Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 214015 razy)

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #750 dnia: Luty 03, 2010, 15:25:11 »
Jeśli rzeczywiście tak jest że nie są wyzerowane nadgodziny przed odejściem na emeryturę to gdzie są wasze ZZ, ale chyba krótsza droga to pozew zbiorowy. Myślę że długo już wasz 01 nie pobędzie na tym stołku.Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline *Kacper*

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #751 dnia: Luty 03, 2010, 20:58:04 »
Witam...
 Co do interpretacji, raczej te faktycznie przepracowane, DD, jeśli nie jesteś ściągany, nie jest ewidencjonowany..
 Co do kasowania, na jakiej podstawie? Jeśli nie ma możliwości odbioru w bieżącym okresie, to każde wolne w następnym okresie to odbiór nadgodzin z poprzedniego... tak powinno być, jeśli u was jest inaczej to według mnie łamanie prawa... słyszałem o jakichś próbach "zastępowania" DD wolnymi służbami, gdy nie było ściągania do roboty, ale to można sprawdzić sobie np. książka podziału, rozkazy dzienne...
nie rozumię zastępowania DD wolnymi służbami? jak według Ciebie powinien być rozliczny dyżur domowy gdy nie ma " ściagania do służby" ? czy 24 godz. do godzin ponadnoramtywnych?

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #752 dnia: Luty 03, 2010, 22:48:47 »
Słyszałem tylko o próbie zamian, jeśli nie jesteś ściągnięty, masz odbiór godzin, to czy plan służb pokrywa się z tymi ,które są przesyłane dalej ,wie tylko "wysyłający"... Byłem i jestem zdania,iż im większa biurokracja, mnogość wykluczających się przepisów, tym więcej niejasności, błędów, możliwości "kombinowania"...od kilku lat, w sumie kilkunastu, patrząc na zmiany w formacjach mundurowych, 90% wychodzi nam bokiem... Te z czasem służby również...
Pozdrawiam...

Offline *Kacper*

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #753 dnia: Luty 04, 2010, 10:21:24 »
Słyszałem tylko o próbie zamian, jeśli nie jesteś ściągnięty, masz odbiór godzin, to czy plan służb pokrywa się z tymi ,które są przesyłane dalej ,wie tylko "wysyłający"... Byłem i jestem zdania,iż im większa biurokracja, mnogość wykluczających się przepisów, tym więcej niejasności, błędów, możliwości "kombinowania"...od kilku lat, w sumie kilkunastu, patrząc na zmiany w formacjach mundurowych, 90% wychodzi nam bokiem... Te z czasem służby również...
Pozdrawiam...
próby zamian, czyli wpisanie w harmonogram czegoś innego co było zaplanowane? dyżur domowy wpisuje się literą "r" a odbiór godzin literą "o". Dyżury domowe planowane są we wcześniejszym miesiącu, każdego dnia z PB dyżur pełni 2 osoby (tak jest w mojej jednostce), ewidencjonowane jest to w Książce Rozkazów oraz codziennie wysyłane SWD do WSKR, więc jakie są możliwości "kombinowania"? Podaj w jakim JRG są stosowane takie praktyki.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #754 dnia: Luty 04, 2010, 11:11:48 »
W mojej JRG mamy ustalone dyżury domowe z wyprzedzeniem do końca czerwca. Po 2 osoby każdego dnia. Dyżur nie jest nigdzie ewidencjonowany (jedynie w wiszącym na PA grafiku). I zgodnie z rozporządzeniem - jeśli cię ściągną na służbę, to liczy ci się taka ilość godzin, na jaką cię ściągną (nie wiem co z czasem od powiadomienia do stawienia się w jednostce). Natomiast, jeśli nie zostałeś na służbę ściągnięty, to tak jakbyś po prostu był na wolnym. Żadnego odbierania nadgodzin.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 11:20:16 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Aladyn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #755 dnia: Luty 04, 2010, 13:14:46 »
boloyung ja nie mówie że nie można przekroczyć tych 40g/tyg. Ja pisałem tylko jak wygląda rozliczenie półroczne. Przynajmniej jak powinno wyglądać. Aby było zgodne z przepisami prawa.
I tak czas nominalny to jest 40h tyg.
Średni czas tygodniowy w rozliczeniu półrocznym nie może przekroczyć 48h
Średni czas tygodniowy w rozliczeniu półrocznym może przekroczyć 48h - np jak mamy wprowadzone 24/24 przy powodzi jak to było w tamtym roku w Małopolsce.
To co wyjdziesz ponad te 48h tyg. średnio powinno zostać oddane. Ale sam wiesz jak to jest w praktyce. Chyba poprostu się źle zrozumieliśmy. Teraz tylko jest problem jak nam oddadzą te nadgodziny, albo jak nas wyj.... na tych nadgodzinach.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #756 dnia: Luty 04, 2010, 23:50:14 »
witam... Niestety nie mogę przytoczyć konkretnej JRG... To było jakiś czas temu , w luźnej rozmowie ze znajomym...Wątpię by to działało, ktoś się tam chyba chciał wykazać "inwencją twórczą", gdy były zawirowania z nadgodzinami... Istotniejsza jest chyba kwestia, że musimy pilnować naszych godzin, dodatkowo, brak regulacji, wykładni jak konkretnie to rozliczać, dlaczego jasno i na forum  publicznym nie mówi się ,że pracujemy 48h tygodniowo?Dlaczego nie mówimy głośno,że DD nic nam nie dają, poza uwiązaniem przy tel?To według mnie konkretne argumenty, by bronić formację, przed atakami co do emki...

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #757 dnia: Luty 05, 2010, 12:34:37 »
boloyung ja nie mówie że nie można przekroczyć tych 40g/tyg. Ja pisałem tylko jak wygląda rozliczenie półroczne. Przynajmniej jak powinno wyglądać. Aby było zgodne z przepisami prawa.
I tak czas nominalny to jest 40h tyg.
Średni czas tygodniowy w rozliczeniu półrocznym nie może przekroczyć 48h
Średni czas tygodniowy w rozliczeniu półrocznym może przekroczyć 48h - np jak mamy wprowadzone 24/24 przy powodzi jak to było w tamtym roku w Małopolsce.
To co wyjdziesz ponad te 48h tyg. średnio powinno zostać oddane.

Masz rację tyle że czas nominalny to 40h/tydz.  i od tego czasu liczone są nadgodziny - chyba że KM podniesie do max 48h/tydz.Ustalając grafik półroczny ustalasz /u nas przynajmniej tak jest/ 40h/tydz, od tego czasu program powinien ci generować nadgodziny. A wracając do innych wypowiedzi to wpisywanie różnych literek w grafiku /r za o czy jeszcze innych/ to zbędne marnowanie czasu, program zlicza tylko cyfry. tu jest także pole do pewnego manewru. Ale trzeba troszkę pogłówkować między grafikiem służb a faktycznym stanem z listy obecności.Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

bielsko biala

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #758 dnia: Marzec 16, 2010, 20:01:22 »
Witam
Mam takie pytanie, jak się uwaz rozlicza godziny jak ktoś z podziału jest na chorobowym ? bo u mnie liczy się 8h za każdy dzień chorobowego z wyjątkiem soboty i niedzieli[ bo wtedy według mojej komendy nie należą się godziny nawet jak jest ciągłości chorobowego, to by miało sens gdyby to był pracownik pracujący w systemie 8 godzinnym a nie na podziale, a obiło mi się o uszy że w niektórych komendach soboty i niedziele też się nalicza po 8 godziny. Jak ktoś zna jakieś przepisy które jednoznacznie to precyzują to proszę o umieszczenie to na forum , z góry dziękuje /b]

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #759 dnia: Marzec 16, 2010, 20:32:00 »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej


Cytuj
§ 16. 1. W jednostkach organizacyjnych prowadzi się ewidencję czasu służby strażaków, która obejmuje listy obecności i karty ewidencji czasu służby strażaka. Ewidencję czasu służby udostępnia się do wglądu strażakowi na jego żądanie.
2.   Karty ewidencji czasu służby strażaka zakłada się i prowadzi odrębnie dla każdego strażaka. Karty te obejmują informacje o czasie służby pełnionej według obowiązującego strażaka harmonogramu służby oraz pełnionej ponad ustawowy wymiar i otrzymanym z tego tytułu czasie wolnym, informacje o pełnionych dyżurach domowych, a także informacje o urlopach, zwolnieniach od zajęć służbowych, zwolnieniach lekarskich oraz innych usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych nieobecnościach w służbie.
3.   Obowiązujący strażaków wymiar czasu służby w przyjętym okresie rozliczeniowym, ustalany zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy, oblicza się, mnożąc 40 godzin przez liczbę pełnych tygodni przypadających w okresie rozliczeniowym, a następnie dodając do otrzymanej liczby godzin iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku.
4.   Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Jeżeli jednak w tygodniu obejmującym od poniedziałku do niedzieli wystąpią dwa święta w inne dni niż niedziela, obniżenie wymiaru czasu służby o 8 godzin następuje tylko z tytułu jednego z tych świąt.
5.   Od wymiaru czasu służby odejmuje się liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności strażaka w służbie w przyjętym okresie rozliczeniowym.

http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20052662247

Czas służby - rok 2010 - I okres rozliczeniowy

http://www.straz.gov.pl/data/other/godziny_nominalne_czasu_sluzby_strazaka.pdf
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 20:38:06 wysłana przez grzela »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #760 dnia: Marzec 16, 2010, 21:25:00 »
Witam
Mam takie pytanie, jak się uwaz rozlicza godziny jak ktoś z podziału jest na chorobowym ? bo u mnie liczy się 8h za każdy dzień chorobowego z wyjątkiem soboty i niedzieli[ bo wtedy według mojej komendy nie należą się godziny nawet jak jest ciągłości chorobowego, to by miało sens gdyby to był pracownik pracujący w systemie 8 godzinnym a nie na podziale, a obiło mi się o uszy że w niektórych komendach soboty i niedziele też się nalicza po 8 godziny. Jak ktoś zna jakieś przepisy które jednoznacznie to precyzują to proszę o umieszczenie to na forum , z góry dziękuje /b]

Funkcjonariusz biurowy tak jak i PB ma 40-sto godzinny tydzień służby, więc gdyby strażak z PB był cały m-ąc na chorobowym (dla przykładu luty, gdzie norma jest 160 godz.), to w/g twojej interpretacji miałbyś 28x8=208 godzin. Gdyby tak tobie zastosowano ten przelicznik to nie będąc w lutym na służbie miałbyś 48 godzin nadliczbowych. Dlatego przy zwolnieniach chorobowych w okresie choroby w twoim nominale powinno być tyle godzin służby (nominał) ile dni ( godz) masz zwolnienia od poniedziałku do piątku, bez sobót, niedziel i świąt. Dla przykładu: masz w/g grafiku służby w środę, sobota, wtorek zwolnienie przynosisz od piątku do środy (6 dni), to wg. grafiku masz w tym czasie 2 służby (48 godz), ale licząc tak jak wcześniej wspomniałem można tobie policzyć tylko zwolnienie za dni powszednie tygodnia więc piątek, poniedziałek, wtorek i środę (32 godz), tyle powinieneś mieć zaznaczone w rubryce nominał.

Jedymi słowy, ktoś w KG nie do końca opracował ten program do obliczania czasu służby.

Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiane, jeżeli nie to postaram się to wyjaśnić pod konkretne pytania.

Offline rogal1971

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 02, 2010, 07:21:10 »
 Witam. CO powiecie na to. Strażak z PB  będący na 5-dniowym zjeździe w ZSA wykorzystuje jednocześnie swoje nadgodziny. Czy to jest zgodne z przepisami?

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:17:01 »
Jeżeli się nie mylę, to na 5-cio dniowym zjeździe jesteś na delegacji. Na delegacji tzn jeden dzień - 8 godzin.
5 dni x 8 godzin = 40 godzin. Tyle masz wypracowane.Przy hmm powiedzmy dobrym układzie masz w tym czasie 1 służbę czyli przepracowane 24 godziny. W takim razie przybyło ci 16 godzin, a nie ubyło  (znaczy odebrałeś nadgodziny ).  W innym układzie masz dwie służby czyli 48 godzin pracy, a ty przepracowałeś na delegacji 40 godzin, czyli masz deficyt, czyli odbierasz 8 godzin z nadgodzin.   

Nie jestem z biura tylko z PB. więc tak mi się wydaje. :)
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline rogal1971

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:31:52 »
Oczywiście wszystko się zgadza. Na cały rok szkoły(semestr) strażak otrzymuje plan zjazdów. Przekazuje go pracodawcy. Na cały okres rozliczeniowy(6-mcy) pracodawca planuje strażakowi wykorzystanie nadgodzin(pow. 48 tyg. lub pow. 192 z całego okresu. Dziwnym zbiegiem okolczności wolne służby są plnowane w czesie zjazdów. Strażak bezpośrednio przed zjazdem ma x nadgodzin. Po powrocie ze zjazdu ma x-48. Kadry przy KW są zdania że wszystko jest ok.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 03, 2010, 12:38:57 »
Kolego Rogal1971 nie narzekaj, bo masz delegacje i urlop, ja i wielu moich kolegów skończyło sgsp mundurowe bez dnia urlopu a tym bardziej bez otrzymania  złotowki z budżetu komendy. Popytaj się kolegów z rocznika ,ilu z nich  ma płacone delegację, to się dowiesz że może połowa albo i mniej. Więc powinieneś się cieszyć że masz kasę z komendy i urlop, bo jak będziesz narzekał to zabiorą ci delegację i będziesz jeździł na Ws. Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #765 dnia: Kwiecień 05, 2010, 09:22:27 »
no ale chyba chodzi o to aby bylo lepiej dla strazaka a tu nagle pojawia sie zawistny glos :gwiazdki:

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #766 dnia: Kwiecień 05, 2010, 11:51:58 »
no ale chyba chodzi o to aby bylo lepiej dla strazaka a tu nagle pojawia sie zawistny glos :gwiazdki:
wydaje mi się ,że nie jest to zawistny głos tylko niestety prawdziwy.  :'(

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline urzędas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #767 dnia: Kwiecień 18, 2010, 10:34:07 »
Witam. CO powiecie na to. Strażak z PB  będący na 5-dniowym zjeździe w ZSA wykorzystuje jednocześnie swoje nadgodziny. Czy to jest zgodne z przepisami?

Niektórym to już się w głowie poprzewracało. Nie dość, że komenda kieruje Cię na sapsp, płaci Ci delegację to jeszcze byś chciał mieć nadgodziny. Ludzie, w ilu firmach pracodawca kieruje na szkołę i płaci za nią? Niektórym z Was straż życie uratowała. Niejeden by rowy kopał, a tu i szkoła i delegacja. Trzeba było iść na dzienną SA albo na jakieś studia skoro jesteś takim geniuszem. A poza tym jeśli się komuś nie podoba w straży to niech się zwolni i idzie do prywaciarza. Będzie zapiep.... po 12 godzin bez szemrania i cieszył się, że dostał wypłatę w terminie.

Offline iryda22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #768 dnia: Kwiecień 18, 2010, 14:32:18 »
panie urzędas proszę czytac ze zrozumieniem a dopiero później odpowiadac na zagadnienia na których sie nie znasz. :zamknij:
a i 40 nie równa się 48 jak tu niektórzy wmawiają. :wall:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 14:37:48 wysłana przez iryda22 »

Offline urzędas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #769 dnia: Kwiecień 19, 2010, 00:32:50 »
panie urzędas proszę czytac ze zrozumieniem a dopiero później odpowiadac na zagadnienia na których sie nie znasz. :zamknij:
a i 40 nie równa się 48 jak tu niektórzy wmawiają. :wall:

Czytam dobrze. Zasady są proste. Jeżeli nie dostaje delegacji to nie dostaje urlopu i jedzie w ramach swojego urlopu lub odbiera nadgodziny. Kwestia tego jaką miał rozmowę z komendantem. Jeżeli mu powiedział że zgadza się na zaoczne sa ale nie ma kasy na delegacje to jeździ na własny koszt bez urlopu szkolnego. Gdyby się nie zgodził na takie warunki to jedzie ktoś inny albo nikt. Nie ma przecież obowiązku kierowania kogoś na sa jeśli ma zdany egzamin. A tak na marginesie to wszystko jest do dogadania, byle tylko strażak strażakowi nie był wilkiem :)

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #770 dnia: Maj 01, 2010, 10:11:52 »
temat widze powoli schodzi na psy a my dalej pracujemy 14 miesiecy w roku czy przyjelismy juz taki kalendarz :huh: