Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464821 razy)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 19, 2010, 10:31:47 »
sorry, że się wtrącę...
I to jest najlepszy przykład monopolu. Suport techniczny należy się jak "psu buda" 100 % free oraz 24h . Oprogramowanie dla "takich" służb, bez całodobowego bezpłatnego  wsparcia? -cisną się na usta słowa DRZEWIECKIEGO- ehhh
Tylko biadolić każdy może. Może warto pomyśleć jak to zmienić?
Wypracujcie pomysł na forum (jest tu przecież ładne grono) i starajcie się wymusić rozwiązania.
Związek Dyspozytorów PSP działający przy Klubie. :D
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 10:41:40 wysłana przez jogurtOLO »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 20, 2010, 23:04:01 »
Piotrfire chyba jedyny sposób to rozmowa z serwisem Abakusa.
Śmiało możesz dzwonić i zapytać czy da się to samemu wykonać choć z tego co patrzyłem raczej nie ma możliwości wpisania brakującego gdzieś w środku meldunku.
Kiedyś miałem jakiś problem i mimo braku wykupionej pomocy odpowiedzieli na moje pytania, a wtedy będziesz wiedział dokładnie na czym stoisz.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 22, 2010, 00:11:54 »
sorry, że się wtrącę...
I to jest najlepszy przykład monopolu. Suport techniczny należy się jak "psu buda" 100 % free oraz 24h . Oprogramowanie dla "takich" służb, bez całodobowego bezpłatnego  wsparcia? -cisną się na usta słowa DRZEWIECKIEGO- ehhh
Tylko biadolić każdy może. Może warto pomyśleć jak to zmienić?
Wypracujcie pomysł na forum (jest tu przecież ładne grono) i starajcie się wymusić rozwiązania.
Związek Dyspozytorów PSP działający przy Klubie. :D
masz rację ,  myślę że powinieneś objąc swoja propozycja znacznie więcej niz tylko oprogramowanie  - dlaczego ma nie byc całodobowego bezpłatnego  wsparcia ze strony producentów wszelkiej maści sprzętu używanego w "takiej" służbie ?  Oczywiście w 100 % free !!! należy się nam przecież ....
PS . Wybaczcie ironie ....;)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 22, 2010, 17:56:58 »
znalazł się sposób. Trzeba wyeksportować wszystkie meldunki dopisać brakujący , a następnie te wyeksportowane przyłączyć do bazy
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 22, 2010, 18:30:18 »
no to super - takie info zawsze może sie kiedyś przydac ;)
Rozumiem że po usunięciu była "dziura" w numeracji, a eksportowaliscie to co było ponad ową dziurą - czy dobrze zrozumiałem ?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 22, 2010, 19:38:32 »
znalazł się sposób. Trzeba wyeksportować wszystkie meldunki dopisać brakujący , a następnie te wyeksportowane przyłączyć do bazy

ciekawe... prosimy o więcej szczegółów... ile trwa eksport kilku tysięcy meldunków?

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 27, 2010, 08:16:50 »
Cytuj
Rozumiem że po usunięciu była "dziura" w numeracji, a eksportowaliscie to co było ponad ową dziurą - czy dobrze zrozumiałem ?

Dobrze zrozumiałeś.
Nie wiem ile trwa eksport kilku tysięcy bo ja eksportowałem 300
ab alio exspectes, alteri quod feceris

nowypsk

  • Gość
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 27, 2010, 11:05:34 »
Witam Panowie
Niewinem czy eksportowanie coś da. Z tego co mi wiadomo Abakus numerację meldunków zostawił dostęp tylko dla siebie.
Pozdrowienia

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 30, 2010, 19:50:37 »
Kwestia numeracji kolejnych meldunków po ID to jedno, daty ich wprowadzenia to drugie, to co się dzieje z bazą przy imporcie to trzecie, a to jak to wygląda "wyżej" czyli np. w KW to czwarte... ^_^
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 30, 2010, 22:48:16 »
po piąte doskonałe szkolenia z obsługi, po szóste rewelacyjna baza sprzetowa w każdej komendzie , po siódme niezawodna wydzielona siec miedzy komendami ....wyliczac można dalej , tylko  co chodzi ? 
 Gośc podał sposób na rozwiązanie pewnego problemu - do tego potwierdzony, bo sprawdzony w konkretnej sytuacji .  Podaje to na tacy i chwała mu za to , bo nigdy nie wiadomo komu i kiedy może sie to przydac.
  Chyba więc nie ma potrzeby szukac kolejnej dziury w tym moście , bo jest ich już tak wiele że raczej trzeba nauczyc sie je omijac... ;)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 30, 2010, 23:31:35 »
Chyba więc nie ma potrzeby szukac kolejnej dziury w tym moście , bo jest ich już tak wiele że raczej trzeba nauczyc sie je omijac... ;)
Haha, dobrze powiedziane ^_^

A żeby była w tym poście jakaś treść konkretna, mam pytanie - wie ktoś coś o planowanym wprowadzeniu SWD 2?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #361 dnia: Październik 31, 2010, 14:01:01 »
Nie wiemy ale się dowiemy :)
Póki co do komend trafił do zaopiniowania projekt zmian(jakieś 120 stron)

22-25. XI będę na szkoleniu w Bielsku-Białej w siedzibie firmy Abakus. Zobaczymy - może szykują jakieś nowości. Ktoś z forumowiczów jest może oddelegowany?
Przy okazji myślę że będzie okazja zadania pytań i wyjaśnienia wątpliwości. Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam do przekazywania mi merytorycznych pytań, postaram się znaleźć na nie odpowiedzi.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 07, 2010, 19:57:56 »
No coż chyba najważniejsze to czy będą jakieś konkretne daty co do wprowadzania SWD II do komend.

Z zagadnień technicznych to:
1. Jak będzie wyglądał import wszelkich danych ze starego SWD do nowego (u mnie sporo napracowaliśmy się z wprowadzeniem wielu rzeczy i głupio było by wpisywać to od nowa). Jak ze starymi meldunkami itd.
2. Z tego co gdzieś tam kiedyś od Abakusa usłyszałem ma dojść do rozdzielenia baz danych w przypadku pracy na SWD Pogotowia Rat. i Straży. A co za tym idzie pytanie dotyczy jak to będzie wyglądało sprzętowo. Czy PR i Straż będą musiały mieć oddzielne serwery czy będzie to jakoś programowo rozwiązane i SWD będzie "posadzone" tak jak do tej pory na jednym serwerze.
3. Czy w nowym SWD będzie możliwość obsługi 2 central tel. i 2 rejestratorów lub więcej (wiąże się to z tym co napisałem wyżej).
4. Czy książka telefoniczna zacznie  przypominać w pełni funkcjonalną książkę z możliwością wybierania numerów do niej wpisanych jeśli SWD będzie współpracowało z centralką.
5. Jak będzie rozwiązana sprawa z wpisywaniem sprzętu bo u mnie wyszedł problem jak zakwalifikować pompy dużej wydajności na przyczepach. Musieliśmy wpisać je jako samochody żeby były widoczne w tablicy gotowości bo przecież akcja może dziać się bez udziału samochodu a takie sytuacje mieliśmy. Czy będzie możliwość wykazania w tej tablicy np. jakiejś pompy lub sprzętu, który przecież może być użyty w akcji bez potrzeby pozostawienia na terenie akcji wozu bojowego.
6. Czy w końcu moduł mapy zacznie przypominać prawdziwą w pełni funcjonalną mapę (w necie pełno jest bezpłatnych map bijących tą z SWD na łeb na szyję).
7. Jak będzie rozwiązana sprawa wpisywania do bazy SiS informacji o ludziach. W tej chwili część wpisów jest dublowana bo Funcjonariusze PSP często działą również w OSP i trzeba wpisać tą osobę dwa razy.

Narazie tyle, jak jeszcze coś przyjdzie mi do głowy to napiszę  :straz:

"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 07, 2010, 20:10:23 »
Czy ten projekt (120 stron) dotyczy oznaczeń pojazdów i innego sprzętu ?? Jeżeli tak to jest jedno wielkie nieporozumienie. Firma abakus chce robić za ustawo(normo)dawcę. Widziałem projekt nt. oznaczeń  i ich wprowadzania w swd. Co do samochodów "zwykłych" GBA, GCBA to nie ma wielkich zmian ale już teraźniejsze SH 30 według projektu ma być SH30/x/y gdzie x to promień pola pracy y maksymalna praca podnośnika poniżej poziomu terenu. Nie pamiętam innych kwiatków ale np. chyba K-GBM  to kontener gaśniczy ze zbiornikiem i pompą. PWPT 1-2-3-4-5 to prądownica wodno pianowa turbo o wydajności zmiennej 100-500 l/min. Nie mam dostępu do tego pisma,jeżeli ktoś ma to może wrzuci wybierzemy ciekawsze fragmenty.
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 07, 2010, 20:30:53 »
No coż chyba najważniejsze to czy będą jakieś konkretne daty co do wprowadzania SWD II do komend.
I to jest pytanie, które najbardziej nurtuje wszystkich ^_^ No może jeszcze poza kolejnością wprowadzania SWD II - od "dołu", czy od "góry".

6. Czy w końcu moduł mapy zacznie przypominać prawdziwą w pełni funcjonalną mapę (w necie pełno jest bezpłatnych map bijących tą z SWD na łeb na szyję).
Nie wiem jakie konkretnie masz na myśli, ale faktycznie możliwości technologiczne jak najbardziej są, patrz przykładowa mapa operacyjna KW PSP Opole http://www.aprs.cba.pl/ - choć nie wiem czy już czasem o niej nie wspominałem.

Miałem okazję widzieć początki tego projektu ponad pół roku temu i od tego czasu muszę stwierdzić, że bardzo się rozbudował.  Początkowo miały być na mapie zaprezentowane dane ze stacji meteo, w późniejszym czasie wyniki analizy tegorocznych powodzi, a potem były dokładane coraz to nowsze funkcje i tak powstało to co jest teraz. Biorąc pod uwagę, że właściwie pisze to jeden człowiek z WO, to robi niezłe wrażenie - aż szkoda, że dane z SWD nie są aktualizowane na bieżąco (zewnętrzny serwer, problemy z eksportem danych z SWD no i prawami autorskimi Google Maps). No a Abakus ma z tą mapą problemy mimo upływu lat i zatrudnienia wielu ludzi pracujących nad rozwojem SWD... :rolleyes:

Czy ten projekt (120 stron) dotyczy oznaczeń pojazdów i innego sprzętu ?? Jeżeli tak to jest jedno wielkie nieporozumienie. (...) Nie mam dostępu do tego pisma,jeżeli ktoś ma to może wrzuci wybierzemy ciekawsze fragmenty.
Może coś uda mi się skołować jeżeli faktycznie takie pismo jest, to "mój były" wydział techniczny powinien je mieć w całości - oby tylko było w formie elektronicznej i bez żadnych śmiesznych klauzul o nieudostępnianiu publicznym.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 08, 2010, 11:42:14 »
Co do mapy to mam na myśli coś w tym stylu:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/

Dla nas ważne były by warstwy zawierające informacje o sieci hydrantowej, gazowej, ciepłowniczej, drogi (krajowe, wojewódzkie, gminne) z NUMERAMI SŁUPKÓW itd. i wiele wiele innych informacji przydatych w zależności od ludzi którzy z tym mają pracować.
Do tego możliwość wyznaczania tras dojazdu, nanoszenie na bierząco pozycji wozu na podstawie informacji uzyskanych z GPS itd.  :straz:
W marzeniach chyba pozostanie narazie to żeby na tej mapie wyświetlała się informacja skąd dzwoni osoba zgłaszająca jakieś zdarzenie  :kwit:

Co do tego opracowania który pojazd jak ma być wprowadzony i te kwiatki z promieniami pracy podnośnika czy innymi oznaczeniami to jakoś tak mam dziwne przeczucie że maczał palce wtym ktoś z KG  :szalony:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 08, 2010, 16:43:07 »
Jeżeli chodzi o mapy to jest to kwestia integracji SWD z jakimś systemem informacji geograficznej, np. ArcGIS. Z tego co wiem to jest to możliwe. Na przeszkodzie stoją głównie koszty zobrazowania przestrzennego poszczególnych powiatów wraz z wybranymi warstwami.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 08, 2010, 18:58:24 »
Co do mapy to mam na myśli coś w tym stylu:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/

Dla nas ważne były by warstwy zawierające informacje o sieci hydrantowej, gazowej, ciepłowniczej, drogi (krajowe, wojewódzkie, gminne) z NUMERAMI SŁUPKÓW itd. i wiele wiele innych informacji przydatych w zależności od ludzi którzy z tym mają pracować.
Wow, tej stronki nie znałem wcześniej, a naprawdę wymiata :o

Co do informacji - jako podsystem wspomagający, działający poza SWD - część informacji mogłaby zebrać OSP i potem przesłać do wprowadzenia - trudno by nie było chyba obejść wszystkie hydranty we własnej wsi z GPS-em i notatnikiem w ręku. Chociaż to prowizorka, bo poza tym gdzie się znajdują hydranty, ważne też jest np. to jak są podłączone.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 09, 2010, 17:43:51 »
Jeżeli chodzi o mapy to jest to kwestia integracji SWD z jakimś systemem informacji geograficznej, np. ArcGIS. Z tego co wiem to jest to możliwe. Na przeszkodzie stoją głównie koszty zobrazowania przestrzennego poszczególnych powiatów wraz z wybranymi warstwami.

Właśnie w tym kierunku powinno się zmierzać!! POTĘŻNE narzędzie dla służb.
To są aplikacje które WSPOMAGAJĄ.
Moim skromnym zdaniem powinni w końcu zainteresować się pracą Pana st. kpt. mgr inż. Roberta Mazura z SGSP
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 17:49:45 wysłana przez jogurtOLO »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 23, 2010, 16:51:41 »
w przerwie szkolenia kilka odpowiedzi:
Przede wszystkim nowy system zostanie wprowadzony przede wszystkim na poziomie KW i KG. W KP/KM zmieni się niewiele, dojdzie chociażby możliwość postawienia w stan gotowości, wygodnego zadysponowania pojazdu z jednostki zaprzyjaźnionej (przenikanie się rejonów), czasowego przekazania samochodu do innej jednostki. w BSiS zniknie przyporządkowanie BT, parametry zostaną dostosowane do obiektów, ujednolicone zostaną oznaczenia samochodów itp szczegóły.
Odpowiadając na pytania:
Cytuj
Z zagadnień technicznych to:
1. Jak będzie wyglądał import wszelkich danych ze starego SWD do nowego (u mnie sporo napracowaliśmy się z wprowadzeniem wielu rzeczy i głupio było by wpisywać to od nowa). Jak ze starymi meldunkami itd.
Zajmą się tym serwisanci abakusa, bazy zostaną zaimplementowane
Cytuj
2. Z tego co gdzieś tam kiedyś od Abakusa usłyszałem ma dojść do rozdzielenia baz danych w przypadku pracy na SWD Pogotowia Rat. i Straży. A co za tym idzie pytanie dotyczy jak to będzie wyglądało sprzętowo. Czy PR i Straż będą musiały mieć oddzielne serwery czy będzie to jakoś programowo rozwiązane i SWD będzie "posadzone" tak jak do tej pory na jednym serwerze.
3. Czy w nowym SWD będzie możliwość obsługi 2 central tel. i 2 rejestratorów lub więcej (wiąże się to z tym co napisałem wyżej).
korzystniejszą opcją jest działanie systemów na oddzielnych serwerach i tak prawdopodobnie będzie.[/quote]
Cytuj
4. Czy książka telefoniczna zacznie  przypominać w pełni funkcjonalną książkę z możliwością wybierania numerów do niej wpisanych jeśli SWD będzie współpracowało z centralką.
W KG i KW tak, nowa wersja znacznie ułatwia zarządzanie kontaktami, nie ma potrzeby dublowania wpisów teleadresowych w BSiS, książce telefonicznej i spisie abonentów. Pełna współpraca z centralką. KP niestety jeszcze na te rozwiązania poczekają...
Cytuj
5. Jak będzie rozwiązana sprawa z wpisywaniem sprzętu bo u mnie wyszedł problem jak zakwalifikować pompy dużej wydajności na przyczepach. Musieliśmy wpisać je jako samochody żeby były widoczne w tablicy gotowości bo przecież akcja może dziać się bez udziału samochodu a takie sytuacje mieliśmy. Czy będzie możliwość wykazania w tej tablicy np. jakiejś pompy lub sprzętu, który przecież może być użyty w akcji bez potrzeby pozostawienia na terenie akcji wozu bojowego.
sprzęt jednostkowy nie, natomiast przyczepy oraz kontenery traktowane będą jak pojazdy i mogą być dysponowane niezależnie, np wspomniana przez Ciebie sytuacja czy chociażby SCKn z 1 jednostki a kontener z innej
Cytuj
6. Czy w końcu moduł mapy zacznie przypominać prawdziwą w pełni funcjonalną mapę (w necie pełno jest bezpłatnych map bijących tą z SWD na łeb na szyję).
Planowane jest wykorzystanie właśnie możliwości geoportal.gov.pl. A warstwy z hydrantami itp - cóż, jeśli któreś miasto pokusi się o ich zrobienie tak jak ma to chociażby Łódź... Ponadto możliwa jest dodatkowa współpraca systemu poprzez API z innymi mapami, kwestia wdrożenia
Cytuj
7. Jak będzie rozwiązana sprawa wpisywania do bazy SiS informacji o ludziach. W tej chwili część wpisów jest dublowana bo Funcjonariusze PSP często działą również w OSP i trzeba wpisać tą osobę dwa razy.
Sprawa przedstawiona do rozwiązania firmie Abakus, do tej pory takie zagadnienie nie było zgłaszane ale mam obietnicę że coś z tym zrobią tak żeby był porządek. Ogólnie mają popracować nad tematem "strażak PSP & OSP"
Cytuj
SH 30 według projektu ma być SH30/x/y gdzie x to promień pola pracy y maksymalna praca podnośnika poniżej poziomu terenu.
jeśli o to chodzi to nic się nie zmieniło. W oznaczeniach samochodów gaśniczych jest tylko opcja pt. dodatkowe zastosowanie pojazdu z wyborem "ratownictwo techniczne", "ratownictwo ekologiczne" i "inne" i pojawia się z automatu w oznaczeniu. Np GBA -Rt 2,5/16
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 16:57:59 wysłana przez rafal.bula »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 23, 2010, 17:02:37 »
5. Jak będzie rozwiązana sprawa z wpisywaniem sprzętu bo u mnie wyszedł problem jak zakwalifikować pompy dużej wydajności na przyczepach. Musieliśmy wpisać je jako samochody żeby były widoczne w tablicy gotowości bo przecież akcja może dziać się bez udziału samochodu a takie sytuacje mieliśmy. Czy będzie możliwość wykazania w tej tablicy np. jakiejś pompy lub sprzętu, który przecież może być użyty w akcji bez potrzeby pozostawienia na terenie akcji wozu bojowego.

sprzęt jednostkowy nie, natomiast przyczepy oraz kontenery traktowane będą jak pojazdy i mogą być dysponowane niezależnie, np wspomniana przez Ciebie sytuacja czy chociażby SCKn z 1 jednostki a kontener z innej


