Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 468811 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 03, 2011, 12:58:23 »
czy zauważyliście, że przy zmianie roku SWD zafałszowuje statystykę?
Zdarzenie rozpoczęte w starym roku oprócz zaliczenia do ilości zdarzeń właśnie w starym roku dolicza ilościowo do zdarzeń w nowym roku?
I tak powstaje nam kilka zdarzeń (bez meldunku) na nowy rok.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 03, 2011, 13:13:00 »
Postępowałeś zgodnie z procedurami?

Cytuj
System SWD-ST nie posiada specjalnej procedury otwarcia nowego roku. Należy
jednak pamiętać o zasadzie numeracji zdarzeń EWID która obowiązuje na granicy
roku.
Numeracja meldunków rozpoczyna się od nr 1 dokładnie 1 stycznia o godzinie 00:00, przy czym
jako data wiążąca brany jest moment UTWORZENIA (nadania numeru) meldunku, dlatego dla
zdarzeń rozpoczętych krótko przed północą, jeśli chcemy włączyć je na stary rok, należy od razu
nadać numer meldunku, wg poniższego przykładu:
1. Przyjmujemy zgłoszenie w Rejestrze Wyjazdów, uzupełniamy podstawowe dane zgłoszenia,
Dysponujemy Siły i Środki
2. Zakładamy nowy meldunek do zgłoszenia (ikona EWID)
3. Nie uzupełniamy żadnych danych w meldunku, tylko do razu klikamy klawisz ZAPISZ,
meldunek zostanie zapisany w bazie z numerem z roku bieżącego (uzupełnimy go później)
4. Po zakończeniu zdarzenia i powrocie zastępów, otwieramy utworzony wcześniej meldunek i
uzupełniamy według potrzeb.
5. Można użyć klawisza AKTUALIZUJ, który wczyta do meldunku czasy pojazdów, ich ilości oraz
rodzaje.

Cytuj
Jeśli jednak zdarzy się sytuacja w której meldunki zostaną zdublowane, pomieszane lub zostanie nadana niewłaściwa numeracja najlepiej i najszybciej jest wydrukować te meldunki, a następnie je usunąć i wprowadzić ponownie (danymi z wydruku) tym razem z żądaną kolejnością (numeracją). Po wszystkim ponownie wydrukować poprawną wersję meldunku.

http://www.ewid.pl/programy/SWD_ST/%20%20%202011%20-%20otwarcie%20nowego%20roku%20w%20SWD-ST.zip

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 03, 2011, 17:17:23 »
akurat nie ja miałem tę przyjemność służyć w Sylwestra ale dyżurny sporządził meldunek z numerem ze "starego" roku (akcja skończyła się o 0.10). ale to i tak nie rozwiązało problemu bo SWD 10 minut akcji po północy rozpoznał jako zdarzenie (de facto bez meldunku na "nowy" rok)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:13:30 »
System przypisuje  zdarzenie do danego roku wg godziny przyjęcia zgłoszenia - skoro zgłoszenie było przed połnocą to wszystko jest ok .
 W raporcie jednak ten meldunek moze byc widoczny jako "noworoczny" bo został wprowadzony do bazy po zakończenieu działań , czyli po północy - to jednak tylko taki "trick" do raportu , bo tak naprawde nic to nie zmienia. Zróbcie sobie statystyke za 2010 i za 2011 rok to sie okaże czy wszystko jest ok.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 04, 2011, 07:47:20 »
no właśnie i tu jest problem bo statystyka JUŻ za 2011 pokazuje jedno zdarzenie więcej niż jest faktycznie . 2 stycznia mamy sześć wyjazdów (meldunków) a tabelka ze statystyką w raporcie dobowym (porównanie do roku poprzedniego) wykazuje zdarzeń SIEDEM - tak jakby ten zakończony po północy (który przyporządkowany jest do meldunku z roku poprzedniego) też zaliczała jako wyjazd tegoroczny

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 04, 2011, 16:19:40 »
Mario, ale ta statystyka robiona podczas  tworzenia raportu , to tak naprawdę tylko taka ciekawostka do porównywania  sie z rokiem poprzednim - w zasadzie  nie powinno sie jej do niczego wykorzystywac.
Liczona jest właśnie na podstawie ilości meldunków  utworzonych w bazie (kalendarzowej) w danej dobie - czyli mozna powiedziec że jest wszystko ok, bo ten meldunek pojawił się w bazie 1 stycznia.   Natomiast to co jest w raporcie obok, czyli " Ilośc zdarzeń podczas słuzby"  ( czy coś w tym stylu - piszę z pamięci ;)  )  jest liczona tez za dobę , ale od godziny rozpoczęcia służby ustawionej w systemie - czyli zazwyczaj od 8:00 do 8:00. Stąd tez często pojawiają sie pewne różnice w przyroście liczb w kolejnych raportach po sobie następujących.
Nie patrz więc na to co jest w raporcie , tylko zróbcie normalną statystykę  za 2010 i 2011 rok - wtedy szybko stwierdzicie czy jest błąd czy go nie ma, jeśli porównacie  to co Wam wyjdzie z numeracją meldunków .   

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #381 dnia: Marzec 18, 2011, 06:06:56 »
Ile macie zdarzeń w roku, że to jedno/dwa/trzy które przeskoczą na przełomie jest takim problemem do zagłębiania się?
Jak byście otrzymali 1000-1500 zgłoszeń dziennie z czego 30% zamieniłoby się w zdarzenia to odechciały by się wam dyskutować o pierdołach.

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 25, 2011, 10:35:15 »
Mam pytanko co może być nie tak w programie. Jeśli z danej gminy (8 OSP) biorę pojedynczo założenie o ilości wyjazdów  danej OSP  i wykazuje mi ilość wyjazdów jednostki jest wszystko OK. Ale jak zaznaczę te same jednostki łącznie podaje mi inne wartości. Pozdrawiam.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 25, 2011, 17:17:33 »
Może chodzi o to że te jednostki mogą być razem przy kilku akcjach i wtedy wyjdzie Ci łącznie mniej niż pojedynczo?
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 26, 2011, 21:07:03 »
Cytuj
Ale jak zaznaczę te same jednostki łącznie podaje mi inne wartości.
a w jaki sposób to robisz / możesz to wytłumaczyc ? bo podejrzewam że tu jest pies pogrzebany ...

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:34:28 »
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat postępu
Cytuj
procesu wdrażania produkcyjnego zmodernizowanej wersji SWD-ST
na poziomie poszczególnych województw i komend ? :szalony:

Wg harmonogramu lubuskie powinno być już po a łódzkie przy końcówce.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 21:18:18 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
SWD 2.5
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 18, 2011, 08:29:06 »
W lubuskim (podobno pilotażowo) wprowadzono już wyłącznie nowe SWD 2.5.
U nas to na razie wygląda to tak, że przejście nastąpiło w ciągu 2 tygodni ze starego na nowe SWD, KW po tych 2 tygodniach zakazało używania starszej wersji.
W tej chwili przy przenoszeniu baz danych do nowej wersji wywaliło wszystkie dane osobowe, większość danych sprzętowych, przyporządkowanie SIS trzeba robić od nowa (u nas ok 5 tys. pozycji), nie można usunąć błędnie rozpoczętego meldunku/zdarzenia (więc gdzie ćwiczyć?), WSKR ma tylko terminal i nic nie może edytować. Do tego czasy są z sekundami, nie da się zarchiwizować wyjazdu z błędem (a tych pojawia się kilka przy każdym zdarzeniu, czego wcześniej nie było), ogólnie pojawiło się milion udogodnień (czytaj haków na dyżurnego), program cały czas błędnie liczy, wrzuca obsady innych zmian, pokazuje za dużo lub za mało ludzi, gdzieniegdzie wyskakują jednostki alfabetycznie, gdzie indziej nie. Podział w ogóle już sobie nie radzi bo u nich rozsypane jest wszystko w module PB. Nie mówię już o tym że program jest wolny jak żółw, użytkowników wywala co 5 minut, trzeba tworzyć nowych a system jest tak stabilny jak linoskoczek nad basenem z krokodylami... Kompletnie nie rozumiem intencji wprowadzenia nowej wersji. Wydawało mi się że dla nowego systemu pierwszym i podstawowym założeniem powinna być kompatybilność ze starym w kwestii przeniesienia i zgodności danych, a tu ZONK przez baaaardzo duże "Z". A do tego przy pytaniu o instrukcję wprowadzania SIS usłyszałem odpowiedź, że na razie takiej nie ma bo pierwotnie oba systemy miały pracować równolegle do końca roku, ale ktoś z naszych gówno-dowodzących postanowił wyjść przed szereg i być pierwszym, stąd na razie operacyjna w KW ma większe problemy. Paranoja jakich mało, i czy tylko ja widzę że to kolejna wtopa na linii PSP-Abakus? Możecie mi zarzucić malkontenctwo, ale ja naprawdę nie widzę żadnych plusów z wprowadzenia nowego systemu, a może ze swojego stołka w PSK nie widzę "obrazu całości" który z perspektywy góry wygląda jak zwykle przepięknie (ale to rozprawa chyba na inny wątek).
Chciałbym się ogólnie dowiedzieć od kolegów z innych województw jak to wygląda u Was? Czy są na razie zapowiedzi, czy już testujecie, a może też już pracujecie na "nowym" systemie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2011, 08:50:33 wysłana przez trb »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: SWD 2.5
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 18, 2011, 23:00:09 »
To mnie pocieszyłeś ...
U mnie w KP przymiarki dopiero na jesień i ... no cóż zobaczymy jak będzie, o spostrzeżeniach nie omieszkam się podzielić.

Prośba do moderatora żeby wątek dokleić do dyskusji w dziale już istniejącym SWD.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 21, 2011, 08:41:39 »
http://szkolenie.ewid.pl/index.php/baza-wiedzy/filmy

garść informacji na temat nowego SWD. pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 17:17:48 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 16, 2011, 00:28:16 »
Do jednostek organizacyjnych dotarł dokument pt. "ZASADY EWIDENCJONOWANIA ZDARZEŃ W SYSTEMIE WSPOMAGANIA DECYZJI – ST 3 Projekt wstępny" z prośbą o wnoszenie uwag.

Może podzielimy się nimi również na forum.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 00:35:23 wysłana przez rafal.bula »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 25, 2011, 19:40:19 »
Hmmmm no dzielić uwagami to się można ale po co to nie wiem bo ...
po pierwsze primo jak na razie u mnie w woj. nikt nowego SWD nie widział na oczy więc uwagi do czego mam wnosić ... do suchej instrukcji ... wolne żarty.
a po drugie primo co chyba zdecydowanie ważniejsze ... uwagi mogą być ale nie zostaną wcale wzięte pod uwagę z racji tego że pieniędzy dla Abakusa już więcej niet a za darmo na razie nowych łatek wprowadzać nie będą  :szalony:

Więc cóż należy zaczekać i tyle bo uwagi to ja mogę mieć ale do konkretnego programu który zobaczę na oczy a sucha instrukcja to mi niewiele mówi i tyle  :gwiazdki:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 25, 2011, 23:54:12 »
Więc cóż należy zaczekać i tyle bo uwagi to ja mogę mieć ale do konkretnego programu który zobaczę na oczy a sucha instrukcja to mi niewiele mówi i tyle  :gwiazdki:
A potem powiedzą, że przecież uwag nie było... niezłe jaja :rolleyes:

Hmm, no ostatnio nie jestem w temacie za bardzo, ale SWD 3 to jest jakaś nowa wersja która ma wnieść wreszcie jakieś znaczące zmiany na poziomie M/PSK?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 26, 2011, 02:20:10 »
Cytuj
A potem powiedzą, że przecież uwag nie było... niezłe jaja
IMHO dokładnie tak będzie ;)
Cytuj
Hmm, no ostatnio nie jestem w temacie za bardzo, ale SWD 3 to jest jakaś nowa wersja która ma wnieść wreszcie jakieś znaczące zmiany na poziomie M/PSK?
Raczej na poziomie WSKR i KCKR. Na poziomie M/PSK zmieni się niewiele, w sumie to szczegóły.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 26, 2011, 10:58:37 »
Kiedyś robiliśmy uwagi, spisywaliśmy, przesyłaliśmy .... no i w większości przypadków na tym się kończyło bo z jakiegoś powodu te uwagi dalej nie szły.
Ot chociażby uwaga na temat tego że jak nasza jednostka jedzie poza granice powiatu to karta powinna być jako Pomoc Innym Jednostkom (wtedy w SWD robiąc statystyki mamy że był wyjazd poza powiat) a nie jak to KW z uporem maniaka każe z tego robić Wyjazd Gospodarczy  :szalony:
Słaliśmy uwagi żeby rozwiązać problem tzw. Zabezpieczenia Rejonu przez OSP i dalej w zależności od Komendy każą albo robić kartę jako Wyjazd Gospodarczy, albo Zabezpieczenie Rejonu albo wpisać do meldunku ....

Mi się już trochę siły wyczerpały bo ileż razy mogę te same uwagi przekazywać przełożonym ale nic z tego nie wynika ...
A robić coś bo tylko tak wypada i żeby zachować jakieś pozory to mi się już proszę szanownego Państwa totalnie nie chce ... po co, w końcu góra wie lepiej czego mi trzeba do pracy na moim stanowisku ...

Wersja SWD 2.5 niewiele zmienia na poziomie M/PSK więc jakie możemy mieć teraz uwagi jak nawet zbytnio nie wiem do czego ?

Jak na moją logikę to chyba nie ta kolej działań. Rozumiem że uwagi będą ale to po wprowadzeniu jednolitego systemu w całym kraju. Po uporządkowaniu problemów związanych z nazewnictwem sprzętu, katalogowaniem, ujednoliceniem chociażby kwalifikacji tych nieszczęsnych wyjazdów poza własny teren chroniony. Każdy może wnieść jakąś ciekawą myśl, nowe rozwiązanie ale Panie i Panowie takie uwagi to do czegoś co już działa w praktyce. Najważniejsze jednak to to żeby w końcu na poziomie kraju, potem województwa a na końcu powiatów były osoby odpowiadające za ten system. Kłania się to co kiedyś pisał tu na forum kolega mgoleb a mianowicie stworzenie pewnych reguł i pewnych standardów co do tego systemu, uporządkowanie wpisów itd.
Ot choćby właśnie mi się przypomniała sprawa dotycząca Odwodów Operacyjnych, co z tego że ja wszystko u siebie rozpisze, przypisze uporządkuje jak ktoś sobie za chwilę wpadnie gdzieś wyżej na inny pomysł i prześle mi w dół już nowe "drzewko" struktury Odwodu. Ot i moje wpisy poszły w pizdu ...
Uwagi przekazałem i co ... no nic walka z wiatrakami ...
Dajcie popracować na nowym programie w tym właśnie okresie przejściowym gdzie będzie jeszcze "stare" SWD i nowe, w praktyce zobaczę co jest ok a do czego mogę mieć uwagi. Wtedy będzie to logiczne, sprawdzone w praktyce bo wnoszenie uwag do instrukcji to jak wnoszenie uwag do tego jak jeździ auto rajdowe a w ogóle w niego nie wsiadać.
Takie uwagi wtedy będą miały konkretną wartość i wtedy będzie sens wprowadzać już konkretne łatki.

I tak na koniec - miała być wszędzie wersja 3.0 ale z racji oszczędności nie będzie i tyle, pomysł super ale jak to zwykle w Polsce sprawa poległa na szczegółach ...
A szkoda bo ja w SWD widzę naprawdę duży potencjał i mi ten program znacznie ułatwia życie w trakcie każdej służby ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 30, 2011, 16:36:12 »
To jeszcze małe trzy grosze co do statusów i nawigacji w autach i współpracy tego z SWD.

Wszystko ładnie, pięknie ale jak zwykle szczegóły ...
Program dostaliśmy, szkolenie było, nawet to to działa ale ... wnioski:

Program może i dobry ale dla firmy transportowej i logistyki ...
Konfiguracja programu, czytelność, intuicyjność obsługi ... masakra, toż to w przedszkolu by lepiej ikony podobierali, totalnie nieczytelne, od groma opcji, statystyk, ukrytych opcji ... tylko po co, my nie mamy robić wykresów kiedy kierowca jechał, ile godzin, gdzie stał, gdzie parkował, czy przekroczył prędkość ... PROGRAM DLA STRAŻY MA BYĆ PROSTY, CZYTELNY I NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJONALNY ...
Z 90% opcji z tego nowego oprogramowania nawet nie będziemy korzystać ... przecież potrzebujemy tylko wiedzieć gdzie jest nasze auto, czy dojechało i czy nic po drodze się nie stało. Jest w tych urządzeniach opcja podłączenia np. czujników ilości posiadanych środków gaśniczych ... ale to już uznano za niepotrzebne ...  :szalony:
Do tego ewentualnie powinniśmy mieć naniesione odpowiednie warstwy - hydranty, instalacje gazowe itp. ... niby to można zamieścić w tych mapach ale to totalna partyzantka i improwizowanie bo takiej prawdziwej opcji w tych mapach nie ma.
Jakość map ... szkoda nawet komentarza, darmowe dużo lepsze i dokładniejsze ... poczekamy na ewentualne aktualizacje ...
Niby to działa z SWD ale tylko na zasadzie przekazywania statusów, współpraca z mapą SWD - ciężko mi to nawet jeszcze sprawdzić (nie ukrywam że moduł mapy to najsłabszy element SWD więc nie ma nawet możliwości porządnie potestować) ...
Reasumująć ... soft ELTEGPS wg. mnie jest na siłę doklejany do istniejącego systemu SWD, teraz będą już dwie firmy obsługujące oprogramowanie czyli jak coś się wywali to dłużej będziemy czekać na ustalenie czyja wina.
Firma wygrała to zrobiła co mogła i nie można tutaj pracownikom nic zarzucić ale tutaj ktoś z naszych zawalił sprawę ...
Nie potrafię zrozumieć dlaczego skoro Abakus robi nowe SWD to od razu nie zleciło mu się stworzenie oprogramowania do porządnych map i terminali statusów.
Ok same urządzenia może obsługiwać inna firma ale doklejanie na siłę oprogramowania typowo transportowego do SWD to wg. mnie coś nie tak. Mapa i system lokalizacji naszych pojazdów powinien być integralną częścią SWD. To samo tyczy się nieszczęsnego systemu lokalizacji abonentów dzwoniących.
Nie mogę wyjść z podziwu jak to się nam Strażakom kit wciska i to za ogromne pieniądze a za darmo po necie pełno bardzo dokładnych map.

I jak zwykle pomysł super a poległo na szczegółach ... ale przecież jest ok, ktoś zatwierdził, ktoś pozwolił i ogromna kasa na to poszła ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 01, 2011, 10:44:57 »
Jedyny pożytek to określenie dokładniejszych współrzędnych do informacji ze zdarzenia.  :szalony:
Reszta to inwencja twórcza nikomu i do niczego nie potrzebna.

24/48

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 09, 2011, 08:22:51 »
Mam pytanie do zaznajomionych z systemem SWD. W Rejestrze wyjazdów mamy zakładkę "specjaliści". Czy i jaka jest możliwość dodania specjalistów? (poza umieszczaniem ich w OSP/KP/JRG z zaznaczoną opcja "specjalista")

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 09, 2011, 15:10:34 »
Ja w tej zakładce umieściłem sobie wszystkich ludzi z uprawnieniami wysokościowymi i ludzi z rat. med. Pod ręką mam szybko nr telefonów, adresy itd.
Myślę że kwestia co chcesz tam mieć bo każda grupa jest od ikonki "+" i jest to rozwijalna lista.

Po prostu w odpowiedniej zakładce jak edytujesz dane osoby to dajesz specjalista i jakiego typu (na pewno jest medyczne, wysokościowe, bodajże dźwigi itd. jest tego kilka punktów, nie jestem pewny ale chyba można dodać swoje edytując odpowiednie "słowniki" SWD).

Jeśli potrzebujesz dokładniejsze instrukcje to pisz na priv lub na następnej służbie mogę to sprawdzić krok po kroku i podać konkretnie gdzie co jest :)

Poczekamy co będzie z tą zakładką w SWD 2.5  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2011, 15:45:13 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

24/48

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:10:16 »
azirafal chodzi mi o osoby spoza PSP, np. Inspektor budowlany, Powiatowy lekarz weterynarii czy nawet saper  :kask:

A żeby edytować dane osoby trzeba ją umieścić gdzieś w OSP czy innej jednostce, co zwykle nie jest prawdą. Nie jestem pewien czy jest taka opcja w tym SWD dlatego pytam. :cooo:
Kolegów z uprawnieniami wysokościowymi i ludzi z rat. med. zapisze sobie w module książka telefoniczna. Chodzi typowo o "specjalistów" z SWD. (potrzebny jest wydruk z SWD)
Wcześniej nie korzystałem z tej opcji bo wszystko, jak było trzeba, było na papierze.
A o SWD 2.5 lepiej nic nie wspominać, tylko kupa roboty z tym będzie i tyle....  :gwiazdki:

Offline WitoldM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 09, 2011, 23:20:03 »
Osoby spoza PSP można wpisywać do instytucji zakładanych samodzielnie w BSIS w drzewie "INNE".

W v2.5 widoczni są specjaliści z całego kraju. Każdy specjalista wpisany w którymkolwiek powiecie jest widoczny we wszystkich bazach (Zestawienia i raporty -> specjaliści - łącznie z wszelkimi danymi osobowymi np. PESEL, NIP, adres prywatny). W Rejestrze wyjazdów widać tylko swoich.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2011, 23:23:29 wysłana przez WitoldM »