Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 465026 razy)

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 11, 2014, 12:44:06 »
W SWD 3.0 na dole dyspozycji (okienko, w którym podane są czasy wozów) jest taki podpunkt:
W rejonie działania:
-nie podano
-w rejonie
-poza rejonem

(być może te podpunkty są inne ale sens jest zachowany).
Przypuszczam że o to chodzi, tylko nie wiem czy jest taka opcja w SWD 2.5
Możesz ewentualnie wrzucić screeny karty zdarzenia i dyspozycji?
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 11, 2014, 23:11:40 »
Jeśli zdarzenie zostało przekazane do innej KP(M) i scalone z ich zdarzeniem ,  to  tego typu zmiany powinna dokonywać tylko ta KP(M) która obsługuje to zdarzenia - o ile pamiętam to właśnie dlatego  system nie pozwala  Ci na dokonanie tych zmian .  To samo dotyczy archiwizacji - może dokonać tego tylko  KP(M) która to zdarzenie obsługuje -  inni widzą to zdarzenie ponieważ są tam ich SiS,  ale  samej archiwizacji i tak nie moga zrobić . 

 PS. W 2.5 jest  dokładnie taki podpunkt , z tym że zmian mogą dokonywać tylko SK obsługujące dane zdarzenie  - tak jak to opisałem powyżej.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 25, 2014, 16:32:22 »
Roz. MSW w sprawie Systemu Wspomagania Decyzji Państwowej Straży Pożarnej.

http://dziennikustaw.gov.pl/D2013000172301.pdf

Offline naleczowianka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #803 dnia: Kwiecień 02, 2014, 15:38:03 »
Witam.Mam pytanie.Pracuje na SWD ST 2.5.115 na poziomie PA JRG.Zakładając nową kartę dla zdarzenia po wybraniu miejscowości i ulicy (poprawnie bo na zielono) nie wskakują mi wsp.geograficzne dla tej ulicy.W katalogu obiektów są te ulice ale również bez tych współrzędnych.Czy to poprzez brak skojarzenia z bazą TERYT?Ew kto wykonuje takie skojarzenie(nie chciałbym namieszać w systemie)-poziom KM,KW?
Pozdrawiam.

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #804 dnia: Kwiecień 02, 2014, 20:49:01 »
Z tego co się orientuję to ulice nie mają przypisanych współrzędnych - trzeba to zrobić samemu przez Katalog Obiektów, przypisując tam do każdej ulicy odpowiednie współrzędne.

Offline naleczowianka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #805 dnia: Kwiecień 03, 2014, 06:35:00 »
Tak,chyba faktycznie masz rację.Po głębszym pogrzebaniu w bazie TERYT nie doszukałem się tam współrzędnych ulic.Trochę szkoda bo mamy 21 wiek a trzeba je wpisać każdej osobno :/ . W mieście wielkości Poznań,Toruń czy Kraków trochę tych ulic jest :/

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #806 dnia: Kwiecień 03, 2014, 10:10:37 »
Tak,chyba faktycznie masz rację.Po głębszym pogrzebaniu w bazie TERYT nie doszukałem się tam współrzędnych ulic.Trochę szkoda bo mamy 21 wiek a trzeba je wpisać każdej osobno :/ . W mieście wielkości Poznań,Toruń czy Kraków trochę tych ulic jest :/

Nie znam się na SWD bo zupełnie nie mam z nim do czynienia ale jeśli chodzi o odczytywanie koordynat z map to radzę sobie tak:

Geoportal http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0
W prawym górnym rogu klikasz trybiki, w okienku zaznaczasz ptaszki przy Pasek informacyjny.
W okienku szukaj wpisujesz miasto i ulicę, (ja wpisałem Lublin Szczerbowskiego).
Klikasz w miejsce zdarzenia (ja klikam prawym tak, żeby mi się pojawiło okienko kontekstowe i miejsce kliknięcia było nisko, dzięki temu jadąc myszką do paska informacyjnego nie zmienia mi się długość i szerokość geograficzna jak jadę myszą po mapie).
Po zjechaniu do paska informacyjnego zaznaczam i kopiuję dane geograficzne i mogę je gdzieś wkleić:
N: 51°14'22.22'' E: 22°33'18.86''
Z Mapy Gogle tez można kopiować - wchodzisz na miejsce, klikasz udostępnij miejsce i w linku masz dane, które można skopiować
https://www.google.pl/maps/dir/51.2394461,22.5551612/Adama+Szczerbowskiego,+Lublin/@51.2393453,22.5548512,19z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x47225771db860b81:0x43a9c6642b03ce02!2m2!1d22.5555702!2d51.2398781
51.2393453,22.5548512

tylko format jest inny bo wszystko jest w stopniach ale przeliczanie jest proste.

W razie potrzeby konwerter on-line: http://transition.fcc.gov/mb/audio/bickel/DDDMMSS-decimal.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2014, 10:17:53 wysłana przez Sylwek »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #807 dnia: Kwiecień 03, 2014, 16:28:06 »
Cytuj
Z Mapy Gogle tez można kopiować - wchodzisz na miejsce, klikasz udostępnij miejsce i w linku masz dane, które można skopiować.
tylko format jest inny bo wszystko jest w stopniach ale przeliczanie jest proste.

W mapach google klikasz w wybranym miejscu prawym przyciskiem i po zaznaczeniu PPM "co tu jest?" otrzymujesz współrzędne w obu formatach.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #808 dnia: Kwiecień 03, 2014, 19:11:47 »
Ulice z założenia nie mają przypisanych współrzędnych geograficznych z prostego powodu - ulice mają rózne długości i kształty, więc  na tej samej ulicy współrzędne mogą się czasami dość znacznie różnić.
Mimo tego , część  SK przypisuje te współrzędne do nazw ulic ( lub małych miejscowości gdzie nie ma ulic ) w katalogu Obiektów,   aby ułatwić sobie  prace .  Raczej nikt tego się nie czepia, bo jak jest u nas ze współrzędnymi to każdy wie.
Warto jednak pamiętać że SWD posiada moduł "Mapy"  z którego można w bardzo prosty sposób przenieść współrzędne z mapy  do karty i informacji ze zdarzenia. Chyba jest to nawet prostsze od sposobów opisanych powyżej, bo wtedy obracamy się w obrębie jednego programu.  Niestety ten moduł nie jest zbyt popularny, więc nie każdy ma możliwość korzystania z niego . 

Offline naleczowianka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #809 dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:03:11 »
1.Nasza JRG ma dostęp do modułu mapy ST ale na poziomie PA JRG nie mamy praw,uprawnień do uruchamiania tego modułu.Paranoja.
2.Zaczęliśmy wykorzystywać w internecie zewnętrzną mapę targeo do odczytu współrzędnych zdarzenia i przepisywać do SWD.
3.Pojawił się problem gdyż program SWD każdorazowo przy zakładaniu nowej karty zdarzenia obligatoryjnie narzucał współrzędne naszej jednostki(inne JRG w mieście miały podobnie).
W związku z tym trzeba było się przekopać przez wszystkie meldunki i karty od początku roku i poprawiać bo wszystkie akcje działy się na terenie JRG :/
W sumie nigdzie w ustawieniach programu nie było opcji wyłączenia tego ustrojstwa.Jedyna opcja to, by do karty zdarzenia nie pobierał danych z katalogu obiektów,co wg mnie jest nieco głupie.
Pomogło wykasowanie z informacji o współrzędnych naszej JRG.Teraz tworząc nową kartę zdarzenia współrzędne są wyzerowane i program ostrzega o tym jeżeli się zapomni uzupełnić na poziomie sprawdzania poprawności meldunku bądź archiwizacji zdarzenia.
4.Swoją drogą tablety na samochodach mają GPS i skoro mogą przesyłać statusy do SWD to mogły by też przesłać info z gps ze współrzędnymi po kliknięciu statusu "Na miejscu"

Offline leon z.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #810 dnia: Kwiecień 09, 2014, 01:40:20 »
Z tego co widzę - wyłączanie przenoszenia współrzędnych:
System->Ustawienia programu->Rejestr wyjazdów->Karta zdarzenia PSP->Nie przenoś współrzędnych (oznaczyć).

Offline sam-samson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #811 dnia: Kwiecień 24, 2014, 08:49:15 »
4.Swoją drogą tablety na samochodach mają GPS i skoro mogą przesyłać statusy do SWD to mogły by też przesłać info z gps ze współrzędnymi po kliknięciu statusu "Na miejscu"

W moim SKKP tak się właśnie dzieje... Gdy zaś w akcji udział biorą zastępy nie wyposażone w tablet z GPS, wówczas trzeba koordynaty skopiować z map. 

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #812 dnia: Czerwiec 26, 2014, 19:10:19 »
Witam
Czy ktoś wie jak liczyć szkodliwe z programu Zestawienia ST, tabela 13 przedstawia szkodliwe ale nie jest wypełniona.
Pozdrawiam

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #813 dnia: Czerwiec 26, 2014, 19:19:08 »
Uzupełniasz obsadę na każdym samochodzie, imiennie w rejestrze wyjazdów?

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #814 dnia: Czerwiec 26, 2014, 22:17:52 »
Tak

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #815 dnia: Czerwiec 28, 2014, 16:00:11 »
A uzupełniasz w rejestrze przy każdym wyjeździe stopień szkodliwości   ?
SWD nie jest aż tak mądre , aby wiedzieć czy za daną akcję nalezy się strażakowi I czy IV stopien szkodliwego.  Dopiero gdy w każdej akcji zostanie to okreslone , to wtedy bez problemu można  uzyskac pełen rejestr z odpowiedniej tabeli.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #816 dnia: Czerwiec 29, 2014, 08:42:15 »
Dzięki teraz już wiem trzeba przy każdym wyjeździe w rejestrze wypełniać ten znaczek inwalidy

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #817 dnia: Lipiec 19, 2014, 22:40:09 »
ale sprawdz czy dobrze czy liczy wg. rozporządzenia

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #818 dnia: Październik 15, 2014, 12:18:25 »
Pojawiła się zapowiedź nowej aktualizacji SWD z dużo ilością zmian  :rolleyes:
Jedna z informacji mówi o "formatce 112", no to będzie wesoło bo rotacja na WCPR wśród pracowników spora i coraz częściej z tych nieszczęsnych tworów trafiają dziwne zgłoszenia, niektóre w ogóle nie mające nic wspólnego z SP.
Jak ruszy ta formatka to chyba trzeba się zacząć się spodziewać coraz lepszych "kwiatków"  :fiuu:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Schaiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #819 dnia: Styczeń 20, 2015, 17:07:42 »
Cześć i czołem.

Dostałem od przełożonego bojowe zadanie rozpoznania praktycznej jakości modułów dodatkowych SWD-ST. Przebrnąłem przez całą dyskusję w tym temacie i stwierdzam, że SWD jest u mnie parę lat za murzynami. Aktualnie dysponujemy za pomocą innego programu, a SWD służy jako program do archiwizacji danych. Moje zadanie opiera się głównie na znalezieniu informacji nt. które z tych modułów spełniają swoją rolę, a które byłyby zbędne.

Zaznaczam, nie jestem informatykiem, jestem praktykiem SWD z poziomu SKKM, które ma pod sobą kilka JRG.

Za odpowiedź na którekolwiek z moich pytań będę wdzięczny.

1. Mapa ST - czy do samego modułu będziemy musieli jeszcze skądś znaleźć i zakupić mapę? Z rozmowy z kolegą służącym w SKKM w innym województwie wyłapałem, że warto wykupić dostęp do AbakusOSM więc wychodzi, że powinniśmy myśleć o wersji rozszerzonej.
A może wystarczy wersja MINI?
A może wystarczy openstreetmap czy aplikacja strazak OSM?
Moduł AbakusNAVI jest chyba zbędny skoro posługujemy się oprogramowaniem ELTE.
No i zamykając temat map: Czy Terminal-ST i tak nie bije wszystkich ww. modułów na głowę prostotą i funkcjonalnością?

2. AbakusSMS - na stronie Abakusa podają, że wysyłanie smsów przez telefon teraz nie wchodzi w grę, więc albo 11gr za sms (drogo!) albo oferta Multiinfo. Czy ktoś się orientuje w kosztach?
3. DWA - czy SWD daje jakąś informację zwrotną, że wyświetlacz się zapalił/jest brak łączność z JRG? Chodzi mi głównie o wykluczenie potrzeby dzwonienia na JRG z potwierdzeniem "czy się cyferki u was palą". I czy ładnie to współgra z rejestrem zdarzeń.
4. AbakusTAPI - do korzystania z tego modułu jest niezbędy moduł Mapa ST?
5. AbakusRecorder - czy jest to szybsze niż korzystanie z samego TRX?
6. SWD-ST SPA - czy działa płynnie?

Z góry dziękuję.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #820 dnia: Styczeń 22, 2015, 13:27:03 »
Hej
No to po kolei:

Mapa ST - korzystamy z wersji bodajże mini czyli podłożone mapy abakusOSM, ja tam zadowolony jestem, choć mogło by być więcej. Brakuje mi wyszukiwania adresów, ale muszę się jeszcze zorientować czy to gdzieś ukryte czy jak. Najważniejsza sprawa dla mnie to to że jest kilometrówka na drogach i bardzo często z tego korzystam bo albo ludzie nie wiedzą gdzie są jak zgłaszają wypadek (to akurat nic dziwnego) albo zgłoszenia w CPR z woj. a z niego h.... bez komentarza. Oraz to że pokazuje zdarzenia z rejestru wyjazdów (punkty z opisem) oraz pojazdy z GPS. To ostatnie działa różnie bo też mamy ELTE a ELTE to poracha po całości w dolnośląskim.

Abakus SMS nie korzystamy choć bardzo byśmy chcieli, "góra" zażyczyła sobie sms z każdego zdarzenia i pisanie ich jest co najmniej upierdliwe. Z tego co się trochę orientowałem ten moduł ma dość sporo możliwości a wysyłanie sms przez Multiinfo też ma swoje zalety.

DWA - oczywiście że jest informacja czy działa czy nie, w zakładce urządzenia/dwa/JRG I/JRG II itd. jest odwzorowanie panelu. Albo działa albo nie :P Nie wyobrażam sobie pracy bez tego, w końcu dzwonki i cyfry zapalają się same, same gasną, jest inny czas dla dzwonków i inny dla cyfr. Dzwonki kończą się szybciej, cyfry palą ok 1.5 min (ustawiane wg. uznania).

Kolejny moduł: DSP - alarmowanie OSP wyposażonego w stacje digitex. Przeciągnięcie danej OSP do karty zdarzenia = pytanie o alarm, zatwierdzenie i zapominamy o temacie. Czekamy czy się zgłoszą czy nie. Dodatkowo jeśli dobrze skonfigurowane to mamy zwrotkę w postaci komunikatu czy alarmowanie zadziałało.

Abakus TAPI - obsługa centralki telefonicznej. Możliwość wybierania nr z poziomu SWD, wyskakujące okno z informacją o osobie dzwoniącej (jeśli wcześniej dane zapisane do bazy poprzez stworzenie karty zdarzenia) oraz możliwość kliknięcia w to okienko i stworzenie karty zdarzenia z już uzupełnionym nr telefonu oraz jeśli są danymi, zostaje adres i opis zdarzenia. Praktycznie w tej chwili nie korzystam z zapisywania zgłoszenia na kartce w kajecie/notesie tylko od razu klik w okno = karta = szybki opis = dysponowanie.

Abacus Recorder - też fajna sprawa bo w karcie mam zakładkę z możliwością odsłuchania rozmowy czy "przypisania" rozmowy do danego zdarzenia. Mamy też trx oczywiście ale to z abakusa też mocno często ułatwia sprawę. Zwłaszcza jak na szybko trzeba do zdarzenia coś odsłuchać.

SWD-ST - nie bardzo kojarzę SPA ale chyba chodzi o rozbudowane statystyki. Powiem tak, jak się wie co się chce i sumiennie uzupełnia SWD to cuda wianki z tego modułu można wyciągnąć. Statystyki zarówno do drukowania jak i eksportu do kilku rodzajów plików w tym do exela i dalszej obróbki. Korzystam bardzo bardzo często.

SWD umożliwia także np uzupełnianie dodatku szkodliwego w kartach zdarzeń, sprawdzania obsad imiennych za ileś tam czasu do tył, stworzenie szablonów meldunków itd. itd., teraz również dość dobrze działa mechanizm podmian osobowych w trakcie działań, mechanizm scalania kart, przesyłania kart do innego powiatu gdy zdarzenie gdzie indziej itd.

 W tej chwili nie znam innego, tak rozbudowanego programu dla Straży. Wiadomo mogło by być lepiej, ma dość duże wymagania jeśli chodzi o sprzęt teleinformatyczny ale pisze go polska firma i pod nasze wytyczne, znaczy KG :P
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #821 dnia: Styczeń 22, 2015, 15:57:10 »
Odnośnie SMS dzisiaj dostałem maila od abakusa na temat smsapi gdzie ofreują 1gr/sms

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:16:43 »
Witam

Mam takie zapytanie. Czy istnieje jakaś funkcja w SWD-ST aby zrobić zestawienie wszystkich meldunków w którym zgłoszenie przyjęto z numeru 998 lub CPR od 112. Dotarłem na tą chwilę do zestawienia pt. Zgłoszenie zdarzenia przez, ale tam nie mam opcji na wybór zgłoszono z numeru 998.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 30, 2015, 13:02:17 »
Z SWD nie da się tego przefiltrować. Chyba pozostaje ci odczytać to z rejestratora rozmów.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 31, 2015, 09:45:15 »
Z SWD-ST jesteśmy w stanie wyciągnąć wszystkie dane, które do niego wprowadziliśmy. A informacji czy zgłoszenie wpłynęło ze 112 czy z 998 nikt nie wprowadzał, więc no sorry ale system sam tego nie wymyśli.

Jakiś baran w KW wymyślił kolejną tabelkę do której z konieczności wszyscy wpiszą dane wzięte z sufitu a później zespół mądrych głów dojdzie do jeszcze mądrzejszych wniosków na ich podstawie.