Autor Wątek: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby  (Przeczytany 20702 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2007, 18:15:33 »
To niestety piszemy o tym samym !!!!!!!!!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 15, 2007, 16:13:41 »
No i mamy oficjalny komunikat

Wrocław dnia 14 lutego 2007r.
Informacja Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" we Wrocławiu.
W imieniu Zarządu Wojewódzkiego ZZS „Florian" we Wrocławiu informuję, że kwestia rozliczenia nadgodzin powstałych w zakończonych okresach rozliczeniowych po wprowadzeniu normy czasu pracy dla strażaków PSP w wymiarze 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym ma swój finał w Rejonowym Sądzie Pracy na terenie woj. dolnośląskiego.
Zarząd Wojewódzki zapewnił strażakowi, który wniósł pozew o wypłacenie dodatku za przepracowane godziny nadliczbowe, bardzo dobrą obsługę prawną łącznie z przekazaniem przez powoda / strażaka/ pełnomocnictwa prawnikowi, który reprezentuje go w sądzie pracy. Koszty związane z obsługą prawną ponosi Zarząd Dolnośląski Związku Zawodowego Strażaków „Florian" we Wrocławiu. Do dnia 15 lutego odbyły się trzy posiedzenia sądu w tej sprawie. Sprawa nie jest zakończona. Orzeczenie w pierwszej instancji zostanie wydane po dokładnym zbadaniu sprawy, ponieważ jest to pierwsza tego typu sprawa w kraju. Po jej zakończeniu i uprawomocnieniu się orzeczenia Dolnośląski Zarząd Wojewódzki po uzyskaniu opinii prawnej związanej ze skutkami prawomocnego orzeczenia przekaże Zarządom Wojewódzkim i Terenowym na terenie kraju szczegółowe informacje i instrukcje w zakresie postępowania w tej sprawie.
Jednocześnie informuję, że posługiwanie się przez osoby trzecie różnego rodzaju pismami i informacjami w tej sprawie może być nieprawdziwe i fałszywe. Istnieje możliwość, że niektóre dokumenty w tej sprawie zostały nabyte przez nieuprawnione do nich osoby w sposób niezgodny z prawem. Właścicielami i adresatami dokumentów w tej sprawie są: powód, pozwany, pełnomocnik powoda oraz za zgodą powoda Zarząd Wojewódzki ZZS „Florian" we Wrocławiu.
Z poważaniem
Z upoważnienia Zarządu:
Przewodniczący Aleksander Wesołowski

http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?code=prawo_opinie
Chyba ktoś próbuje wykorzystać tą sprawe i przypisać sobie wygraną.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2007, 21:38:08 »
no tak jest finał ,ale co nakazał sąd pozwanemu ,zwrócenie godz. : to by oznaczało ,ze teraz posypia się pozwy w innych częściach kraju..To może lepiej jeden ale zbiorowy ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline franznarf

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2007, 23:58:10 »
Jestem od dwóch lat emerytem. Przez 11 lat byłem dowódcą JRG od 1992 r. Skończyłem dzienną SGSP i wiem co to znaczy pożarnictwo i z dziwnie dziś patrzę na farbowanych oficerów w PSP po kursach i korespondencyjnych szkołach "baletowych", których się w służbie bardzo dużo się porobiło i dziś pełnią stanowiska. Część z nich w ogóle nie brała czynnego udziału w akcjach ratowniczych ani takimi nie kierowała. To skąd mają wiedzieć o co chodzi w tej robocie. Byłem członkiem NSZZ Solidarność. Jednak już bardzo dawno się ze związku wypisałem. Powodem odejścia był fakt, że w tamtym okresie w związku byli w większości sami karierowicze, którzy przy pomocy związku załatwiali sobie stołki. W mojej ocenie związek tylko w pierwszej fazie na początku PSP działał dla dobra służby i strażaków ze zmiany służbowej JRG. Później działał w moim odczuciu cały czas destrukcyjnie dla służby. Jak dziś patrzę na stany osobowe w mojej byłej jednostce to aż "żal dupe ściska". Gdyby nie pomoc OSP to w większości zdarzeń nie ma po co jechać. Jak się związek przymierzał wraz z KG do reorganizacji PSP to najpierw trzeba było się obejrzeć i dokładnie zobaczyć w jakim kraju żyjemy. Przecież nie oszukujmy się Polska nie jest bogatym krajem. Długo nie będzie państwa stać na dodatkowe etaty, które przy zmianie systemu służby musiały by się znaleźć przy zachowaniu gotowości bojowej czyli obsady zapewniającej bezpieczeństwo podczas działań. I dlatego całą reorganizację z systemu 24/48 na 24/72 i teraz jakby jeszcze kolejne udziwnienie uważam za bezsensowną i szkodliwą dla służby. Tylko ktoś bez praktyki i wyobraźni mógł wpaść na taki pomysł.
Dalej nawiążę do pewnych faktów, które są dla dzisiejszych strażaków już historią.
Tuż po powstaniu PSP (pewnie w 1993 lub 1994) jeden z doradców Komendanta Głównego w stopniu pułkownika jeździł po kraju i zbierał dane na temat stanów osobowych na zmianach JRG. W naszym województwie wytypowano 5 JRG, których dowódców zobowiązano do zrobienia analizy. Na spotkanie z doradcą koledzy dowódcy JRG poprzynosili piękne tabelki. Ja przyniosłem jedną kartkę papieru, na której były 3 wzory matematyczne łącznie z objaśnieniami. Wzory te w sposób spójny ujmowały stany osobowe na zmianie służbowej JRG. Pamiętam do dziś jak jako młody kapitan 2 godziny tłumaczyłem te wzory trzem pułkownikom najpierw osobno, a potem razem. Czy zrozumieli - mówili, że tak. Ale... Co się z tym opracowaniem stało nie wiem. Pewnie wylądowało gdzieś w szufladzie w KG. Kiedy zaczęło się w PSP mówić o nowym systemie służby w 2003 r. postanowiłem przypomnieć moje wcześniejsze wyliczenia i je opublikować na łamach PP (nr 6/2003 "Cztery zmiany i co z tego wynika" - w pierwszym wzorze jest błąd drukarski = pomiędzy Z i ułamkiem powinien być minus). Może dzisiaj warto się temu przyjrzeć.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2007, 20:53:19 »
Mam pytanie do ZZ :
Czy w końcu  będzie jakiś protest , przeciwko zabranym nam nadgodzin za rok 2006, bo sprawa tak ucichła , że rypiemy 48h tyg.   tak jakby było  to normą , już nawet jak nie trzeba zachować  ciągłość służby, rypiemy po 9 na zmianie ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2007, 22:34:51 »
Poczekamy na finał sprawy i się okaże komu i ile oddadzą   .Niektóre komendy mogą ,,pójsć z torbami,,.
Jak narazie to tylko jeden ZZ,,F,, dolnośląskie się odważył dać sprawę do sądu.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2007, 22:36:26 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 19, 2007, 08:16:17 »
To nie sztuka zawalić sądy w Polsce takimi samymi pozwami - sądy nie są tu winne. Myślę, że wyrok da do myślenia niektórym i sami szybciutko wycofają się ze swoich pomysłów.

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2007, 00:33:26 »
Panowie na co tutaj czekać KG winien nam jest od momentu wejścia do UNI za przepracowane nadgodziny 40 w tygodniu. Trzęsie portami bo jak wszyscy zgodnie z normami unijnymi zawołamy o swoje to komornik nie da mu żyć. Oczywiście zwali to na KP ale myślę , że efekt domina zadziała poraz pierwszy w odwrotna stronę. Owszem kilku KP poleci ale ilu będzie chętnych na tą posadkę po ewentualnie takich zajściach(do wyboru będą chyba tylko stażyści i tak by mieli ogromny skok) 40 godz "w mordę jeża" i pod sejm już raz byłem tylko teraz WSZYSCY RAZEM!!!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Stanowisko NSZZ "S" w sprawie zasad rozliczania czasu służby
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2007, 11:23:13 »
Moze to nie odpowiednie miejsce ale pragnę zacytowac uchwałę MRSP dotyczącą projektu zmiany
rozporządzenia o uposażeniu strażaków PSP
Cytuj
Uchwała  Nr 2/ 07
 

Małopolskiej  Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”  w sprawie projektu zmiany rozporządzenia MSWiA o uposażeniach strażaków Państwowej Straży Pożarnej
 
   W związku z przedłożonym przez Komendanta Głównego PSP projektem zmiany rozporządzenia MSWiA o uposażeniach strażaków Państwowej Straży Pożarnej,  Małopolska  Sekcja Pożarnictwa  NSZZ „Solidarność”  ocenia przedłożonym   ww. projekt  negatywnie.
Nie akceptuje w zaproponowanej formie:
1/ zwiększenia dodatku służbowego o 30%, ponieważ według zaproponowanego rozwiązania          będzie to dodatek ruchomy o charakterze nie stałym i będzie mógł być przyznany dopiero wtedy, gdy „podstawowy” dodatek służbowy osiągnie wysokość 50%. Oznacza to, że dodatek ten będą  otrzymywali przede wszystkim strażacy powoływani tacy jak  Komendant Główny jego świta,   a nie będzie osiągalny dla zdecydowanej większości strażaków (prawie 90%) pełniących służbę na stanowiskach wykonawczych, którzy w chwili obecnej mają  dodatki służbowy  w wysokości  do 30 % (motywacja dla wybranej grupy strażaków)

2/ zawyżonych wzrostów miesięcznych stawek uposażenia  w grupie 17, 18, 19, 20             (propozycja 270, 330, 370, 640 zł ) jest niezasadne dla strażaków na ww. grupach  ponieważ w większości przypadków  mają dodatkowo podwyższany dodatek służbowy do wysokości 50 % 
Relatywnie w proponowanej wersji  wzrost wynagrodzenie na wyżej wymienionych grupach wyniesie np. dla;
Komendanta Głównego PSP  o  (640 zł + 22 %) + 50 % = 1171 zł
Z-ca Komendanta Głównego PSP o  (370 zł + 22 %) + 50 % = 677 zł
Komendanta Wojewódzkiego  PSP  o  (330 zł + 22 %) + 50 % = 603 zł 
Komendanta Powiatowego PSP  kat I    o  (270 zł + 22 %) + 50 % =  494 zł 
Dyrektora Biura KG PSP   o  ( 270 zł + 22 %) + 50 % = 494 zł 
Propozycja wzrostu ww. grupach  to  nie więcej niż 220, 230, 240 i 250 zł.

3/zaniżonych   wzrostu miesięcznych stawek uposażenia w grupie 2 i 3 - propozycja  80 i 140 zł
Propozycja wzrostu ww. grupach  to  nie mniej  niż 120 i 150 zł,

4/ braku  przesunięć o jedną grupę  stanowisk; dowódcy sekcji, dyżurnych operacyjnego w komendach powiatowych PSP kat III, II i I , pomocnika dyżurnego operacyjnego w komendach powiatowych i wojewódzkich wszystkich kategorii.

5/ braku wprowadzenia  stanowiska z-cy dyżurnego operacyjnego w  KP  kat III,

6/ braku likwidacji stanowiska  w KG i KW PSP kapelana krajowego i wojewódzkiego,

7/ braku likwidacji znacznej liczby stanowisk w SGSP i CNBOP między innymi  dyrektor biblioteki na grupie 16 itp.

   W związku z powyższym wnioskujemy aby KSP NSZZ „Solidarność” w swojej opinii do przedłożonego projektu zajęła negatywne stanowisko i przedstawiła swoja propozycję wzrostu miesięcznych stawek uposażeń w grupach oraz propozycje przesunięć w grupach i likwidacji stanowisk wraz z odpowiednim uzasadnieniem.



Za MRSP NSZZ  „Solidarność”
Przewodniczący:
Włodarczyk Zygmunt