Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464766 razy)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #700 dnia: Grudzień 30, 2012, 10:54:09 »
Od kiedy to system SWD jest tylko dla dyspozytorów? W stopniu takim jak to się kolegom dyspozytorom oczywiście wydaje...
 Odpowiedzcie sobie na to pytanie i przyhamujcie głoszenie teorii o byciu pępkiem świata PSP.....
 Nie rozumiem, dlaczego uważacie, że wszystko co się dzieje w SWD ma być podporządkowane waszym zachciankom.
A ja nigdy nie zrozumie jak jakikolwiek strażak , bez względu na stopień i zajmowane stanowisko, może nie zdawać sobie sprawy z wpływu szybkości i jakości przyjęcia zgłoszenia oraz zadysponowania pierwszych SiS na przebieg całej akcji.  I nigdy nie pojmę dlaczego jakikolwiek strażak może twierdzić że program który  powstawał po to aby wspomagać podejmowanie decyzji ( mający to nawet w nazwie) ma teraz utrudniać owe podejmowanie decyzji poprzez komplikowanie najprostszych czynności.
Dla przypomnienia dodam że cała reszta w tym programie jest tylko dodatkiem do tego aby ułatwić i usprawnić owe podejmowanie decyzji.
 I nie chodzi tu o czyjkolwiek pępek. Jednak coraz więcej ludzi ma wrażenie że ktoś właśnie chce udowodnić na siłę że jest owym pępkiem .. tyle że z pewnościa nie jest to nikt z tych którzy przyjmują na codzień zgłoszenia ;)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #701 dnia: Grudzień 31, 2012, 07:09:36 »
A ja nigdy nie zrozumie jak jakikolwiek strażak , bez względu na stopień i zajmowane stanowisko, może nie zdawać sobie sprawy z wpływu szybkości i jakości przyjęcia zgłoszenia oraz zadysponowania pierwszych SiS na przebieg całej akcji.  I nigdy nie pojmę dlaczego jakikolwiek strażak może twierdzić że program który  powstawał po to aby wspomagać podejmowanie decyzji ( mający to nawet w nazwie) ma teraz utrudniać owe podejmowanie decyzji poprzez komplikowanie najprostszych czynności.
Dla przypomnienia dodam że cała reszta w tym programie jest tylko dodatkiem do tego aby ułatwić i usprawnić owe podejmowanie decyzji.

Po pierwsze szybkość i jakość nigdy nie idą w parze, z automatu oczywiście. Zazwyczaj, żeby coś przyspieszyć w danych warunkach wymagany jest trening. Sugeruję intensywny trening pisania na klawiaturze. Bo jakby trzeba było coś więcej dodać w opisie zdarzenia to z takim podejściem to baaaardzo dużo sekund tracicie.
Cała reszta jest tylko dodatkiem do wprowadzania zgłoszenia? Kolego akurat przyjmowanie zgłoszeń, za chwilę (WCPR) będzie tylko melodią przeszłości, a dotyczyć będzie jedynie w ograniczonym zakresie części zdarzeń - i na pewno miejscowość będzie musiała być jedynie skorygowana a nie wprowadzana.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #702 dnia: Grudzień 31, 2012, 12:40:30 »
Akurat z szybkim pisaniem na klawiaturze to nie mam problemu, a zdarzało się że kilkadziesiąt zgłoszeń obsługiwałem tylko i wyłącznie przez SWD nic nie pisząc na kartkach bo by mnie to tylko spowalniało.
Ale wprowadzanie rozwiązań które mimo szybkiego pisania na klawiaturze jednak spowalniają dobrym pomysłem nie jest.
W praktyce wygląda to tak że w zależności od co jest zgłaszane kartę albo wypisuje się dokładniej bo jest na to czas lub w przypadku dużych pożarów lub dużych zagrożeń miejscowych gdy już doskonale wiemy po pierwszych słowach usłyszanych w telefonie że to nie przelewki to jak najszybciej wypełnia się tylko adres i jak najszybciej wysyła jednostki. Resztę karty uzupełnia się po dobrych kilku chwilach bo ważniejsze jest jak najszybsze zareagowanie, zaalarmowanie tych jednostek co trzeba, powiadomienie służb współpracujących itd. itd.
Tak wygląda praktyka i realia pracy na M/PSK i nic narazie tego nie zmieni.
Natomiast jak działają WCPR to od kilku już dobrych lat widzimy a raczej nie widzimy  :wall:
Najlepszy przykład to kolejne porażki w wysyłaniu PR choćby w małopolsce bo po prostu nie słucha się ludzi tylko wprowadza coś na partyzanta byle by tylko uruchomić. Nie mam nic przeciwko CPR ale tylko pod warunkiem ich dobrego i przemyślanego uruchomienia a tego brakuje, aha i oczywiście brakuje powstania wieloletniego sensownego planu działania.

