Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 465028 razy)

Offline Belmondo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #625 dnia: Maj 31, 2012, 13:01:40 »
Witam

1 Problem:jak sobie radzicie  z SWD2.5 rano tak od 6.30 do 9.00, bo u nas "staje dęba"
Walczymy z tym kupiliśmy w tym miesiącu nowe komputery Intel Core 5 6Gb Ram, serwer rok temu, internet TP 10 Mb
I prawie nic się nie poprawiło.
Co trzeba zmienić w ustawieniach:  programu, kompa, serwera lub routera?
Podajcie proszę jakieś Wasze spostrzeżenia i parametry?

U nas ciągle aktualizuję bazę danych trzeba wyłączać program restart.
czy te dane muszą być wysyłane na bieżąco? czemu nie w nocy np. paczkami.
Czy jak wpisuje szef zmiany obsady to  każdy strażak musi iść osobno po łączach!?
W starszej wersji było to prościej?

2 problem
jak otwieram zmianę (po 9.00 i 20.00) a ludzie na wozach są obsadzenie przez szefa zmiany to mi, czyści obsady wozów!!!?
potem trzeba od nowa obsadzać wozy.

3 Problem
Te nowe mapy od abakusa, ma ktoś już je skonfigurowane?
 u nas to chodzi za wolno. Ma ktoś możliwość po wpisaniu ulicy pokazanie gdzie to jest na mapie z automatu?
Jak to zrobić i czy da się to zrobić?


« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2012, 20:36:34 wysłana przez Belmondo »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #626 dnia: Maj 31, 2012, 16:12:09 »
ad 1  u nas tez się czasami coś "zwiesza" , ale nie jest to takie regularne , nie ma takich stałych godzin , wiec nie jest to raczej problem dotyczacy wszystkich. Skor w innych godzinach dział w miarę poprawnie , to chyba nie ma co zmieniac ustawien sprzętu. Może to jakiś problem z Waszym dostawcą netu - ja w domu tez miewam problemy w okreslonych godzinach , stad wiem że warto sprawdzic owego dostawce.
A co do aktualizacji to masz rację - to jest nieprzemyślany krok i trzeba to zmienic .  O ile mogę jeszcze zrozumiec że gdy cos zmienie u siebie w Bazie SiS , to powinno to iśc na bieżaco " do góry" aby tam wiedzieli o tych zmianach , to jednak nie widze sensu  w informowaniu wszytskich dookoła ze u mnie coś się zmieniło - a przeciez to informacje o tej aktualizacji bazy to jest włąsnie to.  W czasie jednej słuzby takie komunikaty informujące o konieczności  ponownego uruchomienia systemu potrafią do nas docierac nawet kilkadziesiąt razy - gdybysmy na nie reagowali za każdym razem to bywały by okresy że praktycznie  system cały czas byłby w stanie uruchamiania -  jak wiec wtedy przyjmowac zgłoszenia itp ??? Sprawa jest ewidentnie do  poprawki .
W starszej wersji było prościej , bo tam nie mielismy dostepu do baz innych komend , a "wysyłkę' inicjowalismy sami , a nie a automatu po wprowadzeniu zmian.
ad2 chyba dobrze rozumiem że SK pracuje w systemie 12h , a JRG 24h ?   trzeba więc sprawdzic czy w ustawieniach jest to prawidłowo zaznaczone.     
ad3. Zdaje mi się że jest to mozliwe, chociaz przynam że nie miałem konieczności korzystania z tego rozwiązania . Nie mam teraz dostepu do SWD , wiec nie chcę mowic  o szczegółach. Jak sprawdzę to napiszę .   

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #627 dnia: Maj 31, 2012, 22:24:30 »
Ad 1 Wąskim gardłem jest KW. OST112 zlikwiduje to.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #628 dnia: Czerwiec 01, 2012, 22:57:12 »
Ad 1 Wąskim gardłem jest KW. OST112 zlikwiduje to.
O OST 112 słysze juz od docs dawna ... niech wchodzi więc jak najszybciej , a wtedy zobaczymy czy faktycznie bedzie tak pieknie ... tymczasem jednak nadal musimy pracowac na tym co mamy i walczyc z problemami  pojawiającymi sie na codzień ;)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #629 dnia: Czerwiec 02, 2012, 08:21:04 »
Pierwsze KM już są włączone. Ale Panowie - jeśli w dużych KM nie są w stanie tego poprawnie skonfigurować to o czym my mówimy?
Oficerami po SGSP chcecie budować nowoczesne systemy teleinformatyczne w straży - większość nawet nie potrafi poprawnie radia obsługiwać  - i co się dziwić, że na jednym kanale całą łączność wszędzie chodzi.  To samo z SWD ST.
OST112 to nie jest zabawka dla strażaków po pożarniczych szkołach - dla których nie bez kozery podstawowo wydaje się toporek, zatrzaśnik i pas do samoewakuacji.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #630 dnia: Czerwiec 02, 2012, 11:42:52 »
Rozmawiałem z kolegą który jest bardzo dobrym informatykiem i pracuje w dużej prywatnej firmie, stwierdził że przy takim połączeniu jakie mamy obecnie czyli wymiana danych poprzez sieci VPN ogólnodostępnym internetem w życiu nie będzie to chodziło płynnie i szybko. Więc również czekam z niecierpliwością na OST112.

Co do słów StrazakusX - to nie Strażacy mają to wszystko konfigurować, nie oficerowie z SGSP itd. więc nie wiem po co te uwagi. Trzeba wybrać dobrą firmę, mądrze rozpisać przetarg i to ta firma ma wykonać. Może trzeba zatrudnić bardzo dobrych informatyków w KW - ale oni za 2 czy nawet 4 tyś. zł na rękę pracować nie będą.
SK mają dostać do ręki odpowiednie narzędzia i tyle, nie my mamy się martwić jak to zaprogramować itd. - po to są KW i KG żeby to opracować, zaplanować i dopilnować żęby było poprawnie wykonane i już.
SWD jest dobrym programem tylko wiele rzeczy jest robionych na partyzanta i wg. mnie nie w tej kolejności co trzeba.
Najpierw powinna powstać sieć OST112 a potem powinniśmy przechodzić na nową wersję SWD.

Co do map:
Uruchomiłem, wstępnie skonfigurowałem ale niestety chodzi to bardzo wolno. Może by chodziło szybciej ale brak nam szkoleń a co ważniejsze często brak odpowiednich plików podkładowych map. Nie idzie tego normalnie zdobyć co w przypadku służb ratowniczych jest co najmniej dziwne  :wall:
Więc narazie czekam na OST112, na pliki podkładowe i szkolenia bo po prostu muszę sam wszystkiego się uczyć i dowiadywać wspomagając się internetem, telefonami do abakusa itd.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #631 dnia: Czerwiec 02, 2012, 13:38:02 »
Rozmawiałem z kolegą który jest bardzo dobrym informatykiem i pracuje w dużej prywatnej firmie, stwierdził że przy takim połączeniu jakie mamy obecnie czyli wymiana danych poprzez sieci VPN ogólnodostępnym internetem w życiu nie będzie to chodziło płynnie i szybko. Więc również czekam z niecierpliwością na OST112.

A wiesz kolego jaki jest rozmiar pakietów tam przesyłanych? Przesyłasz zdjęcia czy może nagrane rozmowy? Nie, przesyłasz po parę kliobajtów. Do tego wystarczyłby i dedykowany dslik nawet 512.  I przepustowość nie ma nic do rzeczy. Problem w tym, że w większości  KM i KP ma jedno łącze do internetu, bez żadnej kontroli - więc wystarczy jeden dwie osoby z bwinem ,youtubem czy innym streamem, żeby to wszystko zapchać.  No ale Panowie oficerowie wiedzą lepiej.

Cytuj
Co do słów StrazakusX - to nie Strażacy mają to wszystko konfigurować, nie oficerowie z SGSP itd. więc nie wiem po co te uwagi. Trzeba wybrać dobrą firmę, mądrze rozpisać przetarg i to ta firma ma wykonać. Może trzeba zatrudnić bardzo dobrych informatyków w KW - ale oni za 2 czy nawet 4 tyś. zł na rękę pracować nie będą.
SK mają dostać do ręki odpowiednie narzędzia i tyle, nie my mamy się martwić jak to zaprogramować itd. - po to są KW i KG żeby to opracować, zaplanować i dopilnować żęby było poprawnie wykonane i już.
SWD jest dobrym programem tylko wiele rzeczy jest robionych na partyzanta i wg. mnie nie w tej kolejności co trzeba.
Najpierw powinna powstać sieć OST112 a potem powinniśmy przechodzić na nową wersję SWD.

Tak powinno być w normalnej firmie. Szewc naprawia buty, piekarz piecze chleb, a kierowca prowadzi samochód. W straży oficerowie po SGSP na polecenie komendantów również po SGSP - robią wszystko najlepiej - sami! I się kółko zamyka. Ba żaden z nich nie zapłaci za 5 minut klikania - 5 tys. zł.... Wolą, żeby wszystko leżało i kwiczało a sami nic nie robili za 5-10tys. miesięcznie. Taka rzeczywistość dzisiejszej PSP.

Cytuj
Więc narazie czekam na OST112, na pliki podkładowe i szkolenia bo po prostu muszę sam wszystkiego się uczyć i dowiadywać wspomagając się internetem, telefonami do abakusa itd.
Panowie oficerowie, przyjadą i będą sprawdzać - a na szkolenia sami pojadą w swoich mundurkach i ze swoimi kieliszkami. Bo wy tam na dole jesteście od roboty a oni od zabawy. ha ha ha ha

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #632 dnia: Czerwiec 04, 2012, 16:24:04 »
Wąskim gardłem gdzie nie wyrabia łącze netowe jest KW gdzie spływają dane z każdej podległej Komendy. A że każde kliknięcie jest od razu wysyłane to nawet informacje po kilka kB tylko w ogromnej ilości powodują blokowanie. Stach się bać co będzie przy powodziach, wichurach itd.

Nie znam się też na tym dobrze ale z tego co kolega informatyk mówił sieć VPN powodują spore obciążenie serwera (chodzi o szyforwania itd. jak ktoś zna się lepiej to pewnie będzie to potrafił wytłumaczyć) czyli najmocniej obciążony będzie serwer KW i KG.

Jak ktoś zna temat tego typu sieci to będzie to potrafił powiązać ze sobą i wytłumaczyć.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #633 dnia: Czerwiec 04, 2012, 17:15:19 »
Wąskim gardłem gdzie nie wyrabia łącze netowe jest KW gdzie spływają dane z każdej podległej Komendy. A że każde kliknięcie jest od razu wysyłane to nawet informacje po kilka kB tylko w ogromnej ilości powodują blokowanie. Stach się bać co będzie przy powodziach, wichurach itd.
Nie znam się też na tym dobrze ale z tego co kolega informatyk mówił sieć VPN powodują spore obciążenie serwera (chodzi o szyforwania itd. jak ktoś zna się lepiej to pewnie będzie to potrafił wytłumaczyć) czyli najmocniej obciążony będzie serwer KW i KG.
Jak ktoś zna temat tego typu sieci to będzie to potrafił powiązać ze sobą i wytłumaczyć.

Bzdura.
Łącza VPN wykorzystywane przez wszystkie nasze KW są sprzętowe. Bez żadnego wpływu na serwery - realizowane przez urządzenia brzegowe.
Wąskim gardłem jest Abakus który nie ma pojęcia jak wykorzystać Oracle i w pośpiechu sklecił szałas na poziomie rysowania kółka żółwiem w LOGO - mniej więcej tak wygląda poziom wgłębienia się w zalety baz oracle i technologii tam zastosowanych.
Łącza między KG a KW nie są szyfrowane - to chodzi po OST112. Bazy oracle obsługują nawiększe systemy finansowo-księgowe tego świata bez zająknięcia na wdzwanianych połączeniach modemowych - a w Polsce nie są w stanie obsłużyć ruchu który wcześniej był obsługiwany paczkami przesyłanymi mailem?

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #634 dnia: Czerwiec 04, 2012, 17:46:59 »
A jak chodzi wymiana tych danych między KG a KW gdzie jest to OST112 uruchomione ?
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #635 dnia: Czerwiec 04, 2012, 18:00:41 »
Tak samo. A niekiedy bardziej problematycznie. Efekty widać po kolejnych dokładaniach/wymianach dysków w KW i KG.

CaCeK

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #636 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:21:38 »
Wąskim gardłem gdzie nie wyrabia łącze netowe jest KW gdzie spływają dane z każdej podległej Komendy. A że każde kliknięcie jest od razu wysyłane to nawet informacje po kilka kB tylko w ogromnej ilości powodują blokowanie. Stach się bać co będzie przy powodziach, wichurach itd.

Coś mi się wydaje że to jednak nie wina łącz internetowych. Ostatni mój dobowy ruch w relacji serwer SWD w KW i SK poniżej:

#    Direction    IP Address/User    Amount
1    Rx From    192.168.XX.X    93.300 (MBytes)
2    Tx To    192.168.XX.X    74.913 (MBytes)

czyli wysyłamy średnio około 0,88 KB/s i pobieramy 1,1 KB/s aby zapewnić pełną synchronizację w czasie rzeczywistym. Problem tkwi raczej w wewnętrznej infrastrukturze sprzętowej KW i KP i jej administracji.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #637 dnia: Czerwiec 06, 2012, 01:03:48 »
...
czyli wysyłamy średnio około 0,88 KB/s i pobieramy 1,1 KB/s aby zapewnić pełną synchronizację w czasie rzeczywistym. Problem tkwi raczej w wewnętrznej infrastrukturze sprzętowej KW i KP i jej administracji.

O tym właśnie piszę. Podobnie jest z tezami o wydajności dysków. Między bajki to wszystko należy włożyć!
Tylko, że nikt tego nie sprawdza - ale z fachowością na poziomie przedszkolaków krzyczą, że potrzebne jest OST112 bo łącza nie wyrabiają. Bo Abakus tak mówi.
Haha, z armatą na muchy.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #638 dnia: Czerwiec 06, 2012, 10:40:43 »
Tylko z tego wszystkiego wyłania się obraz że to nasze sieci/łącza czyli infrastruktura informatyczna nie są poprawnie po-konfigurowane. Skoro oszczędza się na dobrych informatykach, chce tym rządzić ktoś kto się nie zna to chyba dlatego takie kwiatki wychodzą.
Nie winiłbym też za wszystko Abakusa, nie ma poprawnego nadzoru, być może nie mają z kim porozmawiać o pewnych rozwiązaniach bo ma być taniej lub się nie słucha tego co mówią mądrzy ludzie zarówno u nas jak i po stronie Abakusa no i ... alleluja i do przodu może jakoś to będzie  :wall:

Skoro w pewnych komendach (jeśli 01 umie wyciągnąć z ludzi to co potrafią i za to nagrodzić) są dość dobre serwerownie, nieźle chodzą centrale telefoniczne, sprzęt jest kupowany taki jaki chcą ludzie to znaczy że się da. O dziwo w takich miejscach jakoś mniej się psioczy na SWD, na łączność,  na sieci itd. Można w takich miejscach wprowadzać różne nowinki, przecież każdy coś tam słyszał a pełny sukces to zgrać takich ludzi i z tego wyciągnąć maksa.
Tylko dlaczego nie da się tego zrobić na poziomie województwa a potem kraju  :gwiazdki:

Co do samego OST112 to taka sieć musi być bo jako służby ratownicze powinniśmy już dawno być połączeni swoją, całkowicie niezależną siecią i tyle.
Weźmy choćby przykład telefonów MSW, przecież nikt nie kwestionuje potrzeby posiadania łącza MSW tylko ja w tą sieć telefoniczną włączył bym jeszcze gazownie, energetykę i te służby które w przypadku zdarzeń z nami współpracują.

Więc dlaczego nie mamy jeszcze swojej sieci do wymiany danych między KM/KP-KW-KG  :pyt:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

CaCeK

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #639 dnia: Czerwiec 06, 2012, 15:19:57 »

O tym właśnie piszę. Podobnie jest z tezami o wydajności dysków. Między bajki to wszystko należy włożyć!
Tu chyba większym problemem jest jednak sama wydajność naszych systemów. Może należy wziąć pod uwagę zmianę platformy. Obecna wielkość bazy SWD:

1˙095˙417˙856 SWD.GDB

wystarczy pomyśleć jak wygląda taka baza na poziomie KW i KG. Być może przyjęta platforma MS nie radzi sobie z dostępem do tak rozbudowanej bazy. Na pewno pomocne tu są rozwiązania Oracle ale one wymagają dogłębnej wiedzy i doświadczenia w obsłudze tego typu systemów. Może jednak system Unixowy by się lepiej sprawdził przy tym rozwiązaniu (kosztowny Oracle również może tu pracować)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #640 dnia: Czerwiec 06, 2012, 17:00:30 »
1˙095˙417˙856 SWD.GDB - to jest 1GB baza danych. W KW przekroczenie granicy 4GB wywoływało nieciekawe spowolnienia - wynikające choćby z zapisu kilkudziesięciu operacji na sekundę np. o stanie centrali telefonicznej. Przypominam, że przeciętnie 8GB pamięci operacyjnej mają serwery obsługujące aktualnie takie bazy w KM i KP. To znaczy, że cała może być zbuforowana w pamięci operacyjnej, a na dysku wykonywane tylko zapisy co jakiś czas. Oczywiście to czysto teoretycznie - bo dochodzi jeszcze konieczność optymalizacji samego firebirda, ale to wszystko to jest robienie 10 okrążeń, zamiast porządnego jednego kroku do celu.

Konkretniej problem leży - w dziwnym pomyśle - 17 baz Oracle i oddzielnych bazach na firebirdzie dla KP i KM - każdej z osobna. Tu nie ma pracy na bazie, a de facto, jest wymiana informacji między bazami - te mechanizmy nie zostały do tego zaprojektowane. Sam Oracle się zdziwił ze śmiechu jak się dowiedział jakie będzie wykorzystanie tych baz.
To jakby kupić każdej jednostce ciągnik siodłowy, żeby wozić codziennie po garści kamyczków.
Do realizacji tego prostego zadania, które przypominam, że wcześniej było realizowane w miarę płynnie za pomocą paczek przesyłanych mailem - uruchomiono mechanizmy zaprojektowane do synchronizacji baz między regionami korporacji międzynarodowej. Tylko, że architektura systemu została teoretycznie wymyślona przez zamawiającego..

To zadanie doskonale zrealizowałaby 1 baza Oracle dla całej PSP - dokładnie tak jak to zrobiono w Policji - a Abakus powinien się skoncentrować jedynie na napisaniu porządnego klienta dla tej bazy. Ale wtedy nie rąbał by każdej KP i KM na obowiązkowym wsparciu technicznym co miesiąc. I nie byłoby komu pomagać i na co zwalać - bo teraz to nawet opowiada ludziom z serwerami kupionym  3 miesiące wcześniej wg specyfikacji przez niego wystawionej, że mają mało wydajne maszyny. Albo czesać KW obsadzone lajkonikami informatycznymi po ładnych parę tysięcy za naprawę oczywistych zaniedbań.

Pytanie jest jedno, kiedy w naszej kwaterze nastąpi to co się aktualnie dzieje w KGP.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 17:17:31 wysłana przez strazakusX »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #641 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:26:31 »
Cytuj
Pytanie jest jedno, kiedy w naszej kwaterze nastąpi to co się aktualnie dzieje w KGP.

Kwestia czasu ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline IceMan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #642 dnia: Sierpień 07, 2012, 14:02:08 »
Od niedawna siedzę na PSK i jeszcze wszystkiego nie pojąłem w programie SWD ST 2.5. Mam takie małe pytanie jak zrobić taką rzecz:
Mam podany okres czasu i w programie SWD muszę wyszukać wszystkie meldunki, w których mam ofiary śmiertelne. Próbuję sam, ale jakoś mi nie idzie.
Z góry dziękuję za odp.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #643 dnia: Sierpień 07, 2012, 14:30:47 »
albo przez zestawienia-ST albo poprzez opcję przegladanie meldunków (zdaje sie w ewidzie to jest), musisz tylko ustawić odpowiedni filtr. Opis dam Ci wieczorem jak bede na służbie.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #644 dnia: Sierpień 07, 2012, 15:34:06 »
Od niedawna siedzę na PSK i jeszcze wszystkiego nie pojąłem w programie SWD ST 2.5. Mam takie małe pytanie jak zrobić taką rzecz:
Mam podany okres czasu i w programie SWD muszę wyszukać wszystkie meldunki, w których mam ofiary śmiertelne. Próbuję sam, ale jakoś mi nie idzie.
Z góry dziękuję za odp.

Przeglądanie meldunków, filtr zaawansowany, ramy czasowe, dodaj warunek, wypadki z ludźmi, śmiertelne, większe od zera, powrót do przeglądania meldunków, szukaj.

Tomi_998

  • Gość
Atomatycznie tworzone nazwy pojazdów
« Odpowiedź #645 dnia: Sierpień 11, 2012, 23:50:39 »
Program 2.5 błędnie tworzy nazwy pojazów pożarniczych.

Zaokrągla wydajność motopompy w gaśniczych.

Tak więc na Żuczku z zamontowanym agregacikiem gaśniczym o wydajności 50l zaokrągla do ZERA :-)  :stop:

Ogólnie motopompy zaokrągla do pełnych 50tek litrów. I tworzy przekłamaną nazwę. Nie robi tego w gaśniczych-specjalnych
Zwykła Gaśnicze gorsze  :stop:

MOŻE KTOŚ MA DOJŚCIE DO KG PSP BO TYLKO ONI MOGĄ ZLECIĆ NAPRAWĘ BŁĘDU.
ABAKUS TAK TO DOSTAŁ W SPECYFIKACJI.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #646 dnia: Sierpień 12, 2012, 23:21:28 »
A jak macie cysterny? Bo było GCBM a teraz jakieś SCCs (Specjalny cieżki ciągnik siodłowy) + naczepa...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Atomatycznie tworzone nazwy pojazdów
« Odpowiedź #647 dnia: Sierpień 13, 2012, 09:23:28 »
Program 2.5 błędnie tworzy nazwy pojazów pożarniczych.

Zaokrągla wydajność motopompy w gaśniczych.

Tak więc na Żuczku z zamontowanym agregacikiem gaśniczym o wydajności 50l zaokrągla do ZERA :-)  :stop:

Ogólnie motopompy zaokrągla do pełnych 50tek litrów. I tworzy przekłamaną nazwę. Nie robi tego w gaśniczych-specjalnych
Zwykła Gaśnicze gorsze  :stop:

MOŻE KTOŚ MA DOJŚCIE DO KG PSP BO TYLKO ONI MOGĄ ZLECIĆ NAPRAWĘ BŁĘDU.
ABAKUS TAK TO DOSTAŁ W SPECYFIKACJI.

Chyba u ciebie, bo u mnie jest TAK:
Samochody ratowniczo-gaśnicze - lekkie

GLM 8 ŻUK A-15 z motopompą o wydajności 800 l/min

GLB 0,2/0,4 FORD TRANSIT o pojemności zbiornika 200 l. i wydajności agregatu 40 l/min.  :klol:

Tomi_998

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #648 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:37:37 »
... na pewno wydajność wpisałeś tą w parametrach "motopompy" :pyt:
... to tylko parametru motopompy dotyczy. W autopompie działa poprawnie.
i jak pisałem wyżej wyłączenie w samochodach ratowniczo-gaśniczych.
W ratowniczo-gaśniczych specjalnych wszystko jest OK.

Tomi_998

  • Gość
Odp: Atomatycznie tworzone nazwy pojazdów
« Odpowiedź #649 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:50:03 »

GLB 0,2/0,4 FORD TRANSIT o pojemności zbiornika 200 l. i wydajności agregatu 40 l/min.  :klol:

z tego wynika, że wogóle nie wpisałeś parametru motopompie lub autopompie bo nazwa GLB na to wyraźnie wskazuje. Wpisałeś ręcznie 0,2/0,4 FORD TRANSIT w nazwie  :mellow: