Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464688 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 01, 2007, 21:01:41 »
SWD mógłby juz sam kwalifikować pożary pod względem wielkości z parametrów wstawianych przez d-cę akcji do meldunku. Archaizmem wg mnie jest klasyfikacja pożaru i ponowne później wpisywanie wielkości zdarzenia. Sam mógłby to zaznaczać. Chyba ze to jest element edykacyjny - zeby strażak pamiętał non stop o paramertach pożaru..... dodałbym jeszcze w użytych środkach ilość użytych zmywaczy, dyspergentów (dostawić ramkę do wpisywania ilości zaraz po sorbencie), tak by nie wpisywać już tego w opisówce. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 07, 2007, 12:50:22 »
witam
od tygodnia ryję w tym programiku i tak beznajdziejnego programu to jeszcze nie widziałem i za tak "małą" kasę.
 wersja SWD 16,27 chyba nadal zmienia daty w meldunkach  muszę to sprawdzic ale tak mi się wydaje.
wiele ikonek jest nie aktywnych  których nie mozna ukryć - skoro sa nie potrzebne to po co pytam sie po co ma  zaśmiecac i tak naćkany pulpit

jest to program nie intuicyjny
rozumiem że jest to program bazowo-danowy ale czy zawsze mam mieć całe linijki ikonek.i zakładek ??skoro tak na codzien potrzebował kilku.

ostatnio we trzech przez godzinę szukaliśmy zakładki abu wstawić czlowieczków na daną zmianę wszyscu po kilkugodzinnym przeszkoleniu przez firmę ABAKUS.

najlepsze  i tak jest to że w naszym wypadku nic poza rejestratorem (na 4 miechy  dali nam możliwość )nie da się podłączyc do tego programu (cha cha)  więc i tak powiadamianie  i dysponowanie Jrg i osp odbywa się ręcznie po staremu. więc żeby wszystko było ok na papierze  to za każdym razem dopasowujemy czasy ... Bo w innym wypadku samochód zadysponowany bylby 5 minut po zgłoszeniu.
a strona gdzie sie przyjmuje zgłoszenie to też mogła by wyglądać bardziej przejżyście i wolałbym miec w słupka  a naie po całej stronie biegać myszką i klawiaturą.
Dużym minusem jest mała ilośc skrutów klawiszowych- dla mnie jest to duże ułatwienie ale pan z firmy powiedział że tylko 4 % używa więc jestem w miejszej miejszości .

bardzo mi się nie podoba choc komputer nie jest mi obcy i na codzień używam przeróżnych programów to uwazam że ten jest nie wypał.
pozdrowienia od zastępcy - zastępcy dyspozytora ( czyli człowieka z łapanki z jogurtu do zatkania stanowiska)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 08, 2007, 10:47:47 »
Popracowałęm trochę na SWD ST i stwierdzam, że awaryjność i cuda porównywalne z Windowsem :)
Nigdy nie wiesz czym cię zaskoczy.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 09, 2007, 22:38:30 »
Witam!
Cytuj
stwierdzam, że awaryjność i cuda porównywalne z Windowsem Smiley
Nigdy nie wiesz czym cię zaskoczy.
Masz rację, ale już wydaje mi się trochę go "rozgryzłem"  ^_^ i coraz trudniej mu go mnie zaskoczyć-poznałem kilka jego <sztuczek> /czyt. nie dociągnięć/ , choć...  :rolleyes:
Są ludzie w WSKR i KCKR dla których to niemal swego rodzaju "konik" szukanie błędu innych w pewnym sensie programu, ale co tam! Trzeba po prostu uważać jak zwykle bardzo Tu /SK/ i tyle  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 09, 2007, 23:25:10 »
Jeszcze kilkanaście nowszych wersji i będzie hulał.
A za parę lat coś nowego wymyślą.

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 09, 2007, 23:44:57 »
A ja jestem za SWD
Powodów jest kilka:
- jeśli się opanuje jego "zachciewajki" - to wcale nie jest "trudny";
- łączy kilka programów tzn reszta powoli znika;
- mam mniej papieru pod nosem;
 A tak na marginesie - program jak program; informatyk "tworzy' aplikację wg. modelu przedstawionego przez zleceniodawcę - efekt powinien być przez niego zweryfikowany a skoro tak się nie stało to już inna para kaloszy.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 10, 2007, 12:41:34 »
A tak na marginesie - program jak program; informatyk "tworzy' aplikację wg. modelu przedstawionego przez zleceniodawcę - efekt powinien być przez niego zweryfikowany a skoro tak się nie stało to już inna para kaloszy.

i tu jest własnie cały problem że nie wiem kto kogo się pytał o kształt programu.
ideea jest słuszna ale wykonanie gorsze.

ja wiem  że po 10 służbach będę wiedział że to czy tamto znajduje się tam a nie tu.
 znając programy dotychczasowe spodziewałem się więcej intuicyjności mniejmy nadzieję że panowie z firmy A.... jak wszystkim wcisną juz ten programik to wezmą i go ujednolicą żeby ikonka od zapisu była jednakowa i we wszystkich okienka w tym samym miejscu np.  pozdrawiam

Offline zwierzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 11, 2007, 12:12:17 »
Witam!
Jak czynności robicie w SWD ze strażakiem, który przeszedł na emeryturke?
Ja tak:Baza sił i środków->Sprzęt->Ludzie-> Usuń i później poprawa szablonu i grafiku służb.
Proszę o potwierdzenie lub podpowiedź.

Zwierzu

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 18, 2007, 18:57:35 »
Ostatnio pojawił się pierwszy problem w moim SWD otóż po zakończeniu działań w rejestrze wyjazdów wysyłam rejestr do wskr i w tym momencie zmienia mi czasy operacyjne wszystkim samochodom będącym w akcji mało tego zdarzenie figuruje jako nie zakończone zdarzyło mi się to już drugi raz
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline (M)psk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Witajcie! rada dla Piotrka i innych(M)P SK
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 18, 2007, 23:52:57 »
po pierwsze witam serdecznie wszystkich

od jakiegoś czasu przeglądam to forum, traktując je jako źródło "news'ów" związanych z dynamicznie i nieoczekiwanie nastepującymi zmianami w naszej coraz już mniej mundurowej formacji, w końcu postanowiłem napisać...

z swd mam do czynienia od kilku juz lat (abakus testował go na swoim śląskim podwórku od jakiegoś czasu), generalnie jest to dla mnie mega intuicyjny program (pewnie dlatego ze gdy pierwszy raz siadłem za sterami powiatu to swd- w co nieco innej formie- był tam juz przede mną- na marginesie dodam że był to rok 2003) i miałem czas się do niego przyzwyczaić, w międzyczasie zmieniłem województwo i miałem problem z dostosowaniem się do wysyłania osobno wszystkich pierdół typu: katalog( i kasowanie wyjazdów o północy :huh:), rsk, wpisywania wyjazdów w papierową ewidencje itd. itp. ....

...wracając do wypowiedzi Piotrka, istotnie w najnowszej wersji rzeczywiście tak się dzieje...

... ale jest na to rada..

zanim wyslesz REJESTRnajpierw wyślij ukończony meldunek!

a rejestr pójdzie z automatu!
taki bajer mają ustawiony chłopaki na wsk

mam mieszane uczucia co do zastosowania tej funkcji:
-in minus - rejestr jest po to żeby go wysyłać na bierząco do wsk(zastępuje nieszcześny katalog) a w tym przypadku nie ma sensu go wysyłać przed ukończeniem meldunku- w przypadku akcji długotrwałej robi się melina
- in plus - gdy tak wyślemy sprzężone ze soba moduły nie ma ryzyka że będziemy mieć różnice w czasie lokalizacji w karcie zdarzenia i w meldunku (co przy dużej liczbie zdarzeń i klepaniu meldunków na "3 baty" czasem się zdarza

.. skończyłem na razie, :mellow: Michał

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Witajcie! rada dla Piotrka i innych(M)P SK
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 19, 2007, 09:08:52 »
po pierwsze witam serdecznie wszystkich

od jakiegoś czasu przeglądam to forum, traktując je jako źródło "news'ów" związanych z dynamicznie i nieoczekiwanie nastepującymi zmianami w naszej coraz już mniej mundurowej formacji, w końcu postanowiłem napisać...

z swd mam do czynienia od kilku juz lat (abakus testował go na swoim śląskim podwórku od jakiegoś czasu), generalnie jest to dla mnie mega intuicyjny program (pewnie dlatego ze gdy pierwszy raz siadłem za sterami powiatu to swd- w co nieco innej formie- był tam juz przede mną- na marginesie dodam że był to rok 2003) i miałem czas się do niego przyzwyczaić, w międzyczasie zmieniłem województwo i miałem problem z dostosowaniem się do wysyłania osobno wszystkich pierdół typu: katalog( i kasowanie wyjazdów o północy :huh:), rsk, wpisywania wyjazdów w papierową ewidencje itd. itp. ....

...wracając do wypowiedzi Piotrka, istotnie w najnowszej wersji rzeczywiście tak się dzieje...

... ale jest na to rada..

zanim wyslesz REJESTRnajpierw wyślij ukończony meldunek!

a rejestr pójdzie z automatu!
taki bajer mają ustawiony chłopaki na wsk

mam mieszane uczucia co do zastosowania tej funkcji:
-in minus - rejestr jest po to żeby go wysyłać na bierząco do wsk(zastępuje nieszcześny katalog) a w tym przypadku nie ma sensu go wysyłać przed ukończeniem meldunku- w przypadku akcji długotrwałej robi się melina
- in plus - gdy tak wyślemy sprzężone ze soba moduły nie ma ryzyka że będziemy mieć różnice w czasie lokalizacji w karcie zdarzenia i w meldunku (co przy dużej liczbie zdarzeń i klepaniu meldunków na "3 baty" czasem się zdarza

.. skończyłem na razie, :mellow: Michał

Masz racje, ale tak jest w przypadku jednej jednostki i PSK.
Problem zaczyna się w przypadku kilku jednostek, gdzie to właśnie na jednostce pisze się meldunek.
MSK nie może przesłać danych z rejestru wyjazdów do JRG, żebytamta na bazie rejestru napisała meldunek (no przynajmniej nie w prosty i tak intuicyjny sposób o jakim Ty piszesz).
Nawet jeśli prześlesz meldunek na jednostkę, to dana jednostka widzi tylko swoje samochody i źle zsumowuje ludzi i pojazdy będące na akcji (w przypadku większych akcji, w których udział bierze kilka jednostek).
Ogólnie twierdzę, że program nie powinien się nazywać System Wspomagania Decyzji tylko System Archiwizacji Danych. Jeśli się mylę, to proszę o jeden przykład w czym program podpowiedział przy dysponowaniu jednostek lub prowadzeniu akcji. Pracowałem już na prawdziwych SWD, które proponowało rzut jednostek (I, II, III i kolejne), dysponowało dane jednostki włączając alarm i drukując kartę wyjazdu itp.

Offline (M)psk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 19, 2007, 09:54:41 »
nie twierdzę że SWD jest pozbawione błędów, mnie jednak dobrze się na nim pracuje choć masz racje nigdy nie pracowałem w komendzie z więcej niz jednym jogurtem, takiej specyfiki nie doświadczyłem, więc problemy o których piszesz nigdy mnie nie dotyczyły,



co do funkcjonalności SWD i urządzeń nazwijmy je roboczo peryferyjnych jak: terminale statusów, DSP-15, czy DWA i centrala telefoniczna mam nastepujace spostrzeżenia:

centrala slican- szybki dostęp do odsłuchiwania rozmów alarmowych (nie musze pisac o zaletach chyba)

DSP- jednoczesnie moge dysponować kilka OSP nie musze ręcznie wklepywać kodów

DWA- odłączyliśmy to ustrojstwo, zupełnie niepotrzebne automatyczne włączanie alarmu (dzwony grają gdy tylko zadysponujesz zastęp do akcji) przy dysponowaniu np. zastępu do oswietlenia terenu akcji o 4 w nocy  włączanie dzwonków mogłoby grozić linczem :mellow:

terminale- działają bez zarzutów, dla mnie są synonimem wygody (szczególnie w nocy  :wacko:)

więc w jakimś sensie na pewno SWD usprawnia naszą pracę, choć wiele jest w nim do poprawy ja mam pozytywne odczucia

pozdro

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 19, 2007, 11:53:24 »
Aby SWD był pomocny przy dużej ilości zdarzeń musi być zachowana pewna dyscyplina korespondencji radiowej wśród  działających zastępów. podam jako przykład ostatnią ulewę jaka nawiedziła mój powiat. Do zdarzeń zadysponowałem 11 zastępów OSP i 2 PSP na początku wszystko szło dobrze do momentu aż jednostki OSP nie zaczęły samodzielnie dysponować się do kolejnych pompowań co z tego wynikło? otóż po zakończeniu działań kolejne jednostki przekazywały mi gdzie , co i u kogo pompowały a więc miałem tylko 1 czas zadysponowania oraz całkowitego zakończenia działań (powrotu do bazy) każda kolejna z 11 zadysponowanych przekazała mi mniej więcej po 6 zdarzeń w których brała udział co dało w sumie ok 60 interwnecji , to był koszmar wyprowadzić rejestr wyjazdów zajeło mi to 4 godziny , a napisanie 60 meldunków tylko 1,5h . Dlatego Panowie dyżurni moja rada przy dużej ilości zdarzeń na bierząco prowadźcie rejestr zmuście OSP do bierzącego składania meldunków co i gdzie aktualnie robią , pozwoli wam to zaoszczedzić wiele waszego cennego czasu.

Napisałem to aby ostrzec innych przed popełnieniem błędu jakiego ja się dopuściłem (dałem osp wolną rękę)
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline 17xDTL

  • WSKR
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 19, 2007, 15:27:39 »
A ktoś parę wątków wcześniej miał pretensję do WSKR, że czepiają się o byle co. A daj wolną rękę wszystkim M/PSK to wtedy zapomnij o jakiejkolwiek statystyce. Koledzy z M/PSK i tak mają pretensje oto, że za dużo makulatury wysyła się do podległych jednostek. Spróbowałby któryś zadowolić naczelnika operacji i komendanta, a mają oni bardzo ciekawe pomysły. Wracając do SWD, nie widziałem jeszcze programu, który by za człowieka zrobił cokolwiek, a jeżeli już to najpierw człowiek musi w programie wpisać wiele informacji (i to bardzo mocno przemyślanych), aby program ulżył mu w pracy. SWD ma wiele możliwości lecz wydaje mi się, że dyspozytorzy nie mają zbyt wiele czasu na ich poznanie. Kolejna sprawa, każde województwo, a nawet powiat czego innego oczekuje po SWD i to jest przyczyną, że zmiany są wprowadzane powoli. Niejednokrotnie rozmawiałem z ludźmi z Abakusa i żalili się otrzymują sprzeczne informacje od dyspozytorów. Jeden chce to, drugi tego nie potrzebuje, a z kolei  chciałby co innego. Najlepiej gdybyśmy wymienili się doświadczeniami i jednym głosem zakomunikowali Abakusowi co potrzebujemy. Co Wy na to?

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 19, 2007, 21:41:42 »
dlatego polecam wpisywanie własnych uwag do watku jak usprawnić sobie pracę na SK a potem zrobić zbiorówkę i wysłać do abakusa
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline leon z.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Witajcie! rada dla Piotrka i innych(M)P SK
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 19, 2007, 22:28:23 »
Problem zaczyna się w przypadku kilku jednostek, gdzie to właśnie na jednostce pisze się meldunek.
MSK nie może przesłać danych z rejestru wyjazdów do JRG, żebytamta na bazie rejestru napisała meldunek (no przynajmniej nie w prosty i tak intuicyjny sposób o jakim Ty piszesz).
Nawet jeśli prześlesz meldunek na jednostkę, to dana jednostka widzi tylko swoje samochody i źle zsumowuje ludzi i pojazdy będące na akcji (w przypadku większych akcji, w których udział bierze kilka jednostek).
Dyżurny po zakonczeniu akcji wrejestrze zakłada "goły" meldunek z kolejnym numerem a na poszczególnych JRG uzupełniają go, aż ilość błędów będzie 0 lub czasami kilka wymuszonych. Sumowanie nigdy nie zawiodło.

Offline (M)psk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 22, 2007, 12:12:10 »
wracając do problemu który zgłaszał piotfire- chodzi o znikające czasy operacyjne

pisałem o najnowszej wersji SWD ale jak sie okazało na takowej nie pracowałem, dzis podniosłem sobie wersje do 1.016.27 i w tej problemu już nie ma

pozdrawiam i polecam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 23, 2007, 00:51:19 »
Witam!
U mnie np: system sam zmienia jednostki zaliczając je do spoza powiatu, potrafi zmienić godziny, nie przyjmuje racjonalnych danych - trzeba tak jak chce lub na "wymuszonym", co skutkuje tel. z KW. Ma swoje sztuczki i trzeba po prostu uważać i sprawdzać. Nazwa chyba niezbyt obecnie jeszcze pasuje do działania.
DWA mam włączane ręcznie nie robi tego automatycznie i b.dobrze!!!
DSP się sprawdza tyle, że na kanale alarmowym mam zwykle spore zakłócenia i nie zawsze jest potwierdzenie alarmu, choć za zwyczaj sygnał dociera.
Slican też się sprawdza - łatwy i szybki dostęp - choć nieraz się zawiesza w najmniej spodziewanym momencie.
Mapa cyfrowa ładuje się niemiłosiernie długo!
Terminali nie mam do dziś /podobnie jak tel. bezprzewodowych/ mimo zapewnień KP /kasa/ i kicha! Czasy wklepuję ręcznie zwykle mniej więcej - przy większej ilości zdarzeń.
Z OSP jak jest wiadomo - nieraz trudno zapanować. Zależy kto się akurat dorwie do rtf.
Sam program oceniam raczej pozytywnie, ale potrzebne do niego wszystkie moduły i dobry sprzęt komputerowy oraz obeznana obsługa.
Inna sprawa nieraz dowolność interpretacji tych samych zdarzeń w WSKR w zależności od zmiany.
Z czasem mam nadzieję będzie ok. i faktycznie ułatwi pracę. Program wymaga na pewno sporej uwagi.
Pozdr.
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 23, 2007, 20:04:14 »
Cytuj
dzis podniosłem sobie wersje do 1.016.27 i

Ja też mam tą wersję i wczoraj znowu mi pozmieniał czasy mało tego w rejestrze wyjazdów miałem 22 interwencje zakończone ale bez meldunków, ponieważ zawiesił mi się komp musiałem zrobić reset po otwarciu SWD zostały tylko 4 ):
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline (M)psk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:19:19 »
no znowu niestety masz rację piotrek

nie chwalcie dnia przed zachodem słońca..... mówi przysłowie

moja pochopna pozytywna ocena nastapiła po obsłużeniu zaledwie dwóch zdarzeń

27 czasem sobie zmienia czasy, a czasem nie.. (jak na razie w moim przypadku tylko czas lokalizacji)

czyli znowu abakusowska popelina

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 26, 2007, 15:08:29 »
no znowu niestety masz rację piotrek

nie chwalcie dnia przed zachodem słońca..... mówi przysłowie

moja pochopna pozytywna ocena nastapiła po obsłużeniu zaledwie dwóch zdarzeń

27 czasem sobie zmienia czasy, a czasem nie.. (jak na razie w moim przypadku tylko czas lokalizacji)

czyli znowu abakusowska popelina

Usterka usunieta problem był z ustawieniami SWD w WSKR po przegladnięciu rejestru program wykonywał automatyczną aktualizację i zmieniał moje czasy zgłoś to do  abakusa
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline L998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 11, 2007, 00:33:14 »
Panowie... przeczytalem to forum oddeskido deski... i co stwierdzam?????

1. Winicie jakas firme za to ze sprzedala Wam "tani" program... Odp... niech ktoś wcześniej zobaczy ile kosztują inne.... 10x więcej
2. Problemy jakie opisujecie.... jest kilka dobrych uwag, ale.... program wdrazal u mnie czlowiek, ktory zupelnie nie wygladal na informatyka obslugujacego caly kraj, nawet na strazaka nie wygladal, dopiero na szkoleniu okazało sie jak bardzo mylne bylo pierwsze wrazenie... potrafil wytkanc i sobie i nam (Strazy) bledy... I do mnie trafil....
3. Po pierwszym szkoleniu w tym "trudnym i zawiłym programie" nastepne szkolenie przeprowadziłem sam podpierajac sie tylko instrukcjami i czlowiekiem ktory stal mi za plecami i poprawial...wiec chyba nie jest az tak trudno.
4. Jakbyscie przeczytali instrukcje to znaczna czesc Waszych problemow jest w niej opisana
5. Z Abakusa poznalem tylko jednego czlowieka - zostawil minumer na pulpicie po szkoleniu. Dzwonilem do niego kilka razy, ostatnio dzisiaj, ma urlop, ale nie przeszkodzilo mu to zeby porozmaiwac ze mna, podlaczyc sie i Mi pomoc.... Ciekawe ilu z kolegow odebraloby telefon z pracy bedac na urlopie, nie wspominam juz o tym zeby cos zrobic... kiedys, po szkoleniu przeakazalem mu czego mi brakuje w programie i w nastepnej wersji to bylo... narzekacie, a moze po prostu nie chcecie z nimi rozmawiac... Czlowiek na prawde sprawial wrazenie jakby pisali ten progam dla nas, a nie przeciw nam, i to udowadnia mi do czasu jak byl u nas... wszystko czego chcialem jest w nowej wersji...
6. Nie spodziewajcie sie ze jakas firma napisze nam dobry program jak jej nie pomozemy. Tylko My wiemy czego nam potrzeba, bo z kad cywile maja to wiedziec... to nie strazacy, to TYLKO informatycy...
Proponuje przetestowac moj kontakt - jak cos obiecal to dotrzymal slowa... dajcie mu tylko wypoczac.Po urlopie wraca koncem miesiaca...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2007, 08:36:15 wysłana przez L998 »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 11, 2007, 10:37:32 »
SWD czyli System Wspomagania Decyzji , powiedz mi w jaki sposób program pomaga Ci podjąć jakąkolwiek decyzję?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:13:57 »
piotrfire
a jak klikasz na samochodziki to nie decyzja Twoja ? ( w ten sposób dysponujesz autka z PB ).
Co do SWD jak na razie nic ciekawszego nam nie zaproponowano, my i tak nic do gadania nie mamy, to co nam kupią to na tym mamy pracować ale jest i tak lepiej jak w latach dziewięćdziesiątych. Cieszmy sie z tego co mamy - mogło być gorzej lub lepiej ale to już gdybanie.
Pozdr. dla wszystkich po, przed i w trakcie urlopu.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:41:24 »
Cytuj
a jak klikasz na samochodziki to nie decyzja Twoja ?

No właśnie moja , to po co SWD?
ab alio exspectes, alteri quod feceris