Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464818 razy)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #725 dnia: Styczeń 31, 2013, 03:19:38 »
....
.  bo za biurkiem wszystko jest przecież takie proste.

Oooo, widzę kolega użytkownik SWD spoza biurka się znalazł.  Chętnie poczytam jak skomplikowana jest praca na SWD poza biurkiem, bo niewątpliwie jest utrudniona ... na kolanie.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #726 dnia: Luty 02, 2013, 11:04:15 »
Heh przypomina mi to nieco niedawną sytuację z jaką się spotkałem. Ktoś dostał zestawienie pewnych danych no ale nie umiał ich odczytać i wywalił to zestawienie do śmieci twierdząc że jest złe ... a potem jeszcze miał pretensje do całego świata że dostał złe a sam nie umiał tego dokumentu stworzyć ...

Skoro nie umiesz odczytać że pan Kowalski na aucie nie był pięć razy jednocześnie tylko w pięciu różnych okresach czasu no to ... gratuluję  :wacko:
Do tego SWD taką sytuację, o ile dobrze pamiętam wyświetla w formacie 1(5) - czyli jeden pan Kowalski na wozie w pięciu różnych okresach czasu. Inny przykład z SWD 4(8 ) - obsada wozu: 4 osoby jednocześnie, natomiast w ciągu całego okresu czasu na wozie było łącznie 8 strażaków ale się podmieniali. Mogę się też założyć że jest to odpowiednio raportowane do wyższych komórek czyli KW i KG czyli SWD 3.0, no cóż ale po co komu szkolenia i nauka ...

Jak się nie umie z  pewnych mechanizmów lub urządzeń korzystać to się mówi że to ch...., super podejście do służby  :wall:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #727 dnia: Luty 02, 2013, 13:33:36 »
Heh przypomina mi to nieco niedawną sytuację z jaką się spotkałem. Ktoś dostał zestawienie pewnych danych no ale nie umiał ich odczytać i wywalił to zestawienie do śmieci twierdząc że jest złe ... a potem jeszcze miał pretensje do całego świata że dostał złe a sam nie umiał tego dokumentu stworzyć ...
Skoro nie umiesz odczytać że pan Kowalski na aucie nie był pięć razy jednocześnie tylko w pięciu różnych okresach czasu no to ... gratuluję  :wacko:
Do tego SWD taką sytuację, o ile dobrze pamiętam wyświetla w formacie 1(5) - czyli jeden pan Kowalski na wozie w pięciu różnych okresach czasu. Inny przykład z SWD 4(8 ) - obsada wozu: 4 osoby jednocześnie, natomiast w ciągu całego okresu czasu na wozie było łącznie 8 strażaków ale się podmieniali. Mogę się też założyć że jest to odpowiednio raportowane do wyższych komórek czyli KW i KG czyli SWD 3.0, no cóż ale po co komu szkolenia i nauka ...
Jak się nie umie z  pewnych mechanizmów lub urządzeń korzystać to się mówi że to ch...., super podejście do służby  :wall:

Jak się ma jeden, dwa, trzy wozy w akcji to można sobie rzeźbić w g.wnie i zwyzywać innych, że czegoś nie umieją - ale jak mam ich 40 to wtedy się nie zastanawiam - czy jakiś mistrzu SWD nie zrobił sobie z Systemu Wspomagania Decyzji notatnika. Już Ci pisałem, że do tego co tu wypisujesz i tych myków które nam tłumaczysz wystarczyłaby kartka, ołówek i jakaś tabelka w excelu.
W wersji 3 - takie chocki klocki o których wypisujesz robią totalny burdel przy próbie szybkiego analizowania sytuacji. No ale Tobie zależy na szybkości wprowadzania adresu, a nie na szybkości podejmowania trafnych i skomplikowanych decyzji.

Niestety tego się nie da pogodzić, powiatowych dyspozytorów z ich nawykami, przyzwyczajeniami a systemem wspomagającym złożone i skomplikowane działania. Dla Was to dalej jest tylko system archiwizowania działań.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #728 dnia: Luty 02, 2013, 14:05:43 »
To tak: to co ja wpisze to Ty będziesz miał w 3.0 inaczej to nie idzie. WSKR dostaje karty od nas z samego dołu i tak jak my je wypełnimy taką wiedzę ma WSKR. Przestań też pisać że dla ludzi z KP/KM to tylko system archiwizowania działań bo chyba nie wiesz jak się pracuje na SK w KP/KM i co do SWD jest dodatkowo popodpinane i o jakie dane są te systemy uzupełnione.

Jeśli jest 40 wozów a ktoś na nich w jakiś sposób się zamieni to choć byś pękł i tak to musisz wpisać i tu kartka i długopis nie pomogą tylko trzeba to uzupełnić w SWD żeby grała dokumentacja i dobrze zrobić meldunek. Jeśli występowały podmiany osobowe na zasadzie dojazdu wozu np. operacyjnego to jest to odpowiednio zaznaczone w SWD (opcja podmiana osobowa na danym pojeździe) i jeśli zrobisz taką automatyczną podmianę to w karcie zdarzenia będzie właśnie to wyglądało tak jak napisałem czyli 4(8 ).
Może wystąpić sytuacja o której wspominałem i dany Dyspozytor będzie musiał i to w karcie zdarzenia uwzględnić bo taka jest prawda i pan Kowalski w liście obecności wpisze że od takiej a takiej godziny był bo go wezwali do służby i pojechał podmienić kolegę.
Więc co, mamy pomijać prawdę i nie uzupełniać kart zgodnie z rzeczywistością bo karta wtedy jest zbyt skomplikowana do odczytania  :pyt:

Trzeba umieć "przeczytać" tak stworzoną kartę i dla jasności podam że miałem już kilka akcji gdzie aut było od ponad 20 do nawet 30 czy 40 i to gdy czasem akcja trwała ponad dwie doby.
Nie jest łatwo ogarnąć taką ilość SiS ale SWD to ułatwia jeśli poprawnie się wszystko uzupełni więc nie pisz że prowadzimy akcje tylko na kilka wozów bo to przejaw ignorowania SK.

Natomiast pięknym przykładem jak góra wie jak stworzyć poprawnie dokumentację z dużej akcji w SWD jest pożar pewnej dużej fabryki.
Karta wisi do tej pory bo ktoś kazał pokasować karty w KP/KM gdy dysponowano SiS do tej płonącej fabryki, czyli poza swój rejon chroniony. Więc żeby mieć "przejrzystość akcji" samodzielnie wrzucano wozy na zasadzie między innymi dyspozycji historycznych, pomijając mechanizm scalania kart itd. samodzielnie zmieniano obsady osobowe nie wiedząc jak to działa i teraz w dalszym ciągu SWD wyrzuca że karta ma błędy i nie można jej zarchiwizować (błędy polegają między innymi na niezgodnościach czasów obsad osobowych czy czasach dyspozycji danych wozów) ... a od zakończenia akcji mija dobre ponad pół roku.

Tutaj główną winą jest brak szkoleń i wyjaśnienia ludziom jak działają mechanizmy w SWD.
No ale przecież "góry" tak przyziemne sytuacje nie interesują ... chcieli by mieć wszystko cacy a zapomniano nauczyć ludzi jak to robić.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #729 dnia: Luty 03, 2013, 00:05:49 »
Tutaj główną winą jest brak szkoleń i wyjaśnienia ludziom jak działają mechanizmy w SWD.
No ale przecież "góry" tak przyziemne sytuacje nie interesują ... chcieli by mieć wszystko cacy a zapomniano nauczyć ludzi jak to robić.

Kolego - procedury masz proste i jasne - ale zawsze się znajdzie sztukmistrz Twojego pokroju który wie lepiej i będzie wszystkim tłumaczył, że jego "myki" są remedium na wszystko.
Przestań pieprzyć o braku szkoleń, tylko stosuj sie stricte do procedur - ułatwisz pracę i sobie i nam. Zgłaszaj to co nie wychodzi, a Wszyscy będziemy pracować nad wspólnym polepszeniem całego systemu, a nie nad ułatwianiem pracy wg. Twojego widzimisię.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #730 dnia: Luty 03, 2013, 00:08:38 »
To tak: to co ja wpisze to Ty będziesz miał w 3.0 inaczej to nie idzie.

Będę miał tak samo, tylko, że ja bedę widział pięciu ludzi na samochodzie - a ty będziesz kombinował - jak tego jednego kierowcę porządnie rozpisać. I co ta informacja komukolwiek poza Tobą daje?

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #731 dnia: Luty 03, 2013, 00:15:41 »
Jeśli jest 40 wozów a ktoś na nich w jakiś sposób się zamieni to choć byś pękł i tak to musisz wpisać i tu kartka i długopis nie pomogą tylko trzeba to uzupełnić w SWD żeby grała dokumentacja i dobrze zrobić meldunek.

Kogo obchodzi Twój meldunek skoro pięciu chłopa się usmarzyło bo jakiś debil wpisał pięć razy Janka Kowalskiego na GCBA bezpośrednio w strefie wybuchu. Co taki łoficer WSKR ma powiedzieć mediom? Że jakiś "hokus pokus" SWD na PSK próbował sobie rozpisywać, rozgrzewającego się ratownika na mrozie, i dlatego liczba ofiar zmalała do jednej? Przecież to dawno poszło na żółtym pasku w TVN24.
Dla Ciebie to dalej jest system archiwizacji, pomimo że wyrzygaliśmy X milionów złotych. Bo Ty wiesz lepiej?

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #732 dnia: Luty 03, 2013, 00:20:09 »
Trzeba umieć "przeczytać" tak stworzoną kartę i dla jasności podam że miałem już kilka akcji gdzie aut było od ponad 20 do nawet 30 czy 40 i to gdy czasem akcja trwała ponad dwie doby.
Nie jest łatwo ogarnąć taką ilość SiS ale SWD to ułatwia jeśli poprawnie się wszystko uzupełni więc nie pisz że prowadzimy akcje tylko na kilka wozów bo to przejaw ignorowania SK.

Dla kmiota z KP to pewnie nie lada wyzwanie, wyobraź sobie teraz dlaczego SWD3 nie znalazł się w powiatówkach i miejskich... Bo Wam to jest na ch.. potrzebne. Dla Was to przygoda życia, a dla nas chleb powszedni - i tyle w temacie.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #733 dnia: Luty 03, 2013, 00:21:59 »
Weź to moderator scal bo mi się nie chce - tak się zagotowałem. Sorry, ale szlag mnie trafił jak to przeczytałem. Daj mu GCBA a on se zacznie rybki hodować w zbiorniku.

Skoro ogarniasz SWD3 to i ogarniesz funkcję Modyfikuj. Masz dobę na scalenie postów.
pozdr. moderator
ps. też się zgotowałem, dać chłopu forum to on myśli, że ziemniaki można sadzić


Kolego, miałeś okazję posprzątać po sobie bałagan - masz założony BAN na 7 dni
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 08:24:53 wysłana przez robn »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #734 dnia: Luty 03, 2013, 01:43:48 »
Cytuj
Skoro ogarniasz SWD3 to i ogarniesz funkcję Modyfikuj. Masz dobę na scalenie postów.
pozdr. moderator
ps. też się zgotowałem, dać chłopu forum to on myśli, że ziemniaki można sadzić
haha, padłem  :rofl: :rofl: :rofl:

Cytuj
Weź to moderator scal bo mi się nie chce
:rofl: :rofl: :rofl:


Cytuj
Dla kmiota z KP to pewnie nie lada wyzwanie
tu przegiąłeś  :bij:
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 01:47:40 wysłana przez kamaras »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #735 dnia: Luty 03, 2013, 08:46:24 »
Hahahhaha poległem, brawo dla Moderatora  :straz:

Kolego strazakusX jak się kończy siła argumentów to się zaczyna używać argumentu siły co  :kwit:
Właśnie pokazałeś swoją kulturę osobistą, wiedzę na temat pracy ludzi na pierwszej linii oraz swój szacunek do innych, gratuluję  :kask:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 03, 2013, 10:34:47 »

Dla kmiota z KP to pewnie nie lada wyzwanie, wyobraź sobie teraz dlaczego SWD3 nie znalazł się w powiatówkach i miejskich... Bo Wam to jest na ch.. potrzebne. Dla Was to przygoda życia, a dla nas chleb powszedni - i tyle w temacie.

Jak widać dla ciebie SWD służy tylko do robienia statystyk, a z dysponowaniem samochodów do zdarzeń miałeś styczność tylko podczas grania w emergency.

Takie to właśnie podejście ma KG do strażaków niższego szczebla.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 11:33:54 wysłana przez grzela »

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 03, 2013, 12:20:52 »
Zawsze się znajdzie czarna owca w stadzie która wie wszystko najlepiej i której do rozumu nie przemówisz. A jak ktoś jej próbuje wytłumaczyć o co chodzi to się pieni i zaczyna obrażać innych.
Wydaje mi się, że pora zmienić formę forum, coś o czym ktoś już wcześniej wspomniał- weryfikacja osób które się rejestrują, dostep ograniczony dla gości i usuwanie tych co się zachować nie potrafią.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

HAN

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 03, 2013, 20:33:59 »
Witam mam pytanie co do stabilności działania SWD- jak to wygląda u Was?
bo u mnie masakra - potrafi bez powodu na raz na obydwu komputerach go "wywalić" ze 30 razy na dobę- oczywiście Abakus nie jest winny a to sprzęt za słaby (kupione komputery tego roku) a to serwer coś tam a to łącza wolne a najlepiej że mamy tam monitoring P.poż podpięty jak wywali to nie wiadomo kiedy może alarm przyjść

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 03, 2013, 22:12:20 »
U nas w KP obecnie dość stabilnie, praktycznie nie zdarza się wywalnie SWD, nie pamiętam kiedy miało to miejsce ostatni raz. Kompy pracują pod Win7, serwer w tej chwili nie pamiętam na jakim systemie.
Niestety szybkość w porównaniu do 2.0 jest zdecydowanie gorsza ale o tym już pisaliśmy. Niemniej jednak zauważam poprawę.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #740 dnia: Luty 03, 2013, 22:29:44 »
Witam mam pytanie co do stabilności działania SWD- jak to wygląda u Was?
bo u mnie masakra - potrafi bez powodu na raz na obydwu komputerach go "wywalić" ze 30 razy na dobę- oczywiście Abakus nie jest winny a to sprzęt za słaby (kupione komputery tego roku) a to serwer coś tam a to łącza wolne a najlepiej że mamy tam monitoring P.poż podpięty jak wywali to nie wiadomo kiedy może alarm przyjść

Tak jak napisał @azirafal, chodzi w miarę dobrze, choć czasami lubi się też wywalić.
Jeżeli chodzi o monitoring pożarowy, jeżeli w danej chwili nie chodzi SWD, sygnał przychodzi U nas na tel. alarmowy z podaniem komunikatu w jakim obiekcie załączyła się czujka pożarowa.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #741 dnia: Luty 04, 2013, 00:04:04 »
Ooo ciekawe rozwiązanie. Jak to macie zaprogramowane/rozwiązane ?
No i jak się sprawuje moduł monitoringu w SWD ?
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

strazakwyjazdowy

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #742 dnia: Luty 04, 2013, 15:27:35 »
Niesamowite - facet konkretnie opisał co wynika z takiego używania SWD jak azirafal - przywalił bez owijania w bawełnę - mod mu sypną bana - i całe kółko wzajemnej adoracji dopisało po pięć zdań.
Panowie - oczekujemy odniesienia się do argumentów strazakusx.
Bo jeśli faktycznie mogą wystąpić takie problem,y to ja nie czuje się za dobrze, jak ktoś może mnie kilka razy w jednym samochodzie umiejscowić, bo sobie później będzie to prostował.
Dobrze, że są jeszcze takie czarne owce co nie powstrzymają się od wygarnięcia co jest nie tak, zamiast wypisywać jak kolega azirafal, że wszystko jest pięknie bo u niego działa.

Wyjątkowo puszczę ten post, choć wiadomo od kogo pochodzi  :wacko: :wacko:
kolega strazakusX dostał bana i jak nie wie za co, to niech przeczyta parę ostatnich swoich postów.
Proszę więc merytorycznie pisać, zgodnie z regulaminem.
ps. moderator może się tłumaczyć forumowiczowi ze swoich decyzji - ale nie musi. Zwyczajowo robi to, bo też jest użytkownikiem forum i często pisze jak zwykły forumowicz, szanując innych forumowiczów. Natomiast forumowicz ma prawo odwołania się do moderatora zaznaczonego czerwonym kolorem w pasku forumowiczów i głównie do administratora forum.
Dodatkowo można zawsze zgłaszać problemy poprzez funkcję Zgłoś do moderatora.


« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 08:25:01 wysłana przez robn »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 04, 2013, 22:01:11 »
strazakusX dostał bana za niestosowanie się do poleceń moderatora i za obrażanie innych, no ale skoro to też nie dociera ...

Hmmm a co to za argumenty  :pyt:
To że mamy możliwość w końcu rozpisania obsady osobowej zgodnie z prawdą,  że jest to zgodnie z prawdą przenoszone do meldunku  :pyt:
Więc proszę mi tu nie wciskać że coś robię źle tylko mi ewentualnie kulturalnie pokazać jak mam to robić żeby było dobrze i najważniejsze zgodnie z prawdą. Żadnych szkoleń z obsługi SWD nie miałem, wszystko co wiem opieram na dokumentacji znalezionej w necie, z tego co przekazali starsi koledzy i tego czego sam się nauczyłem własnym doświadczeniem i logiką, plus długie godziny spędzone na konfiguracji całego systemu plus uzupełnianie ogromnej ilości danych z których między innymi teraz korzystają wyższe szczeble. Plus kolejne telefony do Abakusa jeśli czegoś nie potrafiło się zrobić.
Skoro z tych wszystkich doświadczeń wynika że takie wypełnienie karty oddaje pełny obraz rzeczywistej akcji i na podstawie tak zrobionej karty bez kombinacji robi się z tego poprawny, zgodny z prawdą meldunek to gdzie tu błędy  :pyt:
Jakoś chłopaki z WSKR nie dzwonią z pretensjami, tylko mają dokładny obraz tego co się działo. Czy to jest też błąd  :pyt:

Jeśli dla góry ważniejsze jest dobre wrażenie na mediach niż odzwierciedlenie w dokumentacji elektronicznej faktycznego stanu rzeczy no to mi ręce opadają. Co trudnego jest w odczytaniu informacji, że ten nasz załamany już Strażak Kowalski nie był umiejscowiony kilka razy w samochodzie bo komuś tak do łba strzeliło tylko dlatego że tak rzeczywiście było i on to robił w innych godzinach bo taka była potrzeba służby.
Jakie wystąpią problemy po wpisaniu prawdy  :pyt:
Nikt w normalnej sytuacji nic takiego z kartami zdarzeń nie robi bo akcje długotrwałe z podmianami osobowymi zdarzają się bardzo sporadycznie, więc co mamy udawać że takich sytuacji nie ma  :pyt: Mamy pisać w kartach i meldunkach bzdury bo "góra" nie potrafi stanąć na wysokości zadania i odczytać poprawnie przekazanych zgodnie z prawdą danych  :pyt:
Jest dostępna opcja "podmiana osobowa" więc mam z niej nie korzystać bo ktoś tego nie potrafi odczytać  :pyt:
To może ze scalania kart też nie korzystajmy bo to też trudno poprawnie odczytać a przecież samochody z jednego powiatu do drugiego nie jeżdżą  :wall:
Dla mnie to brzmi jak żart tylko już się śmiać mi z niego się nie chce.

Panie Strazakwyjazdowy, który odnoszę dziwne wrażenie jest kimś innym a kogo już chyba znamy, poczytaj inne moje posty odnośnie SWD to będziesz wiedział że nie wszystko działa u mnie tak jak bym chciał.
Popytaj innych ludzi którym chyba pomogłem w niejednej sprawie z SWD bo lubię dzielić się wiedzą czy im to pomogło.

Natomiast Panowie którzy tak zaciekle krytykują pewne rozwiązania w SWD i ich czytelność bądź nieczytelność zapraszam do siebie na codzienne służby. Zobaczycie dlaczego pewne rzeczy Dyspozytorzy chcą tak a nie inaczej ... no ale cóż to za trudne słuchać Funkcjonariuszy którzy z pewnymi problemami na co dzień się zmagają ...

I tak na koniec ciekawa informacja (specjalnie sprawdzałem):
Przed wprowadzeniem ostatniej wersji SWD podmiany osobowe były wyświetlane w sposób jaki opisywałem czyli np.  GBA 2.5/16 Obsada: 4 ( 8 ) - dla mnie czytelna informacja że coś w obsadzie się działo.
W obecnej wersji już to znikło i jest tylko GBA 2.5/16 obsada 8. Oczywiście dalej wyróżnikiem podmian osobowych jest specjalna dodatkowa ikonka dwóch strzałeczek.

Pytanie tylko po co zostało to tak zmienione, czyżby taki sam kwiatek jak wspominane wcześniej "poprawione" uzupełnianie nazw miejscowości, które ma być w kolejnej wersji przywrócone do stanu poprzedniego  :pyt:


"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

HAN

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 08, 2013, 14:57:45 »
Witam mam pytanie co do stabilności działania SWD- jak to wygląda u Was?
bo u mnie masakra - potrafi bez powodu na raz na obydwu komputerach go "wywalić" ze 30 razy na dobę- oczywiście Abakus nie jest winny a to sprzęt za słaby (kupione komputery tego roku) a to serwer coś tam a to łącza wolne a najlepiej że mamy tam monitoring P.poż podpięty jak wywali to nie wiadomo kiedy może alarm przyjść

Tak jak napisał @azirafal, chodzi w miarę dobrze, choć czasami lubi się też wywalić.
Jeżeli chodzi o monitoring pożarowy, jeżeli w danej chwili nie chodzi SWD, sygnał przychodzi U nas na tel. alarmowy z podaniem komunikatu w jakim obiekcie załączyła się czujka pożarowa.

Jak to jest w miarę dobre działanie to lepiej nie napiszę komentarza... kolejny przykład: sprzęt na samochodach- aby otworzyć to ekskluzywne menu to trzeba czekać 10 min (tyle było ostatnio) oczywiście jak sie nie "zwiesi"- czy tak ma działać program do obsługi służ ratowniczych- gdzie tu stabilność systemu? Czy nie powinien w pierwszej kolejności działać szybko i stabilnie?
To jest wg. mnie jego główna bolączka inne funkcje są ciekawe i wiele mogły by ułatwiać gdyby nie wada nr.1
Co do struktury samego programu to nie jest nowy program jest to stary SWD zaimplementowany po "nowemu"- tak tak ponieważ niektóre błędy ze starego SWD (w poźniejszych nakładkach usunięte) teraz "wypłynęły" w nowym SWD- czyżby kopiuj- wklej do nowej wersji? toż to szczyt....
Dla mnie ma to działać STABILNIE i "możliwie szybko" reszta to dodatek

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 09, 2013, 16:03:50 »

Jak to jest w miarę dobre działanie to lepiej nie napiszę komentarza... kolejny przykład: sprzęt na samochodach- aby otworzyć to ekskluzywne menu to trzeba czekać 10 min (tyle było ostatnio) oczywiście jak sie nie "zwiesi"- czy tak ma działać program do obsługi służ ratowniczych- gdzie tu stabilność systemu? Czy nie powinien w pierwszej kolejności działać szybko i stabilnie?
To jest wg. mnie jego główna bolączka inne funkcje są ciekawe i wiele mogły by ułatwiać gdyby nie wada nr.1
Co do struktury samego programu to nie jest nowy program jest to stary SWD zaimplementowany po "nowemu"- tak tak ponieważ niektóre błędy ze starego SWD (w poźniejszych nakładkach usunięte) teraz "wypłynęły" w nowym SWD- czyżby kopiuj- wklej do nowej wersji? toż to szczyt....
Dla mnie ma to działać STABILNIE i "możliwie szybko" reszta to dodatek

Może to "kryptoreklama" ale... zwieszanie było problemem do czasu zmiany karty graficznej na Matrox'a. Pozostałe karty spisywały się różnie. Działa stabilnie bez wywaleń całymi tygodniami. Dla zobrazowania to najdłużej czeka się na funkcję "Edytuj sprzęt na..." tak z 8sek. Cała reszta szybciej. Podstawowe funkcje ładują się około 1sek. do 1,5sek. Oczywiście serwer, switch i stacja robocza na stanowisku zakupione rok temu.
Szybkie i stabilne działanie to zasługa wydajnego sprzętu.

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 10, 2013, 20:40:17 »
Po przetestowaniu różnych konfiguracji, mogę stwierdzić, że największe problemy były z kartami opartymi na NVIDIA. Lepiej spisywały się ATI.
MATROX w stacji roboczej nie stwarzał najmniejszych problemów... jak narazie  :kwit:

Sieć: gigabitowa,
Stacja robocza: proc. i7, graf. Matrox, Win 7,
Serwer: proc. Xeon, dyski SAS 10k RAID5, Win 2008R2.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 11, 2013, 09:09:46 »
Jak widać dla ciebie SWD służy tylko do robienia statystyk, a z dysponowaniem samochodów do zdarzeń miałeś styczność tylko podczas grania w emergency.

Takie to właśnie podejście ma KG do strażaków niższego szczebla.

Kolego najwyraźniej totalnie nie rozumiesz co napisałem. Całkowicie wszystko przekręciłeś.
Sugerujesz, że 5 tych samy facetów w tym samym wozie, w tym samym czasie - jest OK dla prowadzenia działań/dysponowania SiS? Natomiast złe dla statystyk?

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 11, 2013, 09:46:35 »
To że mamy możliwość w końcu rozpisania obsady osobowej zgodnie z prawdą,  że jest to zgodnie z prawdą przenoszone do meldunku  :pyt:
Więc proszę mi tu nie wciskać że coś robię źle tylko mi ewentualnie kulturalnie pokazać jak mam to robić żeby było dobrze i najważniejsze zgodnie z prawdą. Żadnych szkoleń z obsługi SWD nie miałem, wszystko co wiem opieram na dokumentacji znalezionej w necie, z tego co przekazali starsi koledzy i tego czego sam się nauczyłem własnym doświadczeniem i logiką, plus długie godziny spędzone na konfiguracji całego systemu plus uzupełnianie ogromnej ilości danych z których między innymi teraz korzystają wyższe szczeble. Plus kolejne telefony do Abakusa jeśli czegoś nie potrafiło się zrobić.
Skoro z tych wszystkich doświadczeń wynika że takie wypełnienie karty oddaje pełny obraz rzeczywistej akcji i na podstawie tak zrobionej karty bez kombinacji robi się z tego poprawny, zgodny z prawdą meldunek to gdzie tu błędy  :pyt:
Błędy są tu, że Twoim celem jest poprawny meldunek, prawidłowo wypełniona dokumentacja, porządek w papierach. A celem systemu jest wspomaganie decyzji. Być może to będzie dla Ciebie nowość - ale najpierw jest decyzja oparta na dostępnych informacjach, żeby później było z czego zdawać relację.
I nie ma nic gorszego niż Twoja "droga do doskonałości w SWD". Ty ją znasz, ale tylko Ty. Co z tego, że sobie wypracowałeś jakiś tam system korzystania z SWD, skoro nie wszyscy wiedzą że robisz to jak Frank Sinatra "My way"...

Cytuj
Jakoś chłopaki z WSKR nie dzwonią z pretensjami, tylko mają dokładny obraz tego co się działo. Czy to jest też błąd  :pyt:
Bo mają to w d.pie. Połowa z nich jest przeszkolonymi trenerami SWD i to oni powinni Was szkolić.

Cytuj
Jeśli dla góry ważniejsze jest dobre wrażenie na mediach niż odzwierciedlenie w dokumentacji elektronicznej faktycznego stanu rzeczy no to mi ręce opadają. Co trudnego jest w odczytaniu informacji, że ten nasz załamany już Strażak Kowalski nie był umiejscowiony kilka razy w samochodzie bo komuś tak do łba strzeliło tylko dlatego że tak rzeczywiście było i on to robił w innych godzinach bo taka była potrzeba służby.
Jeszcze raz Ci powtórzę, to nie jest system archiwizujący, a wspomagający podejmowanie decyzji. Dlatego choćby, każda informacja ma swojego autora i każda operacja ma swój dokładny czas wprowadzenia - to później można sprawdzić, kto wprowadzał bzdury - naprostowując dokumentację.

Cytuj
Jakie wystąpią problemy po wpisaniu prawdy  :pyt:
A co to za prawda - gdy jest pięć razy ta sama osoba w tym samym samochodzie w tym samym czasie?

Cytuj
Panie Strazakwyjazdowy, który odnoszę dziwne wrażenie jest kimś innym a kogo już chyba znamy, poczytaj inne moje posty odnośnie SWD to będziesz wiedział że nie wszystko działa u mnie tak jak bym chciał.
Popytaj innych ludzi którym chyba pomogłem w niejednej sprawie z SWD bo lubię dzielić się wiedzą czy im to pomogło.
Wlej łyżkę dziegdziu do beczki miodu i się pytaj dlaczego jest gorzko. Widać poczytał skoro Ci tak napisał. Kto by nie mógł znaleźć porad "wójka dobra rada".
 
Cytuj
Natomiast Panowie którzy tak zaciekle krytykują pewne rozwiązania w SWD i ich czytelność bądź nieczytelność zapraszam do siebie na codzienne służby. Zobaczycie dlaczego pewne rzeczy Dyspozytorzy chcą tak a nie inaczej ... no ale cóż to za trudne słuchać Funkcjonariuszy którzy z pewnymi problemami na co dzień się zmagają ...
No tak, nie mam co robić tylko jechać i oglądać jak ktoś kombinuje i wymyśla różne myki.

PS. Oczywiście, nie zdziwiłbym się gdybyś przez pojęcie "decyzja" rozumiał, decyzję przełożonych co do oceny jakości Twojej pracy. Jeśli tak, to oczywiście będziesz miał te oceny jak najlepsze. Tylko czy po to powstał system? Czy może po to, żeby nasze działania były sprawniejsze. Bo o sprawniejsze archiwizowanie jako straż pożarna na pewno nikt się nie martwi.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 09:51:23 wysłana przez strazakusX »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 11, 2013, 15:22:47 »
Heh ależ żeś się uparł że my wpisujemy Strażaka pięć razy na tym samym wozie i pięć razy piszemy że to ten sam czas. Nikt normalny tak nie robi i kilka osób próbuje to wytłumaczyć ale nie dociera, do tego system nie pozwoli na zarchiwizowanie takiej karty bo jest to błąd i nie da się zostawić karty w której jest zdublowany wpis o obsadzie osobowej.

O reszcie nie chce mi się pisać skoro wg. Ciebie błędem jest takie działanie aby końcowym wynikiem była rzetelna informacja ze zdarzenia. Decyzje na podstawie informacji to jeden cel, prawda i porządek w dokumentacji to cel kolejny a nie błąd.

Te myki to nie myki tylko to co zostało napisane w dokumentacji o SWD i nauka wykorzystania pewnych mechanizmów ... no ale cóż przecież my tylko archwizujemy zdarzenia, wozy same się dowiadują o akcjach i same sobie jeżdżą bo same chyba podejmują decyzje.

Pozdrawiam i dziękuję za bardzo rzetelną dyskusję na wzniosłym poziome  :kwit:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork