Autor Wątek: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??  (Przeczytany 68092 razy)

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 27, 2007, 22:28:39 »
i właśnie agusiaczek siła to nie wszystko... dużo ale jeśli będziesz trenować masz takie same szanse jak ja i wiele innych osob... a po 2 psychika, co zdaje sie jest bardzo ważne a wy macie to lepsze..

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 28, 2007, 00:26:36 »
a po 2 psychika, co zdaje sie jest bardzo ważne a wy macie to lepsze..


Według mnie to Primo psychika, a secundo siła fizyczna... ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 28, 2007, 01:25:40 »
Bingo "maldrin" to wszystko co mam do powiedzenia :)


Mozesz miec siłe fizyczna ale jak ci psycha siadzie to lipton nie pociagniesz.
A jeśli masz siłe psychiczna to z nia i fizycznej nabierzesz.

Pozdro.
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 28, 2007, 11:06:00 »
Spokojnie chłopaki!!!Nie zachowujcie się taka jakbyście wych-fiz albo psychologie skończyli!!Z opowiadań każdego można wiele się dowiedzieć i samemu można sobie wiele wymysleć:)Ale jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić:)Dlatego prócz egz sprawnościowych sa tesh testy psychologiczne a następnie unitarka(z każdym rokiem lżejsza:)Jeżeli ktoś się nadaje to zostaje a jeżeli nie to "Cześć musisz jush iść":)A jeżeli przypadkiem uda mu się przebrnąć to i tak później wymięknie:)Proste :wacko:

Buziaki i pozdrowionka for @ll:)
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 28, 2007, 12:53:34 »
Spokojnie chłopaki!!!Nie zachowujcie się taka jakbyście wych-fiz albo psychologie skończyli!!Z opowiadań każdego można wiele się dowiedzieć i samemu można sobie wiele wymysleć:)Ale jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić:)Dlatego prócz egz sprawnościowych sa tesh testy psychologiczne a następnie unitarka(z każdym rokiem lżejsza:)Jeżeli ktoś się nadaje to zostaje a jeżeli nie to "Cześć musisz jush iść":)A jeżeli przypadkiem uda mu się przebrnąć to i tak później wymięknie:)Proste :wacko:

Buziaki i pozdrowionka for @ll:)


Kto Ci "julka" takich bzdór naopowiadał o unitarce ?
Najlepsze są słowa "Cześć musisz już isc"

Do szkoł dostają sie najlepsi.
Ktorzy mają warunki do bycia strażakiem, slabsze ogniwa sa dyskwalifikowane na ezgzaminach i testach psychologicznych.
A teraz unitarka jest jak obóz wakacyjny.
Jeśli sam nie wylecisz na zyczenie to nikt Cię nie wyrzuci.
Najlepszym przykładem jest pewien kadet z CSPSP
Nie dawał sobie rady troche na unitarce, zrozumial w ów czasie ze straż nie  jest dla niego.
I powiedzał ze rezygnuje. Z tego co mowił mi kolega mial bardzo ddobrze zdaną mature i mogł isc na studia medyczne.
Dowódca unitarki przekonywał go zeby został, bo to juz jeden strazak mniej w roczniku, a teraz nabór był zmniejszony...
Dali zadzownić mu do rodziców, choć to zabronione bylo, i dlaej go przekonywali.

Jak widzisz nie mowią "Cześć możesz juz isć" bo po zmniejszeniu naboru zalezy im zeby wszyscy przebrneli unitarke...
Kiedyś było cieżko teraz nie.

Pozdrawaim
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 28, 2007, 13:32:00 »
Tak jest gigantyczna selekcja, masz racje, al e unitarke da sie wytrzymać teraz.
I nikt tam nie wygania do domu nikogo.
Zasada jest nastepujaca:
"Jesteś cienki ?
To my zrobimy tak ze bedziesz na rowni ze wszystkimi"


Pozdrawiam
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 28, 2007, 14:36:37 »
Żeby tylko się dostać na tą unitarkę.... tylko tyle....

Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 28, 2007, 14:38:21 »
Napalony przestań bujac w obłokach ^_^
Kto ci powiedziła że dostaja się najlepsi???80% to osoby które mają załatwione i wystarczy ze zaliczą na minimum!!!10% to najlepsi z biegania bo przeciez musi ktoś biegać na zawodach strażackich a te pozostałe to siatkarze do reprezentacji!!!Bez pleców nawet jeżeli masz zajebiste oceny nic ci to nie da takich przepadków gdzie dostają się bo są dobrzy to jest na może 4-6!!Prawie co roku odemnie z rodziny ktoś kończy aspirantkę więc nie pisz że nie mam pojęcia o niej!!!

A słowa "...z tego co mi mówił kolega..."i tak rodzi się plota jak ktoś to pięknie wczesniej napisał:D:D:D

Im nie zależy na ilości, ale na jakości:)
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 28, 2007, 15:34:20 »
Moje zrodło informacji jest wiarygodne.
Informacje otrzymuje bezposdernio ze szkoly CS PSP i nie stwarzam na forum zadnych plotek.


Bez pleców nawet jeżeli masz zajebiste oceny nic ci to nie da takich przepadków gdzie dostają się bo są dobrzy to jest na może 4-6!!Prawie co roku odemnie z rodziny ktoś kończy aspirantkę więc nie pisz że nie mam pojęcia o niej!!!



Predzej Tobie można to zarzucic, bo mowisz ze w 80 % dostają sie plecaki.
Skad mas ztakie informacje ? od komendanta jakiejs szkoly aspiranckiej?
Zapewne od osob trzecich wiec to Ty plotkujesz piszac te informacje o plecakach.

Nie wiem czy wiesz ale na pierwszym apelu z udziałem komendanta szkoly w CS PSP.
Zoastaly do kadetow skierowane slowa z ust komendanta brzmiace:

"Panowie jestecie rocznikiem który w calości dostał się, bo byliście najlepsi.
A nie dlatego ze ktoś ma wujka czy ciotkę w ministertwie"


Ludzie przezywczaili sie do stereotypu ze zeby sie dostac trzeba miec plecy...
A poczytaj ile osób sie dostało z forum beż zadnych pleców.



Bez pleców nawet jeżeli masz zajebiste oceny nic ci to nie da takich przepadków gdzie dostają się bo są dobrzy to jest na może 4-6!!Prawie co roku odemnie z rodziny ktoś kończy aspirantkę więc nie pisz że nie mam pojęcia o niej!!!


Mam rozumieć ze stad masz te informacje o plecakach ?
Wysnuwa sie tu jasny i prosty wniosek czysto logiczny.

Oczywiście nei chce Cię tymi słowami urazic

Pozdrawiam
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 28, 2007, 15:52:15 »
Bo w CSPSP zmienił się komendant ofiaro jeżeli jesteś na bieżąco!!!A może byś się wypowiedział o SA Kraków i Poznań...Pewnie nie bo nie masz bladego pojęcia co tam się dzieje!!!!!!!!!!Więc nawet nie ma sensu ta rozmowa!!!
Pozatym temat jest,  jak umiesz czytać: kobieta w zawodowej straży? - możliwe?? więc wracamy do niego:)

Pozdrowionka i życzę ci jak najlepiej:)Otwórz może wreszcie oczy nie dostaniesz się za nie do szkoły:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2007, 15:56:31 wysłana przez julka »
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 28, 2007, 16:19:34 »
Bo w CSPSP zmienił się komendant ofiaro jeżeli jesteś na bieżąco!!!A może byś się wypowiedział o SA Kraków i Poznań...Pewnie nie bo nie masz bladego pojęcia co tam się dzieje!!!!!!!!!!Więc nawet nie ma sensu ta rozmowa!!!
Pozatym temat jest,  jak umiesz czytać: kobieta w zawodowej straży? - możliwe?? więc wracamy do niego:)

Pozdrowionka i życzę ci jak najlepiej:)Otwórz może wreszcie oczy nie dostaniesz się za nie do szkoły:)


Ofiara raczej Ty jestes....
Widzę ze nie skomentowalaś całego mojego postu tylko jego czesc.
Uciekasz przed druga czescia tematu??
A pozatym  to strasznie sie denerwujesz na moje sugestie....

I proszę Cię o zachowanie kultury w stosunku do mojej osoby bo nie jestem Twoim kolegą.
A jesli jesteś tak dobrze poinformowana to powinnas wiedzieć ze w Poznaniu rowneiż nastapiła zmiana komendanta. I uwierz mi ze mam duże pojęcie w tej sprawie :) Wogole to kim Ty jestes zeby sie tak wtracać nie majac pojecia i pouczać wszystkich na około... ? Siejesz tylko zamęt na tym forum i nie umiesz reprezentujesz sobą żadnej kultury forumowiczom - jesli ktoś sie z Toba nie zgadza.
Zachowujesz sie jakbys wszystko wiedzaiła najlepiej.
A podejżewam ze naprawde nie masz bladego pojecia o strukturach i zasadach działania SAPSP czy nawet PSP.

Pozdrowionka i życzę ci jak najlepiej:)Otwórz może wreszcie oczy nie dostaniesz się za nie do szkoły:)

Zajmij się swoimi brakami w kulturze a nie moja przyszłoscia dotyczacą  szkoły pożarniczej :)
I pisz bardziej zrozumiale niektore zdania bo niestety sa one nie do zrozumeinia :)

Pozdrawiam i prosze o kulturalne zachowywanie sie do mnie i innych osób.
I nie kierowaniu bezsensownych epitetów pod moim adresem.



Ps.Raczej na nikim nie robia wrażenia te Twoje podniosłe wypowiedzi...
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 28, 2007, 18:26:14 »
Bo w CSPSP zmienił się komendant ofiaro jeżeli jesteś na bieżąco!!!A może byś się wypowiedział o SA Kraków i Poznań...Pewnie nie bo nie masz bladego pojęcia co tam się dzieje!!!!!!!!!!Więc nawet nie ma sensu ta rozmowa!!!
Pozatym temat jest,  jak umiesz czytać: kobieta w zawodowej straży? - możliwe?? więc wracamy do niego:)

Pozdrowionka i życzę ci jak najlepiej:)Otwórz może wreszcie oczy nie dostaniesz się za nie do szkoły:)



Nie no nie moge, niechce zeby to wygladało jak bym zawsze stał murem za Napalonym i podpisywał sie pod jego postami, ale jak czytam twoje posty to nie moge, i wierz mi ze juz nie raz musiałem sie pochamować zeby na nie  nie odpowiedzieć, denerwuje mnie twoja postawa wobec innych, w wielu postach wyrażasz sie tak jak bys wiedziała napewno ze sie dostaniesz (nie wiem gdzie tam sie starasz do SA czy odrazu do PSP), pouczasz innych jaki maja mieć wzrok, ze mają leczyc wady jesli jakies są, a ty co?? Myslisz ze jestes w 200% doskonała. A tym czasem na każdego mogą cos znaleźć, nawet moze sie tego nie spodziewać ale ty mimo to uważasz sie za najmądrzejszą i najdoskonalszą a pozatym juz czujesz sie jak przyszla kadetka/funkcjonariuszka PSP. W sumie to po twoim ostatnim poście nie ma sie co dziwić, jak mówisz ze tyle ludzi z twojej rodziny aspirantki kończy, o czym to świadczy???
Pozostawie to pytanie bez komentarza.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2007, 18:32:39 wysłana przez Komandos »
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 28, 2007, 18:36:12 »
Po pierwsze: uspokójcie się...
Rzeczywiście Julka jesteś bardzo pewna siebie, ale może rzeczywiście masz umiejętności, które pozwalaja ci być pewną dostania się do którejś z aspirantek...Tzn. sprawność fizyczna jakiej nie ma niejeden z facetów, wiedza zarówno z fizyki jak i chemi... Ale wydaje mi się, że jesli masz to to nawet nie powinnaś mówic o plecach... Bo nie będą ci one potrzebne... Osobiście życzę Ci, żebys dostała się do tej szkoły do której chcesz czysto, tak jak ci "bez plecaków". Wtedy wydaje mi się że będziesz czuła się fair i będziesz traktowana jak normalny strażak, a nie jak kobieta, która będzie strażakiem, bo miała znajomości... A poza tym, ze znajomościami i brakiem umiejętności to strasznie szybko wylądujesz za biurkiem...

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 28, 2007, 18:59:21 »
Tylko, że znajomości i rodzina w  straży nie oznacza, że jest się już zawodowcem.... i że wie się wszystko... Ale... Temat był inny...

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 28, 2007, 19:19:28 »
Chciałabym wiedzieć czy ktokolwiek kto dostał się do PSP dzięki znajomościom potrafi patrzec prosto w oczy ludziom, którzy często trenowali po wiele lat, uczyli się (często znienawidzonej) fizyki czy chemii, kilkakrotnie ich starania legły w gruzach, ale próbowali dalej...
Poza tym nie może byc tak, że będę strażakiem, bo tak chcę. To ciężka praca ale wzbudzająca szacunek.Trzeba sobie na niego zapracować.
Jeśli w grę wchodzą znajomości to według mnie nie ma szans na pracę na podziale. Bo wspólpracownicy widząc, że ktoś nie daje sobie rady a jest ulubienicą dowódcy jednostki "zmuszą" ją do przeniesienia do biura. I będą mieli rację.

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 28, 2007, 20:13:52 »
Chyba z złym kierunku poszly te wypowiedzi.

Chodziło mi o zwrocenie uwagi "julce" na kulture osobistą w wypowiadaniu sie na forum.

A temat poszedł w kierunku plecakow znow:)

Pozdrawiam:)
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 28, 2007, 20:21:39 »
dyskusja sie ciekawie rozwija.. ale nie w ta strone. moze otwozycie dyskusje garby w SA i tam bedziecie się błotem obrzucać? jedna z cech potrzebna w straży są zdolnosci interpersonalne, u niektórych sadząc z postów ich jednak brak... :angry:

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 28, 2007, 20:25:19 »
Dajcie sobie czopa...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 28, 2007, 20:34:12 »
Słyszałem, że na jednej ze zmian w JRG 10 lub 11 (?) w Łodzi jest jedna kobieta w podziale bojowym. Wie ktoś coś więcej?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2007, 20:42:56 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 28, 2007, 22:13:51 »
O kurcze widzę że baby co mają 1,67 coś za bardzo ciągnie do straży... ^_^ Jak Julka też ma tyle to zacznie się robić śmiesznie...  ^_^ A czy toś wie czy jeszcze gdzieś są kobiety na podziale i jak im idzie?

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 28, 2007, 22:22:42 »
Dziewczny a patrzylyscie w ustawe o warunkach zdrowotnych strazakow ?
Moze tam jest cos o wzroscie?
W niektorych jjednostkach PSP na stronach internetowych jest ogloszony nabór i np. faceci nie moga mieć mniej niz 180 cm wzrostu.
Taki jest wymóg.
Nie we wszystkich jednostkach to stosują.

Pozdrawiam
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 28, 2007, 22:27:44 »
W KM Olsztyn od 165 cm, nie ma górnej granicy...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 28, 2007, 22:28:16 »
Napalony czy mógłbys podać namiary na te strony www?
faceci nie moga mieć mniej niz 180 cm wzrostu.
Taki jest wymóg.
Nie we wszystkich jednostkach to stosują.


A tak w ogóle czy te jednostki w ogóle nie przyjmują kobiet?

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 28, 2007, 22:50:01 »
Daga mała poprawka:)

Niepamietałem i wprowadziłem w błąd.

Preferowany wzrost 180 :)

A to adresy dwoch jednostek ktore opisuja w wymaganaich tą kwestie.


http://www.wysokiemazowieckie.straz.bialystok.pl/kronika/a042006/aktual.htm

http://www.bialystok.straz.bialystok.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=158

Milego czytania :D

I sorry za bład...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2007, 22:57:56 wysłana przez napalony »
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 28, 2007, 23:02:36 »
Hm... Drogie Panie... To dostaniu się do PSP z naboru możemy zrobić "papa.."  :angry:

Choć swoją drogą ciekawa jestem czy wszędzie przyjmowani są tylko mężczyzni... Przyznaję, że bardzo się rozczarowałam, ale zaraz sprawdzę co na ten temat pisze na stronie KM mojego miasta...