Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 469807 razy)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #600 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:14:46 »
Tak, tak ... to tak jak z tym że w niektórych powiatach się uprali uzupełniać obsady OSP imiennie a w innych nie ... Co ciekawe tak gdzie pisze się tylko obsadę ilościową OSP nikt z tego halo nie robi ...

Kominiarek czyli wyposażenia osobistego to nawet w przypadku JRG nie wpisujemy.

Nie bądźmy bardziej papiescy jak sam papież ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #601 dnia: Kwiecień 02, 2012, 14:50:12 »
Ja u siebie mam uzupełnione obsady OSP imienne i tylko tych , co mają wyszkolenie pożarnicze dające im możliwość uczestnictwa w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
Jest to duże ułatwienie dla sprawdzających wykazy przedstawianych dla potwierdzenia udziału w zdarzeniach jednostki OSP.


Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #602 dnia: Kwiecień 02, 2012, 16:33:03 »
Cytuj
Kominiarek czyli wyposażenia osobistego to nawet w przypadku JRG nie wpisujemy.

Nie bądźmy bardziej papiescy jak sam papież ...

Jestem tego samego zdania ale KW jest innego cóż jak zwykle

Cytuj
Ja u siebie mam uzupełnione obsady OSP imienne i tylko tych , co mają wyszkolenie pożarnicze dające im możliwość uczestnictwa w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
Jest to duże ułatwienie dla sprawdzających wykazy przedstawianych dla potwierdzenia udziału w zdarzeniach jednostki OSP.

Do niedawna też wpisywaliśmy ale po eksplozji traw i kilkudziesiąciu zdarzeń dziennie dalismy spokój a co do potwierdzenia udziału to nie ma na to siły i tak podadzą co chcą tak więc nie robi to różnicy.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #603 dnia: Kwiecień 02, 2012, 16:43:21 »
Od czego jest uzależnione czy wpisujecie całą obsadę zastępu OSP z imienia i nazwiska czy tylko dowódcę tego zastępu?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #604 dnia: Kwiecień 02, 2012, 17:29:09 »
Cytuj
Jestem tego samego zdania ale KW jest innego cóż jak zwykle
Czyli co KW to inne obyczaje ... ehhh. Wg mnie skoro taki a taki wóz jest w COO lub WOO to najważniejsze są dane tego auta, oraz sprzęt strategicznie ważny. Tu nie ma zmiłuj jestem za jak największą dokładnością. Ale już ilość węży, kominiarek, czy nawet prądownic to bez przesady. Skoro go ktoś wpisał do Odwodu to znaczy że się pod tym kątem nadaje i cześć jak czapka. Przegięcie na każdym kroku z tą papierologią i spisywaniem tego co akurat jest oczywiste dla każdego normalnie myślącego homo sapiens.

Co do obsadzania wozów w OSP imiennie to nawet mi to przez myśl nie przeszło, nie mam ochoty wykończyć nerwowo siebie a i samych Ochotników gdy na tapecie jest kilkadziesiąt akcji.

Cytuj
Jest to duże ułatwienie dla sprawdzających wykazy przedstawianych dla potwierdzenia udziału w zdarzeniach jednostki OSP

U mnie potwierdzamy czasy akcji oraz ilość osób. Kto jest na karcie to już za to odpowiada Naczelnik OSP i bierze na siebie za to odpowiedzialność, więc też bez popadania w paranoje i jeszcze kontrolowania OSP pod tym kątem.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #605 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:30:18 »
Od czego jest uzależnione czy wpisujecie całą obsadę zastępu OSP z imienia i nazwiska czy tylko dowódcę tego zastępu?
Nazwisko dowodzącego jest niezbędne do wpisania do "Informacji ze zdarzenia" ( meldunku) wtedy gdy OSP chociaz przez minutke samodzielnie działało na miejscu akcji - gdyby on sam to sporządzał ( a wg Rozporządzenia on powinien to robic ) to by sie sam wpisał, ale skoro robi to za niego SK , wiec trzeba wiedzie kogo wpisac.
Natomiast całą obsadę wozu wg Rozporządzenia też winno się wpisywac , bo wtedy można potwierdzic imienny udział każdego z druhów - jednak róznie się to praktuje w powiatach ( czyli w rózne sposby się to potwierdza) , więc nie wszędzie  zbierane sa te dane na bieżaco ( tuz po zakończeniu akcji) i wpisywane do SWD, a wpisuje się to tylko ilościowo. Trzeba jednak pamięta że program aktualnie posiada już aktualnie mozliwośc imiennego obsadzania wozów OSP. 
Dla jasności dodam że u nas obsadzaniem wozów w JRG zajumuje się dowódca zmiany , lub dowódca ktory jedzie danym pojazdem.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #606 dnia: Kwiecień 03, 2012, 09:49:52 »
Co do obsadzania wozów w OSP imiennie to nawet mi to przez myśl nie przeszło, nie mam ochoty wykończyć nerwowo siebie a i samych Ochotników gdy na tapecie jest kilkadziesiąt akcji.

Może źle napisałem, ale obsadę imienną wpisuję dopiero po założeniu karty i zadysponowaniu samochodu do akcji, tak aby na wydruku widniały nazwiska członków OSP.
Ochotników mam wpisanych w zakładce OSP/ludzie (aktualizacja po każdym odbytym kursie), kwestia przeciągnięcia myszką.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #607 dnia: Kwiecień 09, 2012, 15:00:22 »
Panowie ostatnio mam wrażenie ze program chodzi coraz wolniej też to zauwazyliście? Po za tym co raz częściej zdarza mi się podczas archiwizacji bląd że meldunek wymaga zatwierdzenia przed archiwizacją. Otwierając go pole "zatwierdź jest nie aktywne. Zmieniam więc co kolwiek ponownie zapisuję i zatwierdzam , nic to nie daje. Mija jakiś czas i błąd sam znika  :gwiazdki:
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #608 dnia: Kwiecień 10, 2012, 09:11:23 »
ostatnio była we Wrocławiu jakaś większa aktualizacja , niby chodzi szybciej, ale jest masa błędów, wracają karty z innych JRG albo nasze ale sprzed ładnych kilku dni. Ale ogólnie wersja 2,5 to kukułcze jajo podrzucone nam chyba na złość.  Zamiast szybciej i lepiej wszystko trwa dłużej i działa wolniej i wszystko za 70 000 000 zł ......
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #609 dnia: Kwiecień 10, 2012, 15:49:34 »
Niestety to nie wrażenia, ale realia. Program zaczął dłużej myśleć przed następna operacją. :gwiazdki: Znam komendy, gdzie zapisanie jednego meldunku trwa 15 min.

Ostatnio na szkoleniu "operacyjnacy" z KW sami zaczęli głośno mówić, ze jest to System Wnerwiania Dyżurnych.
Fachowcy z Abakusa po kilkumiesięcznym działaniu programu sami się przyznali, że program wymaga już następnej modernizacji.
KG szykuje kolejne kilka baniek na najnowszą myśl technologiczną.

Ciekawy jestem komu bardziej zależy na dalszym wyrzucaniu pieniędzy w błoto.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #610 dnia: Kwiecień 10, 2012, 19:21:17 »
No niestety, ale tak to jest jak sie chce wiele  i to natychmiast , tylko nie wiadomo po co... i jak się za pewne sprawy zabierają ludzie majacy tylko wiedzę teoretyczna, ale nie podpartą doświadczeniem praktycznym ... bo teoretycznie wszystko jest proste, tylko zycie bywa  nieco bardziej skomplikowane.
Po co tak rozbudowane bazy w SWD  zawierające  wszelkiego rodzaju przełączniki, zaślepki, gwizdki, kominiarki i dziesiątki innych rzeczy, dodatkowo jeszcze z podziałem na miejsce  składowania ?  No i na dodatek aktualizowanie centralnej bazy po zmianie każdej kropki i przecinka ..... tak jak by nie wystarczyło wielu rzeczy aktualizowac  co najwyżej raz, czy dwa na dobe .. i to rózne KP/M o róznych porach , aby nie robic sztucznego tłoku w sieci.
Tym bardziej ze w wielu miejscach program zmieniono , ale sprzęt ma często dwa, trzy czy więcej lat ..... wiec jak to ma sprawnie działac ?
Dzisiaj na sprzecie mającym kilka lat nawet gry online juz nie chcą dobrze działąc, a tu przeceiz mówimy o programie bez porównania ważniejszym od zwykłej gierki.
W mojej ocenie całkiem przyzwoity program służacy do bieżącego nadzorowania ruchu w powiecie zarzyna się włąsnie poprzez rozbudowywanie baz danych do rozmiarów zupełnie nie przystających do potrzeb oraz mozliwości sprzętowych , a na dodatek jeszcze nakazuje się przesyłanie wszystkiego na bieżaco zupełnie bez potrzeby ... wiec pojawiają się  problemy w tych miejscach które powinny byc bezwzględnie priorytetowe, a ludzie narzekaja  bo nie moga pracowac tak jak powinni.   Ciekawe kiedy ktoś zauwazy że te sprawy maja wpływ na czas dysponowania jednostek , czyli w praktyce na czas dotarcia pomocy do potrzebujacych .. bo meldunki to mniejszy problem , to może poczekac , czas nie odgrywa tu takiej roli jak przy przyjmowaniu zgłoszenia i dysponowaniu pierwszych SiS.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #611 dnia: Kwiecień 10, 2012, 22:32:02 »
Niestety kogoś poniosło z ilością danych przesyłanych na bieżąco.
Tak jak napisali koledzy znaczna większość danych powinna być przesyłana w nocy gdy ruch w sieci niewielki, no i poustawianie w ramach co najmniej województwa różnych godzin transmisji dla różnych komend. Tylko dane strategiczne ważne powinny być przesyłane w trybie natychmiastowym - przekazanie karty, karty z powiedzmy zadysponowanymi 3 i więcej zastępami (kwestia dogadania) czy po zaznaczeniu odpowiednich "flag" w karcie zdarzenia.
Kłaniają się w dalszym ciągu szkolenia z obsługi SWD, konsekwencja w wyposażaniu Komend w odpowiedni sprzęt komputerowy, SIEĆ OST112 oraz logiczne myślenie.

Część błędów nowa wersja wyeliminowała ale system dość wyraźnie zwolnił. Zauważyłem jednak że sytuacja zaczyna trochę się poprawiać, prawdopodobnie nastąpiła już znaczna wymiana ilości danych i ruch się uspokaja niemniej jednak do normalnej szybkości daleko.
Z tym problemem radzę sobie w ten sposób że meldunki mało strategiczne zatwierdzam dopiero późnym wieczorem jak sytuacja się normuje i uspokaja z wyjazdami. Po prostu do puki jest sporo wyjazdów nawet nie próbuje wysyłać meldunków bo wtedy następuje wyraźna "zamuła". Niestety ilość wyjazdów z racji wypalania traw w skali województwa i kraju jest ogromna i generuje to ogromną ilość wymiany danych, pytanie czy jest to potrzebne  :pyt:
Jeśli nie wysyłam w trakcie "szczytu" meldunków system pracuje na przyzwoitym poziomie, czyli prawdopodobnym wąskim gardłem powodującym zwolnienie/zawieszanie systemu jest wysyłanie ogromnej ilości danych do KW i wyżej do KG poprzez publiczną sieć internet która do tego się nie nadaje.

System SWD jest dobry ale ktoś znowu przedobrzył albo zapomniał do tego systemu zbudować sieć przekazywania danych o odpowiedniej przepustowości.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #612 dnia: Kwiecień 11, 2012, 18:29:31 »
Cytuj
System SWD jest dobry ale ktoś znowu przedobrzył

Jak na razie nie mozna go chwalić bo zamula a więc nie pomaga , poza tym jest kilka problemów z windowsem 7 nie mogli tego przewidzieć? Przecież od dawna jest to jedyna dostępna wersja systemu. Nikomu nie znana firma abakus wyrosła za kasę KG ale niestety daleko jej do profesjonalnych firm informatycznych i mając taką dojną krowę jak KG szybko to się nie zmieni. Może jakiś bojkot?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #613 dnia: Kwiecień 11, 2012, 18:55:45 »
Niestety kogoś poniosło z ilością danych przesyłanych na bieżąco.
Tak jak napisali koledzy znaczna większość danych powinna być przesyłana w nocy gdy ruch w sieci niewielki, no i poustawianie w ramach co najmniej województwa różnych godzin transmisji dla różnych komend. Tylko dane strategiczne ważne powinny być przesyłane w trybie natychmiastowym - przekazanie karty, karty z powiedzmy zadysponowanymi 3 i więcej zastępami (kwestia dogadania) czy po zaznaczeniu odpowiednich "flag" w karcie zdarzenia.
Kłaniają się w dalszym ciągu szkolenia z obsługi SWD, konsekwencja w wyposażaniu Komend w odpowiedni sprzęt komputerowy, SIEĆ OST112 oraz logiczne myślenie.

Część błędów nowa wersja wyeliminowała ale system dość wyraźnie zwolnił. Zauważyłem jednak że sytuacja zaczyna trochę się poprawiać, prawdopodobnie nastąpiła już znaczna wymiana ilości danych i ruch się uspokaja niemniej jednak do normalnej szybkości daleko.
Z tym problemem radzę sobie w ten sposób że meldunki mało strategiczne zatwierdzam dopiero późnym wieczorem jak sytuacja się normuje i uspokaja z wyjazdami. Po prostu do puki jest sporo wyjazdów nawet nie próbuje wysyłać meldunków bo wtedy następuje wyraźna "zamuła". Niestety ilość wyjazdów z racji wypalania traw w skali województwa i kraju jest ogromna i generuje to ogromną ilość wymiany danych, pytanie czy jest to potrzebne  :pyt:
Jeśli nie wysyłam w trakcie "szczytu" meldunków system pracuje na przyzwoitym poziomie, czyli prawdopodobnym wąskim gardłem powodującym zwolnienie/zawieszanie systemu jest wysyłanie ogromnej ilości danych do KW i wyżej do KG poprzez publiczną sieć internet która do tego się nie nadaje.

System SWD jest dobry ale ktoś znowu przedobrzył albo zapomniał do tego systemu zbudować sieć przekazywania danych o odpowiedniej przepustowości.

Dopóki będziemy mieli takich budowniczych z pasją  :komp:, to nic się nie zmieni w tym kierunku  :fiuu:

Cytuj
Janusz Skulich na pierwszym miejscu wymienia „budowanie”. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o budowanie domu czy też pergoli, lecz także o budowanie systemów zarządzających, czy informatycznych dla stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej. Informatyka jest dla nowego szefa śląskiej straży pożarnej drugą po budownictwie pasją.
:kwit: historyczny

Mam nadzieję, że NIK się weźmie za trwonienie pieniędzy na takie cacka.


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #614 dnia: Kwiecień 20, 2012, 15:56:59 »
Widzę, że wszystko działa od kliku dni nikt nie zgłasza się z problemami  :szalony:

Coś drgnęło - KG zaczęła je**ć Abakus i ELte za nieprawidłowości w działaniu systemu.

Cyt. tygodnia (notatka dotarła w tym tygodniu):

Cytuj
W tym miejscu gen. Skulich zadał pytanie zgromadzonym czy mają jeszcze jakieś zapytania. Przedstawicie! firmy Elte wskazał problem związany z faktem, że system nie jest systemem bezobsługowym. W tym miejscu Zastępca Komendanta Głównego stwierdził, że rozumie doskonale problem związany z potrzebami utrzymaniowyrni ale najpierw system musi zacząć prawidłowo działać, a potem będziemy mogli zastanawiać się nad strona utrzymaniową.

Offline mirasosa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #615 dnia: Kwiecień 21, 2012, 21:13:46 »
dlaczego nigdy niewiecie jaki sprzęt macie w SWD

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #616 dnia: Kwiecień 22, 2012, 09:20:37 »
Cytuj
dlaczego nigdy niewiecie jaki sprzęt macie w SWD

Rozwiń proszę myśl bo nie bardzo wiadomo o co chodzi.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #617 dnia: Kwiecień 24, 2012, 13:33:01 »
Poza problemami i oczywistymi ograniczeniami nowego SWD, sporym problemem jest dla mnie prawa dostępu do drzewka SIS w zakładce BAZA SIS. Dotychczas w starszej wersji systemu zrobiłem drzewko instytucji współdziałających z PSP dzieląc to sobie fajnie na "Instytucje samorządowe, Drogi, Lasy, Woda, Gaz, Prąd, Org. Ścigania" itd. Zawierały się tam dane tych instytucji oraz numery kontaktowe do osób tzw. "pierwszego kontaktu". W wersji SWD 2.5 od razu na wejściu KW wywaliła mi wszystkie osoby kontaktowe z tamtego drzewka, ponieważ jest to niezgodne z wymogami systemu. Mało szlag mnie nie trafił bo aktualność tych danych i ich przejrzystość była moim dziełem i osobistym powodem do dumy, nie mówiąc o ułatwieniu dla wszystkich dyżurnych. Drugim problemem stała się aktualizacja zawartych tam danych. W tej chwili nie mogę już nic samodzielnie tam zmienić, dodać, usunąć. Przy każdej próbie modyfikacji czegokolwiek wyskakuje info: "Prośba o zatwierdzenie aktualizacji danych została przesłana do KW", czy jakoś tak. Jak pierwszy raz zadzwoniłem do KW w tej sprawie to w ogóle nie wiedzieli o co mi chodzi, potem kazali się kontaktować z Abakusem, oni odbili piłeczkę do informatyka w KW i tam sprawa umarła. Od tamtego czasu każda moja ingerencja w ten temat pozostaje bez echa w KW i tym samym umarł fajny i mega przydatny moim zdaniem pomysł na szybki katalog instytucji współdziałających wewnątrz SWD. Zrobię chyba coś takiego w php na lokalnym serwerze, albo w Access-ie i będę miał nasz wspaniały System W Dupie

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #618 dnia: Kwiecień 24, 2012, 19:45:27 »
taki podział z kontaktami mozesz zrobić w ksiażce telefonicznej
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #619 dnia: Kwiecień 25, 2012, 12:53:55 »
Tak, mogę to zrobić w książce, ale wyłącznie z kontaktami. Chodziło mi o coś więcej, bo w przypadku podmiotów współdziałających z nami na zasadzie uzgodnień mogłem sobie dodać np. prywatną firmę z dźwigiem, albo bazę paliwową z cysterną i pompami do przepompowania paliwa, które uwzględniałem w spisie sprzętu przy tychże podmiotach. Wiem o tym, że wszystkie te rzeczy mogłem zrobić w innych miejscach, programach itd. Chodziło mi o to że w poprzedniej wersji była taka możliwość, nikomu to nie przeszkadzało, a nowi dyżurni i dublerzy mieli wszystko w jednym miejscu, pod ręką. A tak - kiszka.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #620 dnia: Kwiecień 26, 2012, 15:19:14 »
Cytuj
Kilka rodzajów rejestratorów SWD obsługuje bez problemu (tak mamy z TRX) - odsłuch rozmowy po kliknięciu ikonki głośniczka w karcie zdarzenia, możliwość odfiltrowywania co chcę odsłuchać - działa bez zarzutu.
Wyświetlanie numerów - oczywiście że działa i to od momentu wejścia nowego SWD w jeszcze bardziej rozbudowanej formie, kwestia zakupu centralki tel. obsługującej protokół TAPI i CTI (u nas platan sigma - jestem z niej zadowolony) - po ostatnich pracach na serwerowni i konfiguracji SWD - wyświetla mi się okienko z informacją o rozmowie przychodzącej na 3 telefony na SK, po odebraniu wiem kto na której linii z kim rozmawia, plus import bazy telefonicznej z centralki do SWD

Też mam TRX i wszystko to działa. Gorzej z importem bazy z centrali , można tylko zaimportować plik csv i to nie każdy , swd ma wymagania  :gwiazdki: Mam plik z kontaktami ze starej centrali slicana i niestety nie da się go zaimportować bo jest za bardzo rozbudowany SWD przyjmie tylko plik z 2 danymi 1.telefon 2.nazwisko i adres i to dokładnie w tej kolejności.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #621 dnia: Kwiecień 26, 2012, 19:22:10 »
Tak, mogę to zrobić w książce, ale wyłącznie z kontaktami. Chodziło mi o coś więcej, bo w przypadku podmiotów współdziałających z nami na zasadzie uzgodnień mogłem sobie dodać np. prywatną firmę z dźwigiem, albo bazę paliwową z cysterną i pompami do przepompowania paliwa, które uwzględniałem w spisie sprzętu przy tychże podmiotach. Wiem o tym, że wszystkie te rzeczy mogłem zrobić w innych miejscach, programach itd. Chodziło mi o to że w poprzedniej wersji była taka możliwość, nikomu to nie przeszkadzało, a nowi dyżurni i dublerzy mieli wszystko w jednym miejscu, pod ręką. A tak - kiszka.
Proponuję  w tej sprawie napisac oficjalne pismo do Koordynatora Wojewódzkiego (albo i wyzej za jego pośrednictwem). Faktem jest że niewiele Komend korzystało z tych mozliwości , ale skoro były i ktoś z nich korzystał to zlikwidowanie takich mozliwości jest ewidentnym niedopatrzeniem , które chyba jednak nie bedzie zbyt trudne do przywrócenia.  Po to są owi Koordynatorzy , aby interweniowali własnie w takich sprawach.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 27, 2012, 10:21:18 »
Cytuj
Mam plik z kontaktami ze starej centrali slicana i niestety nie da się go zaimportować bo jest za bardzo rozbudowany SWD przyjmie tylko plik z 2 danymi 1.telefon 2.nazwisko i adres i to dokładnie w tej kolejności.

To niestety jest problem z SWD, ponoć bardziej rozbudowaną obsługę książki telefonicznej ma wersja 3.0 ale na to jeszcze przyjdzie nam dłużej zaczekać.

Ja u siebie poustawiałem wszystko tak że działa obsługa centralki pod SWD i dodatkowo uruchomione jest dołączone do centrali oprogramowanie. Pod SWD mam tylko te podstawowe informacje czyli imię, nazwisko i nr telefonu. Rozszerzone informacje mam w oprogramowaniu centralki.
Wiem nie jest to ideał ale oprogramowanie centralki ma kilka bardzo fajnych funkcji i z nich korzystamy.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:49:08 »
Z innej beczki... Czy działają u Was te ekrany wielofunkcyjne Novatel, które docelowo miały zastąpić telefony i radiostacje?
Bo u mnie to tylko stoi, świeci i "ładnie wygląda" :)


"  31.12.2010r. nastąpiło zakończenie wdrożenia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi systemu zintegrowanej łączności na terenie całego województwa łódzkiego obejmujący  wszystkie jednostki PSP. W wyniku realizacji tego projektu , każdy dyspozytor Stanowiska Kierowania w PSP jest wyposażony w Konsole Dyspozytorską RSD100 firmy Nowatel, która pozwala na zdalną obsługę cyfrowych systemów radiowych IDAS firmy ICOM.Cała siec wewnętrzna obejmująca wszystkie jednostki PSP oparta jest o infrastrukturę firmy CISCO. Firma Nowatel przeszkoliła 150 dyspozytorów obsługujących  system.    To wdrożenie jest pierwszą tak dużą realizacją systemu zintegrowanej łączności w Polsce, głównie dzięki ogromnej wyobraźni i odwadze kierownictwa KW PSP w Łodzi. Pomimo ogromnych trudności w pozyskiwaniu środków, podjęto się modernizacji wyposażenia infrastruktury łączności oraz zapewnienia optymalnych warunków obsługi zgłoszeń dotyczących występujących zdarzeń i zagrożeń. Firmy biorące udział w tym projekcie zdobyły bezcenne doświadczenie w realizacji takich projektów, które są specyficzne dla sposobu funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej."
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 11:54:31 wysłana przez kamaras »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 27, 2012, 16:20:18 »
Cytuj
Ja u siebie poustawiałem wszystko tak że działa obsługa centralki pod SWD i dodatkowo uruchomione jest dołączone do centrali oprogramowanie. Pod SWD mam tylko te podstawowe informacje czyli imię, nazwisko i nr telefonu. Rozszerzone informacje mam w oprogramowaniu centralki.
Wiem nie jest to ideał ale oprogramowanie centralki ma kilka bardzo fajnych funkcji i z nich korzystamy.

Chwila w necie i działa word , excel , notatnik  5 min i baza csv przerobiona i po co narzekałem :)  :szalony:

Cytuj
Czy działają u Was te ekrany wielofunkcyjne Novatel

U mnie działa ale firmy DGT

ab alio exspectes, alteri quod feceris