWID, standardyzację sprzętu, sieci w PSK, modułów podstawowych i dodatkowych, odpowiedzialności za dane przez odpowiednie wydziały - kadry za kadry, technika za expon, Podział bojowy za sprzęt i moduł książki podziału  itd, itd.; w jakiej kolejności wdrażać moduły itp, łącznie z tematem umów serwisowych z abakusem - gdyż do każdego roku dają darmowy moduł, a tu są naprawdę duże oszczędności, jeśli by zliczył wszystko razem co trzeba kupić - ale to już musi podliczyć i przekonać się do tego decydent)
Poza tym - z EWID-ST korzysta całe województwo i nie ma problemu z konwersją, importem, przesyłem itp danych.

Pozdrawiam

mgoleb

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 14, 2007, 21:04:54 »
Wdrożenia generalnie zawsze sa etapowe. No wyjatkiem jest tu PSP, gdzie kazda komenda rozwija SWD w zaleznosci od swiadomosci informatyzacji kadry kierowniczej. Chyba lepiej by bylo gdyby KW narzucila np. ze do roku tego i tego komendy powinny posiadac np. mape cyfrowa, do tego i tego terminale statusow.. itp.. To moja opinia na ten temat ale wtedy czy komendant bylby bardziej czy mnie swiadomy to by byl zoobligowany do rozwoju.
Duzo zalezy od komendanta to fakt, jak on patrzy na sprawy informatyczno - lacznosciowe. Jak jest bardziej kumaty to uzbraja PSK jak mniej to wtedy widac... Ale z drugiej strony czasami sa wazniejsze zakupy a czasami bardzo absurdalne wygrywaja nad potrzebami PSK...

Pozdrawiam
davcio

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 28, 2007, 20:15:13 »
Hehe!
Bynajmniej już nie ma /będzie/ odwiecznego problemu ze słynnym Ewidem w przejściu na Nowy Rok!
Pozdrawiam, spokoju i pomyślności - zarazem Kol. życzę  :wub:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 30, 2007, 10:49:40 »
Aż się łezka w oku kręci i powracają wspomnienia  :wacko:
ale...
http://www.ewid.pl/?set=download&dl_group=SWD_ST#
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 12:07:50 wysłana przez davcio »