Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 468603 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 12, 2012, 11:07:21 »
W chwili otwarcia nowego meldunku wyświetla się jego kolejny numer, ale numer jest dopiero nadany w chwili jego zapisu.
Może zaistnieć sytuacja, że na dwóch kompach otworzycie nowe meldunki (z dwóch różnych działań), wtedy pokażą się te same numery, ale zapisać można tylko jeden (pierwszy po naciśnięciu zapis), na drugim pokaże się info, że meldunek o takim numerze już istnieje.

Spróbuj tak zrobić przy najbliższym zdarzeniu na dwóch kompach jednocześnie otwierając ewid, a sam się przekonasz.

amelka

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 12, 2012, 13:13:01 »
panowie możecie tworzyc kilka meldunków na raz ale i tak liczy sie kolejność zapisu i nic sie nie stanie bo następny meldunek dostanie z automatu nowy numer po oczywiście zapisaniu ,no może pojawić się komunikat że meldunek już istnieje ale tym nie trzeba się przejmować tylko zapisać go .
tworzymy srednio po 15 meldunków na służbę i nic wstępnie nie zapisujemy tylko idziemy z marszu -akcja zakończona to robimy meldunek ,nigdy nie zdarzyło sie tak ża powstały meldunki o tych samych numerach zapisane nawet jednocześnie jest to niemożliwe
jest to dobry program muślę
pozdrawiam

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 12, 2012, 16:47:34 »
Cytuj
panowie możecie tworzyc kilka meldunków na raz ale i tak liczy sie kolejność zapisu i nic sie nie stanie bo następny meldunek dostanie z automatu nowy
numer po oczywiście zapisaniu ,no może pojawić się komunikat że meldunek już istnieje ale tym nie trzeba się przejmować tylko zapisać go .

Ale czy na pewno zapisze nadając kolejny numer?

A tak na marginesie u was też okno edycji ma niekończącą się prawą stronę i nie przenosi do następnej linijki
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #553 dnia: Marzec 12, 2012, 17:30:03 »
A tak na marginesie u was też okno edycji ma niekończącą się prawą stronę i nie przenosi do następnej linijki
Tak , zazwyczaj ma , tylko zalezy o edycji któego pola myslisz. W niektórych miejscach mimo pisania w jednej linijce pozwala na zapis , a przy wydruku  automatycznie  tworzy kolejne linijki, a w niektórych pozwala na pisanie , ale przy zapisywaniu  ucinało częśc  która się nie miesciła  - tak przyło przynajmniej w poprzedniej wersji, bo w tej jeszcze tego nie testowałem ;)
 A co do kłopotów z numerowaniem to już chyba wszystko zostało wyjaśnione - u nas od dawna przyjelismy zasadę że po pierwsze meldunek tworzy się wyłacznie na SK - wszyscy inni mają dostęp wyłacznie do jego edycji - co zapobiega sytuacjom że ktoś chce w róznych miejscach tworzyc meldunek z tego samego zdarzenia, a po drugie gdy tworzymy meldunek to pierwszą czynnościa po utworzeniu jest kilknięcie "zapisz" - numerek jest nadawany , a jego uzypełnieniem nie ma juz pospiechu.  W "Rejestrze" jest też dzieki temu  przejrzyście bo wiemy co juz ma utworzony meldunek , a co jeszcze nie.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #554 dnia: Marzec 12, 2012, 21:07:05 »
Cytuj
Tak , zazwyczaj ma , tylko zalezy o edycji któego pola myslisz. W niektórych miejscach mimo pisania w jednej linijce pozwala na zapis ,
a przy wydruku  automatycznie  tworzy kolejne linijki, a w niektórych pozwala na pisanie , ale przy zapisywaniu  ucinało częśc  która się nie miesciła 
- tak przyło przynajmniej w poprzedniej wersji, bo w tej jeszcze tego nie testowałem

Chodziło mi o forum :)

Należy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Siedzące stare pliki forum zakłócają działanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2012, 21:16:34 wysłana przez dago »
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline GOO1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 17, 2012, 15:29:38 »
Mam pytanie, może miał ktoś podobny problem. Ostatnio zakupiliśmy nową drukarkę HP LaserJet P1102 z przeznaczeniem  PA. Drukuje świetnie z wszystkich programów, za wyjątkiem nowego SWD, produkt Abakusa jakby jej nie widział. Instalacja przebiegła bezproblemowo. Nasz informatyk stwierdził że ta drukarka nie będzie działać z SWD. Czy to jest możliwe, może ktoś ma jakiś pomysł.

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #556 dnia: Marzec 20, 2012, 12:35:01 »
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:38:26 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #557 dnia: Marzec 20, 2012, 13:31:41 »
wczoraj 7 ha traw,8 zastępów i zajechałem moje kochane SWD :komp:
nie wspomnę o próbach podpięcia zastępów z innych powiatów.oj jak żałuję,że nie mogę tutaj się wypowiedzieć co o tym programie sądzę,tak jak to robiłem wczoraj :gwiazdki:

Offline WitoldM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 20, 2012, 15:10:23 »
Mam pytanie, może miał ktoś podobny problem. Ostatnio zakupiliśmy nową drukarkę HP LaserJet P1102 z przeznaczeniem  PA. Drukuje świetnie z wszystkich programów, za wyjątkiem nowego SWD, produkt Abakusa jakby jej nie widział. Instalacja przebiegła bezproblemowo. Nasz informatyk stwierdził że ta drukarka nie będzie działać z SWD. Czy to jest możliwe, może ktoś ma jakiś pomysł.

Miałem tylko jeden problem z drukarką w SWD-ST. Dotyczyło drukarki na Windows 7 która w nazwie miała polskie znaki. SWD-ST nie potrafiło jej wybrać z listy drukarek. Pozbycie się polskiego ęą z nazwy drukarki rozwiązało problem. Aczkolwiek 100% drukarek które używam ma interfejs sieciowy. Na USB nie walczyłem.

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #559 dnia: Marzec 20, 2012, 15:11:38 »
XXXXXXXXXXXXXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:38:33 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 20, 2012, 16:12:30 »
Kolego Vono mam odmienne zdanie:

Piątkowa służba - 40 wyjazdów, ciągłe przedysponowywanie zastępów itd., do tego z dwóch kart zrobił się jednak jeden wyjazd czyli scalenie zdarzeń. SWD bez problemów wszystko przełknęło, brak jakichkolwiek notatek w czasie przyjmowania zgłoszeń z racji obsługi centralki przez SWD. Jeden klik w nr osoby która dzwoni, szybkie uzupełnienie adresu i wysyłanie jednostek. Jednocześnie chyba miałem w pewnym momencie rozpoczęte i w trakcie z 10 akcji.
Kolejne zmiany czyli sb - ok 45 meldunków, nd - ok 50 - koledzy ze zmian poza oczywistym zmęczeniem i wzbogaconym słownikiem wyrazów brzydkich na samo SWD nie narzekali. Aha i dodam że oczywiście w ramach luzu mamy 112 w pełnym zakresie.
To sama uwaga co do SWD i akcji z większą ilością zastępów - ostatnie akcje to po nawet 12 zastępów a niektóre nawet z zastępami z innych powiatów. Niestety kłaniają się dalej szkolenia bo dalej niestety nie wszyscy wiedzą jak zrobić tak aby karta z zadysponowanym sprzętem została przesłana do SK prowadzącego akcję.

Cytuj
Miałem tylko jeden problem z drukarką w SWD-ST. Dotyczyło drukarki na Windows 7 kt
óra w nazwie miała polskie znaki. SWD-ST nie potrafiło jej wybrać z listy drukarek. Pozbycie się polskiego ęą z nazwy drukarki rozwiązało problem. Aczkolwiek 100% drukarek które używam ma interfejs sieciowy. Na USB nie walczyłem.

Warto zapamiętać ten myk z polskimi ogonkami  :straz:
Ja tam mam nawyk że na dyskach jakiekolwiek pliki, urządzenia itd. zapisuje tylko i wyłącznie bez polskich ogonków. Niestety wiele aplikacji jakoś nie trawi naszych ogonków.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline WitoldM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 20, 2012, 17:04:14 »
Piątkowa służba - 40 wyjazdów, ciągłe przedysponowywanie zastępów itd., do tego z dwóch kart zrobił się jednak jeden wyjazd czyli scalenie zdarzeń. SWD bez problemów wszystko przełknęło,

[...]

Niestety kłaniają się dalej szkolenia bo dalej niestety nie wszyscy wiedzą jak zrobić tak aby karta z zadysponowanym sprzętem została przesłana do SK prowadzącego akcję.

Obaj macie racje. Szkolenia są ważne i bez zrozumienia działania systemu nic nie zdziałamy na najlepszym nawet sprzęcie. Niestety jak patrzę w innych powiatach to SWD tu działa szybciej a tam wolniej i szkolenia nie mają nic do rzeczy. Nie analizowałem jak daleko zależy to od samego sprzętu (serwera). U mnie w początkach 2.5 muliło niesamowicie (pisałem chyba o tym) ale po wielu wielu monitach do Abakusa - bez zmiany sprzętowej - zaczęło działać w miare sensownie. A zatem Abakus umie coś poprawić w konfiguracji systemu tak aby system działał sprawnie. Zresztą Twój przykład też to potwierdza.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 20, 2012, 17:38:23 »
Niestety to przykra prawda, narzędzie jest naprawdę dobre ale największy problem w tym że w wielu miejscach SWD nie jest poprawnie skonfigurowany i uzupełniony (tajemnica lasu dlaczego tak nie jest) oraz brak jest jednolitych szkoleń pozwalających na pełne zrozumienie i pełne wykorzystywanie tego co ten program oferuje.
W jednych miejscach jest lepiej a w innych gorzej i zapewne stąd tak skrajne opinie o tym oprogramowaniu.
Jednak ja dalej będę podkreślał że jest to znakomite narzędzie pracy w sprawnych rękach i z pouzupełnianymi odpowiednimi danymi.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 20, 2012, 18:10:39 »
XXXXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:37:24 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #564 dnia: Marzec 20, 2012, 18:27:37 »
skoro SWD to taka zje... bajka to pytam się po co to w ogóle jest skoro nie daleko jak wczoraj dzwoni do mnie pomocnik z WSKR i pyta o parametry namiotu jaki posiadamy na stanie.po to jest ten program i odrobina inicjatywy własnej, aby kliknąć na dany powiat i zasięgnąć informacji.dodam również,że ten człowiek musiał się naczekać na moją odpowiedź długą chwilę, ponieważ nie miałem czasu na znalezienie tego namiotu prowadząc działania

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #565 dnia: Marzec 20, 2012, 18:41:42 »
skoro SWD to taka zje... bajka to pytam się po co to w ogóle jest skoro nie daleko jak wczoraj dzwoni do mnie pomocnik z WSKR i pyta o parametry namiotu jaki posiadamy na stanie.po to jest ten program i odrobina inicjatywy własnej, aby kliknąć na dany powiat i zasięgnąć informacji.dodam również,że ten człowiek musiał się naczekać na moją odpowiedź długą chwilę, ponieważ nie miałem czasu na znalezienie tego namiotu prowadząc działania

Niestety w SWD pod hasłem namiot nie ma wszystkich danych jakie potrzebował od ciebie pomocnik z WSKR.
W parametrach jest tylko na ile osób, ile przęseł, i czy jest pneumatyczny.
Jeżeli dodatkowo w nazwie nie masz wpisanej powierzchni, to trudno mieć pretensje.

Ja też byłem na początku sceptycznie nastawiony na działanie SWD 2.5, ale po zdecydowanych ruchach informatyków z KW i Abakusa w końcu zaczął program działać w miarę poprawnie (na dwóch stanowiskach na PSK).  :komp:
Irytuje, tylko pojawiający się błąd programu podczas archiwizacji zdarzeń za kilka dni.  :cooo:

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #566 dnia: Marzec 20, 2012, 20:14:00 »
niestety ale w jednej z pozycji wpisaliśmy dane dotyczące np powierzchni,więc wystarczyło zajrzeć :fiuu:

Offline WitoldM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #567 dnia: Marzec 20, 2012, 20:40:33 »
Niestety w SWD pod hasłem namiot nie ma wszystkich danych jakie potrzebował od ciebie pomocnik z WSKR.
W parametrach jest tylko na ile osób, ile przęseł, i czy jest pneumatyczny.
Jeżeli dodatkowo w nazwie nie masz wpisanej powierzchni, to trudno mieć pretensje.

Jeśli w formularzu edycji danych są pola a nie zostały wypełnione to błąd PSK.
Jeśli w formularzu edycji nie ma pól to ciężko żeby PSK je wypełniło.

W takim wypadku KW powinno via KG zlecić modyfikację SWD tak aby w opisach namiotów były możliwe do wpisania odpowiednie dane a w raportach możliwy do uzyskania raport nr 3245 zbierający te dane z całego województwa. Następnie należy wymagać uzupełnienia tych danych w KP i wygenerować raport w KW. Inne działania "doraźne" to niezrozumienie idei istnienia systemu IT i/lub błędne założenia tego systemu. Ktoś czegoś kiedyś nie przewidział - skoro jest potrzebne dziś i może być potrzebne jutro - trzeba to rozbudować.

Patrz np tabele I i II rzutu które robimy już któryś rok szukając ręcznie danych w systemie IT. Komputer powinien to za nas zrobić po 2 kliknięciach. Ale oczywiście ktoś wymyślił tabele w Excelu a zapomniał że ma dane w komputerach i powinien wymagać od Abakusa zrobienia odpowiednich raportów a nie od KP ręcznego przeglądania zdarzeń.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #568 dnia: Marzec 20, 2012, 22:35:38 »
Cytuj
Widzisz przy tej samej ilości akcji ja je prowadzę. W mojej komendzie jest 1 stanowisko, które przyjmuje i prowadzi akcje.
JRG nie maja SK/ PA  !!! I 112 też mam.  Przejmowanie i przekazywanie zdarzeń nie robi na mnie wrażenia.

Dodatkowo w nowym SWD odpadła współpraca z centralą (w starym była) co chwile gubi drukarkę w sieci.
I te potwierdzenia (spowolniające działanie)- niedługo będzie chciało potwierdzenia czy na pewno chcę je włączyć!!!

U mnie oba JRG nie mają SK/PA i moje PSK prowadzi akcję za oba JRG żeby była jasność że też w torbę roboty a 112 mamy z sieci stacjonarnych i wszystkich operatorów GSM.

Pisząc o przekazywaniu kart ze sprzętem miałem na myśli to że w końcu jest logiczny sposób zgrania kart z dwu i więcej powiatów jeśli w akcji biorą udział jednostki z tych właśnie kilku powiatów. W końcu w karcie jest czas przedysponowania, anulowania dyspozycji czy zawrócenia - za te kilka ostatnich służb przez de........... wypalających trawy wielokrotnie z tego korzystałem i w końcu w kartach zdarzeń są zapisane czasy realnych dyspozycji a nie tak jak w 2.0 kombinacje żeby jakoś to ze sobą grało. Na mnie robi to wrażenie bo to jest dobre.

Po prostu twierdzę że u Ciebie niestety SWD jest źle skonfigurowane lub źle jest skonfigurowany lub źle dobrany sprzęt dlatego program kuleje. Niestety najgorsze jest to że Ty przez taki obrót sprawy jesteś skazany na męczarnie i zdenerwowanie  :wall:

Ja sobie nie wyobrażam w tej chwili pracy przy takiej ilości zdarzeń bez SWD, w zeszłym roku miałem za jedną służbę ponad 60 a kumplowi trawiły się wiatrołomy i było ponad 100 - SWD łykało to u nas bez większych problemów.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #569 dnia: Marzec 21, 2012, 14:08:10 »
XXXXXXXXXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:37:35 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #570 dnia: Marzec 21, 2012, 14:52:24 »
Każde zapisanie (czegokolwiek) zawiesza system na 5 do 30 sekund!!!  - zgłaszane kilkakrotnie do abakusa
U mnie też na jednym stanowisku SWD działą powolnie i stosunkowo często się zawiesza  - jednak  tamtejszy komp jest o niskich parametrach ( ma swoje latka) , a dodatkowo jest na nim zainstalowanych sporo programów pracujących równocześnie.  I są chwile że wzrasta nam dzięki niemu ciśnienie , ale trzeba sobie uzmysłowić że to nie jest wyłączna wina programu .
 Jeśli mamy duży ładny samochód z autopompą o dużej wydajności (bez wody w zbiorniku)  , a całym sprzętem jaki otrzymamy dodatkowo do dyspozycji jest Niagara do zasilania i kilka odcinków W52 , to czy możemy się dziwić że nie jesteśmy w stanie podać 4800 l/min i że co chwilę bedzie nam brakowało wody ?
PS nie bronię SWD , bo też zauważam podczas pracy wiele szczegółów wymagajacych zmian/poprawy , ale trudno  obwiniać  kogoś za coś,  co nie jest jego winą.

Modyfikacja :
Znalazłem coś o  SWD (System Wspierania Dowodzenia) naszej pokrewnej słuzby .. warto poczytac ;)
Cytuj

Oficerowie dyżurni mówią wprost: nie jesteśmy w stanie przyjmować zgłoszeń, musimy wypełniać cztery strony formularza, wcześniej była to zaledwie jedna kartka Wydłużenie czasu przyjmowania zgłoszeń to nie jedyny problem nowego systemu przyjmowania zgłoszeń. Nowy system cały czas się zawiesza. To dlatego, że wprowadzono go wykorzystując stare, wolniejsze łącze. Do tej pory program automatycznie zapisywał numer dzwoniącego. Teraz system tego nie robi.
Kolejny problem to wymagania sprzętowe, które muszą być spełnione, aby system mógł sprawnie działać. Potrzebne są dwa duże monitory, system GPS i główny komputer o bardzo wydajnym procesorze. W większości komend nie ma takiego systemu. Zainstalowanie na starszych komputerach powoduje, że będzie się on "zawieszał", w najlepszym przypadku bardzo wolno działał.
Dodatkowo system jest skomplikowany i wymaga dużej wprawy w obsłudze. O ile osoby, które wprawnie posługują się komputerem będą potrzebowały mniej czasu na przyswojenie nowego systemu, to policjanci, którzy nie są zbyt biegli w obsłudze komputerów mogą mieć spore problemy z szybkim przyzwyczajeniem się do pracy z Systemem Wspierania Dowodzenia.
http://fakty.interia.pl/polska/news/rmf24-nowy-system-przyjmowania-zgloszen-paralizuje-prace,1774418,3
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 15:28:23 wysłana przez remfire »

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #571 dnia: Marzec 21, 2012, 15:34:19 »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:37:43 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #572 dnia: Marzec 21, 2012, 15:38:05 »
u mnie podobnie j.w.
pusty komp i praca SWD do bani

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #573 dnia: Marzec 21, 2012, 15:43:57 »
Dokładnie, gdzieś jest "wąskie gardło" które powoduje że SWD w wielu miejscach nie działa jak trzeba. Zgadza się również i to że jest ileś tam rzeczy w tym programie do poprawienia (kilka spraw już zostało poprawione i działa już dobrze). Dlatego wg mnie program jest dobry i jest dostosowany do naszych warunków, no i jak by nie patrzyć jest rozwijany.

W iluś już wątkach pisałem że korzystanie z publicznej sieci internet w przypadku służb ratowniczych to jakieś nieporozumienie.
Być może macie nie najlepsze łącze netowe i już VPN między Waszym serwerem a serwerem KW działa słabo, a to się równa powolna praca SWD. Równie dobrze to KW może mieć za słabe łącze internetowe i sytuacja będzie ta sama. Do tego kłania się synchronizacja o czym było również w kilku postach. Być może są konflikty w sieci wewnętrznej Komendy itd.
To jest przykra sprawa że nie ma komu się tym zająć, wielokrotnie jesteśmy zdani sami na siebie i jeśli Komenda ma swojego informatyka i to kumatego który pracuje na M/PSK a Komendant go słucha i daje wolną rękę przy zakupie sprzętu to z reguły z SWD większych problemów nie ma.


Ale to jest jakieś błędne koło bo nie Dyżurny ma myśleć o tym co zrobić żeby mu się dobrze pracowało tylko ma mieć te narzędzia zapewnione. Skoro za tak ogromne pieniądze wdraża się nowe SWD to do tego powinien być zapewniony odpowiedni sprzęt i media - OST112.

Cytuj
U mnie SWD pracuje na serwerze, z dwoma małymi programami!!!!  (praca na pulpicie zdalnym) to nie ma wpływu na do co się dzieje na kompie (też szybkim)  Dodatkowo łącze pomiędzy serwerem jest bardzo szybkie!!! A SWD kuleje i się dusi!!!

U nas jest tak że SWD 2.5 jest na serwerze, udostępniony jest folder z plikami wykonywalnymi. Na każdym kompie na którym ma działać SWD jest ten folder zamapowany jako dysk i z niego uruchamiany. Działa to nieźle, niestety te kompy które są starsze i już zmulone licznymi programami działają gorzej. Jedno z podległych JRG działa na zdalnym pulpicie po VPN - tutaj niestety jak jest słaby net lub jego awaria (a ostatnio to się często zdarza) to już jest problem, po prostu brak odpowiedniej przepustowości łącza żeby to poprawnie działało. Na szczęście Dowódcy piszą tylko meldunki i wypełniają rano stany osobowe więc nie ma to znaczenia dla pracy M/PSK.
U nas SWD z początku działało trochę wolniej ale chyba związane to było z uzupełnianiem przez wszystkie Komendy baz danych i wymianą ogromnej ilości danych z serwerem KW, teraz jest lepiej bo większość już wpisana. Wydaje mi się że ktoś powinien o tym pomyśleć i takie dane wysyłać w nocy gdy jest mniejszy ruch.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 15:47:23 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #574 dnia: Marzec 21, 2012, 16:56:58 »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:37:50 wysłana przez vono »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX