Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 468787 razy)

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #650 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:58:03 »
A jak macie cysterny? Bo było GCBM a teraz jakieś SCCs (Specjalny cieżki ciągnik siodłowy) + naczepa...

"Samochody ze zbiornikiem (cysterny) SCn"

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #651 dnia: Sierpień 14, 2012, 22:18:20 »
Cytuj
"Samochody ze zbiornikiem (cysterny) SCn"
No a to "n" skąd Ci się wzięło?
Czyżby z oznaczenia producenta (CN 18-0/N) ? "ce enka" które nie ma nic wspólnego ze strażą ?

HAN

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #652 dnia: Październik 05, 2012, 12:23:40 »
Co do systemu SWD  czy ktoś wie jak wyłączyć komunikat o nieaktywnym połączeniu z serwerem KW PSP? z poziomu KM PSP?
toż to co wymyślili programiści woła o pomstę do nieba.... po jaki grzyb potrzebny jest na MSK komunikat dźwiękowy (o częstotliwości co 1s) o braku powyższego połączenia? Jak kurna przy tym pracować przez radiostację i telefony odbierać można? A wyciszyć nie można bo monitoring p.poż. wpięty do tego SWD. Masakra

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #653 dnia: Październik 06, 2012, 21:03:43 »
nie da sie:P

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #654 dnia: Październik 08, 2012, 09:25:43 »
a może ktoś z kolegów wie jak "wydobyć" z SWD ilość ratowników OSP biorących udział u działaniach w danym kwartale z podziałem na P, MZ, AF

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #655 dnia: Październik 09, 2012, 00:19:36 »
Nie mam teraz dostepu do SWD , więc tak z pamięci...
Odpalasz moduł Zestawienia ST , zakładasz filtr z datami skrajnymi okresu jaki Cię interesuje ( nie ma opcji wyboru kwartału) i robisz tabele stała okreslająca udział jednostek w akcji - i masz zsumowane ilości  pojazdów i osób z podziałem na PSP, OSP KSRG , OSP Inne itp.
W ten sposob masz zbiorcze ilości wszystkich OSP , z tym że tu o ile pamietam jest tylko podział na P i MZ , bo AF nie jest traktowane jako akcja z podjętymi działaniami, więc nie wykazuje się tam udziału osob . jest w tym jakaś ligika , bo przeciez sama dokumntacja z AF jest o wiele skromniejsza niz Z P czy MZ.
 Natomiast jesli chcesz miec takie dane dla konkretnej OSP to najlepiej zrobić sobie zestawienie dla interesujacej nas jednostki, a wtedy bedziesz miał  duzo więcej danych  ( daty, numery,miejscowosci itp) , a rozdzielenia na P, MZ czy Af nie powinno byc kłopotliwe , bo znajac życie to nawet te najbardziej  aktywne jednostki w kwartale wyjeżdzają  zazwyczaj  maksymalnie po kilkadziesiat razy ( no chyba że powódz, trąba powietrzna  itp ;)

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #656 dnia: Październik 19, 2012, 07:20:47 »
 :gwiazdki: mam wersję 2.5.113.45 MASAKRA  :rruletka:
kilka nowych błędów wydłużających klikanie... jakby mało było już klikania  :szalony:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #657 dnia: Październik 19, 2012, 16:40:14 »
:gwiazdki: mam wersję 2.5.113.45 MASAKRA  :rruletka:
kilka nowych błędów wydłużających klikanie... jakby mało było już klikania  :szalony:

Czy błędy dotyczą:

http://www.swd-st.pl/index.php/instrukcja-uzytkowania-swd-st/inne-instrukcje/70-edycja-katalogu-obiektow

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #658 dnia: Październik 21, 2012, 19:43:16 »
 :szalony:

także i to.

Małe miejscowości traktowane są jak dzielnice więc... miejscowości nie mających u siebie sołectwa (podlegających pod większe) może nie być w katalogu.
Będzie w meldunku że np. działnia mają miejsce w miejscowości 10km dalej... w tzw. miejscowości GŁÓWNEJ  :gwiazdki:  :zamknij:

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #659 dnia: Październik 24, 2012, 12:46:51 »
No cóż z tą całą bazą TERYT to też się komuś coś ...
Wszyscy wiemy że są takie nazwy miejscowości używane przez ludzi których oficjalnie nie ma, teraz pytanie czy to jest błąd ???
Przecież lokalnie wiemy gdzie to jest, taka nazwa zwyczajowa funkcjonuje i lokalnie jest to łatwiej w ten sposób zlokalizować. Miejsce zdarzenia powinno w tym wypadku być określone dokładnie przez koordynaty a nie po jakiejś dziwnej bazie TERYT w której wszystkiego nie ma (choćby nowych nazw ulic). Nawigowanie do miejsca zdarzenia przez terminale statusów powinno być oparte o system lokalizacji osoby dzwoniącej (DOKŁADNY a nie to badziewie co mamy) a nie na siłę dopasowywać używane nazwy do niedokładnego katalogu.
Chciałbym też zauważyć że w przypadku wpisania nazwy własnej ulicy/miejscowości nie mającej powiązania z bazą TERYT SWD generuje ostrzeżenie a nie błąd !!!

Dla mnie najważniejsza jest baza obiektów którą mam w SWD bo ją sami kontrolujemy i dopisujemy choćby nowe ulice gdy odpowiednia gmina/miasto nas o tym zawiadomi po ich decyzji o utworzeniu takiej a takiej nazwy. To gdzieś tam kiedyś pewno w TERYT się pojawi ale kiedyś a my pracujemy tu i teraz.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #660 dnia: Październik 24, 2012, 15:45:44 »
Dla mnie najważniejsze żebym miał w bazie wszystkie oficjalne miejscowości...
WSZYSTKIE a nie tylko te większe.

W bazie brakuje mi aż 35 miejscowości (osady, przysiółki i mniejsze wsie bez sołectwa)

Oficjalnych miejscowości teraz nie można dopisać normalnie, a jedynie jako "synonimy"
Traktowane przez SWD jak dzielnice w większych miastach.
Sktek... w meldunku i karcie wpisana jest całkiem inna miejscowość oddalona nawet o kilka kilometrów.

A tak poza to testuję już wersję: 2.5.113.50
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 23:12:47 wysłana przez robn »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #661 dnia: Październik 24, 2012, 22:53:57 »
Jak sobie je wpiszesz do katalogu obiektów to je będziesz miał i tyle. Inna sprawa to powiązanie z bazą TERYT, osobiście mnie ta akurat baza w niewielkim stopniu interesuje bo jest niedokładna i tyle  :szalony:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #662 dnia: Październik 25, 2012, 18:59:52 »
Jak sobie je wpiszesz do katalogu obiektów to je będziesz miał i tyle. Inna sprawa to powiązanie z bazą TERYT, osobiście mnie ta akurat baza w niewielkim stopniu interesuje bo jest niedokładna i tyle  :szalony:

I to jest problem. Bo to nie jest system tylko dla Ciebie, a głównie dla wszystkich innych którzy potrzebują informacji co tam porabiasz i porabiałeś.  Dlatego też, trzeba zgłaszać, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać.

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #663 dnia: Październik 25, 2012, 23:36:38 »
Jak sobie je wpiszesz do katalogu obiektów to je będziesz miał i tyle.

Nie ma możliwości wpisana miejscowości.
Miejscowości wpisuje wyłącznie baza TERYT... i to nie aktualna wersja a ta ostania załadowana przez Abakusa.
Jak usuniesz "te nieskojarzone z TERYTEM" NIE WPISZESZ  :rruletka:


Kolory są zastrzeżone dla moderatorów  :stop:
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 14:25:03 wysłana przez robn »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #664 dnia: Październik 26, 2012, 12:24:30 »
A co ma piernik do wiatraka ?? Dopiszę nową ulicę do katalogu obiektów bo otrzymałem taką informację oficjalnie więc jak ja to uzupełnię "od dołu" to każdy wyżej będzie taką informację już miał. Chyba na tym ma polegać przepływ informacji, bo jak bym miał czekać aż ktoś z góry mi uzupełni katalog o choćby te nowe ulice to do tej pory JRG jeździło by wg. SWD po polach.
A SWD jest głównie dla całej KP/KM potem wyżej i nijak nie potrafię zrozumieć dlaczego wciąż wysyła się durnowate tabelki do uzupełnienia w exelu a nie uczy się korzystać ze statystyk w SWD i konsekwentnie ten program nie uzupełnia o potrzebne dane.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #665 dnia: Październik 26, 2012, 15:19:47 »
Cytuj
Nie ma możliwości wpisana miejscowości.
Miejscowości wpisuje wyłącznie baza TERYT... i to nie aktualna wersja a ta ostania załadowana przez Abakusa.
Jak usuniesz "te nieskojarzone z TERYTEM" NIE WPISZESZ

E tam nie wpiszesz, sprawdzę na kolejnej służbie. Jeśli masz uprawnienia do edycji katalogu obiektów to dopiszesz no chyba że znowu ktoś coś przedobrzył w nowej wersji SWD  :wall:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline WitoldM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #666 dnia: Październik 26, 2012, 18:23:46 »
nijak nie potrafię zrozumieć dlaczego wciąż wysyła się durnowate tabelki do uzupełnienia w exelu a nie uczy się korzystać ze statystyk w SWD i konsekwentnie ten program nie uzupełnia o potrzebne dane.

Azirafal jesteś moim Guru :) Też nie potrafię tego pojąć!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #667 dnia: Październik 26, 2012, 19:16:50 »
Dokładnie, kiedyś doszło do tego, że wydrukowałem tabelkę z zestawień ST a później te same dane wpisywałem w tabelkę excelowską. Brawa dla KW  :gwiazdki:

Offline WitoldM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #668 dnia: Październik 27, 2012, 13:50:12 »
Brawa dla KW

Obawiam się że te wymysły pochodzą z KG, nie z KW. W KW robią tylko "prześlij dalej" nie myślą nawet merytorycznie nad problemem i on-line istnieniem oczekiwanych danych na wszystkich szczeblach.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #669 dnia: Październik 27, 2012, 20:17:48 »
No to wychodzi że jakiś .... przekombinował. Można dopisać ulicę do danej miejscowości ale już samej miejscowości nie  :wall:
Kretynizm, we wcześniejszej wersji działało to bez problemu. Proponuję po prostu pomęczyć KW i koordynatora wojewódzkiego od SWD bo chyba innej drogi nie ma. Pokombinuję jeszcze, jak znajdę sposób to napiszę.
Kiedyś nie było stopnia druh w bazie, po naszej interwencji u naszego koordynatora szybko to się pojawiło.


Co do brakujących miejscowości,
Cytuj
W bazie brakuje mi aż 35 miejscowości  (osady, przysiółki i mniejsze wsie bez sołectwa)
to proponuję sprawdzić ten link:
 
Cytuj
http://www.stat.gov.pl/broker/access/definitionTree.jspa;jsessionid=98E2222A519E8FE8E9B66AF17B5CFE8A
Tam jest baza TERYT do przeglądnięcia. Być może te brakujące miejscowości to administracyjnie "części" podlegające pod inne większe miejscowości, jeśli tak jest to było by to logiczne. Niestety nie znam tego rejonu więc filozofować nie będę.
Niestety nieoficjalnych nazw w TERYT nie ma a takie czasem funkcjonują, u mnie np. takich miejsc mam co najmniej 2. Ich używanie nie uważam za błąd, po prostu powinno się podawać również dokładne koordynaty.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2012, 20:55:36 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #670 dnia: Październik 28, 2012, 14:52:57 »
Jak pisałem wcześniej... te 35 (osad, przysiółków itp.) to oficjalne z bazy TERYT w ktrórej są częściami większych... jak dzielnice w miastach.

Przykład:
Częścią Pcimia Wielkiego jest Pcim Mały oddalony 6km. - stan z bazy TERYT
Pcim Mały możesz dopisać (katalog obiektów) jedynie jako synonim (dzielnicę)

(miejscowości dopisywane są jedynie przez system z TERYTU - ręcznie nie da rady)

Wybierasz w karcie zdarzenia Pcim Mały i pojawia się Pcim Wielki

W dokumentacji masz że zdarzenie miało miejsce w Pcimiu Wielkim

... inaczej w kontroli wyświetli tzw. miękki błąd (żółty)

zrobiono to podobno pod ELTE. WYSZŁA KICHA.


Czytanie ze zrozumieniem się kłania - kolory zastrzeżone są dla moderatorów !!! Chcesz podkreślić ważność słowa użyj pogrubienia, podkreślenia.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2012, 22:16:07 wysłana przez robn »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #671 dnia: Październik 28, 2012, 17:50:09 »
Tomi a nie możesz po prostu tych integralnych części przykładowego Pcimia wpisać jako ulice (przycisk U w katalogu obiektów jeśli oczywiście masz uprawnienia do edycji tego elementu w SWD, przycisk aktywny po kliknięciu lewym przyciskiem myszki na nazwie miejscowości) :cooo:
Wiem że nie o to chodzi ale jakieś połowiczne rozwiązanie problemu jest bo nie będzie wywalać błędu a w SWD zdarzenie będzie zakwalifikowane np. jako Pcim ul. Bryle. Natomiast w katalogu obiektów prawdopodobnie będziesz miał możliwość ręcznie połączyć te swoje wpisane nazwy z TERYT.
Dla testu możesz tak zrobić z 1 lub 2 nazwami i zobaczyć jak to będzie funkcjonować.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 23:13:41 wysłana przez robn »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #672 dnia: Październik 29, 2012, 22:44:07 »
Jak pisałem wcześniej... te 35 (osad, przysiółków itp.) to oficjalne z bazy TERYT w ktrórej są częściami większych... jak dzielnice w miastach.


 Wiem że w wielu miejscowościach funkcjonują pewne okreslenia  znane powszechnie.  I każdy po usłyszeniu pewnej nazwy wie gdzie to jest .. jednak w oficjalnych dokumentach 9 dowód osobisty, paszport, prawo jazdy itp ) nigdy owe nazwy się nie pojawiają .  Pojawiają się wyłącznie te oficjalne.  Stąd tez chyba logicznym jest aby i w naszej dokumentacji funkcjonowało wyłącznie oficjalne nazewnictwo. 
W meldunkach raczej nie pojawia się rubryce miejscowośc nazwa Wilda, tylko Poznań, nie Krzyki tylko Wrocław, nie Ursynów, tylko Warszawa - mimo tego że są to powszechnie znane nazwy dzielnic w owych miastach. Dlaczego więc ma się pojawiac ów przykładowy Pcim Mały skoro nie ma takiej miejscowości w naszym kraju ?
A skoro w dokumentacji pojawia się oficjalnie funkcjonująca nazwa Pcim Wielki to chyba dobrze, prawda ?

Do tego akurat bym się raczej nie czepiał, bo to dośc logiczne posunięcie,  tym bardziej że jest całkiem sporo rzeczy znacznie bardziej utrudniajacych zycie osobom pracującym na SWD  ....

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #673 dnia: Październik 30, 2012, 11:27:24 »
Niedokładnie czytacie. Kolejny raz napiszę..

To są oficjalne nazwy.

O części z nich wiem, że mają te nazwy wpisane w dowodach osobistych.

...wiem bo byłem już w paru komisjach przy wyborach.... tak więc część miejscowości przerobiłem.

Kolega wyżej pisze jakby był z Abakusa  :mellow:

Dla kolegów jeszcze raz ale dokładniejsze wyjaśnienie:
Te małe miejscowości (35szt. na moim powiecie) nie są dzielnicami. Są to oficjalne nazwy miejscowości. Przed tymi miejscowościami widnieją tablice z tymi nazwami. Ludzie mają je wpisane do dowodów osobistych itp.itd.

konkluzja:
ZŁA KONSTRUKCJA BAZY TERYT.
nie powinna być wykorzystana do ewidencjonowania zdarzeń.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #674 dnia: Październik 30, 2012, 13:11:34 »
Tomi do Twojej wiadomości, nie pracuję w Abakusie, pracuję z SWD co służbę i tyle, inna sprawa że moim zdaniem jest to program dobry i powinien być dalej rozwijany i z racji dużej ilości czasu spędzonej na konfigurowaniu SWD i urządzeń z nim współpracujących sporo się nauczyłem. SWD nie jest idealne, pomysł z przesyłaniem wszystkich danych do góry w obecnej formie to chyba największy babol jaki zrobiono. Ale ktoś tak kazał zrobić to Abakus zrobił. To samo tyczy się bazy TERYT.
Przeglądałem tą bazę i doskonale zdaję sobie sprawę z tego że są to oficjalne nazwy bo w TERYT funkcjonują jako części integralne danej miejscowości.
Po prostu podsuwam jakiś pomysł na poradzenie sobie z tym babolem aby jakoś tymczasowo z tego impasu wybrnąć. Chyba lepiej mieć zewidencjonowane zdarzenie jako Pcim/Bryle niż za każdym razem tylko Pcim. Dochodzę też do wniosku że nie jest to raczej błąd bazy TERYT (tam są to oficjalne nazwy części większej miejscowości) i raczej jest tutaj błąd lub niedopatrzenie bazy SWD która nie przewidziała możliwości dopisania integralnych części miejscowości a tylko i wyłącznie ulice lub rozbicie tych nazw na osobne miejscowości. Choć logiczniejsze jest właśnie stworzenie możliwości dopisania jakiejś integralnej części do miejscowości tak jak jest to naprawdę.
Męcz swojego Naczelnika Operacyjnej a on niech męczy koordynatora woj. od SWD i niech ten problem oficjalnie idzie do góry. Bo inaczej to się będziesz irytował a dalej będziesz miał tylko ten nieszczęsny Pcim.

Pozdrawiam i oby się ten problem jak najszybciej rozwiązał  :straz:
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2012, 14:14:40 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork