Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 465034 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 31, 2015, 12:57:57 »
Witam

Mam takie zapytanie. Czy istnieje jakaś funkcja w SWD-ST aby zrobić zestawienie wszystkich meldunków w którym zgłoszenie przyjęto z numeru 998 lub CPR od 112. Dotarłem na tą chwilę do zestawienia pt. Zgłoszenie zdarzenia przez, ale tam nie mam opcji na wybór zgłoszono z numeru 998.

Jak może być w karcie zdarzenia "zgłoszono z numeru 998" chyba sam sobie nie zgłaszałeś. Chyba zgłoszenie wpłynęło na nr 998. Jest możliwość wyboru i w nowych zasadach ewidencjonowania zdarzeń w SWD PSP dodano opis ewidencji zgłoszeń z CPR.
W przypadku przyjęcia zgłoszenia z CPR drogą telefoniczną należy wybrać w pierwszym oknie "telefon", a w drugim "CPR".
W zeszłym roku nie było to obowiązkowe i raczej ze statystyk tego nie wyciągniesz. Ale na przyszły rok jak znalazł.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 09, 2015, 13:22:56 »
Ciężko powiedzieć czy jak znalazł, ja nie znalazłem w statystykach możliwości wykonania zestawienia z ilościami połączeń z 112 czy 998 nawet jak to uzupełniamy w polach o których wspomniał Grzela
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Schaiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #827 dnia: Marzec 28, 2015, 13:29:03 »
Panowie,

czy istnieje możliwość wyciągnąć z SWD zestawienie, gdzie będą kolumny:
- data, miejsce zdarzenia, godzina,
- adres,
- ilość zużytego sorbentu.

W meldunku przecież wprowadza się ilość zużytego sorbentu, zbiorczo, sumę zużytego sorbentu w jakimś okresie chyba da się wyciągnąć, ale czy da się zrobić zestawienie z podziałem na zdarzenia?

Kombinowałem z zestawieniami w SWD, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

Czy ma ktoś jakąś radę?

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #828 dnia: Kwiecień 07, 2015, 13:48:31 »
Witam
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat modułu SMS, nie wiem jak u was nam zaproponowali za sam moduł 1000zł w pakiecie 4 wsparcia, jakie są dodatkowe koszty wysyłania sms czy trzeba podpisać umowę z operatorem?

Offline nowynick

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 07, 2015, 23:05:13 »
Witam
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat modułu SMS, nie wiem jak u was nam zaproponowali za sam moduł 1000zł w pakiecie 4 wsparcia, jakie są dodatkowe koszty wysyłania sms czy trzeba podpisać umowę z operatorem?
Witam. Filtrowanie zaawansowane powinno ci załatwić sprawę. Prawdopodobnie można to zrobić za dany okres. Kwestia pobawić się i powstawiać warunki.
Z SWD nie da się tego przefiltrować. Chyba pozostaje ci odczytać to z rejestratora rozmów.
Najlepiej wejść w abonament. Teraz operatorzy dają dużo możliwości /darmowe sms-ki/.

sorbent

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #830 dnia: Kwiecień 08, 2015, 13:55:13 »
Panowie,

czy istnieje możliwość wyciągnąć z SWD zestawienie, gdzie będą kolumny:
- data, miejsce zdarzenia, godzina,
- adres,
- ilość zużytego sorbentu.

W meldunku przecież wprowadza się ilość zużytego sorbentu, zbiorczo, sumę zużytego sorbentu w jakimś okresie chyba da się wyciągnąć, ale czy da się zrobić zestawienie z podziałem na zdarzenia?

Kombinowałem z zestawieniami w SWD, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

Czy ma ktoś jakąś radę?

Ja jak robię taką statystykę robię ją przedziałami w Ewid - przeglądanie meldunków. Ustawiam filtr - użyte środki - sorbentów - pomiędzy. robię przedziały po 5 kg i tak robiłem statystykę z sorbentami (chcąc mieć ich ilość). Inaczej się moim zdaniem nie da aby mieć datę/godzinę adres i rodzaj + sorbenty. tyle mogę podpowiedzieć. oczywiście wybór kolumn w przeglądaniu+export do exela a tam można tabele sobie połączyć. Można też być upartym i przedziały robić co 1 kg.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #831 dnia: Kwiecień 08, 2015, 16:22:53 »
Szukałem i najlepszy jest podobny sposób, czyli przeglądanie meldunków z zadanym filtrem - użyte środki, zaopatrzenie wodne/sorbenty(kg) i tutaj zadajemy jaka ilość zużyta. Mamy niestety tylko nr meldunku, adres, godzinę ale ilość sorbentu trzeba zliczyć na piechotę z meldunku.
Tabele z zestawień ST są niestety nieprecyzyjne i da się tylko ogólnie za zadany przedział czasu to wyciągnąć ale w rozbiciu na np. podział administracyjny.

Natomiast co do modułu sms sprawdza się fajnie. U siebie mamy starą wersję bramki gdzie włożona jest karta sim (rodzaj abonamentu do wyboru i dogadania z operatorem). Szybko się wysyła informację, można skonfigurować szablony czyli to co jest brane z karty zdarzenia i przepisywane do sms. Ograniczenie to 160 znaków.
Lepszym chyba rozwiązaniem jest dodatkowe wykupienie usługi słania sms przez system wykupiony u jakiegoś operatora (to chyba nazywa się multi sms).
Najlepiej zadzwonić do Abakusa i podpytać co i jak, bez problemu wyjaśnią.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #832 dnia: Kwiecień 08, 2015, 16:57:57 »
Panowie,

czy istnieje możliwość wyciągnąć z SWD zestawienie, gdzie będą kolumny:
- data, miejsce zdarzenia, godzina,
- adres,
- ilość zużytego sorbentu.

W meldunku przecież wprowadza się ilość zużytego sorbentu, zbiorczo, sumę zużytego sorbentu w jakimś okresie chyba da się wyciągnąć, ale czy da się zrobić zestawienie z podziałem na zdarzenia?

Kombinowałem z zestawieniami w SWD, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

Czy ma ktoś jakąś radę?
Dokładnie tak jak napisałeś nie da się zrobić
w konfiguracji zastawienia użytkownika kolumna ilość zużytego sorbentu jest ale nie ma wiersza odpowiadającego twoim założeniom (czas, adres, lub nawet nr meldunku)

Natomiast co do modułu sms sprawdza się fajnie. U siebie mamy starą wersję bramki gdzie włożona jest karta sim (rodzaj abonamentu do wyboru i dogadania z operatorem). Szybko się wysyła informację, można skonfigurować szablony czyli to co jest brane z karty zdarzenia i przepisywane do sms. Ograniczenie to 160 znaków.
Lepszym chyba rozwiązaniem jest dodatkowe wykupienie usługi słania sms przez system wykupiony u jakiegoś operatora (to chyba nazywa się multi sms).
Najlepiej zadzwonić do Abakusa i podpytać co i jak, bez problemu wyjaśnią.
Abakus już nie wspiera bramki z karta sim, pozostaje tylko sms api lub multiinfo od plusa,

Offline firemanjg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #833 dnia: Kwiecień 17, 2015, 19:29:53 »
Panowie,

czy istnieje możliwość wyciągnąć z SWD zestawienie, gdzie będą kolumny:
- data, miejsce zdarzenia, godzina,
- adres,
- ilość zużytego sorbentu.

W meldunku przecież wprowadza się ilość zużytego sorbentu, zbiorczo, sumę zużytego sorbentu w jakimś okresie chyba da się wyciągnąć, ale czy da się zrobić zestawienie z podziałem na zdarzenia?

Kombinowałem z zestawieniami w SWD, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

Da się, więcej na PW

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #834 dnia: Wrzesień 16, 2015, 20:30:01 »
Witam Dyżurnych :)
SWD 2.5.116.139 ostatnio wprowadzili poprawkę o skrótach klawiaturowych, podczas pisania opisówki strasznie to męczy, czy ktoś podpowie czy można wyłączyć skróty klawiaturowe? czy tylko Abakus?

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #835 dnia: Październik 06, 2015, 16:22:08 »
A do czego są te skróty klawiszowe ?
Nie mamy jeszcze tej wersji SWD więc trudno mi się do tego odnieść. Sprawdzałeś skróty klawiszowe karty graficznej ?
Bo w przypadku bodajże kart ATI były jakieś skróty i one powodowały problemy w pisaniu polskich znaków.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #836 dnia: Październik 13, 2015, 19:30:08 »
Skróty klawiaturowe już naprawił Abakus. Czy ktoś pracuje na tz. formatkach przesyłanych z WCPR?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #837 dnia: Październik 14, 2015, 15:23:40 »
Cytuj
Czy ktoś pracuje na tz. formatkach przesyłanych z WCPR?
Całe woj. mazowieckie

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #838 dnia: Październik 14, 2015, 18:17:16 »
Cytuj
Czy ktoś pracuje na tz. formatkach przesyłanych z WCPR?
Całe woj. mazowieckie
opolskie

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #839 dnia: Październik 14, 2015, 20:49:17 »
ktos moze opisac jak to wyglada? czy jest mozliwosc nie przyjecia takowego zgloszenia. bo u nas cpr potrafi takie gowna wciskac do nas ze nie sposob do tego jechac...

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #840 dnia: Październik 15, 2015, 22:28:10 »
jest możliwość odmówić i jest do tego prezentacja

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #841 dnia: Październik 16, 2015, 21:23:34 »
małopolska też pracuje. Formatkę można odrzucić lub przyjąć i zaznaczyć jako błąd i wtedy wyj....ć zdarzenie.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #842 dnia: Październik 17, 2015, 09:21:52 »
My będziemy przyjmować formatki  od 23.10. I takie  pytanie czy da się zmienić dźwięk przyjścia formatki  bo teraz jest tylko pikniecie, do końca roku zapowiedzieli ze będą dzwonić a później?

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #843 dnia: Październik 17, 2015, 16:01:35 »
My będziemy przyjmować formatki  od 23.10. I takie  pytanie czy da się zmienić dźwięk przyjścia formatki  bo teraz jest tylko pikniecie, do końca roku zapowiedzieli ze będą dzwonić a później?
Oczywiście , że można . Poproś swojego informatyka lub Abakus o zmianę dźwięku . U mnie jest taki , że z butów wyrywa :-) troszkę przesadziliśmy :-) musimy zmienić na coś delikatniejszego a najlepiej aby dźwięk był narastający.

WCPR widzi u siebie , że odebrałeś formatkę lub nie .Na początku dzwonią aby sprawdzić czy wszystko OK. Ale jeśli potwierdzisz odebranie formatki zdzwanianie się jest zbędne.


Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #844 dnia: Październik 17, 2015, 23:25:22 »
A jak wygląda jakość przesyłanych informacji w tych formatkach ?
Dokładność lokalizacji, co się dzieje, istotne dla nas informacje czyli które piętro w budynku, ilość osób poszkodowanych, który km drogi idt ?
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #845 dnia: Grudzień 29, 2015, 15:48:06 »
Z tym jest różnie..niekiedy zdarzenia są dobrze opisane, a czasami to tylko hasła typu: "wypadek samochodów osobowych"
"Pożar sadzy". To chyba zależy od operatora. Myślę, że z czasem będzie lepiej.
Swoja drogą mam pytanie, czy wskakuje Wam adres na mapę-st jesli operator pod numer budynku, czy trzeba skasować koordynaty i ponownie wpisać numer budynku w karcie zdarzenia.??

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #846 dnia: Grudzień 29, 2015, 20:23:57 »
W karcie zdarzenia PSP trzeba od nowa wpisać adres (miejscowość, ulica,nr), system nie zaczytuje danych z SI WCPR maja to naprawić po nowym roku. Pozdrawiam wszystkich dyżurnych i życzę podwyższenia grupy w nowym roku :)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #847 dnia: Styczeń 01, 2016, 15:09:08 »
No to po spotkaniu na żywo z formatkami  :wacko:

Rok suchy, końcówka roku sucha więc jak można było się domyślić sylwester gorący, dużo drobnych zdarzeń głównie związanych z pożarami traw i krzewów od upadających petard i kilka innych zdarzeń. Ogólnie kilkadziesiąt ...

Zacznę od zalet zintegrowanego system, ale dużo tego nie ma:
- w karcie widać czy zdarzenie obsłużyła służba współpracująca - ale tylko Policja i PR (jest odpowiednia ikonka pod naszymi SiS);

- Policja wie do czego jedzie bo dostaje informację z CPR - jak to wygląda niestety wiedzą tylko Dyżurni Policji;

- CPR teoretycznie wie już co za działania prowadzimy i powinno to ułatwić przyjmowanie kolejnych zgłoszeń jeśli dotyczy tego samego zdarzenia;

- PR powinno również mieć informację do czego jedzie - ale nie ma, PR nie jest podłączone do OST112, przynajmniej u nas;

- jeśli dane SK ma moduł mapowy ma lokalizację i dane kto dzwoni - dane podawane z umowy jaką podpisał abonent z danym operatorem a przybliżona lokalizacja automatycznie wyświetla się na module mapowym;


Wady:
- lokalizacja niedokładna, dość duże okręgi, czasem w ogóle pokazuje  kosmos, działa dość wolno mimo mocnych kompów i chyba lepiej wyłączyć opcję automatycznego nanoszenia okręgu na mapę bo czasem nie idzie uzupełnić karty. Jeśli ktoś ma program antywirusowy w tel. z lokalizacją skradzionego aparatu to niech zobaczy jak się lokalizuje telefony  :straz:

- dane dzwoniących - nie wszytko jest, ale i tak jest spora poprawa do rozwiązania tymczasowego, nie mamy danych osób dzwoniących z kart, ale to w sumie nic dziwnego nikt tam danych osobowych nie podaje. Oczywiście dostępne jest to tylko wtedy gdy mamy spiętą centralkę z SWD i otwiera się okienko SWD z informacją jaki nr dzwoni;

- w przypadku obsługiwania danego zdarzenia i otrzymania kolejnej/kolejnych lub nowych  kart dotyczących tego samego lub kolejnego zdarzenia dzieją się cuda, SWD zwalnia, potrafi zawiesić wszystkie komputery, nieważne czy się coś na każdym robi czy nie, powoduje to albo znaczne opóźnienie w dysponowaniu SiS lub w ogóle przez jakiś czas uniemożliwia wykonanie jakiejkolwiek dyspozycji w SWD;

- otrzymanie kolejnych kart dotyczących tego samego zdarzenia nie ułatwia pracy tylko utrudnia, trzeba przeczytać czego dotyczą i je scalać lub grupować ponieważ CPR nie dopisuje kart do naszego zdarzenia a przesyła nowe które trzeba zweryfikować i podjąć decyzję, zdarza się że karta ma zupełnie inny adres i ciężko to zweryfikować jeśli się nie rozmawia ze zgłaszającym, ale to nic nowego czy dziwnego, jednak rozmawiając z osobą łatwiej to wykluczyć;

- w przekazywanych kartach widać tylko początkowe informacje, z tego co doczytałem w instrukcji jeśli Operator 112 wpisze wiersz i zatwierdzi to nie da się tego cofnąć, można tylko dopisywać kolejne (jak jest naprawdę musiałby się wypowiedzieć ktoś z CPR), jest to duży problem bo jeśli operator na początku otrzyma informację np. duży pożar obiektu X lub poważny wypadek yy samochodów a w czasie rozmowy doprecyzowane zostaną informacje (np. to nie wypadek a kolizja) to przy przekazaniu karty PSP widzi w buforze pierwszy wiersz czyli najstarszy a nie najnowszy. Więc otrzymujemy mylną informację, żeby dobrnąć do ostatnich wierszy trzeba otwierać zakładkę z CPR i tam szukać a potem ręcznie przerzucać te dodatkowe wiersze do karty PSP  :fiuu:

- automatyczne aktualizowanie się kart na kierunku PSP - CPR i odwrotnie, w sumie nie widać co się aktualizuje, jakakolwiek zmiana w naszej karcie (koordynaty, lokalizacja, zmiana czasów, dopisanie dodatkowych informacji) czy na CPR powoduje automatyczną synchronizację, zamysł niby dobry a w praktyce paraliż działań. Ekran rejestru wyjazdów zaczyna migać, scalone karty nie dają się rozwinąć plusikiem tak aby doczytać drugą scaloną kartę, okna rejestru czasem dosłownie zmieniają rozmiary itd. Katastrofa, nie można przez chwilę kliknąć w ikony SiS aby dokonać dyspozycji, można kliknąć w nie ten wóz co trzeba i choćby posłać alarm do nie tej co trzeba OSP. Nie wspomnę o tym że dostaje się oczopląsu ...

- jest informacja o nowych danych jakie pojawiły się w karcie z CPR, mruga odpowiednia ikonka, ale cóż z tego jak nie wiadomo co się nowego pojawiło, nie jest to oznaczone w ogóle, tekst, czasy itd. wszystko jednolicie czarną czcionką ... cóż zostaje wróżbita Maciej  :szalony:

- ten zawieszający się system powoduje irytację wszystkich stron pracujących na tym czymś, my bo paraliżuje to nam działania, Policja bo im wiesza się system i nie mogą prawdopodobnie zaznaczyć czy zdarzenie obsłużone czy nie, operatorzy 112 bo jeszcze (i chyba na szczęście) dzwonią z potwierdzeniem czy karta doszła i tą drogą coś można zweryfikować ale jak się dostaje mylne informacje to ... cóż ciśnienie wzrasta  :wall:

- nie wszystkie przekazywane karty z CPR mają wpisane koordynaty, a więc zero lokalizacji na mapie, konieczność albo wpisania choć fragmentu adresu (chyba najlepiej poprawić nr ulicy) albo kopiowanie ich z map SWD (łatwo zrobić) lub z np. google (problematyczne), a z tego wynika kolejna synchronizacja, mruganie ekranu, zwolnienie lub zawieszenie SWD itd. Jeśli nie wpisze się koordynatów prawdopodobnie nie da się zarchiwizować kart  :gwiazdki:

To tak na świeżo ... cóż zobaczymy co będzie dalej, w którym kierunku to pójdzie i co przyniosą nowe wytyczne, decyzje i aktualizacje   :kwit:
Niestety wszystko zamiast testować w zamkniętym środowisku przez doświadczonych dyżurnych robi się na żywym organizmie ... skutki mogą być ...  :wall:

Pozdrawiam wszystkich Dyżurnych w tym nowym roku, oby było lepiej  :straz:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

sorbent

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #848 dnia: Styczeń 05, 2016, 08:32:38 »
Potwierdzam, najgorsze jest zwolnienie i wieszanie się systemu moim zdaniem na skutek tych aktualizacji formatek (wydaje mi się, że nawet jak ja coś dopisałem w karcie zdarzenia mojej to za chwilę dostawałem aktualizację formatki - bez wpisów na niebiesko - takie błędne koło absorbujące czas).

Ale i tak jest najlepsze jak dostałem formatkę z wpisem jedynie powiatu i pikietaża drogi - ni hu hu system nie chciał przyjąć (bo dokładność co do miejscowości) przy próbie zapisu karty wszystko mi się wysypało i restart.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #849 dnia: Marzec 29, 2016, 10:43:50 »
Mam takie zapytanie - próbuję ogarnąć temat z PZR jednostki OSP, którą zadysponowałem do siebie do KP na zabezpieczenie rejonu operacyjnego. Gdy zaznaczyłem czas operacyjny "na miejscu" to automatycznie skończyła mi się możliwość zakończenia działań i powrotu do bazy. Jedynie gdzie mogę zmienić to w karcie zdarzenia czas zdarzenia "zakończenie działań". Nie mam możliwości zrobienia nic z tym zastępem, bo tak jak gdyby zniknął z mojego SWD. Druga sprawa to taka, że nie mam teraz jak wydrukować czasów w celu potwierdzenia , że jednostka była zadysponowana do zabezpieczenia.

Szukając wyjaśnienia w instrukcjach mam punkt 36 Zasad ewidencjonowania w SWD PSP:
Cytuj
SWD PSP nie posiada funkcji w postaci możliwości wydruku potwierdzenia postawienia w stan gotowości operacyjnej jednostki OSP w siedzibie tej jednostki, która przewidziana jest do zabezpieczenia rejonu działania w danej chwili.
Należy użyć funkcji PZR (karta zdarzenia z rodzajem zdarzenia PZR), aktualnie nie ma innej możliwości.

Czy może mi ktoś tutaj doradzić jak ten temat rozgryźć ?   :cooo: