Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 468640 razy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 15, 2012, 13:02:54 »
Cytuj
Sprawa obsad osobowych jest wg mnie lepiej rozwiązana, zwłaszcza na autach - bo jest nawet możliwość odnotowania podmiany osobowej i jeszcze kilku spraw.

Nie zupełnie , w JRG gdzie obsadzamy standardowo 2 auta (GBA i SRT) każdorazowy wyjazd np GCBA czy SH wymaga obsadzenia pojazdu po jego zadysponowaniu ponieważ jedzie w pierwszej fazie z obsadą zerową a to wiąże się za każdym razem ze zmianą czasu auto ma inny a obsada inny.

Jesli zaś chodzi o zakup dodatkowych modułów to na razie nie polecam modułu współpracującego z centralą dla użytkownikow z systemem windows 7 bo nie działa. My kupiliśmy i dupa abakus po sprzedaży zauważył że nie współpracują , jedyne co dobre to zapewnienie z ich strony o poprawieniu tego błędu ale kiedy nie wiadomo.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 15, 2012, 13:11:40 »
Czy ktoś może sprawdzał?

Po zapisaniu karty zdarzenia, potem dopisujemy kolejne informacje, aby wydrukować kartę zdarzenia z dopisanymi informacjami trzeba wyłączyć i włączyć program SWD, w innym przypadku drukuje wersję bez dopisanych informacjami.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #502 dnia: Luty 15, 2012, 13:54:30 »
Cytuj
Nie zupełnie , w JRG gdzie obsadzamy standardowo 2 auta (GBA i SRT) każdorazowy wyjazd np GCBA czy SH wymaga obsadzenia pojazdu po jego zadysponowaniu ponieważ jedzie w pierwszej fazie z obsadą zerową a to wiąże się za każdym razem ze zmianą czasu auto ma inny a obsada inny.

U mnie na obu JRG jest podobnie i nie mam z tym problemu. Po zakończeniu wyjazdu to D-ca akcji na JRG ma uzupełnić obsadę osobową na wozie (czasem w tym pomagamy) a w przypadku różnicy czasu klikasz na ikonkę z obsadą osobową i tam są takie dwie strzałeczki ustawiające czas rozpoczęcia i zakończenia. Więc zaznaczasz osobę klikasz strzałeczki i czasy się aktualizują. Wiem, powinno to być z automatu itd. ale jak na razie w ten sposób sobie z tym radzimy, troszkę wprawy i idzie szybciutko. Nie jest to też za często bo obsadzamy na stałe te auta które jeżdżą najczęściej.

Cytuj
Po zapisaniu karty zdarzenia, potem dopisujemy kolejne informacje, aby wydrukować kartę zdarzenia z dopisanymi informacjami trzeba wyłączyć i włączyć program SWD, w innym przypadku drukuje wersję bez dopisanych informacjami.
Hmmmm tego problemu u mnie nie ma. A którą wersję SWD masz ?? Może trzeba zaktualizować do najnowszej czyli 2.5.110.19. Sprawa łatwa, na serwerze trzeba podmienić 4 pliczki, które ściągnąć można po podaniu linka przez serwis lub prosić serwis o pomoc.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #503 dnia: Luty 15, 2012, 14:44:11 »
mam .18, ale nie po to płacimy za wsparcie techniczne dla Abakusa, żeby za każdym razem aktualizować nowsze wersje.
Ok zobaczymy po zamianie wersji na .19

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 15, 2012, 15:02:05 »
Grzela w 19 poprawione zostały na pewno problemy z czasami przedysponowywania zastępu do innego zdarzenia (jak auto jeszcze nie wyjechało a wrzuciłeś do innego zdarzenia to w pierwszej karcie zaznacza się bodajże anulowanie a nie jak wcześniej całkowite wycięcie auta, jeśli nie jeszcze nie dojechało to zawrócenie z trasy itd.) - to najbardziej mi się rzuciło w oczy plus ileś tam problemów które ludzie wyłapali.

Niestety jak się na chybcika wprowadza niesprawdzony produkt to potem są łatki ale nie winiłbym tutaj za wszystko Abakusa.
Co do drukowania kart z zaktualizowaną informacją od początku nie mieliśmy z tym problemów tak jak to się dzieje u Ciebie. Zastanawia mnie z czego to może wynikać, może trzeba sprawdzić uprawnienia do poszczególnych modułów w ustawieniach SWD  :pyt:
Oczywiście tylko zgaduje  :straz:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 15, 2012, 15:30:32 »
Poczekam na aktualizację do wersji .19, zobaczymy jakie zmiany na lepsze.
Co do karty zdarzenia, to może być chwilowe (jednorazowe) wcześniej też nie zwracałem na to uwagi, więc musiało być dobrze. Problem wynikł w dniu dzisiejszym.
Pomimo, ze były widoczne naniesione zmiany w karcie zdarzenia, drukowało w wersji przed wprowadzeniem zmian.  :gwiazdki:

Będę obserwował przy następnym zdarzeniu.  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2012, 15:37:14 wysłana przez grzela »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #506 dnia: Luty 15, 2012, 16:42:22 »
Cytuj
Pomimo, ze były widoczne naniesione zmiany w karcie zdarzenia, drukowało w wersji przed wprowadzeniem zmian.

U mnie jest troszkę inny problem , w ustawieniach mam zaznaczoną opcję "wydruk rozszerzony" a kartę drukuje jak chce ale najczęściej w wydaniu uproszczonym

Cytuj
U mnie na obu JRG jest podobnie i nie mam z tym problemu. Po zakończeniu wyjazdu to D-ca akcji na JRG ma uzupełnić obsadę osobową na wozie (czasem w tym pomagamy) a w przypadku różnicy czasu klikasz na ikonkę z obsadą osobową i tam są takie dwie strzałeczki ustawiające czas rozpoczęcia i zakończenia

wiem że to nie jest dużo roboty ale biorąc pod uwagę że imiennie wprowadzamy również OSP to przy jakiś klęskach gdzie bedzię wiele wyjazdow może to być uciążliwe
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2012, 16:45:37 wysłana przez piotrfire »
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #507 dnia: Luty 15, 2012, 20:55:11 »
Co do OSP u nas tylko ilość, imiennie nie obsadzamy i już. Co do klęsk i dużej ilości wyjazdów niestety prawda i mam nadzieje że to poprawią albo rozwiążą to w jakiś inny sposób.

Cytuj
U mnie jest troszkę inny problem , w ustawieniach mam zaznaczoną opcję "wydruk rozszerzony" a kartę drukuje jak chce ale najczęściej w wydaniu uproszczonym

Dla każdej jednostki jak się okazało jest to ustawiane oddzielne czyli dla KP i JRG I, II i ile tam masz.
Ustawia się to tak, że musisz mieć uprawnienia do konfiguracji programu i logujesz się najpierw jako użytkownik KP - ustawiasz wydruk rozszerzony, potem logujesz się jako użytkownik danego JRG z uprawnieniami admina i w konfiguracji też zmieniasz na wydruk rozszerzony.
Po tych modyfikacjach po prostu z powrotem zabierasz prawa konfiguracji programu tym co mają tego nie mieć a ustawienia rodzaju wydruku zostają.
Trochę dziwne wg mnie ale tak to mi wyjaśnił Abakus i działa - jest to ustawienie dla danej grupy użytkowników należącej do danej jednostki czyli bądź KP bądź odpowiednie JRG.
Teraz dla KP i obu JRG mam ustawiony wydruk rozszerzony.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #508 dnia: Luty 17, 2012, 18:20:28 »
Mam do kolegów pytanie. W SWD.ST 2.5 w rejestrze wyjazdów, w oknie z będącymi w podziale zastępami pojawiają się zapisy np. "GB 2 GBA 2,5/25" lub "SH 25 SHD-25". Wygląda na to, że program sam dodaje te dziwne człony przez oznaczeniem zastępu. Ktoś wie dlaczego tak się dzieje i jak można się tego pozbyć? Z góry dzięki za odpowiedź  :straz:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #509 dnia: Luty 17, 2012, 18:35:44 »
System sam nadaje prawidłowe oznaczenia pojazdów - ich dublowanie wynika z tego, że wpisana jest stara nazwa, którą trzeba skasować lub zostawić tylko człon dodatkowy (np. markę).

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #510 dnia: Luty 17, 2012, 19:09:35 »
Dokładnie tak jest  - system sam teraz generuje oznaczenie pojazdu na podstawie danych technicznych wpisanych do bazy.  Natomiast w rubryczce ponizej jest  nazwa która była dotychcas wpisana w starej bazie ,  ajest ona dodawana automatycznie za tą wygenerowana przez system.  u nas przyjeliśmy zasadę że wpisujemy dodatkowo z reki marke pojazdu , co w efekcie daje  oznaczenie typu GCBA 2,5/24 MAN , albo SD30 Iveco.  Ułatwia to rozróznianie pojazdów które maja takie same oznaczenia np GBA 2,5/16 - Star, Man, Mercedes itp

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #511 dnia: Luty 17, 2012, 19:42:11 »
Czy nie to samo dzieje się ze sprzętem wpisanym pod pojazd?
Jak klasyfikujesz sprzęt zgodnie z określoną pozycją, później wpisujesz w nazwę - inną nazwę to system powiela dane. Tego też nie da się obejść?
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #512 dnia: Luty 17, 2012, 19:51:38 »
Nie da się tego obejść - system nadaje nazwę sprzętu zgodnie z kwalifikacją/przyporządkowaniem do katalogu. Nazwy zwyczajowe bądź rozróżniające dodaje się w polu, w którym w starym SWD nadawało się całą nazwę - dzięki temu wszędzie będzie tak samo... nie pojawią się już sytuacje gdzie jeden sprzęt w każdej JRG czy komendzie miał inne nazwy.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #513 dnia: Luty 17, 2012, 21:48:23 »
Słuchajcie, a jak u Was oznaczona jest cysterna (potocznie zwana "bertą" lub "ceenką") ?
Kiedyś było to GCBM a teraz osobno jest ciągnik (SCCs) i osobno naczepa (beczka) ?

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #514 dnia: Luty 17, 2012, 22:10:12 »
Słuchajcie, a jak u Was oznaczona jest cysterna (potocznie zwana "bertą" lub "ceenką") ?
Kiedyś było to GCBM a teraz osobno jest ciągnik (SCCs) i osobno naczepa (beczka) ?
U mnie jak na razie jest SCCn 26000

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #515 dnia: Luty 18, 2012, 10:05:55 »
U nas zakwalifikowaliśmy jak Samochody/Samochody ratowniczo-gaśnicze/Samochody ratowniczo-gaśnicze z pompą/Samochody ratowniczo-gaśnicze - ciężkie i po wpisaniu parametrów mamy normalnie GCBM 18/8.
Nie rozbijaliśmy tego na ciągnik i beczkę i tyle i nie kwalifikowaliśmy tego jako auta z cysterną bo nie ma parametru wydajności pompy.
Jak narazie nikt się tego nie czepia a my nie musimy przyzwyczajać się do nowej nazwy  :straz:


Jesli zaś chodzi o zakup dodatkowych modułów to na razie nie polecam modułu współpracującego z centralą dla użytkownikow z systemem windows 7 bo nie działa. My kupiliśmy i dupa abakus po sprzedaży zauważył że nie współpracują , jedyne co dobre to zapewnienie z ich strony o poprawieniu tego błędu ale kiedy nie wiadomo.

Piotrfire a jak macie zainstalowane SWD - jaki system macie na serwerze i czy samo SWD odpalasz skrótem z zamapowanego dysku z serwera, czy po prostu masz pliki *.exe lokalnie po kompach i je uruchamiasz ??

U nas SWD jest na serwerze z systemem Windows Serwer 2008, udostępniony jest folder z plikami SWD a ten zamapowany na kompach-klientach jako dysk. Każdy kto uruchamia SWD odpala go z serwera, w ten sposób nie ma problemu nawet z Windowsem 7. Wyświetlanie numerów i współpraca z centralką działa bez problemu, sprawdzałem  :straz:
Może w tym tkwi u Was problem  :pyt:
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2012, 11:36:38 wysłana przez Butel »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #516 dnia: Luty 18, 2012, 11:04:13 »
Mam pytanie może banalne ale :
w każdym meldunku przy zapisie wyskakuje mie że "brak miejscowości w bazie TERYT'
co to może być
Pozdrawiam

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #517 dnia: Luty 18, 2012, 11:22:41 »
Z tego co wiem po rozmowie z abakusem problem ten występuje częściej u mnie też.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline nowynick

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #518 dnia: Luty 18, 2012, 11:34:28 »
Masz odpowiedź ze strony Abakusa:
"SWD-ST - Katalog obiektów – brak miejscowości i brak skojarzenia z TERYT. Czy moja miejscowość jest w bazie TERYT?

Miejscowości można dodać w katalogu obiektów poprzez użycie przycisku oznaczonego literą „M” i wyborze danej gminy zawierającej brakującą miejscowość. Aby skojarzyć miejscowość z TERYT należy w Katalogu obiektów zaznaczyć pozycję prezentowaną szarym kolorem i przycisnąć przycisk oznaczony ikoną "T". Spowoduje to skojarzenie tej pozycji z bazą TERYT. Wyjątkiem od tego są sytuacje, gdy nazwa - np. ulicy - nie istnieje w bazie TERYT, zawiera błędy lub pisana jest skrótem - np. 11 Listopada / 11-go Listopada. Prosimy również zwrócić uwagę na mogące występować na początku lub końcu nazwy spacje. Można samodzielnie przeglądać bazę TERYT pod adresem: http://www.stat.gov.pl/broker/access/definitionTree.jspa - system SWD-St korzysta z danych zawartych właśnie w tej bazie."

Azirafal - nie wszystkie centrale współpracują z nową wersją SWD-ST. U mnie jest "odpalona" w tle stara wersja i numery się wyświetlają, innej opcji na obecną chwilę nie ma.

Przy okazji pytanko. Czy komuś udało się rozwiązać problem z lokalizacją abonenta dzwoniącego na numer alarmowy /chodzi o certyfikaty/ w systemie Windiows 7??. U mnie to nie działa na WIN7.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2012, 11:39:16 wysłana przez nowynick »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #519 dnia: Luty 18, 2012, 12:16:39 »
Mam pytanie może banalne ale :
w każdym meldunku przy zapisie wyskakuje mie że "brak miejscowości w bazie TERYT'
co to może być
Pozdrawiam

Jeżeli dobrze zapiszesz w karcie zdarzenia miejscowość zgodnie z w przypadku wprowadzania danych w karcie zdarzenia w pierwszej kolejności należy wybrać z listy rozwijanej: gminę (dzielnicę), potem miejscowość, ulicę. Dane pojawiające się w sekcji Lokalizacja pobierane są automatycznie  z katalogów TERYT,  to w informacji ze zdarzenia nie będzie tego komunikatu.

Katalogi podlegają okresowej aktualizacji, dlatego też nowopowstałe obiekty,  w szczególności ulice, mogą nie występować w rejestrze. W takim przypadku należy „ręcznie” wprowadzić dane, zgodnie z oficjalnie przyjętą nazwą, co oznaczone będzie czcionką koloru czerwonego.

Zdarzenie może powstać w miejscu, gdzie nie można określić granic miejscowości, wtedy w meldunku pojawi się takowy komunikat, ale zbytnio nie ma czym się przejmować.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2012, 12:23:04 wysłana przez grzela »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 18, 2012, 12:23:24 »
Cytuj
nie wszystkie centrale współpracują z nową wersją SWD-ST. U mnie jest "odpalona" w tle stara wersja i numery się wyświetlają, innej opcji na obecną chwilę nie ma.

Niestety to prawda ale trzeba popróbować z ustawieniami. SWD obsługuje protokoły central: TAPI, Slican CTI (TCP/IP), Platan CTI (RS232) oraz Platan CTI (TCP/IP).
O ile sprawa jest prosta w przypadku Slicana i Platana to inne centralki muszą mieć obsługę protokołu TAPI. Jak tak to trzeba spróbować czy SWD obsłuży taką centralkę (z tego co wiem od kolegów na pewno współpracuje z centralą DGT) - w devmanager ustawienie protokołu komunikacji TAPI oraz odpowiedni adres IP centralki.

Myślę też że przed zakupem modułu centralki można się dogadać z Abakusem i otrzymać na niego certyfikat na kilka dni w ramach testów.

Cytuj
Katalogi podlegają okresowej aktualizacji, dlatego też nowopowstałe obiekty,  w szczególności ulice, mogą nie występować w rejestrze.
Z rozmowy z serwisem Abakusa wynika że aktualizację katalogu obiektów o nowe obiekty z bazy TERYT wprowadzają tylko oni i będzie to robione co jakiś czas "centralnie".
Jeśli jednak sobie sami wcześniej wpiszemy lokalnie nowości to one po prostu nie będą powiązane z katalogiem TERYT i tyle ale nie będą w karcie zaznaczane kolorem czerwonym. Tak np. jest z nieoficjalnymi nazwami osiedli, części miejscowości itd., my lokalnie o tym wiemy i takie wpisy są potrzebne - oficjalnie takie nazwy nie funcjonują.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Belmondo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #521 dnia: Luty 18, 2012, 12:50:57 »
Mam pytanie może banalne ale :
w każdym meldunku przy zapisie wyskakuje mie że "brak miejscowości w bazie TERYT'
co to może być
Pozdrawiam

Gdy na początku masz Miejscowość wpisaną i ulicę np. wielkimi literami z automatu  z listy lub (błędem) To na końcu po napisaniu meldunku i zapisaniu wejdź znów w meldunek edycja, w kolumnie 5 Miejscowości po prawo są trzy kropki i z listy rozwijalnej wybrać miejscowość i ulice. Powinno być Nazwa pierwsza litera z dużej  reszta z małej czcionki. U nas na wsi pomogło. ( to jest to ułatwienie :szalony:)

Panowie dyspozytorzy możecie obsadzać zmiany służbowe JRG czy już macie takie uprawnienia? bo u nas mogą to robić pełniący służbę szefowie zmian - robią to z kwiecistą radością
Ja mogę tylko sam siebie obsadzić na służbie (udogodnienie to takie ze mam kompa zajętego i mogę wyjść w tym czasie do Kuchni lub kibelka)

Wolałem sam obsadzać ludzi na wozach i nas służbie jak w dawnej wersji. czułem się bardziej potrzebny!

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #522 dnia: Luty 18, 2012, 13:14:43 »
Belmondo to poproś przełożonych żeby Ci podłączyli 112 wtedy nie będziesz się czuł niepotrzebny  :szalony:

Od tego jest Szef Zmiany aby SWD w swoim zakresie wypełnił (obsada na wozach, zmiany w czasie służby, katalogowanie SiS, dopis nowego sprzętu itd.), napisał meldunek czyli robił to za co dostaje pieniądze.

My jesteśmy od swojej roboty i ja tam w czyjeś kompetencję nie będę właził, mogę pomóc pewne rzeczy w SWD zrobić bo zdaję sobie sprawę że nie jest to proste ale coś robić za kogoś to bez przesady.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Belmondo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #523 dnia: Luty 18, 2012, 14:00:40 »
Ja wolałem sam obsadzać ludzi na zmianie służbowej, to też ma swoje plusy.
i nie czuję z tego żadnej ujmy.

Ważna kwestia to archiwizacja zdarzeń kiedyś była mnie rozbudowana teraz doszły kontrole karty zdarzeń, dyspozycji i obsad. Jak się to robi na bieżąca każdy ze swojej służby to jest ok ale gdy sprawdzicie od początku meldunki z 2012 r. to wyskakują takie kwiatki, które trzeba poprawiać :zamknij:
I tu potrzeba ujednoliconych i więcej szkoleń w małych grupach z SWD2.5

Najlepszy numer gdy masz wszystko na zielono i jest ok a WSKR mówi że są błędy, szkoda że nie pracujemy na takich samych SWD, ostatnio już mówiłem, że będę wysyłał zrzuty ekranu jak tego nie widzą co mam na pulpicie.


Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #524 dnia: Luty 18, 2012, 15:41:31 »
Cytuj
z tego co wiem od kolegów na pewno współpracuje z centralą DGT

No nie wiem , u mnie już abakus walczy dość długo , DGT + windows 7 to problem

Cytuj
Panowie dyspozytorzy możecie obsadzać zmiany służbowe JRG czy już macie takie uprawnienia? bo u nas mogą to robić pełniący służbę szefowie zmian - robią to z kwiecistą radością

Byłbym szczęśliwy gdyby u mnie też wypełniali , nie narzekam na brak zajęć
ab alio exspectes, alteri quod feceris