Autor Wątek: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??  (Przeczytany 68549 razy)

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 15, 2007, 09:38:10 »
W Poznaniu jest OSP. Na 100% działa jakieś prężne OSP w rejonie operacyjnym JRG 5 na Piątkowie. Szczegółów nie znam.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 15, 2007, 14:26:42 »
a na poczatku dziewczyny co robia w osp....co nalezy do ich obowiazkow? ile czasu w tyg sie poswieca na straz?

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 15, 2007, 14:45:50 »
Hm.. na początku to będą chcieli Cię zachęcic pewnie do sprzątania.. Bo na akcje możesz jechać mając zrobione badania i kurs na którym nauczysz sie pdstawowych rzeczy..
Co do ilości poświęcanego czasu... To już zależy tylko od Ciebie... Nie ma jakichś okreslonych norm... A przynajmiej ja ichnie znam...

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 15, 2007, 16:35:33 »
heh widze ze faktycznie nie bedzie łatwo....ale zobaczycie ze mi sie uda:)mam taka nadzieje....a testy trudno jest przejsc?

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 15, 2007, 16:38:24 »
Nie będzie tak źle... Przynajmniej jesli chodzi o OSP... pytając o testy masz na mysli testy do PSP? Hm.. tego niestety nie wiem... Ale wydaje mi sie że jesli się przygotujesz to zdasz je napewno...

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 15, 2007, 16:57:40 »
chodzi mi o testy po ktorych bede mogla jezdzic na  akcje:)

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 15, 2007, 17:01:04 »
W OSP? to sie nie masz czym przejmować... To tylko OSP a Nie PSP więc jest wporządku... Jako takich testów nie ma... No chyba  że chodzi o egzamin po kursie podstawowym... ale to powinnaś zdać... :)

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 15, 2007, 17:06:11 »
a ty jestes w osp? heh czyli jest szansa:) musze zaczac działac ze by sie dostac
kocham wyzwania:)

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 15, 2007, 19:49:23 »
Aby być w OSP wystarczy chcieć, a żeby wyjeżdżać musisz zdać kurs BHP i szeregowców. Są to podstawy, więc jak oswoisz się ze strażackimi terminami, trochę poczytasz itp. to nie będziesz miała żadnych problemów. Badania lekarskie od OSP przechodzi każdy ;)
Pozdrawiam i życzę powodzenia :D
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 15, 2007, 23:32:32 »
dzieki:)heh .....mam nadzieje ze nie bede pierwsza ktora nie przejdzie..hihizaczynam wierzyc ze mi sie uda...chciałabym miec juz za soba te formalnosci:)

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 16, 2007, 08:44:37 »
Beety, tak jestem. masz szanse. Zostać strażakiem w ochotniczej Straży Pożarnej to nie jest duży problem. Wyzwaniem jest dopiero dostanie się do PSP. Ale najtrudniejszy podobno pierwszy krok... ^_^

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 16, 2007, 12:51:10 »
no mam nadzieje ze u mnie w swarzedzu jest osp a nie psp:) jak tak to wszystko zapewne mi sie uda:)

Offline kidler69c

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 28, 2007, 19:15:20 »
zasadniczo to przy pozarze nie chcial bym miec za soba jakiejs panienki; jezeli juz panie chca slyzyc w zastepach strazy to powinny spelniac takie same kryteria sprawnosciowe jak my

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 01, 2007, 19:39:14 »
a kto powiedział ze chce isc droga na skroty.... kobiety nie jeden raz okazuja sie lepsze od mezczyzn:)wydaje mi sie ze podejscie kidler69c jest nieprawidłowe bo nie wazna jest płec strazaka a jego umiejetnosci

Offline kidler69c

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 01, 2007, 21:57:35 »
sorki beety moze i moje podejscie nie jest wlasciwe ale z tego co czytalem to wczesniej bylas barmanka czy tam tancerka i jak dobrze ci to idzie to zostan na swoim miejscu a nie szukasz przyod w strazy "bo to nie zabawa juz"

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 01, 2007, 22:13:05 »
Kidler, piszesz tak jakbyś się bał konkurencji :D Trzeba dać każdemu szansę ;)
Beety, dowiadywałaś się czegoś w sprawie OSP?
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 01, 2007, 22:14:49 »
nie lubie jak wiara na nas patrzy jak na głupie puste i ładne laski ktore tylko maja w głowie imprezy...ja tez moge byc odpowiedzialna....i chce robic cos dla innych a nie wciaz polewac drinki....czasem trzeba zmienic sie o 180 st by byc szczesliwym a ja czuje ze straz da mi to szczescie!!!!!!!!!!!!!11 -_-

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 01, 2007, 22:16:33 »
no w koncu ktos kto dobrze pisze-Maldrin...OBECNIE NIE MIAŁAM CZASU ALE ZA TYDZIEN PODZWONIE I SIE DOWIEM:)

Offline FR998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 01, 2007, 22:21:52 »
Droga Beety straż nawet i OSP nie daje szczęścia raczej SATYSFAKCJE z wykonanej roboty, np.czy poświęciła byś impr. sylwestrową jeśli zawyła by Ci syrena na wiosce o 23.45??

chłopaki mają racje popierwsze to nie jest przygoada ani impreza to CIĘŻKA praza za groszę (jesli gmina płaci),
do OSP spokojnie się dstaniesz, a do PSP jeśli masz "plecaka", to szybciej, na podział raczej nie, za dużodo zmiany w takiej jednostce......
"Sens istnienia straży pożarnej to podział bojowy"

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 01, 2007, 22:28:05 »
FR998... Może nie jestem Beety ale ja bym poświęciła impreze.. Co do tego, że straż może dawac satysfakcję sie zgadzam - satysfakcję z tego, że moglismy komus pomóc, że moglismy "odwalić kawał dobrej roboty".
FR998.. OSP to nie praca. To służba przede wszystkim. Służba ciężka, ale dająca zadowolenie z niesienai pomocy innym, którzy akurat znaleźli się w potrzebie. A w tej służbie nie powinny sie liczyć pieniądze.. Powinienes to robic właśnie dla tej satysfakcji o której pisałeś wcześniej. Poza tym nie wszytskie jednostki otrzymują ekwiwalent i ja nie widze w tym nic zlego.

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 01, 2007, 22:38:02 »
oczywicie ze bym mogła ....barmanki tez ie imprezuja w sylwka... a poczucie satysfakcji nie daje wam szczescia bo mi osobiscie tak...na pieniadzach mi nie zalezy  wiec to nie jest problem....

Offline FR998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 01, 2007, 22:52:08 »
Ja nie neguje dziewczyn w straży, tylko się cieszyć że są jeszcze młodzi ludzie którzy chcą robić coś "innego" niż szary obywatel, w tych czasach coraz więcej młodzieży wyjeżdza a w remizach starość zostaje.
Beety jeśli na poważnie chcesz się wziąść za "TO" to zacznij od OSP, dużo pomoże. a jak odrazu do PSP to tak jak pisałem wcześniej - zależy od twoich "predyspozycji na strażaka. I tak na 98% poszła byś za biórko. ^_^
"Sens istnienia straży pożarnej to podział bojowy"

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 01, 2007, 22:57:54 »
ide do osp bo chce zobaczyc czy mnie to nie przerosnie i czy dam rade....do psp mam jeszcze czas ..narazie jestem jeszcze w Liceum i wszystko przedemna....kondycje fizyczna i psychiczna mam dobra wiec mam nadzieje ze podołam...heh chociaz widze ze faceci nie sa otwarci na kobiety w strazy....

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 01, 2007, 23:01:28 »
beety mam jedno jedyne pytanie: ile razy umiesz się podciągnąć na drążku?

FR998 jeśli nie neujesz dziewczyn w straży to napisz tylko jakbyś się zachował gdyby dziś do pożaru (nie wiem czy jestes ochotnikiem czy zawodowcem ale to nieważne) przyszło Ci wyjecać z dziewczyną, którą widzisz pierwszy może drugi raz w życiu, albo poprostu nie wiesz jaka ona jest..?

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 01, 2007, 23:11:22 »
na drazku 6- 7 razy trenowałam taniec 6 lat a na siłowni jestem 4 razy w tyg wiec jak na dziewczyne kondycje mam dobra....a zawsze moge miec lepsza