Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464805 razy)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 24, 2021, 17:50:21 »
To już kwestia ustaleń u was wewnętrznych jak to wygląda - może kiedyś dowódcy mieli takie uprawnienia, ale na przykład użyli ich w niewłaściwy sposób i dlatego ich nie mają. Od strony technicznej - wiesz już, że się da i zmiana tego trwa momentalne, resztę musisz rozeznać "wewnętrznie".

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 24, 2021, 21:41:20 »
Tak, tak. Wiem o tym, że mogę sprawdzić jakie mam uprawnienia. Chodzi mi o to, że właśnie nie mam uprawnień do zmiany obsady osobowej ze zdarzenia. A moja prośba o nadanie mi takiego uprawnienia została została odrzucona z takimi argumentami, że jestem dowódcą zastępu a a dla takiego dowódcy poziom uprawnień nie przewiduje zmian obsad. Ogólnie w mojej komendzie to żaden z dowódców nie ma możliwości zmiany obsady osobowej samochodu. Może to zrobić tylko dyspozytor SK. Dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć, czy ilość uprawnień zależy od danego stanowiska czy po prostu to kwestia administratora SWD, który może nadać każdemu dowolne uprawnienia?
U mnie w KM również jest taki administrator od SWD. Problem w tym, że to właśnie on odmawia mi nadania uprawnień do zmiany obsady samochodu, tłumacząc to właśnie uprawnieniami dla danej grupy. A za nim stoi naczelnik wydziału operacyjnego. W tym przypadku np. grupa d-cy zastępu nie mają uprawnień do zmiany obsad samochodu. Teraz pytanie czy administrator ma związane ręce bo jest to odgórnie ustalone czy po prostu to jego dobra wola kliknąć w moim profilu jedno okienko
Jako dowódca zastępu masz zakres odtąd     dotąd... I po co Ci większe uprawniania? Niech się za robotę wezmą d-cy wyższego szczebla mający uprawnienia. Wypij kawę, obejrzyj serial. i bądź wypoczęty do akcji....
pozdrawiam
EGO = 1 / wiedza

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #927 dnia: Luty 26, 2021, 11:14:51 »
Tak, tak. Wiem o tym, że mogę sprawdzić jakie mam uprawnienia. Chodzi mi o to, że właśnie nie mam uprawnień do zmiany obsady osobowej ze zdarzenia. A moja prośba o nadanie mi takiego uprawnienia została została odrzucona z takimi argumentami, że jestem dowódcą zastępu a a dla takiego dowódcy poziom uprawnień nie przewiduje zmian obsad. Ogólnie w mojej komendzie to żaden z dowódców nie ma możliwości zmiany obsady osobowej samochodu. Może to zrobić tylko dyspozytor SK. Dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć, czy ilość uprawnień zależy od danego stanowiska czy po prostu to kwestia administratora SWD, który może nadać każdemu dowolne uprawnienia?
U mnie w KM również jest taki administrator od SWD. Problem w tym, że to właśnie on odmawia mi nadania uprawnień do zmiany obsady samochodu, tłumacząc to właśnie uprawnieniami dla danej grupy. A za nim stoi naczelnik wydziału operacyjnego. W tym przypadku np. grupa d-cy zastępu nie mają uprawnień do zmiany obsad samochodu. Teraz pytanie czy administrator ma związane ręce bo jest to odgórnie ustalone czy po prostu to jego dobra wola kliknąć w moim profilu jedno okienko
Jako dowódca zastępu masz zakres odtąd     dotąd... I po co Ci większe uprawniania? Niech się za robotę wezmą d-cy wyższego szczebla mający uprawnienia. Wypij kawę, obejrzyj serial. i bądź wypoczęty do akcji....
pozdrawiam
Po co mi większe uprawnienia? To proste....Zdecydowanie więcej czasu stracę na to, żeby zejść na SK, poprosić o taką zmianę dyżurnego SK, o ile w tym momencie nie ma na głowie innych wyjazdów, powiedzieć mu jakie zmiany ma wprowadzić niż sam miałbym to załatwić z mojego poziomu. A wydaje mi się, że zmiana obsady osobowej nie jest  bardzo męcząca, żeby miała mnie jakoś nadwyrężyć przed kolejną akcją. Chyba bardziej zmęczę się tym, że muszę kogoś o to prosić. Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2021, 14:04:38 wysłana przez AlonsoF150 »

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #928 dnia: Marzec 03, 2021, 12:41:27 »
Dzień dobry, siedzę od rana i móżdżę, ale chyba bez pomocy się nie obejdzie. Czy jest możliwość wyfiltrowania zdarzeń wg flagi " pomoc policji"

Offline strazakplywak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #929 dnia: Marzec 28, 2021, 12:48:01 »
Dzień dobry, siedzę od rana i móżdżę, ale chyba bez pomocy się nie obejdzie. Czy jest możliwość wyfiltrowania zdarzeń wg flagi " pomoc policji"

Filtrowanie zdarzeń po flagach jest dostępne w SWD 3.0, a więc na poziomie KP/KM nie ma takiej możliwości. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #930 dnia: Marzec 31, 2022, 16:50:04 »
Czy ktoś z tutaj obecnych odbył już szkolenie z nowego SWD ? Słyszałem, że sporo niedociągnięć jest...

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #931 dnia: Marzec 31, 2022, 17:13:47 »
Zajęcia programowe realizowane są w układzie 10 godzin lekcyjnych w ciągu 5 dni szkolenia - mam nadzieję, że to jakiś babol... :gwiazdki:
https://remiza.com.pl/nowy-swd-psp-ruszylo-kolejne-szkolenie-trenerow/

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #932 dnia: Październik 25, 2022, 19:05:33 »
Ktoś wie kiedy ten nowy SWD wejdzie do użytku ?

Offline MT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #933 dnia: Październik 28, 2022, 18:07:03 »
Na szkoleniach z nowego systemu było mówione, że zostało na niego wydane trochę baniek i on musi wejść. Był wtenczas gotowy, ale zawierał pewne nieprawidłowości, które musiały zostać naprawione. Aczkolwiek od tego czasu minęło spoooooro miesięcy i jest cisza. Ale może kto inny wie coś więcej z was.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #934 dnia: Październik 28, 2022, 19:19:34 »
Ktoś wie kiedy ten nowy SWD wejdzie do użytku ?
Ostatnio podano nowy termin oddania... niby 01.06.2023

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #935 dnia: Styczeń 24, 2023, 06:21:05 »
Ktoś wie kiedy ten nowy SWD wejdzie do użytku ?
Ostatnio podano nowy termin oddania... niby 01.06.2023
Już jest testowany i od czerwca cały kraj, czy od czerwca w wybranych komendach?
Oczywiście w teorii bo w życiu to wiem jak będzie. Najpierw covid był, a teraz jest wojna

Offline MT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #936 dnia: Styczeń 26, 2023, 17:44:32 »
Kto go testuje, bo dyżurni KP/KM na pewno nie i w tym problem.

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #937 dnia: Kwiecień 06, 2023, 20:42:59 »
Z tego co się dowiedziałem to w tym roku na pewno nowe SWD nie wejdzie do użytku ;)

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #938 dnia: Kwiecień 26, 2023, 09:12:04 »
Z tego co się dowiedziałem to w tym roku na pewno nowe SWD nie wejdzie do użytku ;)

System miał wejść kilka lat temu, a ciągle jest przekładane jego wdrożenie. Być może odpowiednie organy powinny to skontrolować, bo to chyba jakiś walek

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #939 dnia: Kwiecień 26, 2023, 09:32:33 »
Z tego co się dowiedziałem to w tym roku na pewno nowe SWD nie wejdzie do użytku ;)

System miał wejść kilka lat temu, a ciągle jest przekładane jego wdrożenie. Być może odpowiednie organy powinny to skontrolować, bo to chyba jakiś walek
A co z tym obecnym system jest nie tak że trzeba go koniecznie zmieniać?

Offline Wiktor89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #940 dnia: Czerwiec 01, 2023, 21:57:38 »
Coś nowego w temacie 3.0? Kolejne przesunięcie daty?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #941 dnia: Czerwiec 02, 2023, 05:04:25 »
3.0 już jest. Od dawna pracują na nim SKKW.
Jeżeli chodzi Ci o nowe SWD, to obiło mi się o uszy, że prace ruszą od nowa, a to co zrobiono do tej pory trafia do kosza.
Si vis pacem, para bellum

Offline MT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #942 dnia: Czerwiec 04, 2023, 17:01:20 »
Wiedzą co robią, podobno od samego początku nowy system był zbyt nieintuicyjny i skomplikowany, a co za tym idzie, wydłużyłoby to czas na dysponowanie.

Offline Pawello6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #943 dnia: Czerwiec 29, 2023, 12:11:57 »
Dokładnie tak jest jak piotrfire napisał,, karta manipulacyjna i długopis nic więcej nie trzeba, SWD może jest dobre jak masz jeden góra dwa wyjazdy. Pyzaty ten system powinien nosić nazwę SUD czytaj: System Utrudniania Decyzji kto pracuje na nim ten  wie, ja pracuje już ponad rok pomijam fakt uruchomienia ( może to wina sprzętu ) ale czasem trzeba czekać 3 min zanim odpali rejestr wyjazdów , ponadto na otwarcie zmiany musze wypełnic nast. Programy :
SWD , EWID, ABAKUS, RSK, pytam  po co?? Nie wystarczy jeden dobry program??
Do tego dochodzi RATOWNIK, NR PRO, Teleadresy
Możliwe ze o czymś zapomniałem wszędzie informacje się dublują , należy zmieniać wysyłać pisać wyjaśnienia, to wszystko chyba po to by na WSKR mieli co robić i za co nas je…ć
Takie wrażenie.


To prawda ten system jest bardzo nieintuicyjny. Przydałoby się usystematyzowanie pracy w jeden dobry i skuteczny program, a tak tylko same utrudnienia i problemy z obsługą
___________________________________________
https://procarte.pl/kategoria-produktow/inwertery/foxess/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2023, 13:19:58 wysłana przez Pawello6 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #944 dnia: Czerwiec 29, 2023, 16:11:09 »

To prawda ten system jest bardzo nieintuicyjny. Przydałoby się usystematyzowanie pracy w jeden dobry i skuteczny program, a tak tylko same utrudnienia i problemy z obsługą

Mówisz o aktualnie używanym SWD?
Co takiego stwarza same utrudnienia i problemy z obsługą?

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #945 dnia: Listopad 27, 2023, 13:39:46 »
Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jak włączyć na mapie  lądowiskama gminne dla LRP?
Czy jest możliwość również wyświetlania defibrylatorów AED?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline mlody112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #946 dnia: Luty 14, 2024, 11:09:25 »
Witam,
Odświeżam temat czy coś wiadomo na temat nowego SWD kolejny rok mija i dalej nic.
Pozdrawiam

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #947 dnia: Luty 14, 2024, 15:59:30 »
Raczej nic z tego nie będzie, najbardziej prawdopodobny scenariusz to większe i mniejsze aktualizacje obecnego SWD 2.5 :straz:

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #948 dnia: Luty 23, 2024, 12:47:08 »
Raczej nic z tego nie będzie, najbardziej prawdopodobny scenariusz to większe i mniejsze aktualizacje obecnego SWD 2.5 :straz:

No tak ale ktoś przetarg wygral i pieniądze wziął. Zatem coś słychać w temacie ? Może to już temat dla prokuratury jednak

Offline swiezy22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #949 dnia: Luty 23, 2024, 18:04:29 »
Z tego co wiem, program jest zrobiony ale niektóre funkcjonalności wymagają dopracowania. Nie łatwo jest napisać program który spełni oczekiwania od 0, a tym bardziej od tak z dnia na dzień wprowadzić w całej Polsce, tak żeby nie utrudniało to pracy. Dajmy trochę czasu. Zdecydowanie, gdy program będzie gotowy, rozpoczyna się szkolenia i wprowadzanie go do użycia.