Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464780 razy)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 21, 2012, 17:54:51 »
Zdalny pulpit to nie znaczy że pracujemy na publicznej sieci.
Tu raczej chodzi o publiczna siec zwana internetem ;)

Jednostki pracują poprzez sieć ale to mnie nie interesuje jaki im się działa (interesuje mnie MSK) SWD działa KOSZMARNIE!!!   
I słusznie , Ty masz miec mozliwośc  normalnej pracy , a nie męczarni , ale jesli jest cos nie tak to kieruj uwagi pod właściwy adres.  Nie daje Ci do myslenia fakt,  że w innych komendach ten sam program nie muli i nie zawiesza się tak jak u Was ?

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #576 dnia: Marzec 21, 2012, 18:08:51 »
Cytuj
Zdalny pulpit to nie znaczy że pracujemy na publicznej sieci. Serwer mam za ścianą (praca w szybkiej sieci wew)!!! Jednostki pracują poprzez sieć ale to mnie nie interesuje jaki im się działa (interesuje mnie MSK) SWD działa KOSZMARNIE!!!   

Jakoś Abakus nie potrafi rozwiązać tego problemu, a zgłaszany jest już któryś raz.

Jeśli leży wymiana danych między Waszym serwerem a tym w KW bo net cienki to Abakus nic tutaj nie zrobi. Oczywiście to tylko jedna z hipotez dlaczego u Ciebie SWD muli.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #577 dnia: Marzec 22, 2012, 07:27:30 »
XXXXXXXXXXXXXXXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:38:00 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #578 dnia: Marzec 22, 2012, 11:09:58 »
Cytuj
A jeżeli chodzi o pracę o szybkość pracy SWD to w moim woj obdzwoniłem komendy i jest to samo wszędzie!!! Mam naczelnika który pracował i innym woj. i mówi że tam maja to samo.

Dlatego śmiem twierdzić że coś jest nie tak albo z VPN między KM/KP a KW czyli gdzieś słaby net albo serwer w KW nie wyrabia. Niestety wszystkie dane, wszystkie karty które robisz u siebie są z automatu wysyłane do serwera w KW. To samo z bazą SIS, wszelkie nowe wpisy, zmiany, zmiany zakatalogowania idą od razu z automatu po VPN do serwera w KW.
Więc jeśli nie ma przepustowości łącza, coś jest nie tak z serwerem w KW no to efekt jest taki jaki jest.

U mnie nie jest idealnie ale sam widzisz że jednak nie narzekamy. Możemy obsłużyć kilkadziesiąt wyjazdów i nie ma problemu a to daje do myślenia.

Spróbuj może w ustawieniach programu zmienić to żeby ulice w karcie zdarzenia nie wczytywały się dopiero po wybraniu miejscowości oraz odznacz korzystanie tylko i wyłącznie z bazy TERYT. U mnie to znacznie przyśpieszyło tworzenie karty - po prostu mogę od razu wybrać ulicę lub miejscowość a potem ulicę i jest to pobierane z lokalnej bazy a nie z tego nieszczęsnego TERYT'u. Tworzenie karty działa przy takim ustawieniu jak w poprzedniej wersji 2.0.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #579 dnia: Marzec 22, 2012, 15:11:26 »
No i mamy zaktualizowane "Zasady ewidencjonowania w zmodernizowanym SWD ST" obowiązujące od 1 kwietnia 2012 r.

Wybrane problemy dotyczące sporządzania informacji ze zdarzenia
- dodano nowy rozdział (s. 45-46).

Cytuj
IV. Wybrane problemy dotyczące sporządzania informacji ze zdarzenia
Kwalifikacja zdarzeń:
1. Czy uruchomienie ROP jest AF z instalacji wykrywania, czy złośliwym? Instalacja zadziałała prawidłowo.
AF z instalacji wykrywania.

2. Czy zdarzenie wywołane uszkodzeniem mechanicznym instalacji, np. tryskacza, kwalifikujemy jako AF z instalacji wykrywania?
TAK.

3. Czy zdarzenie wywołane zadziałaniem instalacji alarmowej wskutek pary wodnej, pyłu, cięcia podczas prac remontowych itp., kwalifikujemy jako AF z instalacji wykrywania?
TAK.

