Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464731 razy)

Offline marioberg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 04, 2007, 11:21:36 »
Niestety stwierdzam, że nie wiecie co pioszecie pracuje w 400 tys powiecie i SWD bardzo pomaga, zapisz jeden z drugim 40 -ści wyjazdów w czasie służby a potem odpowiedz o której wyjechał samochód z pozycji 20-tej i czy już zakończył działania. A w tym programie wszystko masz wiesz imiennie kto pojechał gdzie. Siądźcie jedną służbę i zapoznajcie się z programem a nie biadolcie że was wszyscy skrzywdzili systemem. Ja pamiętam jak było bez SWD zapisałeś coś na kartce kartkę wziął kumpel bo se coś zapisał i dupa mokra.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 04, 2007, 20:00:56 »
Niestety stwierdzam, że nie wiecie co pioszecie pracuje w 400 tys powiecie i SWD bardzo pomaga, zapisz jeden z drugim 40 -ści wyjazdów w czasie służby a potem odpowiedz o której wyjechał samochód z pozycji 20-tej i czy już zakończył działania. A w tym programie wszystko masz wiesz imiennie kto pojechał gdzie. Siądźcie jedną służbę i zapoznajcie się z programem a nie biadolcie że was wszyscy skrzywdzili systemem. Ja pamiętam jak było bez SWD zapisałeś coś na kartce kartkę wziął kumpel bo se coś zapisał i dupa mokra.
Ja pracowałem w 850 tys. powiecie i SWD, nie pomaga
No może w ładny sposób archiwizuje akcje, ale mając 80 akcji ciężko jest odnaleźć samochód (no chyba, że dyspozytor pamięta gdzie wysyłał daną OSP)

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 05, 2007, 15:52:41 »

Ja pracowałem w 850 tys. powiecie i SWD, nie pomaga
No może w ładny sposób archiwizuje akcje, ale mając 80 akcji ciężko jest odnaleźć samochód (no chyba, że dyspozytor pamięta gdzie wysyłał daną OSP)

trzeba znaleźć jednostkę w tablicy gotowości i kliknąć PPM tam jest opcja wyszukiwania sprzętu przy akcji. Abakus jest chętny na uwagi kierowane od użytkowników ja im kilka wysłałem i to uwzględnili.

huncio a to nie za dużo roboty jak można prościej (kupując nowego ewid-stata do nowego SWD_ST z ewidkiem ?
Pozdr

lepiej i łatwiej ale taki programik kosztuje ok 150 zł miesięcznie

Mam pytanie: Czy u was po zaimportowaniu meldunków z Ewid 99 występują błedy krytyczne, które znikają po otwarciu i zapisaniu każdego meldunku w SWD?
Pozdrowienia

Jezeli robisz coś grubszego przy bazie  danych SWD (aktualizacja, import danych itd.) należy zalogować się w Windowsie jako Administartor - u mnie to rozwiązało problemy
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 15:57:32 wysłana przez huncio »

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 06, 2007, 09:52:45 »

trzeba znaleźć jednostkę w tablicy gotowości i kliknąć PPM tam jest opcja wyszukiwania sprzętu przy akcji. Abakus jest chętny na uwagi kierowane od użytkowników ja im kilka wysłałem i to uwzględnili.


Taa, znajdz jednostkę po kryptonimie, jak nie pamiętasz (nie wszystkie OSP wyjeżdzają) a opcja wyszukiwania sprzetu ukryta, a tu nie ma czasu bo następny Ciebie woła. Więc trzeba wrócić do starej taktyki i zapisywać godziny, kryptonim i całą resztę na kartce (do tego chyba SWD nie miało służyć)

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 06, 2007, 18:24:13 »
chyba mnie nie zrozumiales.

W rejestrze wyjazdów są wykazane jednostki ( wg nazw i kryptonimow), jezeli któraś zadysponujesz swieci sie na czerwono.
aby zlokalizowac, w jakim zdarzeniu jest dana jednostka, wystarczy w wykazie jednostek kliknac na dany sprzet PPM.

Troce zawile to brzmi odezwij sie na GG 1182012to Ci wytlumacze o co biega.



Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 06, 2007, 19:43:03 »
chyba mnie nie zrozumiales.

W rejestrze wyjazdów są wykazane jednostki ( wg nazw i kryptonimow), jezeli któraś zadysponujesz swieci sie na czerwono.
aby zlokalizowac, w jakim zdarzeniu jest dana jednostka, wystarczy w wykazie jednostek kliknac na dany sprzet PPM.

Troce zawile to brzmi odezwij sie na GG 1182012to Ci wytlumacze o co biega.

Wiem jak to jest zrobione, dla 10 JRG nie ma problemu, bo wszystkie samochody masz widoczne
dla OSP masz w innej zakładce i do tego jeszcze w katalogach. Odnalezienie samochodu w 80 jednostkach OSP graniczy z cudem.

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 06, 2007, 22:22:37 »

Taa, znajdz jednostkę po kryptonimie, jak nie pamiętasz (nie wszystkie OSP wyjeżdzają) a opcja wyszukiwania sprzetu ukryta, a tu nie ma czasu bo następny Ciebie woła. Więc trzeba wrócić do starej taktyki i zapisywać godziny, kryptonim i całą resztę na kartce (do tego chyba SWD nie miało służyć)

Wyszukanie sprzętu po kryptonimie przecież działa, jednostki poukładane gminami więc nie jest najgorzej jeżeli chodzi o OSP. Jest problem jak naraz masz 50 zdarzeń ale gdzie go wtedy nie ma.
No i do tego łączność statusowa, ale to już nie tylko sprawa SWD.
PZDR!
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2007, 09:41:20 wysłana przez em.jot »

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 07, 2007, 09:18:52 »

Taa, znajdz jednostkę po kryptonimie, jak nie pamiętasz (nie wszystkie OSP wyjeżdzają) a opcja wyszukiwania sprzetu ukryta, a tu nie ma czasu bo następny Ciebie woła. Więc trzeba wrócić do starej taktyki i zapisywać godziny, kryptonim i całą resztę na kartce (do tego chyba SWD nie miało służyć)


em.jot nie czytasz mnie, przecież piszę, że jest problem przy kilkunastu akcjach. A co do poukładanych OSP gminami, nie rozwiązuje to szukania samochodu po kryptonimie, które są niejednoktornie podobne

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 07, 2007, 09:40:23 »
em.jot nie czytasz mnie, przecież piszę, że jest problem przy kilkunastu akcjach. A co do poukładanych OSP gminami, nie rozwiązuje to szukania samochodu po kryptonimie, które są niejednoktornie podobne
U mnie ten problem rozwiązuje łączność oparta na statusach, gdzie m.in. identyfikacja radiostacji leci po każdej nośnej i wyświetla sie na rtf. w SK, czyli w skrócie kto woła (jaka jednostka i jaki samochód). I nie musisz wyszukiwac wszystkich danych radiowych.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 07, 2007, 17:37:52 »
em.jot nie czytasz mnie, przecież piszę, że jest problem przy kilkunastu akcjach. A co do poukładanych OSP gminami, nie rozwiązuje to szukania samochodu po kryptonimie, które są niejednoktornie podobne
U mnie ten problem rozwiązuje łączność oparta na statusach, gdzie m.in. identyfikacja radiostacji leci po każdej nośnej i wyświetla sie na rtf. w SK, czyli w skrócie kto woła (jaka jednostka i jaki samochód). I nie musisz wyszukiwac wszystkich danych radiowych.

W OSP też? i tych spoza KSRG? A statusy na kanale, na którym prowadzi się korespondencję radiową to nieporozumienie. Jedyne słuszne rozwiązanie to GPRS. Testowaliśmy to ja jednej z jednostek, ktora ma 2000 wyjazdów rocznie i przy wiekszych akcjach nie szło sie dogadać z reszta jednostek, bo tamci uparcie statusy wysyłali. No chyba, ze samochód ma 2 stacje. Ale oczywiście PSP nie stać na takie przyszłościowe rozwiązania, dla szefów to jest SF.

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 07, 2007, 19:23:43 »
W OSP też? i tych spoza KSRG? A statusy na kanale, na którym prowadzi się korespondencję radiową to nieporozumienie. Jedyne słuszne rozwiązanie to GPRS. Testowaliśmy to ja jednej z jednostek, ktora ma 2000 wyjazdów rocznie i przy wiekszych akcjach nie szło sie dogadać z reszta jednostek, bo tamci uparcie statusy wysyłali. No chyba, ze samochód ma 2 stacje. Ale oczywiście PSP nie stać na takie przyszłościowe rozwiązania, dla szefów to jest SF.
Wszystkich OSP, a jest ich prawie 130. Wysłanie statusu trwa ok 1 sekundy więc chyba lepiej niż informacje "paszczą" na kanale. I nie jest to SF.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 07, 2007, 19:31:37 »
W OSP też? i tych spoza KSRG? A statusy na kanale, na którym prowadzi się korespondencję radiową to nieporozumienie. Jedyne słuszne rozwiązanie to GPRS. Testowaliśmy to ja jednej z jednostek, ktora ma 2000 wyjazdów rocznie i przy wiekszych akcjach nie szło sie dogadać z reszta jednostek, bo tamci uparcie statusy wysyłali. No chyba, ze samochód ma 2 stacje. Ale oczywiście PSP nie stać na takie przyszłościowe rozwiązania, dla szefów to jest SF.
Wszystkich OSP, a jest ich prawie 130. Wysłanie statusu trwa ok 1 sekundy więc chyba lepiej niż informacje "paszczą" na kanale. I nie jest to SF.

Ukłony dla Twojego kierownictwa

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 07, 2007, 20:01:09 »
mlody strazak, podyskutuj ze swoimi szefami. Technika daje takie możliwości. Jeśli chcesz szczegóły to odezwij sie na PW. PZDR!

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 07, 2007, 22:27:19 »
mlody strazak, podyskutuj ze swoimi szefami. Technika daje takie możliwości. Jeśli chcesz szczegóły to odezwij sie na PW. PZDR!
Próbowałem - nieskutecznie :-(
Pisałem przecież, że testowaliśmy ten system i wiem, że to nie jest SF. W tej chwili głową muru nie przebijesz. Może trzeba poczekać, aż się szefostwo zmieni, wtedy wrócę do tematu.

A wracając do SWD, to uważam, że rejest wyjazdów jest nieszczęśliwie ułożony. Ciężko szukać tam sprzętu, za dużo informacji w tej tabelce. Wg. mnie lepszym rozłożeniem byłoby adres, a pod nim kryptonimy samochodów, w taki sposób, aby na monitorze zmieścić jak największą liczbę akcji i samochodów.
A co Wy na to?

em.jot dzięki za pomoc i pozdrawiam.


Anonim

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 11, 2007, 00:14:05 »
dostepna?
Jeśli gdzieś jest i jest opcja, żeby się jakoś z nią zapoznał, byłoby super -_-
Pozdrawiam :mellow:

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 11, 2007, 06:56:22 »
http://www.ewid.pl/?set=download&dl_group=SWD_ST
na tej stronie pobierzesz instrukcję

pozdrawiam EMER47

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 29, 2007, 13:57:32 »
Dobrym rozwiazaniem mogło by być gdyby SWD działał z ekranem dotykowym , ale niestety abakus nie przewidział takiej ewentualności
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Anonim

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 29, 2007, 14:33:12 »
Pogadaj z nimi - może jest opcja??
Ostatnio byli u nas szkoleniu i wiele tematów obiecali poprawić - może i to zrobią??

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 29, 2007, 14:53:01 »
rozmawiałem z nimi , mogli by to zrobić ale nie od nich to zależy tylko od KG
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Anonim

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 29, 2007, 15:12:25 »
Ale co od KG?
Każdy szczebel narzuca swoje uwagi, a oni w miarę możliwości działają w temacie.
A czy aż tak przydatny jest ten ekran dotykowy?
Mamy takie, ale nie wykorzystujemy go do SWD, tylko do klasycznego telefonownania  :mellow:

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 29, 2007, 15:38:55 »
Cytuj
A czy aż tak przydatny jest ten ekran dotykowy?
Mamy takie, ale nie wykorzystujemy go do SWD, tylko do klasycznego telefonownania 

Bo w SWD nie ma takiej możliwości przynajmniej na razie. A skoro pracujesz na dotykowym to czy nie widzisz róznicy? Moim zdaniem wszystkie czynności robi się szybciej i wygodniej

Cytuj
Ale co od KG?

Otórz wszystkie zmiany i modernizacje wykonywane są na polecenie Komendy Głównej a nie na wniosek dyżurnych
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 15:40:49 wysłana przez piotrfire »
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Anonim

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 29, 2007, 15:59:45 »
Słuchaj gadałem z gościem z abakusa.
Mój szczebel przedstawił swoje sprawy, a WSKRy, MSK/PSK swoje.
Przynajmniej taka była rozmowa.
Celem jest unifikacja pewnych rozwiązań na wszystkich szczeblach, dlatego abakus zbiera dane od każdego i robi, co może, żeby pracowało się lepiej :mellow:

Dotykowy faktycznie jest ok, ale na swd daje się radę klasycznie działać i nie jest źle.
No ale gdyby dotyk był na swd, byłob naturalnie jeszcze lepiej ^_^

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 31, 2007, 21:08:50 »
Kuźwa!
Panowie, ale s-f  ^_^
Wy tu o jakiś ekranach dotykowych za kilka pewnie tys. a Ja zwykłego kibelka /WC/ za kilka set zł od lat nie możemy się doprosić  :wacko:
To tak trochę żartem, ale faktycznie trzeba! Tylko nikt jakoś nie rozumie /nie chce/ przypuszczam. Szkoda, że kierownictwo nie pełni służb na SK
Odnośnie SWD na pewno obecna wersja jest znacznie lepsza i widać, że firma stara się ulepszać system. Jest on przydatny, gdy posiada się /zakupiło/ wszystkie jego elementy, a z tym to już bywa różnie! Pomoc tech. ok.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 31, 2007, 21:54:04 »
Cytuj
Pomoc tech. ok.

Ha ha oczywiście jak ktoś wykupił pomoc on-line
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 31, 2007, 22:10:11 »
Ha ha oczywiście jak ktoś wykupił pomoc on-line
To jest podstawa sprawnego działania SWD.
100-200 zł. zależy od umowy miesięcznie to nie jest tragedia dla KP/KM. Możliwość zdalnej pomocy przez ABAKUSA ułatwia pracę.
Jest jeszcze kilka mankamentów do naprawy, ale sądzę, że podesłane sugestie przez dyżurnych PSK zostaną uwzględnione przez ich programistów.