Przecież sprzęt jednostkowy można przenieść do bufora i normalnie zadysponować go do akcji z poziomu rejestru wyjazdów (otworzyć bufor) dołączając go do dowolnego samochodu.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 23, 2010, 17:05:18 »
Zgadza się, ale nie można na miejscu akcji "odpiąć" tego sprzętu i pozostawić w akcji, tak by było to widoczne w SWD a samochodem odjechać. W przypadku kontenerów i przyczep taka możliwość będzie.


mod: oczywiście masz rację, moje niedopatrzenie
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2010, 13:59:48 wysłana przez rafal.bula »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 23, 2010, 17:11:58 »
Zgadza się, ale nie można na miejscu akcji "odpiąć" tego sprzętu i pozostawić w akcji, tak by było to widoczne w SWD a samochodem odjechać. W przypadku kontenerów i przyczep taka możliwość będzie.

Wszystko można, nawet zadysponować PO 5 i 4 ludzi, którzy będą nieśli ja na plecach na miejsce akcji.
Sprzęt jednostkowy nie podpina się pod konkretny samochód, tylko dysponuje się samodzielnie jako drugi...........

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 23, 2010, 17:32:36 »
Jak to miło że ktoś zechciał sie podzielic ciekawostkami na temat  nowości... seredecznie dziekuję za to w imieniu sporej ilości osob pracujących z SWD

Ale do rzeczy .....czegoś tu nie rozumiem.    Sądziłem ze program SWD powstał po to aby ułatwic , usprawnic i ujednolicic pracę na M/PSK - bo to tam przecież jest wykonywana codzienna walka z rzeczywistością. Dlatego to tam program powinien byc jak najbardziej funkcjonalny, prosty w obsłudze, a uwagi i spostrzeżenia obsługujących wyjaśniane i wprowadzane stosowne poprawki.
 Do obróbki danych wprowadzonych do SWD na poziomie powiatów ( SiS PSP  i OSP , interwencje , cwiczenia itp) oraz kooordynowacji  działań, nadzorowania sprawnośc sprzętu itp stworzono SWD na wyższe szczeble - co jest oczywiście logiczne i nie budzi jakichkolwiek wątpliwości.
Teraz jednak dowiaduje się że na tych wyższych szczeblach program ma byc bardziej funkcjonalny , a na niższych zmian ma byc znacznie mniej ...  Czy ja dobrze zrozumiałem że jak sobie wprowadzę u siebie pełny kontakt do stazysty lub druha z OSP, to na szczeblu KW bedzie można w pełni z niego korzystac ( centrala tel)  a u mnie nie ?   
PS. @ grzela , tu chodzi chyba o sytuację gdy przyjezdza się na miejsce akcji samochodem z danym sprzętem i obsada , zostawia się PO5 i 2 ludzi , a pojazd z resztą obsady przedysponowuje sie w inne miejsce  - jak do tej pory takie rzeczy nie były mozliwe do odpowiedniego rozpisania w SWD , ale jak widac chyba nadal nie będa ....
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 17:37:13 wysłana przez remfire »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 23, 2010, 17:41:17 »
Moje osobiste przypuszczenie jest takie, że KG po prostu przyoszczędziła na początek. Opracowanie i wdrożenie systemu dla 17 jednostek organizacyjnych to niewielki koszt w porównaniu z kilkuset.
SWD-ST ver. 3.0 została opracowana praktycznie od nowa, w innym systemie zarządzania bazami danych (Oracle). SWD funkcjonujący do tej pory (w systemie firebird) pozostanie w KP/KM, ulepszony jedynie o pewne elementy i roboczo noszący miano wersji 2.5. Dalsze zmiany potrzebują czasu i pieniędzy. Odnośnie centrali to dowiem się jeszcze szczegółowo czy zmieniło się coś w opcjach połączeń wyjściowych.

ps. dla rozluźnienia sytuacji: chcieli nam zabrać ten zegar na dole SWD ale nie pozwoliliśmy, co wiecej - może wzbogaci się o opcję pokazywania ile czasu zostało do końca służby :) (tylko nie myślcie że zajmujemy się wyłącznie takimi pierdołami)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 17:44:59 wysłana przez rafal.bula »