To samo z nowinkami w SWD, ot choćby ostatnio sytuacja konieczności powrotu z wycofania jakiegoś sprzętu który oczywiście nie jest samochodem. Dobre 15 min zajęło mi dojście do tego o co chodzi bo ktoś wpadł na pomysł ukrycia opcji możliwości powrotu z wycofania. Po co zostawić coś co było dobrym i przejrzystym rozwiązaniem po kliknięciu prawym przyciskiem na sprzęt  :wall:

Czyżby ktoś celowo takie kwiatki kazał wstawiać aby popsuć opinię tego programu  :pyt:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 02, 2013, 21:25:23 »
 Dalsze  dyskutowanie nie ma większego sensu, więc  opowiem Ci coś co zabrzmi  dla wielu jak bajka, chociaż bajką nie jest bo to autentyk.
W czasach gdy jeszcze prawie nikt nie widział co to Windows, a w naszej Straży Pożarnej królował EWID93 działający na DOSie,   pojawił się u nas pan z KG i zapytał o nasze uwagi dotyczące tego na ówczesne czasy dość rewolucyjnego programu.  Program był dla nas dość dużym ułatwieniem pracy więc go pochwaliliśmy, ale oczywiście mieliśmy też sporo różnych propozycji poprawek, które jeszcze bardziej by nam ułatwiły prace. Była mowa o możliwościach  sprawdzenia ile razy dana jednostka OSP brała udział w akcjach ( bo w meldunkach były tylko suche cyferki), ile razy dany strażak brał udział w akcjach,  o tworzeniu własnej bazy miejscowości i ulic ( nikt wtedy nawet nie wyobrażał sobie że będzie jakaś baza ogólnopolska, a literówki w nazwach stwarzały problemy w póżniejszym wyszukiwaniu)  i jeszcze wielu wielu innych. Ów pan wysłuchał wszystkiego uważnie, pokiwał głową, czasami nawet przytakiwał. Jednak na koniec spotkania stwierdził że owszem teoretycznie mamy sporo racji, ale w zasadzie te nasze uwagi nie są takie istotne z jego osobistego punktu widzenia ale również dla KG i KW, wiec ich wprowadzenie nie ma większego sensu ani potrzeby.
 Jednak w momencie pojawienia się EWIDA99 zauważyliśmy że część naszych uwag doczekała ujęcia w nowej wersji. Kolejne uwagi wprowadzono w życie w programie SWD , a jeszcze kolejne gdy SWD spięto razem z EWIDem i w kolejnych aktualizacjach programu. Dzisiaj mogę stwierdzić że właściwie wszystkie z tych ówczesnych naszych uwag doczekały się wprowadzenia w życie.
Tamten pan jest dzisiaj  prawdopodobnie na zasłużonej emeryturze, ale jak widać  ma godnych następców,  którzy nie musza nikogo o nic pytac  bo bez tego i tak wiedzą  jak innym "usprawniać" prace. Mając jednak na uwadze doświadczenia z lat minionych sądze że mimo usilnego udowadniania że zmiany sa  super , doczekamy się powrotu do tego co naprawdę ułatwia i przyspiesza pracę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 21:29:17 wysłana przez remfire »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 04, 2013, 10:44:06 »
Niestety SWD nie jest już narzędziem pomocnym dla dyżurnych, tylko stał się produktem handlowym.
Jedni udają, że coś robią i biorą za to grube pieniądze, drudzy machają groźnie palcem na wideokonferencji i realizują swoją pasję życiową.
Ostatnia aktualizacja do nowszej wersji SWD nie wprowadziła nic nowego, wręcz przeciwnie wydłuża czas dysponowania jednostek do zdarzeń poprzez rozszerzone możliwości wyszukiwania miejscowości w karcie zdarzenia, nie wspominają już o bazie teryt w SWD, która po zaimportowaniu jest nie zgodna z bazą GUS. 
Było zgłaszanych wiele poprawek do samego działania oraz możliwości wykorzystywania programu, ale KG staje się "głucha na wołanie o wodę na pustyni".
np.:  - przekazywanie strażaka pomiędzy JRG-KP w obrębie jednej komendy  :wall:
- ewidencjonowanie na piechotę przez dyżurnych wyjazdów II rzutowych, zamiast w zestawieniu dodać warunek wyjazdu kolejnych jednostek po przybyciu pierwszej  :wall:
- brak edytora tekstu w informacji ze zdarzenia w części opisowej i karcie manipulacyjnej  :wall:
i szereg innych, które usprawniłby prace dyżurnych z tym programem.

SWD niektórych przerosło, niektórych śmieszy, niektórych denerwuje, a niektórzy muszą codziennie na tym działać.  :zamknij:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 11:29:31 wysłana przez grzela »

Offline WitoldM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 04, 2013, 19:09:15 »
Było zgłaszanych wiele poprawek do samego działania oraz możliwości wykorzystywania programu, ale KG staje się "głucha na wołanie o wodę na pustyni".
np.:  - przekazywanie strażaka pomiędzy JRG-KP w obrębie jednej komendy  :wall:

Co z tym przekazywaniem? Bo chyba nie rozumiem  ^_^

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 04, 2013, 19:18:03 »
Było zgłaszanych wiele poprawek do samego działania oraz możliwości wykorzystywania programu, ale KG staje się "głucha na wołanie o wodę na pustyni".
np.:  - przekazywanie strażaka pomiędzy JRG-KP w obrębie jednej komendy  :wall:

Co z tym przekazywaniem? Bo chyba nie rozumiem  ^_^

Brak możliwości zmiany użytkownika z JRG na KP i na odwrót.
Nie działa kreator przekazywania.

Offline WitoldM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:20:04 »
Było zgłaszanych wiele poprawek do samego działania oraz możliwości wykorzystywania programu, ale KG staje się "głucha na wołanie o wodę na pustyni".
np.:  - przekazywanie strażaka pomiędzy JRG-KP w obrębie jednej komendy  :wall:

Co z tym przekazywaniem? Bo chyba nie rozumiem  ^_^

Brak możliwości zmiany użytkownika z JRG na KP i na odwrót.
Nie działa kreator przekazywania.

Użytkownika SWD czy zasobu ludzkiego z BSiS? To drugie działa u mnie bez problemu między KM a JRG i między JRG a JRG.

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 20, 2013, 12:37:22 »
Kolejnym udoskonaleniem w obecnych wersjach, to brak kontroli wpisywania obsad pojazdów będących na działaniach. Tego samego ludka można teraz wpisać kilka razy na ten sam pojazd. Nie dam se ręki uciąć ale raczej wcześniej system na to nie pozwalał.
Znowu ktoś, kto tego nie musi tego robić, wpłynął na udoskonalenie programu.  :szalony:

PS.
(nie ma probremu z przenoszeniem ludków, sprzętu i pojazdów pomiędzy wszelkimi jednostakami)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 22, 2013, 09:04:11 »
O ile się nie mylę to obsadzanie tej samej osoby kilka razy było już dawno możliwe. Przecież istnieją akcje długotrwałe i trzeba podmieniać obsady osobowe i zdarza się tak że funkcjonariusz był co najmniej 2 razy obsadzany na danym aucie w tej samej roli ale w innych przedziałach czasowych, bez przesady że to błąd. Takie sytuacje już kilkakrotnie miały u mnie miejsce np. przy powodziach czy dużym pożarze w Lubaniu. Obecnie w końcu można zgodnie z prawdą uzupełnić zmiany osobowe na pojazdach łącznie z autem które tą podmianę dowozi. Jest w edycji czasów opcja "podmiana osobowa", umożliwia to wykonanie podmiany osobowej z automatycznym uzupełnieniem czasów.
Jeszcze jednym dobrym rozwiązaniem jest możliwość zadysponowania dowolnego zasobu do karty zdarzenia np. Oficera Operacyjnego który przybył na miejsce zdarzenia własnym pojazdem.

Przy archiwizacji karty jak coś będzie nie tak to SWD wyrzuci błąd o złych czasach obsady osobowej.

Z informacji uzyskanych od serwisu Abakusa nowa wersja SWD ma mieć poprawiony system uzupełniania kart zdarzenia (nieszczęsne wyświetlanie wszystkich nazw miejscowości/ulic zawierających daną literkę).
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:47:44 »
i zdarza się tak że funkcjonariusz był co najmniej 2 razy obsadzany na danym aucie w tej samej roli ale w innych przedziałach czasowych, bez przesady że to błąd. Takie sytuacje już kilkakrotnie miały u mnie miejsce np. przy powodziach czy dużym pożarze w Lubaniu. Obecnie w końcu można zgodnie z prawdą uzupełnić zmiany osobowe na pojazdach łącznie z autem które tą podmianę dowozi.

Zaznaczamy "ptaka" podmina, to oczywiste ale jaki sęs ma wpisywanie tej samej osoby bez podmiany? Nadal uważam, że tu kontrola by się przydała.

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:54:46 »
A jak u Was wygląda temat meldunków sprzed 01.01.2010. Ma ktoś do nich wgląd?

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:52:56 »
Cytuj
Zaznaczamy "ptaka" podmina, to oczywiste ale jaki sens ma wpisywanie tej samej osoby bez podmiany? Nadal uważam, że tu kontrola by się przydała.

Ot choćby taka że Strażak może dojechać swoim transportem, może mieć to miejsce w jego miejscowości i zamiast jechać do JRG a potem wracać po prostu idzie na piechotę bo to powódź ... życie jest skomplikowane. Nie szukajmy dziury w cały skoro nie jest to większy problem i po prostu należy w wypełnianiu kart zachować zdrowy rozsądek. Jestem bardzo przeciwny ograniczaniu na sztywno pewnych rozwiązań i możliwości uzupełniania kart/obsad czy meldunków. Wszystko jest ok dopóki nie nastąpi właśnie ta jakaś dziwna sytuacja życiowa. Przed wersją 2.5 nie było możliwości obsadzenia wielokrotnego, nie było możliwości podmiany obsady, nie było możliwości przesłania karty zdarzenia do innego powiatu i notorycznie miałem problem z takimi dziwnymi sytuacjami życiowymi. Teraz jest zdecydowanie lepiej pod tym kątem więc nie ruszajmy tego co działa dobrze, dla mnie problem wielokrotnego obsadzania obsady wozu nie istnieje.
Kontrola oczywiście przecież jest, za każdym razem gdy archiwizuje się kartę zdarzenia.

Meldunki sprzed 1.1.2010 zostały przeniesione do nowej bazy ale nie do końca temu ufam ze względu na błędy w statystykach. Po prostu inaczej teraz wygląda struktura meldunki i mogą pojawiać się przekłamania.
Najprostsze sposoby są najlepsze czyli po prostu mamy dostęp do starej wersji SWD które sobie siedzi na "starym" serwerze :)
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:07:40 »
... Nie szukajmy dziury w cały skoro nie jest to większy problem i po prostu należy w wypełnianiu kart zachować zdrowy rozsądek. Jestem bardzo przeciwny ograniczaniu na sztywno pewnych rozwiązań i możliwości uzupełniania kart/obsad czy meldunków. Wszystko jest ok dopóki nie nastąpi właśnie ta jakaś dziwna sytuacja życiowa. ...

Kolego, to nie jest normalne, że Jan Kowalski może być obsadzony w jednym miejscu wielokrotnie w tym samym momencie. To, że na podmiance może zostać to oczywiste - ale dlaczego da się wpisać 5 Janów Kowalskich w jednym miejscu? On się nie może rozdwoić, ani roztroić... To jest fizycznie niemożliwe, czy dla Ciebie to proste czy nie, zdrowy rozsądek zachowany będzie przy przestrzeganiu podstawowych zasad - jeden człowiek, w jednym miejscu, w jednym czasie.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:39:04 »
Kolego, to nie jest normalne, że Jan Kowalski może być obsadzony w jednym miejscu wielokrotnie w tym samym momencie. To, że na podmiance może zostać to oczywiste - ale dlaczego da się wpisać 5 Janów Kowalskich w jednym miejscu? On się nie może rozdwoić, ani roztroić... To jest fizycznie niemożliwe, czy dla Ciebie to proste czy nie, zdrowy rozsądek zachowany będzie przy przestrzeganiu podstawowych zasad - jeden człowiek, w jednym miejscu, w jednym czasie.
Jak dla mnie to po prostu się czepiasz , tylko po to aby skierować rozmowe na temat bicia piany,  zamiast skupiac się o tych sprawach które rzeczywiście nurtują użytkowników.   To o czym piszesz jest bardziej oczywiste nawet od tego że białe jest białe , a o ile dobrze zrozumiałem Twoich przedmówców to mieli na myśli inne sytuacje.  Może więc lepiej zabrać się za rozwiązywanie tych problemów które zgłaszają użytkownicy, a nie skupiać się na udowadnianiu że się ma zawsze rację  lub  obracaniu kota ogonem ?

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 29, 2013, 16:42:20 »
Cytuj
Kolego, to nie jest normalne, że Jan Kowalski może być obsadzony w jednym miejscu wielokrotnie w tym samym momencie.

A czy ja gdzieś o czymś takim mówiłem ???
O ile mnie pamięć nie myli pisałem o możliwości obsadzenia Strażaka na danym wozie kilka razy w różnych odstępach czasu co chyba jest jasne jak słońce. Dla mnie problemu tu nie ma i tyle. Mechanizm kontroli takich błędów jest to co tu szukać ???
To co do producenta zegarków też mam mieć pretensje że pięć razy na dobę można ustawić ten sam czas i nikt tego nie kontroluje  :wacko:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 29, 2013, 17:10:40 »
Jak dla mnie to po prostu się czepiasz , tylko po to aby skierować rozmowe na temat bicia piany,  zamiast skupiac się o tych sprawach które rzeczywiście nurtują użytkowników.   To o czym piszesz jest bardziej oczywiste nawet od tego że białe jest białe , a o ile dobrze zrozumiałem Twoich przedmówców to mieli na myśli inne sytuacje.  Może więc lepiej zabrać się za rozwiązywanie tych problemów które zgłaszają użytkownicy, a nie skupiać się na udowadnianiu że się ma zawsze rację  lub  obracaniu kota ogonem ?

Kolego, każdy problem który jest poruszany w temacie SWD jest godny poruszenia - czy się Tobie podoba czy nie.
Czepiam się? Przecież facet wypisuje oczywistą bzdurę - jak można przechodzić do porządku dziennego nad takim błędem?
Dla Twojej informacji - g...o mnie to obchodzi który problem Cię nurtuje i nie mam zamiaru brać tego pod uwagę - mnie akurat nurtuje inny problem.
Jak słusznie zauważasz "o ile dobrze zrozumiałem". Wyobraź sobie, że ktoś zrozumiał ich inaczej (może przyjmij czysto teoretycznie chociaż, że jest to jednak możliwe - choć wiem, że dzienni po SGSP tego nie potrafią) , i właśnie odpowiadam na komentarz kolegi który oczywisty błąd uznał za normalność.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 29, 2013, 17:13:58 »
A czy ja gdzieś o czymś takim mówiłem ???
O ile mnie pamięć nie myli pisałem o możliwości obsadzenia Strażaka na danym wozie kilka razy w różnych odstępach czasu co chyba jest jasne jak słońce. Dla mnie problemu tu nie ma i tyle. Mechanizm kontroli takich błędów jest to co tu szukać ???
To co do producenta zegarków też mam mieć pretensje że pięć razy na dobę można ustawić ten sam czas i nikt tego nie kontroluje  :wacko:

A to sorry, nie zauważyłem - że wyskoczyłeś jak filip z konopii, i kiedy ktoś zgłosił poważny problem, "wielokrotne obsadzenie tym samym ludkiem tego samego pojazdu", ty chciałeś opisać swoje przemyślenia jak bardzo SWD Ci się podoba...

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 29, 2013, 18:54:42 »
Daj se na luz co. Któryś raz z kolei uderzasz w takie tony.

Jaki to błąd  :krzyk: :pyt: To że możesz z ręki obsadzić tego samego Strażaka w obsadzie bo akurat jest taka potrzeba  :pyt:
To że program wpisuje ten sam czas bo nie ma odniesienia czasu, a niby skąd ma wiedzieć jaki jest potrzebny  :pyt:

Takie sytuacje się zdarzają, takie sytuacje w czasie służby miałem i to rolą człowieka jest wpisanie odpowiednich czasów w takim przypadku. Gdy następuje podmiana osobowa to SWD poprawnie uzupełnia czasy, gdy robisz to z ręki bo taka sytuacja jest konieczna nie wymagaj cudów od maszyny. Wielokrotne obsadzenie wozu jednym i tym samym Strażakiem w tej samej roli ale w różnych okresach czasu może mieć miejsce a nawet miało.
Ta opcja nie jest błędem tylko trzeba zrozumieć mechanizm jej działania. System kontroli czasów jest, to o co krzyk  :pyt:
Ewentualnie przy próbie zapisania tak wypełnionej karty powinno być ostrzeżenie ale nie ewentualny brak możliwości zapisania karty bo to wtedy dopiero utrudni życie. Ja nie widzę tu potrzeby zmiany ani ingerencji. Takie rzeczy prostuje się pod koniec tworzenia dokumentacji.

To idąc tym tokiem rozumowania błędem jest również to, gdy zadysponujesz auto i przegapisz ustawienie czasów, że poklikasz na szybko w tym samym momencie wyjazd i na miejscu i będą chwilowo te same czasy  :pyt:
Jaki to błąd, jeśli przy dużych akcja najnormalniej w świecie nie ma czasu często na poklikanie pewnych rzeczy. To uzupełnia się później wg np. rejestratorów. Ważniejsze są wtedy inne sprawy.

Nigdy w życiu bym nie pomyślał że z pewnych spraw można zrobić problem ... no cóż ale chyba za logicznie myślę  :wall:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 19:02:25 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:19:33 »
Jaki to błąd  :krzyk: :pyt: To że możesz z ręki obsadzić tego samego Strażaka w obsadzie bo akurat jest taka potrzeba  :pyt:
To że program wpisuje ten sam czas bo nie ma odniesienia czasu, a niby skąd ma wiedzieć jaki jest potrzebny  :pyt:
..................
Nigdy w życiu bym nie pomyślał że z pewnych spraw można zrobić problem ... no cóż ale chyba za logicznie myślę  :wall:

Chłopie o czym Ty wogóle nadajesz? Jakie ustawianie czasów? Rozumiem, że chcesz się wyszumieć, ale na litość boską, daj już spokój z tymi swoimi mykami. Jak coś jest napisane to jest napisane i nie ma tam żadnych podtekstów. Bo ludzie zamiast korzystać z instrukcji i procedur - będą się doszukiwać "drogi azirafala".
Ja dywaguje nad innym błędem - a Ty o jakiś podmiankach i ustawianiu czasów.
Ja o mydle Ty o powidle.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 30, 2013, 11:18:14 »
To o jakim problemie piszesz  :pyt:

Tomi_998 poruszył problem kilkukrotnego obsadzania Strażaka na wozie w tej samej roli więc wyjaśniłem jak to działa i czemu w chwili wpisywania tego do karty nie jest to wywalane jako błąd oraz dlaczego w momencie wpisywania takiej obsady z ręki są nadawane te same czasy i że błąd, gdy nie jest to skorygowane, jest wyświetlany w momencie archiwizacji karty.
No i o tym chwilowo była dyskusja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 11:23:39 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 30, 2013, 21:05:51 »
.... Tego samego ludka można teraz wpisać kilka razy na ten sam pojazd. ...

Tomi_998 poruszył problem kilkukrotnego obsadzania Strażaka na wozie w tej samej roli...

No widzisz, jednak poruszył problem kilkukrotnego obsadzania Strażaka na tym samym wozie...
I odpowiadając na Twoje dalsze niezrozumienia - "wpisać" (cytat z Tomi_998) - nie znaczy wpisywać przy każdej podmianie. Tylko wpisać - wziąć, tego samego Janka Kowalskiego - i obsadzić nim 5 miejsc w tym samym wozie. To dokładnie napisał Tomi_998, więc się pytam - o czym Ty dywagujesz? (pytanie retoryczne)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 30, 2013, 21:50:30 »
No można a czasem nawet trzeba bo takie jest życie. W czym widzisz problem ?
Przykład:
Pan Kowalski był ratownikiem na GBA czterokrotnie w ciągu jednej służby tylko w różnych godzinach z jakiegoś powodu (ot choćby akcja mega trudna w warunkach zimowych a blisko remizy więc trzeba było się ogrzać i wysuszyć  i chłopaki podmieniali się "na piechotę" więc nie dojeżdżał żaden samochód na podmiankę):
1. od 8 do 12
2 od 14 do 18
3 od 22 do 24
4 od 5 do 8

O tym dywaguje i takie sytuacje tylko z innego powodu miałem. SWD wyrzuci błąd przy próbie archiwizowania karty gdy te 4 pozycje będą miały identyczny czas.
Jak się takich sytuacji nie miało to się widzi problem tam gdzie go nie ma  :gwiazdki:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #723 dnia: Styczeń 30, 2013, 23:39:10 »
No można a czasem nawet trzeba bo takie jest życie. W czym widzisz problem ?
Przykład:
Pan Kowalski był ratownikiem na GBA czterokrotnie w ciągu jednej służby tylko w różnych godzinach z jakiegoś powodu (ot choćby akcja mega trudna w warunkach zimowych a blisko remizy więc trzeba było się ogrzać i wysuszyć  i chłopaki podmieniali się "na piechotę" więc nie dojeżdżał żaden samochód na podmiankę):
1. od 8 do 12
2 od 14 do 18
3 od 22 do 24
4 od 5 do 8

O tym dywaguje i takie sytuacje tylko z innego powodu miałem. SWD wyrzuci błąd przy próbie archiwizowania karty gdy te 4 pozycje będą miały identyczny czas.
Jak się takich sytuacji nie miało to się widzi problem tam gdzie go nie ma  :gwiazdki:

Kolego jak Kowalski jest ratownikiem w samochodziku - to widzę, że jest jeden Kowalski w samochodziku, a nie czterech.
Jest akcja. Wchodzę sobie na SWD i sprawdzam kto tam jest w tym samochodziku co to właśnie podjechał i widzę - pięciu Janków Kowalskich....
Po ch.j mi taki system, skoro znajdzie się taki azirafal - dla którego to będzie tylko system raportowania służb i ma głęboko gdzieś, jak inni chcą wykorzystać ten system. Przecież on ma myk na wszystko i później se wszystko wyprowadzi, żeby się zgadzało...
Jak GCBA dowozi wodę 5 razy, to też byś w systemie dał 5 GCBA na miejscu, a potem sobie regulował czasy, żeby się zgadzało dla archiwum?
Ehhhh.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 23:45:13 wysłana przez strazakusX »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #724 dnia: Styczeń 31, 2013, 00:45:39 »
Kolego jak Kowalski jest ratownikiem w samochodziku - to widzę, że jest jeden Kowalski w samochodziku, a nie czterech.
Jest akcja. Wchodzę sobie na SWD i sprawdzam kto tam jest w tym samochodziku co to właśnie podjechał i widzę - pięciu Janków Kowalskich....
Po ch.j mi taki system, skoro znajdzie się taki azirafal - dla którego to będzie tylko system raportowania służb i ma głęboko gdzieś, jak inni chcą wykorzystać ten system. Przecież on ma myk na wszystko i później se wszystko wyprowadzi, żeby się zgadzało...
Jak GCBA dowozi wodę 5 razy, to też byś w systemie dał 5 GCBA na miejscu, a potem sobie regulował czasy, żeby się zgadzało dla archiwum?
Ehhhh.
No to właśnie pokazałeś że Twoja wiedza na te tematy jest czysto teoretyczna i trudno Ci pojąć że życie z na zewnątrz biura bywa bardziej skomplikowane. 
I już nie dziwie się że tak trudno Ci pojąć codzienne problemy o których piszą forumowicze....  zarówno o SWD jak i o GPSach...  bo za biurkiem wszystko jest przecież takie proste.