Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464809 razy)

Offline Obccy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
System SWD ST
« dnia: Luty 09, 2007, 18:14:40 »
Witam Panie i Panów SK
Chciałbym zapytać jak u Was przebiegało wklepywanie danych do SWD bo u nas to spadło na dyżurnych operacyjnych.
Obccy

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2007, 18:26:37 »
 U mnie zawsze wpisów i różnych zmian w SWD dokonuje dyżurny operacyjny powitu (obsada jednoosobowa) , na jrg nie ma kompa i niestety oni tłumaczą się że tego nie potrafią.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2007, 19:09:12 »
Oczywiście, że dyżurni. Przecież to proste.
Chyba byłoby głupio gdyby robił to ktoś inny?
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 00:28:04 wysłana przez mario68 »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2007, 20:36:19 »
Obsadę na samochodach wklepuje d-ca zmiany reszta , razem z aktualizacją sprzętu itd. dyżurny , przecież on ma czas..
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2007, 20:54:06 »
przecież on ma czas..
Firepl
czy ja tu czuję jakąś złośliwość?
Ty jako dyżurny nie powinieneś s..ć we własne gniazdo  ^_^

PS. Czy macie pełny pakiet włącznie z modułem JRG?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2007, 20:58:53 wysłana przez mario68 »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2007, 20:58:58 »
mario to była aluzja "przecież on ma czas"

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2007, 11:58:19 »
U mnie całość danych dotyczących sprzętu wpisuje kwatermistrz do mnie tylko należy bierząca aktualizacja.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2007, 17:10:17 »
każdy z osób funkcyjnych powinien odpowiadać za swoje wpisy do SWD, przeważnie najwięcej wpisuje dyżurny. :mellow:
EXPON to chyba działka kwatermistrza lub technika sprzętowego i oni powinni to uzupełniać do spółki z dyżurnym aby coś nie poknocili a często to zdarza się
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2007, 23:22:53 »
Witam!
U mnie również zdecydowaną większość wpisów dokonuje dyżurny. Nieraz pomaga "techniczny". Reszta trzyma się z daleka. -_-
Przykre, że mimo tak wielu danych w tym programie nadal - zwykle po 15.30 często KW wymaga rzeczy które bez "problemu" osoba nieco obeznana z tym programem tam znajdzie :angry: Wiem..wiem ^_^
Inna sprawa, że szereg danych jak np. obsadę podziału mógłby wykonywać samodzielnie d-ca zmiany, ale tak się jakoś przyjęło i trwa, choć akurat nie jest to jakiś wielki problem. Są inne "ciekawsze" :angry:
Czekamy na kolejna modyfikację w związku ze zmianą systemu służby na SK. Ponoć ma być do 20.03.br Zobaczymy.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2007, 21:05:18 »
Stawiam pifko temu kto wskarze choć jeden moduł w tym systemie wspomagajacy pracę dyżurnego.
Program nawet nie jest przystosowany do obsługi przez monitory dotykowe (przyspieszyło by to pracę) Mało tego zapytałem panów z abakusa dlaczego w rejestrze zadysponowanie samochodu z JRG nie jest równoznaczne z jego wyjazdem. W odpowiedzi dostałem , że góra tak sobie zarzyczyła. Jak zwykle nikt nas nie słuchał.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2007, 22:57:43 »
Wogóle kto wymyślił takie oprogramowanie za taką kasę ten program w zakupie to około 10000zł na komendę. Razy ilość..... i łapię się za głowę. Ciekawy jestem czy aby KG w swych rozmowach na temat funkcji programu zwróciła się do innych firm. np.: Procom S.A. Taki programik to tylko początek później się włącza obsługa niezgodności z innymi programami itd. Za wszystkim stoją pieniądze i to nie jest teoria spiskowa dziejów.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2007, 12:01:33 »
dlaczego w rejestrze zadysponowanie samochodu z JRG nie jest równoznaczne z jego wyjazdem.

W JRG to przeważnie ten sam czas, ale w OSP to znacząca różnica. Bywa tak, ze dysponuje sie jednostkę a ona wcale nie wyjeżdża.

Mi osobiście podoba sie SWD. Bardzo ułatwia mi pracę "rejestr wyjazdów" - trzeba go po prostu poznać i się do niego przyzwyczaić.
Denerwuje mnie tylko fakt, że wklepuje sie kupe rzeczy do tego programu wysyła do KW.... i tyle. jeżeli im coś trzeba to piszą lub dzwonią do PSK coby im podać - wiec ja robie zestawienie w SWD  wysyłam. Nie wiem czemu KW sama tego nie robi.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2007, 18:41:35 »
Spryciarze z tego Abakusa
Nie wiem czy to zauważyliście, ale wszystko jest podzielone na moduły i za każdą głupotę się osobno płaci.
To pewnie dlatego, żeby nie wskoczyć w przetargi, bo by się chryja zrobiła (bo przetarg mogłaby wygrać tylko jedyna słuszna firma, czyt. abakus).

Wg. mnie to KG powinna określić jakie dane i w jakim formacie powinny być przesyłane z JRG->PSK/MSK->WSKR->KCKRiOL a każdy z komendantów sobie zakupi to co będzie dla niego funkcjonalne.
O ile Baza Sił i Środków chodzi to Rejestr Wyjazdów wielkie nieporozumienie.
W niczym nie pomaga (chociaż nosi nazwę system wspomagania dowodzenia), a wręcz jak były wichury to w MSK przeszli na kartki, bo program sie zaczął wieszać (przy 500 wyjazdach w czasie 1 dnia) a odszukanie samochodu po kryptonimie (ponad 70 jednostek OSP w powiecie) graniczyło z cudem.
Forma tabelki jest nie do przyjęcia

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2007, 22:08:51 »
Takie informacje co ma być i jak transmitowane to bodaj po komendach były rozesłane - raczej na pewno. Śmieszy mnie tylko forma zakupu w KM i KP nikt nie ma nic do powiedzenia jeśli chodzi o cenę zakupu tego programu. Inna cena w KP w świętokrzyskim a inna w opolskim. Abakus negocjował warunki zakupu ponoć z KW a przecież to najniższe komendy będą za to płacić.
To jest grubymi nićmi szyte....
Zaraz pewnie usłyszę, że KW negocjowali dlatego, żeby był jednolity system itd.
Do tej pory wszystko funkcjonowało i było ok. Teraz po zmniejszeniu stanów osobowych na SK i zwiększonej ilości wyjazdów w okresie palności dyżurny sie zajedzie :)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2007, 09:39:55 »
Cytuj
Mi osobiście podoba sie SWD. Bardzo ułatwia mi pracę "rejestr wyjazdów" - trzeba go po prostu poznać i się do niego przyzwyczaić.

A możesz to rozwinąć? W jaki sposób Ci ułatwia pracę? A może ty szybciej piszesz na kopmie niż ręcznie? A może się zmierzymy ja przyjmę 10 zgłoszeń ręcznie i zadysponuję do nich zastępy , a ty to zrobisz w SWD. Jak myślisz kto zrobi to szybciej? Poza tym miał być to system wspomagania decyzji , a czy nim jest pozostawiam to pytanie Tobie.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 11, 2007, 23:02:28 »
piotrfire
SWD - tylko w nazwie wspomaga, a ja dołączam się do twojej propozycji ale dołożę do niej tylko tyle, w okresie palności jaki lada moment przejdzie przez kraj typu trawy, nieużytki itd, na 24 godzinnej służbie mieliśmy w 2 dyżurnych około 40 do 50 zdarzeń (tak średnio). Przy tej ilośći dziś wypadnie mi jednoosobowo obsłużyć połowę z nich (przez 12 godzin :)). jak na moje postrzeganie SWD to prawie cały czas będę siedział przed monitorem komputera i klikał, bynajmniej nie w przeglądarkę.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2007, 23:35:17 »
Już bodaj kilka lat temu gdzieś <Tu> /nie chce mi się szukać/ m.in. napisałem, że dla mnie osobiście - jak i wielu, obecnie na SK to SSD /czyt.System Spowalniania Decyzji/ :angry: Może nie tak do końca, bo to tylko zwykła "śmieszna" nazwa, a konkretne decyzje i tak podejmuje Sam i odpowiada za nie dyż. Program stosunkowo b.drogi w pełnym zakresie, często niestabilny i ma jeszcze wiele delikatnie mówiąc niedoróbek, ale kto na to zwraca /z góry/ uwagę? Skoro niemal nie ma tym na co dzień do czynienia!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2007, 19:16:25 »
Abakus ma jeszcze 4 dni na dostosowanie (4 zmiany SK) programu SWD-ST ( znając życie na pewno nie wyrobi się i żadnych konsekwencji nie poniesie ) ale kasę to biorą za wszystko !
I co z tymi raportami dyżurnego wysyłanymi wyżej u nas modne jest dublowanie wszystkiego a miało być tak pięknie (wysyłanie z SWD-ST)
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2007, 10:24:19 »
U nas wszystkie wpisy spadły na dyżurnych, reszta się broni.
Chyba boją się coś zepsuć w programie.
Pomijając te fakty na co komu "potrzebny jest numer łożyska w tylnym kole zapasowym".
Samochód+Wyposażenie=Działanie (wystarczające wiadomości).
Abakus połączył kilkanaście programów w całość, ale czy to jest wszystko potrzebne dla dyżurnego do podjęcia decyzji????
Moim zdaniem nie.
KG nie wiedząc do końca co chce zrobić zleciła to firmie, która nie ma
pojęcia jak to zrobić, aby było to funkcjonalne.
Wystarczy mała awaria, brak prądu, brak połączenia, awaria kompa i wszystko leży na łopatkach, a to nie zdarza się rzadko.
Mieliśmy odejść od biurokracji papierowej, a teraz mamy biurokrację
elektroniczną.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2007, 23:00:24 »
Dokładnie tak jest jak piotrfire napisał,, karta manipulacyjna i długopis nic więcej nie trzeba, SWD może jest dobre jak masz jeden góra dwa wyjazdy. Pyzaty ten system powinien nosić nazwę SUD czytaj: System Utrudniania Decyzji kto pracuje na nim ten  wie, ja pracuje już ponad rok pomijam fakt uruchomienia ( może to wina sprzętu ) ale czasem trzeba czekać 3 min zanim odpali rejestr wyjazdów , ponadto na otwarcie zmiany musze wypełnic nast. Programy :
SWD , EWID, ABAKUS, RSK, pytam  po co?? Nie wystarczy jeden dobry program??
Do tego dochodzi RATOWNIK, NR PRO, Teleadresy
Możliwe ze o czymś zapomniałem wszędzie informacje się dublują , należy zmieniać wysyłać pisać wyjaśnienia, to wszystko chyba po to by na WSKR mieli co robić i za co nas je…ć
Takie wrażenie.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2007, 10:48:28 »
Cytuj
W JRG to przeważnie ten sam czas, ale w OSP to znacząca różnica. Bywa tak, ze dysponuje sie jednostkę a ona wcale nie wyjeżdża.

Kolego huncio a jaki czas wpisujesz w karcie zdarzenia Zadysponowania czy wyjazdu????? A jaki czas w meldunku? Sam sobie odpowiedz.

Kiedyś mieliśmy szkolenie z panami od abakusa przedstawiłem im swoje uwagi powiedzieli że są słuszne i oczywiste ale oni nie mogą tego wprowadzić bo KG się na to nie zgodzi , a to oni decydują , nie my. Kolejny absurd w PSP
A pamiętacie jak opisaliśmy wady i zalety SWD nic z naszych uwag nie zostało do programu wniesione.
Dalej do wspomagania decyzji pozostają nam stare i poczciwe karty informacyjno-alarmowe - w dobie komputerów ech.......
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2007, 20:14:08 »
nie ten SWD chyba nie jest taki zły, kartę zdarzenia przecież można tylko rozpocząc i uzupełnic pozniej - w naszej wiejskiej komendzie srednio 5-7 wyjazdow dziennie i JRG w tej samej chacie,fajnie jest jak same czasy wskakuja ze stausow, fajnie mozna alarmowac z komputera lub tylko dzwonic, system tak czasami sie wiesza, ale rzadko - moze to wina sprzętu.
Natomiast co do danych zawartych w SWD to jest ich za mało - jezeli chodzi o integracje - k...a mozna dostac jobla aktualizujac numery, ratownika, sryka i jeszcze kupe innych danych i papierow. Nalezy isc na calosc - jeden program z danymi i szlus - jezeli mam baze np. samorządy to tylko jedna nazwiska telefony itd, powinni zebrac przedstawicieli komend miejskich, wiejskich i jeszce moze (tak bo nie koniecznie) komendy z wojewodztwa i ustalic co jest niezbedne a co powinne miec u siebie inne wydzialy - fakt co mnie obchodzi np. rok produkcji czy nr rej.samochodu - liczy sie woda auto czy motopompa i czy jest sprawny. No i bedzie - tylko czasami siedze na PSK, a ostatnio wcale bo jest 5 dyzurnych i na razie z biura nie potrzebuja.
pozdrawiam ciezko pracujacych

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2007, 22:08:38 »

Natomiast co do danych zawartych w SWD to jest ich za mało - jezeli chodzi o integracje - k...a mozna dostac jobla aktualizujac numery, ratownika, sryka i jeszcze kupe innych danych i papierow. Nalezy isc na calosc - jeden program z danymi i szlus - jezeli mam baze np. samorządy to tylko jedna nazwiska telefony itd, powinni zebrac przedstawicieli komend miejskich, wiejskich i jeszce moze (tak bo nie koniecznie) komendy z wojewodztwa i ustalic co jest niezbedne a co powinne miec u siebie inne wydzialy - fakt co mnie obchodzi np. rok produkcji czy nr rej.samochodu - liczy sie woda auto czy motopompa i czy jest sprawny. No i bedzie - tylko czasami siedze na PSK, a ostatnio wcale bo jest 5 dyzurnych i na razie z biura nie potrzebuja.
I tutaj się z Tobą po części zgodzę! Ale wg. mnie w KG powinni opracować schemat danych, o których chce wiedzieć WSKR i KCKRiOL i w jakiej formie ma to być przesyłane, a Komenda sama sobie powinna dostosować takie oprogramowanie, które będzie spełniało uwarunkowania terytorialne.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 20, 2007, 20:21:13 »
i mamy 4 zmiany -  http://www.ewid.pl/
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline darekpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 20, 2007, 22:23:40 »
"stępień" już macie u siebie zainstalowane?? to jak to sie sprawuje?? my jeszcze meldunki recznie wysyłamy do wskr