Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464741 razy)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #750 dnia: Luty 11, 2013, 17:33:07 »
Nie do końca rozumiem funkcjonowanie tego systemu. Trudno jest zrobić wydajny system bazodanowy, który ma realizować funkcje programu WD oraz archwizera danych. Z punktu widzenia wydajności dobrze by było aby zakończone działania lądowały na osobnym serwerze. Unikamy przeładowania się zbędnymi już danymi.
Źle napisany klient to największe zło. Zwróćcie uwagę, że problemy o których tu piszecie to podstawowe problemy rozwiązywane na etapie projektowania systemu bazy danych. W mojej opinii Abakus zrobił biznes życia. Zrobił wielkie gówno, za pewne za psie pieniądze i pracowników tymczasowych (najpewniej studentów), a sprzedał za miliony. I wciąż zarabia.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #751 dnia: Luty 15, 2013, 14:04:28 »
Heh ależ żeś się uparł że my wpisujemy Strażaka pięć razy na tym samym wozie i pięć razy piszemy że to ten sam czas. Nikt normalny tak nie robi i kilka osób próbuje to wytłumaczyć ale nie dociera, do tego system nie pozwoli na zarchiwizowanie takiej karty bo jest to błąd i nie da się zostawić karty w której jest zdublowany wpis o obsadzie osobowej.
...
Pozdrawiam i dziękuję za bardzo rzetelną dyskusję na wzniosłym poziome  :kwit:

Cieszę się, że po prawie dwóch tygodniach zorientowałeś się w końcu o czym pisaliśmy.

Nie do końca rozumiem funkcjonowanie tego systemu. Trudno jest zrobić wydajny system bazodanowy, który ma realizować funkcje programu WD oraz archwizera danych. Z punktu widzenia wydajności dobrze by było aby zakończone działania lądowały na osobnym serwerze. Unikamy przeładowania się zbędnymi już danymi.
Źle napisany klient to największe zło. Zwróćcie uwagę, że problemy o których tu piszecie to podstawowe problemy rozwiązywane na etapie projektowania systemu bazy danych. W mojej opinii Abakus zrobił biznes życia. Zrobił wielkie gówno, za pewne za psie pieniądze i pracowników tymczasowych (najpewniej studentów), a sprzedał za miliony. I wciąż zarabia.

Lepiej bym tego nie ujął. Skład faktycznie był dosyć okrojony i oparty, w zasadzie, na jednej-dwóch osobach, zafiksowanych na konkretnych rozwiązaniach, bez możliwości konstruktywnej oceny. Metody prowadzenia projektu Prince, oczywiście również wyjątkowo chybione, bo do funkcjonalności których oczekujemy, bardziej prawidłowym byłoby stosowanie metod agile.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #752 dnia: Luty 15, 2013, 18:44:38 »
Nie ma to jak szukanie dziury tam gdzie jej nie ma i szukanie winnych wszędzie tylko nie u siebie i tu mam na myśli pewną instytucję w stolicy :wall:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #753 dnia: Luty 16, 2013, 12:26:13 »
zgadzam się, ze nie ma co pewnych spraw poruszać. Pracuję na Ewidach od początku. Pamiętam dzień wprowadzenia Ewida 93.  :komp:

Mnie obecnie tylko wk.... wymienione wcześniej udugodnienia  :gwiazdki: itp:

- słynny nowy katalog obiektów,
- miejscowości i ulice w karcie zdarzenia,
- poruszany ostatnio brak kontroli przy wpisywaniu ludków na pojazdy,
- wciśnięcie np. silników zaburtowych w pojazdy,
- błędy w tworzeniu nazw automatycznych czyli:
1) dziwne zaokrąglanie wydajności motopomp tylko w "samochodach ratowniczo-gaśniczych" w "ratowniczo-gaśniczych specjalnych" jest OK,
2) przewodowy aparat telefoniczny nazywa system "aparatem GSM",
- niewygodny sposób edycji środków gaśniczych i neutralizatorów,
- niedziałające poprawnie "przywracanie z archiwum" nie działa filtrowanie,
- te wspaniałe mapy w SWD (w sumie map nie ma więc nie ma tematu),
- zestawienia i statystyki które KG i KW rząda regularnie ale nie ma ich w systemie i trzeba na piechotkę robić.

To narazie tyle.  :straz:

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #754 dnia: Luty 16, 2013, 15:32:22 »
Kolejne " udogodnienia"....
Po ostatnich zmianach  na wydruku Karty manipulacyjnej nie ma juz  nr informacji ze zdarzenia do którego owa karta została sprządzona.  Zamiast niego pojawia się nr ID zdarzenia.
 Jaki sens ma w  posługiwanie się jednym numerem  w pewnej cześci dokumentacji danego zdarzenia , a innym w pozostałej ?
Skoro Karta manipulacyjna jest zgodnie z Rozporządzeniem o KSRG  II częścią Karty zdarzenia , to czy przypadkiem nie jest konieczne posługiwanie się tą samą numeracją w obu częściach ?
A może zmieniły się przepisy dotyczące numerowania dokumentacji sporządzanej przez jednostki KSRG ? 

Osobiście jest mi zupełnie obojętne wg jakich zasad są numerowane zdarzenia, ale chyba logicznym jest aby w każdym z dokumentów dotyczących tego samego zdarzania  był dokładnie ten sam numer.
 

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #755 dnia: Luty 19, 2013, 20:52:36 »
Po ostatnich zmianach  na wydruku Karty manipulacyjnej nie ma juz  nr informacji ze zdarzenia do którego owa karta została sprządzona. 

Nie spotkałem się z czymś takim. Zgłoś to do ich serwisu. Masz jakąś dziką wersję.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #756 dnia: Luty 19, 2013, 23:44:27 »

Lepiej bym tego nie ujął. Skład faktycznie był dosyć okrojony i oparty, w zasadzie, na jednej-dwóch osobach, zafiksowanych na konkretnych rozwiązaniach, bez możliwości konstruktywnej oceny. Metody prowadzenia projektu Prince, oczywiście również wyjątkowo chybione, bo do funkcjonalności których oczekujemy, bardziej prawidłowym byłoby stosowanie metod agile.

To jest wynik pisania bardzo szczegółowego zamówienia przez 01 (?). Jeśli dajesz mi super-szczegółowy opis działania programu, to ja Ci to tak napiszę. Ty płacisz Ty wymagasz. Co innego jeśli przyjdziesz, zapytasz, zasugerujesz czego oczekujesz... Tu był pierwszy istotny błąd. Teraz każda zmiana funkcjonalności jest kolejną protezą, która jest trudna do poskromienia, że nie wspomnę o optymalizacji.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #757 dnia: Luty 21, 2013, 17:50:44 »
Nie spotkałem się z czymś takim. Zgłoś to do ich serwisu. Masz jakąś dziką wersję.
Nie wiem czy to dzika wersja, ale nosi nr 2,5.113.68

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #758 dnia: Luty 22, 2013, 21:33:21 »
Ja mam 2.5.113.65 i wszystko OK. MASZ NOWSZĄ więc ... nowsza i nowe błędy  :komp:

Brakuje mi w systemie jakiejś wtyczki/okienka co by wyświetlało informację o wcześniejszych zdarzeniach pod tym samym adresem. Czasami każda zmiana jeździe do tego samego codziennie. Moża podjąć wtedy dodatkowe działania.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #759 dnia: Kwiecień 09, 2013, 12:29:48 »
Panowie i Panie jak u Was wygląda stosowanie się do najnowszych zasad wypełniania meldunków wg super wytycznych z KG ?

Najbardziej podoba mi się chyba zapis o tym że jeśli Strażak ulegnie wypadkowi w czasie działań ratowniczych i w ciągu 7 dni niestety umrze w szpitalu to mamy w meldunku zmienić informację o poszkodowanym Strażaku na informację o tym że Strażak zginął. Jak dla mnie jest to zakłamywanie faktycznej informacji ze zdarzenia.
Innych kwiatków jest jeszcze trochę.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #760 dnia: Kwiecień 09, 2013, 13:06:23 »
Akurat niekoniecznie jest to zakłamywanie, przepisy bhp idą wręcz dalej (na dłuższy okres czasu) - strażak, który uległ wypadkowi podczas pełnienia służby, akcji ratowniczej powinien mieć gwarancję oraz powiązanie jego wypadku w przypadku z ewentualną późniejszą śmiercią. Bo nie jest powiedziane, że coś mogło się wydarzyć, pójść nie tak i ten związek śmierci z wcześniej występującym wypadkiem mógł nastąpić...
EGO = 1 / wiedza

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 09, 2013, 13:32:58 »
Zgadza się , tak informacja bezapelacyjnie powinna być umieszczona w dokumentacji, ale z podaniem konkretnych danych typu data czy godzina .
Jednak zmieniajac dane pierwotne, wprowadzamy w błąd tych którzy później będą ową dokumentację przeglądali/analizowali. To trochę tak jak gdyby podczas operacji w szpitalu pacjęnt nie przezył  i lekarz zmienił w pierwotnej dokumentacji że on już nie żył. Biorąc do reki taką dokumentację można by sądzić że operowano nieboszczyka.
 W naszych realiach też zupełnie czym innym jest ofiara śmiertelna , a czym innym ranna, nawet wtedy gdy w następstwie tych ran finał jest tragiczny. Ale przeceiż od tego jest stosowna dokumentacja powypadkowa , która powinna zawierać wszystkie niezbędne fakty z przebiegu leczenia.   

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 09, 2013, 14:12:30 »
Spróbujcie wg instrukcji wpisać w zakładce 28 wartość uratowanego mienia z dokładnością do 0,1tyś.   :rofl:

Karta zdarzenia - Obiekt  - skoro można pisać to co jest w instrukcji, to czemu wywala na czerwono jako błąd?

Kod obiektu - należy kierować się miejscem prowadzenia działań... co przy plamie oleju po kolizji drogowej? Nie przyjmiemy 816 bo wyjdzie z tego "kolizja drogowa... bez udziału środków transportu:szalony:
Przydałoby się to sprostować na końcu.

Pozycja 25. W programie możemy podać powierzchnię dla [ha] z dokładnością 0,0001
Instrukcja nakazuje pisać z dokładnością 0,01ha

SOp z dyspozycyjnym itp., który nie uczestniczy bezpośrednio w działaniach (bo nie musi), to teraz robimy z tego wyjazd gospodarczy  :gwiazdki: (uwaga nr 17 w dziale problemy)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 11, 2013, 11:07:13 »
Ciekawym podejściem do sprawy jest tez sposób wypełniania pola "Sporządzający" w przypadku samodzielnych działań jednostek OSP .  Wg nowych zasad trzeba tam wpisać nazwisko druha dowodzącego akcją , pomimo tego że faktycznym sporządzającym w praktyce jest ktoś zupełnie inny.
 Ciekaw jestem czy ten kto to wymyślił , chciałby aby jego nazwisko, jako sporządzającego.  pojawiało się pod dokumentami których on nawet na oczy nie widział.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 11, 2013, 13:13:07 »
remfire, u nas w przypadku gdy na miejscu zdarzenia działa tylko OSP w punkcie tym wpisujemy strażaka na PSK. Nie jest to bynajmniej przekłamywanie, bo faktycznie osoba na SK faktycznie ten meldunek pisze. W informacji ze zdarzenia wpisuje się tylko, że informacje ze zdarzenia sporządzono po konsultacji telefonicznej z dowódcą. Wydaje mi się to dosyć logicznym rozwiązaniem, chociaż faktycznie meldunek powinien sporządzać dowódca. Ale przecież nikt z OSP nie będzie jeździł do SK (gdzie często nie może przebywać formalnie) żeby zrobić meldunek, czego i tak nie potrafi...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #765 dnia: Kwiecień 11, 2013, 15:06:19 »
Oczywiście że nie jest, bo jest to zgodnie ze stanem faktycznym. I u nas robi się tak samo. Jednak wg nowych "Zasad"  trzeba w rubryce  "sporządzający" wpisywać nazwisko druha który dowodził. Stąd moje  wątpliwości co do tego czy ktoś się zastanowił nad tym.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #766 dnia: Kwiecień 11, 2013, 16:32:23 »
Faktycznie: "W przypadku informacji z działań bez udziału PSP wpisujemy stopień, imię i nazwisko osoby przekazującej dane - np. druh Jan Kowalski". W sumie jest to pewna niezgodność bo te osoby meldunku nie piszą tylko dane przekazują. Wydaje mi się że chodziło tu o to żeby nie zmieniać rozporządzeń (meldunek sporządza dowódca) tylko wprowadzić taki nie do końca zgodny z rzeczywistością punkt.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #767 dnia: Kwiecień 11, 2013, 16:39:23 »
Faktycznie: "W przypadku informacji z działań bez udziału PSP wpisujemy stopień, imię i nazwisko osoby przekazującej dane - np. druh Jan Kowalski". W sumie jest to pewna niezgodność bo te osoby meldunku nie piszą tylko dane przekazują. Wydaje mi się że chodziło tu o to żeby nie zmieniać rozporządzeń (meldunek sporządza dowódca) tylko wprowadzić taki nie do końca zgodny z rzeczywistością punkt.

W Zasadach ewidencjonowania zdarzeń w SWD jest napisane jasno:

Cytuj
W przypadku informacji z działań bez udziału PSP wpisujemy stopień, imię i nazwisko osoby przekazującej dane – np. druh Jan Kowalski

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #768 dnia: Kwiecień 11, 2013, 17:22:15 »
W Zasadach ewidencjonowania zdarzeń w SWD jest napisane jasno:
Cytuj
W przypadku informacji z działań bez udziału PSP wpisujemy stopień, imię i nazwisko osoby przekazującej dane – np. druh Jan Kowalski
Napisane jasno , więc ktoś pewnie nie zapoznał się dokładnie z wzorem "Informacji" z rozporządzenia.   Do czasu wprowadzenia zmian w rozporządzeniu , powinno się więc wpisywać tego kto sporządza, a nie tego kto przekazuje ( z ewentualną informacja od kogo uzyskało się dane).  W przypadku większych akcji takich przekazujących dane jest zazwyczaj kilku, ale podpisuje się pod informacją ten kto ją sporządza.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #769 dnia: Kwiecień 11, 2013, 18:03:07 »
Jest to bardzo "nieżyciowy" zapis i również przekłamuje sytuację realną. Tak jak Koledzy napisali, Druh X przekazuje nam Dyżurnym informację ze zdarzenia ale meldunek tworzymy my.
Fajnie się komuś te zasady opracowywało tylko nie pomyślał o ewentualnych konsekwencjach, np.:
Po iluś tam miesiącach trzeba na drodze prawnej coś rozstrzygnąć więc trzeba przesłuchać osobę sporządzającą meldunek. Wzywany jest Druh X i pada pytanie: a co Pan tu napisał w tym meldunku ? No i wielkie oczy, bo Pan X mówi - przecież ja tego na oczy nigdy nie widziałem i ja tego nie pisałem. No to drąży się dalej, dlaczego Dyżurny Y wpisał w dokumentach nieprawdę ? No i robi się mało przyjemnie ...

Kolejną bardzo kontrowersyjną dla mnie sprawą jest sytuacja gdy działania są związane z tlenkiem węgla.
Wg. nowych wytycznych nawet gdy nasze urządzenia pomiarowe nie wskażą obecności tlenku a Lekarz powie że to zatrucie to mamy pisać w meldunku że tlenek był  :gwiazdki:
Przepraszam a na jakiej podstawie Lekarz stwierdza że na 100% było to zatrucie tlenkiem  :pyt:
Przecież to wyjaśnią dopiero szczegółowe badania wykonane w szpitalu  :cooo:

Na logikę wypadało by wpisać podejrzenia lekarza, opisać co i jak, wpisać wyniki pomiarów, ewentualnie po badaniach osób poszkodowanych dopisać prawdę w meldunku. Bo działając wg. wytycznych tak jakby podważamy sami swoje działania  :gwiazdki:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #770 dnia: Kwiecień 11, 2013, 18:20:57 »
Napisane jasno , więc ktoś pewnie nie zapoznał się dokładnie z wzorem "Informacji" z rozporządzenia.   Do czasu wprowadzenia zmian w rozporządzeniu , powinno się więc wpisywać tego kto sporządza, a nie tego kto przekazuje ( z ewentualną informacja od kogo uzyskało się dane).  W przypadku większych akcji takich przekazujących dane jest zazwyczaj kilku, ale podpisuje się pod informacją ten kto ją sporządza.

To, żeby zamknąć kwadraturę koła polskiego pożarnictwa, dyżurny nie może być sporządzającym informację ze zdarzenia, ponieważ nie był KDR.

Cytuj
§ 37. 1. Kierujący sporządza informację ze zdarzenia, której wzór stanowi załącznik nr 6 do rozporządzenia.

Dochodzimy teraz do wniosku, że do każdej akcji bez udziału PSP powinien jeździć strażak wyznaczony przez komendanta SOp w celu spisania danych potrzebnych do sporządzania informacji ze zdarzenia.

Ale, do takich stwierdzeń dopiero dochodzimy po przeczytaniu prawie 40 procedur, zasad do procedur i wytycznych do zasad stworzonych w ostatnim czasie przez nieocenionych, najmądrzejszych  i wszystko wiedzących funkcjonariuszy z KG i KW.  :wall:

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #771 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:27:03 »
Przyczepię się do jeszcze jednej wg. mnie kontrowersyjnej sprawy, mianowicie:

Wg wytycznych w pkt. 22 Ewakuowano ze strefy zagrożenia mamy podawać tylko i wyłącznie te osoby ewakuowane którym udzielono pomocy medycznej inne nie.
No to co, osoby bez obrażeń to obywatele gorszej kategorii czy co ?
Skoro Dowódca podjął decyzję o ewakuacji osób to znaczy że coś im zagrażało i było przypuszczenie o tym że mogą stracić zdrowie lub życie, więc były to jakby działania medyczne a raczej prewencyjne. Skoro ich ewakuowano i skoro jak byk pisze ewakuowano ze strefy zagrożenia to po coś to jest.
A później, oj problem bo się statystyki nie zgadzają, bo nie ma jak danych z meldunków wyciągnąć. No pewno że tych danych nie ma bo ktoś zabronił tych konkretnych wpisywać tam gdzie jest ich miejsce i skąd można to potem "programowo" wyciągnąć do zestawienia.
Ale co tam lepiej tabelkę w exelu wysłać ...

Podobny kwiatek był kiedyś z danymi osób poszkodowanych w tabelce, gdzie najpierw kazano nam pisać tylko dane Strażaków a i to wybranych a potem nastąpił cud i olśnienie w KG i jednak dotarło że skoro jest taka tabelka to tam trzeba odpowiednie dane jeśli znamy wpisywać.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #772 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:52:21 »
Pkt 22 dotyczy tylko działań medycznych.

Osoby ewakuowane nie związane z działaniami medycznymi wpisujemy w pkt 33.

Cytuj
Uwaga:
1. Do medycznych działań ratowniczych należy zaliczyć również wsparcie psychologiczne.
W przypadku ewakuacji niezwiązanej z medycznymi działaniami ratowniczymi ilość osób ewakuowanych podajemy w pkt. 33 „Dane opisowe do Informacji ze zdarzenia”, poz.

Cytuj
33. Dane opisowe do informacji ze zdarzenia
- liczba osób ewakuowanych - ewakuacja niezwiązana z medycznymi działaniami ratowniczymi,

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #773 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:45:36 »
Grzela wiem jak to wygląda w instrukcji, to samo kiedyś dotyczyło osób poszkodowanych. Za wpisanie danych osobowych do tabelki były zrypy z WSKR, to samo teraz w przypadku ewakuacji.
Ktoś zrobił pole z danymi o ilości osób ewakuowanych i w statystykach to pole można szybko wg. potrzeb wysortować.
Więc po co tworzy się kolejne zawiłe wytyczne i wręcz ignoruje specjalne miejsce gdzie takie dane powinny być umieszczane.

A wsparciem psychicznym nie jest ewakuacja i zapewnienie bezpieczniejszego miejsca przebywania osób postronnych  :pyt:
Skoro już tak sobie wszystko naciągamy ignorując logikę i rzetelnie opisywanie prawdy  :wall:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #774 dnia: Kwiecień 12, 2013, 15:40:26 »
Azirafal
KDR podjął decyzję o ewakuacji np. bloku mieszkalnego, np.60 osób. Uważasz że jest to wsparcie psychiczne. To według Twojego rozumowania powinno być wypełnionych 60 kart KPP?????  Nie uważasz że to przegięcie ????
Pozdrawiam