Autor Wątek: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!  (Przeczytany 15807 razy)

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2007, 18:44:57 »
Czyżby ktos sie wstydził, że jest przewodniczacym ?? :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2007, 21:57:21 »
następny :D

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2007, 09:45:24 »
...znów mi sie ,,sam,,post wykosił....hmmm...co do świetokrzyskiego to ....dość dziwne miejsce ta KW znałem ...raczej znam jednego z byłych zastepców KW . moim zdaniem zacny człowiek spoko i zrównowazony, dobry gospodarz, dbajacy o rudzi i perspektywe oraz co jest nie czeste na tym stanowisku mocno pracował z młodzieżą organizując obozy mdp... i co ...niby był prawicowy a...,,swoi,, go odstrzelili... i to bardzo niemiłych okolicznościach....więc myslę....,że to porąbane....
i ,że tak nie powinno byc... ale z drugiej strony .....czego ja szukam u tej władzy...pozytywów?
moze gdzies są.....tylko gdzie?

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 09, 2007, 23:44:50 »
Dzień Dobry dla Pana Lujdury czy Pajdury jakoś tak chyba. Dzień dobry związkowcowi komuszego miotu. Jak widzę długo nie trzeba było czekać na kolejne Twoje próby przejęcia rządów w świętokrzyskiem metodami rodu esbeckiego.

A przypominacie sobie Panowie http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2011.0 jak ten "tffuu - pseudozwiązkowiec" walczył o stanowisko po Woszczynie (któremu d...pe lizał) dla swojego przydupasa? Coś nie wyszło, nie pasuje teraz obecny KW, nie uszanował "ciężko pracującego pseudozwiązkowca", nie stosował się KW do rad Krzysia - jaka szkoda, koniecznie trzeba go odwołać  :wacko: Tylko jak to zrobić? Pomyśl, pomyśl - no jasne, daj mu votum nieufnosci, przecież za Woszczyny to się sprawdzało i jak trzeba było to powiatowy leciał, bo Krzysiowi się nie spodobał.

Ale teraz chodzi o Wojewódzkiego, a tego odwołuje KG, a suskiego już nie ma i nie ma Krzysiu już poparcia, oj nie ma. Oj cięzko teraz się Krzysiowi będzie służyć, oj ciężko. Czas biegnie, Osmycki na emeryturze, suskiego nie ma, esbeków rozbili, komuchy w opozycji - kto cie teraz obroni, oj kto  :wacko:?

Doradze Ci Krzysiu - pseudozwiązkowcu. Napisz votum nieufnosci na KG i używaj tych samych twardych i męskich określeń jak w stosunku do KW. Jak to nie pomoże to walnij votum Ministrowi, a i jemu nie żałuj inwektyw - to jest forma godna twojego poziomu bycia, a przecież ty wszystkim wokół mówisz, że jak trzeba to każdemu powiesz to co myślisz.

Generalnie idioty nie rozpoznaje sie po twarzy, oczach, uśmiechu tylko po tym co myśli i wtedy jak już powie co myśli hehehe  :wacko: Zawsze twierdziłem, że idiota pchający się do przodu to jak osioł w galopie - puść go, a sam sobie krzywde zrobi hehehe Ksysiu :wacko:

Przysłowia są mądrością narodu, więc zacytuję: Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.  :mellow:

« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 07:00:45 wysłana przez Mietek »

Offline warior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2007, 12:01:17 »
Pamiętam i sprawę i tego barana. Pamiętam że Osmycki bradzo za nim obstawał. Trzeba byłoby sprawdzić jak było z jego teczką, bo jego sposób wysławiania się, postępowania wskazuje na świnie z SB.

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 13, 2007, 16:30:10 »
No i co ulżyło Ci?
Tyle samo, a może i więcej można znaleźć na temat innych organizacji społecznych. Prawda jest taka, że gdyby nie Ci dzialacze dawnej Solidarności to, nadal jeździłbyś samochodem marki Lada, na wczasy "pod guszą", nie byłoby PSP, ale dalej byłaby SB. Jesteś widocznie za młody, żeby zrozumieć co dała nam ta przemiana? No cóz Twoi idole wciąż jeszce rządżą na Kubie  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 13, 2007, 16:38:49 »
robard
myślisz , że Oni z ,,Solidarności'' są prawdziwymi Polakami ? - mamy to co mamy - ułożyli się z PZPR i się z nas wszystkich śmieją.
Michnik-Gazeta Wyborcza,Urban-Nie,afery FOZZ,ART B, sprzedaż spółek i firm za grosze kapitałowi zagranicznemu ,,semickiemu'' -często ,lat mam akurat tyle aby to wszystko pojąć , zrozumieć bo tamte czasy bardzo dobrze pamiętam .
Sprzedali co tylko mogli - z czego się cieszyć ???
A jak dobierają się do du...y co niektórym - to samolot i do Izraela - trzeba kojarzyć pewne fakty i trochę więcej starać się dowiedzieć. 
   
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 16:43:25 wysłana przez fires112 »
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 13, 2007, 16:46:19 »
Myślę, że są prawdziwymi Polakami, więcej nawet myslę, że Ci z którymi wg. tych artykułów się układali też są (lub byli, bo np. nie wszyscy żyją) Polakami. Pytanie, które zadałeś wybacz, ale oksymoronem, bo każdy z ludzi po każdej stronie barykady był Polakiem, i ten z Solidarności i ten z PZPR, tylko inaczej pojmowali polskość i wolność obywatelską. Być może, żeby zyskać coś większego trzeba poświęcić coś mniejszego? Poza tym mnie mam chęci prowadzenia dyskusji na ten temat, bo mnie nie przekonasz, a na dodatek to nie ten temat!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2007, 16:51:48 »
robard - przesłałem Ci szanowny kolego link ( priv)  do pewnej strony - coby nie robic jej reklamy  na naszych strażackich  - traktuje ona            ( strona ) o polakach ,,prawdziwych'' mi in.
Do niczego nie zamierzam Cię przekonywać - życie weryfikuje poglądy .  Pozdrawiam 
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 16:53:56 wysłana przez fires112 »
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 13, 2007, 17:12:41 »
No i co ulżyło Ci?
Tyle samo, a może i więcej można znaleźć na temat innych organizacji społecznych. Prawda jest taka, że gdyby nie Ci dzialacze dawnej Solidarności to, nadal jeździłbyś samochodem marki Lada, na wczasy "pod guszą", nie byłoby PSP, ale dalej byłaby SB. Jesteś widocznie za młody, żeby zrozumieć co dała nam ta przemiana? No cóz Twoi idole wciąż jeszce rządżą na Kubie  :mellow:

robard - ulżyło mi bardzo - bo to nie jest ,,święta'' prawda jaką ty znasz!! - link jak dostałeś to wiesz  już o czym mówię . 

PS.Nie jestem komunistą,nihilistą,ani innym ,,istą'' - po prostu lubię jasne zasady gry. 
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 17:14:45 wysłana przez fires112 »
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2007, 17:15:15 »
W każdej grupie społecznej, organizacji, stowarzyszeniach, rządzie, zakładach pracy, fundacjach, wśród dostojników kościelnych itp. znajdą się osoby, które przy okazji sprawowania ważnych funkcji dążą do korzyści materialnych i zaspokojenia swojej próżności a nawet przypodobania się swoim przełożonym. W światowej populacji jest bardzo mały % ludzi (ok. 0,5%), którzy działają bezinteresownie. Nawet wolnotariat służy do wypłynięcia na szerokie wody. I co mamy biadolić i chować głowy w piasek. Wręcz przeciwnie. Powinniśmy ze zdwojoną siłą walczyć o swoje prawa.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 13, 2007, 17:25:13 »
Niestety, ale muszę Cię zasmucić, kolego fires112 doszedłem bowiem do litery swojego nazwiska i..siebie nie znalazłe, Ty siebie też pewnie nie, skoro mi to przysłałeś, skoro nas tam nie ma, to można na tej podstawie jako pewnik przyjąć, że żaden z nas nie jest żydem, czy poprostu lista jest niepełna? Tą listę też pewnie jakiś żyd napisał. Z mojej strony kończę ten temat.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 13, 2007, 17:30:05 »
traktuje ona ( strona ) o polakach ,,prawdziwych'' mi in. Do niczego nie zamierzam Cię przekonywać - życie weryfikuje poglądy .
fires112 - to Twoja opinia i nie muszą z nia zgadzać sie inni.
Odnosiłem wrażenie, że na tym forum dyskutuje się o sprawach strażackich, a nie o poglądach politycznych poszczególnych osób. Historia po latach pokaże, jak było naprawdę - dziś za mało znamy faktów z tamtych lat.
Uważam że wypowiedź
... bo każdy z ludzi po każdej stronie barykady był Polakiem, i ten z Solidarności i ten z PZPR, tylko inaczej pojmowali polskość i wolność obywatelską. Być może, żeby zyskać coś większego trzeba poświęcić coś mniejszego?
winna zakończyć ten wątek i każdy niech pozostanie przy swojej ocenie tamtych lat, a problemy dzisiejsze naszej służby próbujmy rozwiązywać razem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 13, 2007, 18:12:42 »
Przepraszam Bardzo Panie Piotr998-już więcej nie będę . Wybacz proszę !  - i trochę  poszperaj nt.najnowszej historii . Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 18:19:32 wysłana przez fires112 »
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 14, 2007, 19:57:21 »
Do Robarta, który napisał:
Cytuj
Myślę, że są prawdziwymi Polakami, więcej nawet myslę, że Ci z którymi wg. tych artykułów się układali też są (lub byli, bo np. nie wszyscy żyją) Polakami. Pytanie, które zadałeś wybacz, ale oksymoronem, bo każdy z ludzi po każdej stronie barykady był Polakiem, i ten z Solidarności i ten z PZPR, tylko inaczej pojmowali polskość i wolność obywatelską. Być może, żeby zyskać coś większego trzeba poświęcić coś mniejszego? Poza tym mnie mam chęci prowadzenia dyskusji na ten temat, bo mnie nie przekonasz, a na dodatek to nie ten temat!

Czy Prezydent Polski Jaruzelski jako agent ZSRR o pseudonimie Wolski to też prawdziwy Polak? On wprowadzał stan wojenny strasząc wojskami ZSRR i domagał się od ZSRR deklaracji wejścia "do pomocy" gdyby taka koniczność zaistniała - to wg Ciebie jest Polak inaczej pojmujący polskość? Chyba masz co nieco źle poukładane w tej argumentacji.
Co najgorsze - Minister były już Sikorski żalił się, że oficerowie już Wojska Polskiego uważają tak jak Jaruzelski - Kukliński to zdrajaca!!!

Ileż trzeba mieć w sobie cynizmu, by mając pseudonim a aktach NKWD/KGB "Wolski" oskarżać oficera polskiego o zdradę, w systuacji gdy on sam jako jego przełożny zdradził.

Pie..przenie wieć o innym pojmowaniu polskosci mozna wlozyc miedzy bajki.
Ich logo PZPR - bardzo dobrze zostało rozszyforwane - Płatni Zdracjy, Pachołki Rosji.

Takich jak ten pie..przony związkowiec lujdura czy pajdura ze świętokrzyskiego jest jeszcze niestety pełno i kiedy czytam, że taki jak on ma kłopoty - ja klaszcze i mówie - o jednego mniej.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 14, 2007, 20:32:42 »
@Mietek, jesteś inteligentnym facetem, a trochę zajechałeś demagogią. Każdy nawet ten "wolski" miał obywatelstwo polskie i tyle tutaj do rozumienia w tym co miałem na myśli. Jeśli zaś chodzi o ich "zasługi" dla Polski, to również jestem zdania, że to jest poprostu zdrada! Zdrajcom Państwa, bez względu na ich intencję powinno się strzelać w łeb. Zmiana kierunku polskiej polityki z prosowieckiej na proamerykańską spowodowała, że nagle wcześniejsi "pachołki imperialistycznej Ameryki" stali się bohaterami, a "obrońcy" ojczyzny PRL (na usługach ZSRR) "pachołkami Rosji".
Moja ocena jednych i drugich jest jednoznaczna, zdrada to zdrada. I nie ważne czy to się komus podoba, czy nie.

Nie mogę zgodzić sie jednak, żeby do wspólnego kotła ze zdrajcami ojczyzny, wrzucać upadłych związkowców (chociaż jak do tej pory, to nie usłyszałem jednoznacznej i bezstronnej opinii, kto w tym świętokrzyskim najwięcej zawinił?), lub komendantów.
Takie sprawy oceniam w kategoriach blamażu zarówno dla zz, jak i PSP.
Pozdrawiam
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 14, 2007, 20:49:30 »
Cytuj
Zmiana kierunku polskiej polityki z prosowieckiej na proamerykańską spowodowała, że nagle wcześniejsi "pachołki imperialistycznej Ameryki" stali się bohaterami, a "obrońcy" ojczyzny PRL (na usługach ZSRR) "pachołkami Rosji".
Moja ocena jednych i drugich jest jednoznaczna, zdrada to zdrada. I nie ważne czy to się komus podoba, czy nie.

No i masz problem z tą oceną, bo jak do tej pory to tylko ZSRR mordował nam oficerów, polaków wywoził na sybir, to ZSRR 17 września napadł na nasz kraj zaraz po faszystach, to ZSRR okupował nasze państwo i zaisntalował sowietski system rządzenia, w którym służby specjalne i ich konfidenci grali pierwsze skrzypce.
Gdzue Ty w historii Polski widziałeś agresje Ameryki w stosunku do Polski?  To takie podstawowe pytania, na które odpowiedź znjadziesz być może już teraz w podręcznikach histroii.

Nie wrzucam komuszego zwiazkowca razem z agentem ZSRR Wolskim, ale wiem, że jemu za czasow komuszych, jako zwiazkowcowi dobrze sie dzialo. Jak przesledzisz prace konfidentów SB, to okazuje sie, ze niewielu bylo do wspolpracy zmuszanych, a raczej zachęcanych - np szybką karierą.
Nie sądzę aby ten rozpatrywany komuszy zwiazkowiec pajdura czy lujdura był nawet konfidentem SB - za mały był, ale był wiernym sługą jako przewodniczacy NSZZ Solidarność i wiernie słuzył komuszemu komendantowi w świętokrzyskiem, a ten miał wyjtkowo szybką karierę i na dodatek promowaną przez takich eseldowcow jak Jagiełło i ten drugi z afery starachowickiej baron SLDup.

Może Ty związku nie widzisz - ale ja widzę i sadzę że wielu innych strażaków też widzi.

A co do demagogii. Pojęcie Polak nie używałeś w kontekście obywatelstwa, tylko w kontekście patriotyzmu - ja przynajmniej tak to odebrałem, bo o tym dokładnie pisałeś. Nie pisałeś nic o tym kto jakim paszportem się legitymuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2007, 20:56:53 wysłana przez Mietek »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2007, 20:59:43 »
Cytuj
Gdzue Ty w historii Polski widziałeś agresje Ameryki w stosunku do Polski?
Mietku, ja nigdzie nie napisałem o agrsji Ameryki na Polskę i zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości co do całego aspektu polityki  ZSRR w stosunku do Polski.
Szcerze mówić nie wiem po co prowadzimy tą polemikę skoro ja zgadzam się z Twoimi poglądami (zasadniczo), ale na pewne sprawy patrze raczej przez pryzmat tego co wiem (odnośnie dzialaczy zwiazkowych ze świetokrzyskiego, a wiem naprawde niewiele, dlatego nie zabieram w tej sprawie ostatecznej strony), dlatego nie ucz mnie historii Polski - dotyczy agresii ZSRR na Polskę - ale chetnie dowiem się czegos więcej ( z czystej ciekawości) o "tajemnicach" poliszynela z szarej sfery polityki świetokrzyskiej  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2007, 21:02:56 »
Poczytaj pierwszy moj POST w tym temacie - tam jest LINK, a pod nim nieco wiecej. Pozdrawiam i cieszę się że cie źle zrozumialem. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2007, 21:05:01 wysłana przez Mietek »

Offline aniol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 07, 2007, 08:04:26 »
I co tam słychac u scyzoryków, czy wzięli się w garść i wycięli  .....problem?
Czym się wkońcu ten (oficer polityczny) AK zajmuje? bo różne są głosy?

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 07, 2007, 10:40:01 »
Jak to w dolinie latających siekier - wieje silny wiatr :).

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pięknie w świętokrzyskim!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 07, 2007, 21:30:13 »
Cytuj
Czym się wkońcu ten (oficer polityczny) AK zajmuje? bo różne są głosy?
A jakie to glosy ?? Może więcej konkretów ?