Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

kurs szeregowych psp

(1/2) > >>

denej:
Witam wszystkich!
staram się o pracę w psp, jestem juz po testach i po komisji lekarskiej MSWiA, prawdopodobnie mają mnie wysłać na kurs szerogowych psp w kwietniu.mam pytanie czy podczas tego kursu będe już zatrudniony w straży  bo słyszałem też ze najpierw przed tym kursem muszę się zarejestrować w urzędzie pracy jako bezrobotny i dopiero zostanę wysłany na kurs. moze wiecię coś więcej na temat.
dzięki pozdrawiam

madmax29:
mozesz byc zatrudniony, a moze byc tak e idziesz na kurs z urzędu pracy . teraz komendanci tak często robią, bo wtedy urzad pracy płaci za cały kurs. z jakiego jesteś województwa?

denej:
jestem z woj.Lubelskiego.wolałbym aby to pierwsze rozwiązanie było brane pod uwage, czyli żeby zatrudniali przed kursem,bo zawsze istnieje jakieś ryzyko, że coś się stanie na tym kursie i co wtedy.do tej pory jestem zatrudniony na stałe w wojskowej straży pożarnej i będe musiał się zwolnić i zarejestrować się  w urzędzie pracy, i gdyby coś się stało (oczywiście odpukać)to jestem bez niczego.

madmax29:
racja, ale cóz.. ryzyko. poza tym musiałbyś zwrócic za kurs jakies 3 tyś.

robard:

--- Cytuj ---do tej pory jestem zatrudniony na stałe w wojskowej straży pożarnej i będe musiał się zwolnić i zarejestrować się  w urzędzie pracy
--- Koniec cytatu ---
Czegoś nie rozumiem, to z komendy do której starasz się o przyjęcie wysłano Cie do urzędu pracy, żebyś sie zwolnił? Przecież jesteś zatrudniony w jednostce ochrony przeciwpożarowej. No nie wiem czy Cie ktoś nie robi w bambus?
Moim skromnym zdaniem powinieneś pisać do MON o zgodę na przeniesienie do MSWiA do PSP za porozumieniem stron, wówzcas bezbolesnie przechodzisz do strazy i komenda kieryje Cię na kurs podstawowy, masz ciągłość pracy, masz pewność.
Dz.U. 1991 Nr 88 poz. 400
USTAWA
z dnia 24 sierpnia 1991 r.
o Państwowej Straży Pożarnej

Art. 3.
1. Zadania przewidziane dla Państwowej Straży Pożarnej w komórkach i jednostkach
organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej albo przez
niego nadzorowanych wykonuje Wojskowa Ochrona Przeciwpożarowa w trybie
i na zasadach określonych, w drodze rozporządzenia, przez Ministra Obrony Narodowej
w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych.
2. W Wojskowej Ochronie Przeciwpożarowej mogą pełnić służbę także strażacy
Państwowej Straży Pożarnej, wyznaczeni za ich zgodą przez Komendanta
Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
3. Minister Obrony Narodowej oraz minister właściwy do spraw wewnętrznych
określą, w drodze rozporządzenia, zasady mianowania, przenoszenia i zwalniania
ze stanowisk służbowych oraz zawieszania w czynnościach służbowych
strażaków, o których mowa w ust. 2, a także organy właściwe do wymierzania
im kar dyscyplinarnych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej