Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464824 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #900 dnia: Kwiecień 15, 2020, 14:41:18 »
19 mln zł na SWD PSP. Umowa podpisana!
Cytuj
Termin wykonania zamówienia to koniec listopada 2019 r.
Zaraz będzie połowa 2020 i ani widu, ani słychu... Chociaż z drugiej strony nie jestem na bieżąco
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #901 dnia: Kwiecień 15, 2020, 16:23:23 »
https://remiza.com.pl/kiedy-nowy-swd-w-panstwowej-strazy-pozarnej/
Obstawiam start systemu w SK na przełom 2020/2021 natomiast dużo pracy czeka KP/M aby uruchomić to w OSP.

Jeśli ruszą terminale w pojazdach to dobrym rozwiązaniem byłby zakup centralny tabletów wraz z kartami SIM dla wszystkich jednostek ksrg. Przy takiej ilości cena mogła by wywołać szok.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Dorian Michalik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Ktoś musi czuwać,żeby ktoś inny mógł spać
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #902 dnia: Kwiecień 30, 2020, 13:26:03 »
Czy system SWD 25 kosztuje 15 tysięcy czy to prawda

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #903 dnia: Kwiecień 30, 2020, 17:29:12 »
Z tego co pamiętam koszt zakupu był indywidualnie oceniany w zależności od województwa i ilości zamówionych modułów oraz poziomu wsparcia.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #904 dnia: Październik 17, 2020, 13:06:32 »
Czy pracuje ktoś z Was na module "KWARANTANNA" i ewentualnie jakie opinie macie?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #905 dnia: Październik 19, 2020, 10:50:06 »
Czy pracuje ktoś z Was na module "KWARANTANNA" i ewentualnie jakie opinie macie?
A czy ten moduł funkcjonuje w PSP? chyba tylko w SWD PRM

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #906 dnia: Październik 19, 2020, 11:26:30 »
Czy pracuje ktoś z Was na module "KWARANTANNA" i ewentualnie jakie opinie macie?
A czy ten moduł funkcjonuje w PSP? chyba tylko w SWD PRM
Sukcesywnie jest uruchamiany w PSP, więc jest ta nowa funkcjonalność uruchamiana przez ABAKUSA. Dokładny harmonogram chyba poszedł do województw.
Pozdrawiam. 

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #907 dnia: Październik 19, 2020, 19:50:54 »
Cóż ten moduł robi?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #908 dnia: Październik 19, 2020, 20:20:02 »
Najkrócej daje info o tym, czy pod wskazanym adresem lub w sąsiedztwie jest osoba z COVID.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #909 dnia: Październik 19, 2020, 20:38:19 »
To u nas robi to moduł "lista w excelu" ;) no ale jak można zarobić na starym SWD bo nowego jeszcze im nie odebrali to czemu nie.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #910 dnia: Październik 19, 2020, 21:39:29 »
Ani ja ani Ty kolego tego nie zamawialiśmy. Przyjąć musimy z dobrodziejstwem inwentarza. A że nie do końca "czystym" bylo i jest posiadanie na poziomie KP informacji czy bazy danych w tym zakresie, ja tam jestem zafowolony, ze takowa baza bedzie w systemie, którego nie ja jestem gestorem.

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #911 dnia: Październik 21, 2020, 14:47:44 »
W warmińsko - pomorskim instalacja w tym tygodniu

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #912 dnia: Październik 21, 2020, 22:18:43 »
U nas już działa. Kolega w nocy zakładał kartę i pojawiło mu się, że 2 mieszkania dalej jest kwarantanna
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #913 dnia: Październik 21, 2020, 22:44:53 »
Możesz opisać czy powoduje to jakieś opóźnienia lub wymuszone czynności dyżurnego. Z ciekawości pytam.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #914 dnia: Październik 23, 2020, 10:43:13 »
Nie, wskakuje z automatu, w miejscu gdzie wybierasz jednostkę prowadzącą, nad oknami pojawia się zakładka KWARANTANNA i albo jest zielona gdy nie ma w pobliżu, lub czerwona gdy występuje kwarantanna w pobliżu
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #915 dnia: Listopad 04, 2020, 19:36:23 »
Panowie czy macie na bieżąco aktualizowana bazę danych dotyczącą osób na izolacji czy kwarantannie ??? Wczoraj miałem służbę klikam na adresy swoich strażaków co są na izolacji i kwarantannie wpisuję ich adres do SWD w karcie zdarzenia i okazuje się że są na zielono i nie są na kwarantannie i na izolacji a z informacji od nich mam że są zgodnie z decyzją Sanepidu w domu wraz z cała rodziną. Kto i z jaka częstotliwością aktualizuje tą bazę danych ???
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #916 dnia: Styczeń 22, 2021, 12:51:48 »
czy jakieś województwa już testują SWD 4.0? podobno są przymiarki kwiecień/maj do wprowadzania nowego systemu w wybranych województwach

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #917 dnia: Styczeń 25, 2021, 18:55:03 »
czy jakieś województwa już testują SWD 4.0? podobno są przymiarki kwiecień/maj do wprowadzania nowego systemu w wybranych województwach

Nam na odprawie (wideokonferencja) mówili, że łodzkie i lubelskie podobno testuje.
Si vis pacem, para bellum

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 23, 2021, 11:27:36 »
czy jakieś województwa już testują SWD 4.0? podobno są przymiarki kwiecień/maj do wprowadzania nowego systemu w wybranych województwach
Nowy termin to maj, a przy wcześniejszych przesunięciach terminów było wiadomo sporo wcześniej, więc tym razem chyba się uda.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline naleczowianka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 23, 2021, 15:27:26 »
Aż boję się bać co przyniesie nowa wersja. Na 2.5 pracuję od bardzo dłuuugiego czasu. To najbardziej posrany i nie efektywny program z jakim się spotkałem. Mówię to też na podstawie własnych doświadczeń z programowaniem(hobby). Aktualnie poprawiam czasy obsad po dużej akcji i mam ochotę "zastrzelić" komputer (eufemizm):(

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 24, 2021, 16:10:24 »
Witam !
Mam pytanie do osób, które są obeznane w kwestii SWD ST lub działają w wydziale operacyjnym, pod który podlega bezpośrednio SKKM/P. Czy istnieje coś takiego jak poziomy dostępu do funkcji w SWD dla poszczególnych osób funkcyjnych? Np. dowódca zastępu może tylko edytować IzZ, a dyżurny SK lub komendant mogą wszystko. Pytam ponieważ mi jako początkującemu dowódcy zastępu czasami zdarza się pisać meldunki ze zdarzeń, w których z różnych powodów zachodzi konieczność zmiany obsady osobowej. Obecnie sam nie mam takiej możliwości, więc muszę biegać na SK i prosić o to dyżurnego. Na moją prośbę o nadanie takich uprawnień zostałem odesłany z kwitkiem z tłumaczeniem, że są różne poziomy dostępu i dla każdego poziomu są różne uprawnienia. Czy faktycznie istnieją takie poziomy dostępu czy jest to wymysł ludzi ode mnie z komendy?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 24, 2021, 16:18:20 »
Administrator SWD w komendzie może nadać uprawnienia poszczególnym użytkownikom, wszystko jest tutaj możliwe do ustawienia. Możesz sobie zobaczyć do czego masz uprawnienia w ustawieniach będąc zalogowanym na swoje konto.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 24, 2021, 16:41:35 »
Nie tylko możesz nadawać uprawnienia poszczegolnym użytkownikom ale administrator może utworzyć grupy, którym nada odpowiednie uprawnienia. Ja mam np. Dyzurni, dowódcy JRG, Dcy PB, kadry, kwatermistrzostwo. Reszczie osób uprawnienia nadaje indywidualnie wg potrzeb. Zaletą grup jest to, że wszyscy maja to samo w obrębie grupy i jak dopisujesz nowego użytkownika to dodając go do grupy ma to co chcesz. No i zmiana uprawnień grupy daje zmianę u wszystkich jej członków.
Adminiatrator SWD musi być u Ciebie wyznaczony  bo  był taki obowiazek w 2012. I było polecenie przypisania obszarów do poszczególnych pionów. Do decyzji KP.
W kwestiach technicznych pomogę na priv.

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 24, 2021, 16:45:38 »
Tak, tak. Wiem o tym, że mogę sprawdzić jakie mam uprawnienia. Chodzi mi o to, że właśnie nie mam uprawnień do zmiany obsady osobowej ze zdarzenia. A moja prośba o nadanie mi takiego uprawnienia została została odrzucona z takimi argumentami, że jestem dowódcą zastępu a a dla takiego dowódcy poziom uprawnień nie przewiduje zmian obsad. Ogólnie w mojej komendzie to żaden z dowódców nie ma możliwości zmiany obsady osobowej samochodu. Może to zrobić tylko dyspozytor SK. Dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć, czy ilość uprawnień zależy od danego stanowiska czy po prostu to kwestia administratora SWD, który może nadać każdemu dowolne uprawnienia?

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 24, 2021, 16:49:09 »
Tak, tak. Wiem o tym, że mogę sprawdzić jakie mam uprawnienia. Chodzi mi o to, że właśnie nie mam uprawnień do zmiany obsady osobowej ze zdarzenia. A moja prośba o nadanie mi takiego uprawnienia została została odrzucona z takimi argumentami, że jestem dowódcą zastępu a a dla takiego dowódcy poziom uprawnień nie przewiduje zmian obsad. Ogólnie w mojej komendzie to żaden z dowódców nie ma możliwości zmiany obsady osobowej samochodu. Może to zrobić tylko dyspozytor SK. Dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć, czy ilość uprawnień zależy od danego stanowiska czy po prostu to kwestia administratora SWD, który może nadać każdemu dowolne uprawnienia?
U mnie w KM również jest taki administrator od SWD. Problem w tym, że to właśnie on odmawia mi nadania uprawnień do zmiany obsady samochodu, tłumacząc to właśnie uprawnieniami dla danej grupy. A za nim stoi naczelnik wydziału operacyjnego. W tym przypadku np. grupa d-cy zastępu nie mają uprawnień do zmiany obsad samochodu. Teraz pytanie czy administrator ma związane ręce bo jest to odgórnie ustalone czy po prostu to jego dobra wola kliknąć w moim profilu jedno okienko
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2021, 17:14:05 wysłana przez AlonsoF150 »