Autor Wątek: Jak Wyglada Praca W Osp?  (Przeczytany 5066 razy)

Offline ezno

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
    • http://
Jak Wyglada Praca W Osp?
« dnia: Grudzień 28, 2003, 23:28:44 »
Cześć,
Chce zostać strażakiem ochotnikiem i mam kilka pytań do starszych (stażem) kolegów.
Jak bardzo wymagająca jest praca w OSP?
Chodzi o to że pracuje (8-10 godzin dziennie + co jakiś czas wyjazd na kilka dni) i chce wstąpić do OSP.
Jak wyglądają służby, ile razy w tygodniu i w jakich godzinach?
Czy można pogodzić pracę ze służbą w OSP?

A w końcu najważniejsze pytanie, jakie są wymagania dla kandydatów na strażaków ochotników?
 
Mam już za sobą kursy AFF (advanced fire fighting) w dla załóg pływających na statkach morskich.

Pozdrawiam
Marcin

PS Wszystkiego najlepszego w nowym roku 2004

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Jak Wyglada Praca W Osp?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2003, 01:03:25 »
Witam cię Enzo!
Po pierwsze raca w OSP to nie praca to służba, po drugie jak sama nazwa wskazuje jest to organizacja ochotników, a więc ludzi którzy robią to dobrowolnie w wolnym czesie. W OSP nie jesteś związany czasowo masz wolny czas to działasz. Ja uważam że cała "ochotniczośc" tej organizacji polega na tym ze ochotniczo się do niej zapisujesz, ale jak się już zapiszesz to działać musisz(niestety wielu tego nie robi).
Jeżeli chodzi o służby to takowych nie ma, jak jednostka zostanie zadysponowana przez MSK(PSP) no to jesteś zobowiązany w takich działaniach uczestniczyć(oczywiście o ile jesteś na miejscu).
Podstawowe wymagania to badania lekarskie, szkolenie BHP, oraz inne robisz po wstąpieniu do OSP.
Większość działań OSP zależy od jej charakteru i rodzaju działalnosci.
W telegraficznym skrócie tak to się przedstawia. Jeżeli masz jakieś pytania to jestem na GG nr 6236942.
Jeżeli coś ominąłem to prosze kolegów forómowiczów o korektę!
Pozdrawiam