4. Czy otwarcie mieszkania przy podejrzeniu zgonu, przebywania osób chorych, nieprzytomnych itp., w przypadku, gdy w środku nikogo nie było (brak zagrożenia, ale użyto sprzęt specjalny) kwalifikujemy jako AF czy MZ/M, a może MZ/L?
MZ, jeśli PSP wezwana była na miejsce jako pomoc Policji.
Wielkość MZ zgodnie z „Zasadami”.
AF w tym przypadku będzie tylko wtedy, gdy prowadzimy działania jako służba wiodąca.

5. Jak kwalifikować domniemane podłożenie ładunku wybuchowego, gdy ładunku nie odnaleziono? AF czy MZ/M?
MZ. Wielkość MZ zgodnie z „Zasadami”.
W tym przypadku nie jesteśmy służbą wiodącą (pomoc Policji).

6. Jak kwalifikować zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR, w przypadku pomocy wtransporcie rannego? Czy również kwalifikujemy jako MZ/M?
MZ/L.
MZ/M – zabezpieczenie lądowania bez użycia sprzętu i interwencji podmiotów ksrg.

7. Czy zmycie oleju lub innych mediów z jezdni jest MZ/M czy MZ/L?
MZ/L – użycie sprzętu specjalnego.

8. Czy zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym jest P czy MZ?
P.

9. Czy zapalenie się potrawy w naczyniu w sytuacji, kiedy przypaleniu lub spaleniu uległatylko potrawa w naczyniu jest P czy MZ?
P.

10. Zanotowane w uwadze instrukcji na str.21 jako MZ/M - zabezpieczenie operacyjne wymagające czasowej zmiany miejsca stacjonowania sił i środków - z tego typu wyjazdów sporządzamy tylko kartę w rejestrze wyjazdów „przekazanie na zabezpieczenie rejonu”?
TAK. Sporządzamy tylko kartę zdarzenia - „Przekazanie na zabezpieczenie rejonu”.

11. Czy w przypadku zadysponowania zastępu OSP na zabezpieczenie operacyjne np. do siedziby JRG, dopuszczalne jest potraktować ją jako odwód operacyjny KDR i doliczyć do meldunku, czy nie ma takiej możliwości i traktujemy ich wyłącznie jako zabezpieczenie rejonu?
TAK, jeżeli podczas prowadzonego zdarzenia KDR tworzy odwód taktyczny z zastępów OSP, które stacjonują w na miejscu zdarzenia lub w jego pobliżu.
Dysponowanie zastępu OSP na zabezpieczenie operacyjne rejonu bez udziału w działaniach, a jedynie czasowa zmiana miejsca stacjonowania, rejestruje się wyłącznie w Rejestrze Wyjazdów pod rodzajem zdarzenia - „Przekazanie na zabezpieczenie operacyjne rejonu”.

12. Proszę o potwierdzenie naszej interpretacji. W pozycji „Ewakuowano ze strefy zagrożenia” (zakładka 22 meldunku), wpisujemy tylko osoby poszkodowane, które przekazane są jednostkom ochrony zdrowia, natomiast pozostałe ewakuowane osoby opisujemy w zakładce 33, pkt.1?
TAK.

13. Do jakiego rodzaju MZ zakwalifikować zdarzenie, w ramach którego dokonywano pomiarów stężenia tlenku węgla?
MZ Chemiczne. Wielkość MZ wg „Zasad”.

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #580 dnia: Marzec 22, 2012, 17:44:01 »
XXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:36:32 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #581 dnia: Marzec 23, 2012, 00:15:02 »
Pomysł z bazą TERTY jest dobry tylko wymaga dopracowania i sam mechanizm powinien działać nieco inaczej. W końcu nie trzeba na piechotę klepać nazw miejscowości i nazw ulic tylko dostajemy je z bazy "państwowej", tyle tylko że te nazwy powinny być kopiowane po weryfikacji do naszej lokalnej bazy i z niej powinny być brane dane do karty w przypadku naszego rejonu chronionego. Korzystanie z TERYT jest wygodne jak się wysyła auta poza swój rejon, przecież w lokalnej bazie nie masz danych adresowych z innego woj. a te dane akurat lepiej niech sobie siedzą gdzieś tam w serwerze KW albo i w bazie na serwerze państwowym - w końcu poza swój powiat dysponuje się wozy relatywnie rzadko.
Dlatego napisałem żebyś sobie w ustawieniach to odznaczył (ma być nieaktywne), wtedy karty tworzy się znacznie szybciej.

Cytuj
zostawiam błędy i niech w KW sie męczą (dostają sraczki jak widzą jakiś błąd)  a ja mam ubaw
Tu masz rację bo niby z jakiej paki to Ty masz się męczyć. Szkoda tylko że nie masz się jak przekonać o tym że SWD nie jest jednak takie złe.



Co do zaktualizowanych Zasad Ewidencjonowania to w sumie dla nas nic specjalnie zaskakującego czy nowego. Większość tego co tam napisano już od dawna robiliśmy na logikę. Jedyny punkt nad którym bym się mocno zastanowił i przeanalizował ze względu na mechanizmy SWD to:

Cytuj
10. Zanotowane w uwadze instrukcji na str.21 jako MZ/M - zabezpieczenie operacyjne wymagające czasowej zmiany miejsca stacjonowania sił i środków - z tego typu wyjazdów sporządzamy tylko kartę w rejestrze wyjazdów „przekazanie na zabezpieczenie rejonu”?
TAK. Sporządzamy tylko kartę zdarzenia - „Przekazanie na zabezpieczenie rejonu”.

Stworzenie takiej karty powoduje to że dany sprzęt/wóz itd. pojawia się w rejestrze wyjazdów w zakładce komendy. Ja tego typu karty używałbym w przypadku wysyłania swojego wozu/sprzętu na ileś tam dni gdzieś w Kraj w ramach COO lub dyspozycji WSKR a nie w przypadku np. zadysponowania OSP do JRG w celu zabezpieczenia rejonu chronionego bo PSP w akcji.
Przykład: Komenda X ma wysłać swój GBA do Komendy Y na 7 dni w ramach usuwania skutków powodzi. Robiąc kartę "przekazanie na zabezpieczenie rejonu" mechanizm SWD zadziała tak że GBA zniknie z rejestru wyjazdów i bazy SiS Komendy X i pojawi się w bazie SiS i rejestrze Komendy Y. Wtedy X nie zawraca sobie głowy tym sprzętem bo go nie ma, wie że wyjechał i ma to odnotowane a Y może dowolnie dysponować ten sprzęt do różnych zdarzeń sporządzając z nich odpowiednią ilość meldunków i mając pełne dane o tym sprzęcie/wozie z Komendy X.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #582 dnia: Marzec 23, 2012, 03:21:06 »
Cytuj
Wykaz zmian w stosunku do wersji poprzedniej
Wersja poprzednia z dnia 22.12.2011 r.
Sposób sporządzania karty zdarzenia
1. Rodzaj zdarzenia (s. 16).
Zasady sporządzania informacji ze zdarzenia
1. Punkt 7. Właściciel (s. 25).
2. Punkt 14. W działaniach ratowniczych udział brało (s. 33).
3. Punkt 15. Sprzęt użyty w działaniach (s. 33).
4. Punkt 20. Nr ONZ substancji (s. 34).
5. Punkt 23. Wypadki z ludźmi (s. 36).
6. Punkt 24. Dane personalne osób poszkodowanych (s. 36).
7. Punkt 33. Dane opisowe informacji ze zdarzenia (s. 42).
8. Pola dodatkowe* (s. 43-44).
Wybrane problemy dotyczące sporządzania informacji ze zdarzenia
- dodano nowy rozdział (s. 45-46).

Zmienili w końcu opis właściciela.  :wall:

było
Cytuj
7. Właściciel lub użytkownik
Właściciel – należy podać nazwę właściciela, użytkownika lub zarządcy obiektu, terenu ewentualnie jego adres. W przypadku właściciela, użytkownika lub zarządcy będącego osobą fizyczną podać dane osobowe w pkt. 33 „Dane opisowe do informacji ze zdarzenia”, poz. 6. Wówczas, w polu „Właściciel”, wpisać „osoba fizyczna”.

jest

Cytuj
7. Właściciel lub użytkownik
Właściciel – należy podać imię, nazwisko lub nazwę właściciela, użytkownika, zarządcy obiektu lub terenu, ewentualnie jego adres.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #583 dnia: Marzec 23, 2012, 09:19:12 »
Dane osobowe też już od jakiegoś czasu wpisujemy normalnie (bodajże od końca stycznia), "osoba fizyczna" bardzo nas bawiła tym bardziej że tłumaczono to niby ochroną danych osobowych gdzie i tak w części opisowej podawało się dane personalne.
To samo z wpisywaniem danych osób poszkodowanych, do słynnej tabelki wpisujemy wszystkie znane nam dane osób poszkodowanych, w końcu po to tam ktoś takie miejsce zostawił. A nie tak jak na początku było tylko Strażaków a i to wybranych  :wall:

No cóż nie ma to jak przekombinować a potem to prostować :wacko:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 26, 2012, 10:39:42 »
Koledzy możecie mi wyjaśnić co to jest w informacji ze zdarzenia  "szablon opisu"? Gdzie się go tworzy i gdzie zapisuje. Szablon meldunku jest mi znany ale opisu nie.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #585 dnia: Marzec 26, 2012, 12:54:59 »
XXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:35:49 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #586 dnia: Marzec 26, 2012, 15:23:59 »
Wszystko już znalazłem ale nie wczytuje tego szablonu , abakus twierdzi  że dopiero od wersji 25.1112. to działa , tak więc czekam na aktualizację
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #587 dnia: Marzec 26, 2012, 23:47:02 »
Przedzwoń do Abakusa, poproś o najnowszą wersję, aktualizacja polega na rozpakowaniu 4 pliczków i podmienieniu ich na serwerze.
Kilka minut roboty.
Co do szablonu opisu dobrze wiedzieć na następnej szychcie sprawdzę bo faktycznie kiedyś to nie działało a ostatnio nie bawiłem się tą opcją.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline hellfire67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #588 dnia: Marzec 28, 2012, 21:36:20 »
Cytuj
korzystanie tylko i wyłącznie z bazy TERYT.
to następny poroniony pomysł!

w moim powiecie nie ma dużej ilości miejscowości, i bądź tu mądry jak pracować na tej bazie!!!

zostawiam błędy i niech w KW sie męczą (dostają sraczki jak widzą jakiś błąd)  a ja mam ubaw - zawsze im odpowiadam nich dzwonią do Abakusa :) 

SWD = System Wykańczania Dyspozytorów  = porażka = wąskie gardło dysponowania

ja mam bardziej dosadne rozwinięcie tego skróty SWD= System Wkur..ania Dyżurnego
Moduł ST (ten od super statystyk i zestawień) = SieczkaTotalna

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #589 dnia: Marzec 29, 2012, 11:27:03 »
Cytuj
Dlatego napisałem żebyś sobie w ustawieniach to odznaczył (ma być nieaktywne), wtedy karty tworzy się znacznie szybciej.

azirafal możesz powiedzieć w którym miejscu w ustawieniach można to zmienić? I czy doszliście już do opcji z szablonem opisu?
I jeszcze jedna rzecz. Kiedy wycofujecie samochód z OSP kogo podajecie jako osoba zlecająca? Wcześniej można było ręcznie wpisać nazwisko naczelnika z OSP czy po prostu kogoś z OSP. Teraz trzeba wybrać z drzewka, ale tylko spośród pracowników KM/P  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 11:52:35 wysłana przez Benq2 »
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #590 dnia: Marzec 29, 2012, 12:57:43 »
Witam
No to po kolei:
Oczywiście aby wprowadzić jakiekolwiek z tych zmian w opcjach programu trzeba mieć uprawnienia do konfiguracji systemu SWD.

1. Aby miejscowości w trakcie tworzenia karty zdarzenia wczytywały się szybciej i nie było ograniczenia takiego że ulice można wpisać dopiero po podaniu miejscowości należy to zmienić w USTAWIENIA PROGRAMU/REJESTR WYJAZDÓW/KARTA ZDARZENIA PSP (załączony pliczek "karta zdarzenia"). Zmiana tych ustawień (nieaktywne) spowoduje że można wpisanie adresu zacząć np. od ulicy a system w nawiasie poda jakiej miejscowości to dotyczy i to Dyspozytor będzie decydował która to ulica i miejscowość, system nie będzie zwalniał gdyż nie będzie sprawdzał czy w miejscowości X będą takie a takie ulice - tak działało w SWD 2.0
Sprawdzone - działa szybciej, wczytuje ulice i miejscowości z własnego Katalogu Obiektów.

2. Wyłączenie opcji korzystania tylko i wyłącznie z bazy TERYT przy nawigowaniu. Ustawia się to w menu KONFIGURACJA URZĄDZEŃ/TERMINALE STATUSÓW/ELTE - opcja "podczas nawigowania korzystaj wyłącznie z bazy TERYT (załączony pliczek "teryt"). Zauważyłem że przy włączonym korzystaniu z bazy TERYT nie zawsze poprawnie są wysyłane koordynaty do terminali GPS w wozach, do tego trochę wolniej działa. Więc z racji tego że nawigacje są u nas używane raczej do pomocy bo nie działają najlepiej wolę mieć tą opcję nieaktywną.

3. Szablony.
Szablony działają od SWD w wersji 2.5.112.19 (wczoraj mieliśmy w całym woj. aktualizację), w wersji 2.5.11.19 szablony nie działały jeszcze w pełni poprawnie a szablon opisu wcale.
Do rzeczy jednak:
Szablon opisu meldunku konfiguruje się w USTAWIENIA PROGRAMU/EWID/DOMYŚLNY SZABLON OPISU MELDUNKU (załączony pliczek "szablon_opisu").
Po otwarciu tego menu mamy możliwość wpisania co chcemy mieć w domyślnym opisie, w załączniku przykład tego co zrobiłem wczoraj.

Tworzenie szablonu meldunku i obsługa szablonów już w samym meldunku (załączony pliczek "szablon_meldunku" - pliczek dodany post niżej z racji ograniczenia oprogramowania forum  :szalony:):
Po stworzeniu sobie nowego meldunku mamy możliwość wczytania albo samego szablonu opisu domyślnego lub wczytania szablonu całego meldunku.

- Opis wczytujemy do meldunku poprzez naciśnięcie przycisku "Szablon opisu" - pomarańczowe kółeczko z nr 2.
- Gotowy szablon meldunku wczytujemy lub tworzymy przy użyciu przycisku "Szablon" - czerwone kółeczko z nr 1. Po wybraniu tej opcji wyskakuje okienko z szablonami meldunków, tak jak widać na przykładzie ja sobie stworzyłem gotowe szablony czystego meldunku typu Pożar lub MZ oraz z racji upierdliwości społeczeństwa niereformowalnego szablon sucha trawa - nieużytki. Po prostu zaznaczam który szablon meldunku mi pasuje i klikam przycisk "Zastosuj" - kółeczko nr 3.
Nowy szablon meldunku tworzy się w ten sposób że wypełniam cały meldunek, następnie używam przycisku "Szablon" i zamiast przycisku "Zastosuj" wybieram "Dodaj". System w następnym kroku wyświetli okienko gdzie trzeba podać nazwę nowego szablonu, zapisujemy i mamy kolejny gotowy szablon.

Oczywiście należy pamiętać że po wczytaniu Szablonu część danych trzeba uzupełnić z ręki - bodajże powierzchnia, zużycie wody itd. ale opisówkę i większość meldunku mamy już gotowe  :straz:

Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów ze Stanowisk Kierowania i mam nadzieje że komuś moje wyjaśnienia pomogą  :straz:

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 13:11:22 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #591 dnia: Marzec 29, 2012, 12:58:56 »
Co do wycofywania sprzętu z OSP to osoby wybieramy z bazy SiS, które sobie wcześniej wpisaliśmy (mamy uzupełnione dane Prezesów, Naczelników oraz Dowódców którzy najczęściej jeżdżą do akcji).
Przy wycofaniu SiS i wyborze Osoby zlecającej wycofanie masz przycisk Wybierz. Po tym otwiera się okienko z wyborem osoby i masz tam przycisk Wybierz jednostkę... a obok opcję do zaznaczenia Uwzględnij wszystkie jednostki. Gdy to zaznaczysz możesz sobie wybrać dowolną OSP i jak masz uzupełnione dane ludzi to wybrać daną osobę z OSP i już :)

Dodaję brakujący pliczek do postu powyżej.

Jeśli to możliwe proszę Moderatora o scalenie tych dwóch postów wraz z pliczkami aby tworzyły całość, z góry dziękuję  :straz:

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 13:07:20 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #592 dnia: Marzec 29, 2012, 13:38:26 »
Cytuj
Oczywiście należy pamiętać że po wczytaniu Szablonu część danych trzeba uzupełnić z ręki - bodajże powierzchnia, zużycie wody itd. ale opisówkę i większość meldunku mamy już gotowe

No nie zupelnie , opis należy dodać z pliku txt albo o czym wcześniej pisałem z "szablon opisu" Przy tworzeniu szablonów meldunków w nowym SWD nie zapisuje opisu
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #593 dnia: Marzec 29, 2012, 13:49:28 »
no widzisz, już pomogłeś, nie dojrzałem tej opcji z uwzględnianiem wszystkich jednostek. Teraz wszystko będzie z tym ok.  :kask:
Co do pozostałych ustawień to muszę poczekać do wieczora na przybycie kolegi który ma pełne uprawnienia do SWD :/
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #594 dnia: Marzec 29, 2012, 14:00:23 »
Cytuj
No nie zupelnie , opis należy dodać z pliku txt albo o czym wcześniej pisałem z "szablon opisu" Przy tworzeniu szablonów meldunków w nowym SWD nie zapisuje opisu

Masz rację z tą częścią opisową, nie uzupełniała się ale to dotyczyło wersji poniżej 2.5.112.19. Po wczorajszej aktualizacji Domyślny szablon opisu oraz szablon całego meldunku łącznie z opisówką działa. Szablony można bodajże i z plików txt robić ale i z ręki w przypadku Domyślnego opisu lub na podstawie gotowego meldunku w przypadku szablonu meldunku.
Usunięto między innymi ten błąd (sam o tym z Abakusem rozmawiałem i temat był im już znany) oraz chociażby ten który powodował niewyświetlanie się okienka z dodatkowymi plikami dołączonymi do danego obiektu w katalogu obiektów - np. mapki z hydrantami itd. :straz:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #595 dnia: Marzec 29, 2012, 16:20:48 »
XXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:36:59 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #596 dnia: Marzec 29, 2012, 19:26:34 »
Mamy oczywiście uzupełnione nazwiska ochotników ale często dzwoni ktoś inny  kogo jeszcze w swd nie ma ;)
Jak dzwoni ktoś kogo nie ma w spisie, to nie powinno się wycofywac sprzętu, bo skad wiemy czy to nie jakas ściema? Może żona się zdenerwowała na męza że za często wyjeżdza i postanowiła wycofac mu samochód ? ;)
Jesli ktos nie pełni funkcji w jednostce to nie ma prawa decydowac o wycofywaniu sprzętu - kłania się zbieranie danych o osobach funkcyjnych ( np. podczas wizytacji, zebrań sprawozdawczych itp ) i ich uzupełnianie w SWD .
Analogiczna sytuacja w JRG , sprzęt wycofuje stażysta czy dowódca?  A jesli nawet zdarzy  się sytuacja że pojawia sie ktos nowy, to dopisujemy jego dane, czy zapisujemy zamiast niego nazwisko sprzątaczki ?

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #597 dnia: Marzec 30, 2012, 13:04:38 »
Jeśli chodzi o sis OSP i PSP nie porownujmy ich w tym pierwszym nigdy nie dojdziemy ładu
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #598 dnia: Marzec 30, 2012, 16:36:18 »
Masz rację dlatego kłania się rzetelne przeprowadzanie corocznych kontroli OSP ale na zasadzie współpracy i zachęcania do podawania nowości ze sprzętu w remizach OSP a nie tylko straszenie i wymaganie.
U mnie przyjęto zasadę że w OSP spisujemy do SWD tylko sprzęt silnikowy oraz sprzęty "ważne" typu drabiny, AODO, łączność, sprzęt medyczny itd. Drobnicy typu przełączniki, węże pożarnicze itd. po prostu nie wpisujemy bo zbyt duża rotacja z tym jest.
Z danych osobowych to tak jak już wspomniałem: osoby funkcyjne, dowódcy czy kierowcy.

Gdyby normalnie w całym kraju funkcjonowało stanowisko Komendanta Gminnego ja posunąłbym się krok dalej i SWD w okrojonym zakresie udostępnił właśnie takiej osobie odpowiedzialnej za Ochronę ppoż na terenie gminy, tak aby ta osoba zmiany w sprzęcie uzupełniała na bieżąco.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #599 dnia: Kwiecień 01, 2012, 08:58:54 »
Cytuj
U mnie przyjęto zasadę że w OSP spisujemy do SWD tylko sprzęt silnikowy oraz sprzęty "ważne" typu drabiny, AODO, łączność, sprzęt medyczny itd. Drobnicy typu przełączniki, węże pożarnicze itd. po prostu nie wpisujemy bo zbyt duża rotacja z tym jest.

No tak , ale sprawa wygląda inaczej gdy mamy do czynienia z jednostką z KSRG która jest w COO i WOO wtedy piszemy wszystko łacznie z butami , kominiarkami itp.
ab alio exspectes, alteri quod feceris