Autor Wątek: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA  (Przeczytany 7673 razy)

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 02, 2007, 17:33:30 »
mariush jak bęndziesz po kursie wsp to napisz co i jak to wszystko wygląda.

Offline mariush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2007, 19:47:47 »
mariush jak bęndziesz po kursie wsp to napisz co i jak to wszystko wygląda.

odezwij sie do mnie za 3 miesiące na priv bądź teraz to podam Ci mój numer gg

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 02, 2007, 20:42:52 »
to podaj numer gg to się odezwę za 3 miesiące.

  PS:TRZYM SIĘ W WOJSKU I NIE DAJ SOBĄ POMIATAC A BĘDZIE OK

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2010, 21:15:12 »
Panowie, pozwolę sobie odświeżyć ten wątek aby zapytać kolegów, którzy mają większą wiedzę ode mnie w tym temacie. Temat o min. dostaniu się do WSP był aktualny gdy były jeszcze pobory do woja- na odbycie służby zasadniczej wysyłało się chłopaków do WSP i było wszystko jasne. Natomiast chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja dzisiaj gdy nie ma poboru... Czy jest coś takiego jak nabór na pracownika Wojskowej Straży Pożarnej, czy uściślając, ja zainteresowany pracą w straży pożarnej mogę próbować dostać się do WSP tak jak np. do normalnej zakładówki?? Czy poprostu w WSP mogą pracować tylko zawodowi żołnierze, którzy zostają przeniesieni do straży bądź zawodowi strażacy, funkcjonariusze PSP którzy również zostają przeniesieni aby działać w wojsku-straży??

Próbowałem kontaktować się, pytać w najbliższej mi jednostce wojskowej(która wcale nie jest tak najbliżej) ale żadnej odp nie otrzymałem. Jeżeli przeoczyłem jakąś informację, proszę o naprowadzenie...

Z góry dziękuje za odp
998 C.R.E.W.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 02, 2010, 01:23:10 »
Niewiele pomogę a i post będzie króciutki: otóż JW nie przeprowadzają naboru i nie prowadzą spraw z nim związanych - wybierz się do najbliższej WKU i zażądaj wyczerpujących informacji.

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:38:24 »
Dzięki za odp. 085 natomiast specjalnie zadałem to pytanie na forum, bo być może ktoś pracuję w WSP i będzie wiedział jak to wygląda obecnie...wiem, że w WKU takie informacje bym otrzymał lecz tak daleko mam moją  "najbliższą" komendę, że przyznam się, nie opłaca mi się jechać po to tyko aby zadać to pytanie...  :-\
998 C.R.E.W.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 04, 2010, 22:38:47 »
Dzięki za odp. 085 natomiast specjalnie zadałem to pytanie na forum, bo być może ktoś pracuję w WSP i będzie wiedział jak to wygląda obecnie...wiem, że w WKU takie informacje bym otrzymał lecz tak daleko mam moją  "najbliższą" komendę, że przyznam się, nie opłaca mi się jechać po to tyko aby zadać to pytanie...  :-\

Trochę chęci nie zaszkodzi, wkońcu od czegoś są podane dane kontaktowe typu telefon, adres e-mail, a to że nie chce Ci się już nawet zadzwonić czy wysłać maila to już Twoj problem :/

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2010, 14:01:55 »
Gustavie dziękuję Ci bardzo za merytoryczną i wyczerpującą odpowiedź. Trochę wyobraźni...To że nie napisałem w swoim wątku, że pisałem maile itd. do WKU nie znaczy że tego nie robiłem. ale.....

Cytuj
zadałem to pytanie na forum, bo być może ktoś pracuję w WSP i będzie wiedział jak to wygląda obecnie


PW!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 12:34:03 wysłana przez Ajax »
998 C.R.E.W.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 05, 2010, 15:57:32 »
I co nie odpisali? telefonu też nie odbierają? napisałeś również że wiesz ze z WKU byś takie informacje otrzymał ale masz za daleko i nie chce ci się jechać, więc skoro nie chce Ci się jechać to pytanie byś zadał przez telefon lub maila i widocznie tego nie zrobiłeś skoro pytasz... reszte sobie sam dopisz.

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:14:59 »
heh...  ok nie dyskutuję z tobą.nie ma sensu bo widzę że czytanie ze zrozumieniem to Twoja nie najlepsza broń. Nie wiem po co wogóle mi tu odpisujesz skoro nie jesteś pracownikiem WSP a pytanie kierowałem szczególnie do nich. ale to nic. temat zamknięty.

<bez odbioru>

PW!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 12:34:32 wysłana przez Ajax »
998 C.R.E.W.

Offline Alli_01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2010, 21:19:30 »
Odpowiedz z pewnego źródła...na temat WSP,może choć trochę pomogę :straz:

"Najpierw trzeba odbyć zasadniczą służbę wojskową i mieć taką specjalność. Następnie zgłosić się do WKU aby w programie komp. Serwis szeregowych zawodowych sprawdzili czy gdzieś jest taki wolny etat. Jeżeli jest to jeszcze trzeba sprawdzić czy jednostka ma jeszcze limit przyjęć w tym roku. Jeżeli ma to wyda zaświadczenie o możliwości zatrudnienia i z tym dopiero do WKU na rozpoczęcie całej procedury."

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 07, 2010, 08:11:18 »
Powiem tak WKU nie robi żadnego naboru do pracy w WSP do pracy w danej WSP przyjmuje dowódca danej jednostki który staje się pracodawcą, WKU tylko ci może powiedzieć gdzie są takowe straże pożarne i to wszystko na ten temat :)
pozdro  :rofl:

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 24, 2010, 11:11:11 »
1. Nie musisz mieć odbytej "zetki".
2. Wszelkie informacje na temat etatów można uzyskać w WKU (najlepiej parę razy pokazać się osobiście, a potem już tylko można  dzwonić, w wojsku mają dobrą pamięć), szukaj także    na stronach internetowych MON, rodzajów wojsk, itp.
3. Masz plus jak należysz do OSP, lub służyłeś w WSP, no i im więcej uprawnień i szkoleń tym lepiej.
4. Pytanie tylko, czy szukasz czegoś w pobliżu domu, czy może być obojętnie gdzie? Odpowiedz mi na to pytanie  na PW to Ci podpowiem gdzie przyjmują i planują przyjmować.

Jak masz więcej pytań to pisz.

Przypomniało mi się, że spora ilość jednostek etaty na WSP obsadza cywilami, niestety nie wiem gdzie szukać informacji na temat wolnych miejsc dla cywili. Postaram się coś dowiedzieć to napiszę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2010, 23:20:19 wysłana przez Antonio998 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"