Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 213121 razy)

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2007, 17:19:23 »
Drobna uwaga do dyskusi: na poczatek zacytuję powoływany przepis o urlopach:

Art. 71a. 1. Strażakowi, o którym mowa w art. 71, przysługuje płatny dodatkowy urlop wypoczynkowy, zwany dalej "dodatkowym urlopem wypoczynkowym", w wymiarze do 18 dni rocznie, z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia albo szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby, o którym mowa w art. 35 ust. 9, albo osiągnięcia przez strażaka określonego wieku lub stażu służby.

Wykładnia tego przepisu nie jest taka jak twierdzi KG iż za przedłużenie czasu słuzby mamy dodatkowy urlop, lecz za samą okoliczność przedłużenia czasu służby z czym jest związane zwiększenie uciążliwości jej odbywania. Nie oznacza to, że za samo przedłużenie nic nam się nie należy. Przepisy też trzeba umieć pisac panowie i skoro są jakie  są to ja chcę i 18 dni dodatkowego urlopu i zwrotu godzin nadpracowanych

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2007, 17:26:50 »
Żadne 48h - podstawą nadal jest 40 a postępowanie KG zmierza wprost do obejścia przepisów ustawy - co jest w Państwie prawa zakazane. No chyba że dozwolone w państwie Prawa i Sprawiedliwości

Offline czukcza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 22, 2007, 17:59:35 »
Cóż koledzy mając tutaj sprzeczne dwa przepisy
Art. 35. 1.    Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nie przekraczającym 6 miesięcy.
oraz
9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby.
Nasi notable interpretują je jak wiemy a powinno być tak:
ust 1. określa normę jaką strażak ma do przepracowania, natomiast Ust.9 zezwala na odstępstwo. TYLE i TYLKO TYLE zwracam też uwagę iż ust pierwszy nie zawiera odwołania do przepisu z odstępstwem np " z zastrzeżeniem art35 ust9 " brak tego zastrzeżenia równa się sztywnemu określeniu normy czasu pracy.
Zwróćcie koledzy uwagę iż nikt nie podnosi przepisów kodeksu pracy na którym artykuł35 ust 1 i 9 są wzorowane:
Art. 129. § 1. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy, z zastrzeżeniem § 2 oraz art. 135-138, 143 i 144.
oraz
Art. 131. § 1. Tygodniowy czas pracy łącznie z godzinami nadliczbowymi nie może przekraczać przeciętnie 48 godzin w przyjętym okresie rozliczeniowym.
Tak więc w rozumieniu Kodeksu Pracy każda godzina ponad 40 godzin przeciętnie w okresie rozliczeniowym jest GODZINĄ NADLICZBOWĄ !!!
Co do ust10:10. W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej w Państwowej Straży Pożarnej, czas służby strażaka można przedłużyć ponad normę, o której mowa w ust. 9. W takim przypadku, w zamian za czas służby strażakowi przysługuje czas wolny od służby w tym samym wymiarze, w przyjętym okresie rozliczeniowym, to oznacza on iż tylko w tym przypadku zezwala się na ziwększenie liczby godzin ponad 48 przeciętnie w sześciomiesięcznym okresie rozliczeniowym, co z tymi godzinami zrobić i pozwala przenieść te godziny na następny okres rozliczeniowy (nie mówi on że mają być one rozliczone w tym samym okresie) znowu tyle i tylko tyle.
Dlaczego ktoś miesza ust 10 z ust 1szym nie mam pojęcia.

A swoją drogą to wstyd mi za związki choć sam jestem związkowcem i to wstyd sie przyznać ale w zarządzie komisji zakładowej, a to dlatego iż właśnie nie występują o interpretację do sądu w oparciu o kodeks pracy przecież normy pracy mają być rowne nieprawdaż ????
Cóż pozostaje czekać na odważnego emeryta który odejdzie w tym roku, będzie chciał kase za nadgodziny i wygra sprawe bo tak już u nas jest, że mamy związki a od szeregowych funkcjonariuszy zależą losy nas wszystkich ( patrz sprawa dodatków mieszkaniowych)

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2007, 18:10:22 »


A swoją drogą to wstyd mi za związki choć sam jestem związkowcem i to wstyd sie przyznać ale w zarządzie komisji zakładowej, a to dlatego iż właśnie nie występują o interpretację do sądu w oparciu o kodeks pracy przecież normy pracy mają być rowne nieprawdaż ????

Jakie to związki- to "troczki od kaleson"

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2007, 18:25:34 »
Żadne 48h - podstawą nadal jest 40 a postępowanie KG zmierza wprost do obejścia przepisów ustawy - co jest w Państwie prawa zakazane. No chyba że dozwolone w państwie Prawa i Sprawiedliwości
Z przykrością muszę zanegować powyższe > jest to wykorzystanie niespójnego prawa, ale póki co obowiązującego. Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby.

Odrębną sprawą jest próba przeliczania godzin służby 2-półrocza 2006 r. - jeżeli juz to należy przeliczać od 1 lipca 2005 r. (obowiązywanie zm. ustawy) z zastrzeżeniem, że w 2005 r. nie obowiązywało obecne rozporządzenie i tym samym nie można zwiekszyć do 48 godzin.  :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2007, 11:13:01 »
Strachy na lachy, tym swoim ostatnim pismem przypomniał tylko twardogłowym z biura że istnieje ustawa o psp a do tyłu to sobie może przeliczać ile razy jadł. No bo niby przez ostatnie 6 miesięcy to ciągłość służby nie była zachowana?
A właśnie, że karzą liczyć wstecz :( " Prosze zweryfikować tabelę dotycząca rozliczenia czasu służby za II półrocze 2006 zgodnie z pismem KG."
PRzeliczyć ilość tygodni w półroczu i pomnożyć przez 8. Nadgodziny danego strażaka odjąć od otrzymanego wyniku. Jeśli wyjdzie minus lub zero to strażak ma 0 nadgodzin. Jeżeli plus to sa nagodziny za II półrocze strażaka.

Także na drugi raz starać się je wykorzystywać w okresie rozliczeniowym bo inaczej nam je zabiorą. U mnie 2 zmiany po ok. 1000 nadgodzin, jedna zmiana 25 nadgodzin... a więc niby można tylko co z BHP?
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2007, 13:17:25 »
Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji.
Ostateczna interpretacja prawa należy do sądów, a nie do KG. Tak więc zobaczymy jak się panowie Komendanci wytłumaczą ze zwiększonego normatywu czasu pracy Art 35 .ust 9. m.in. na jakiej podstawie zapewniają ciągłość służby zwiększając wymiar czasu służby strażaka do 48 godz. nie korzystając z możliwości pozostawienia strażaka 8 dodz. na 24 h służbę, to raz. Po drugie na jakiej podstawie jeden strażak wykorzystuje urlop a drugiemu się przedłuża czas służby. Sprawy takie rozstrzygane są w sądzie pracy;-) Przepisy jeżeli są nieścisłe należy interpretować na korzyść pracownika!
        A odnośnie urlopu dodatkowego; jeżeli urlop nie zależy od czsu przepracowanego to jak może rekompensować zwiększony wymiar czasu służby? Strażakowi, który pracował 40 h tyg też należy się 18 dni urlopu dodatkowego co z równością wobec prawa?
Dodam, że jestem zwolennikiem 48h/tyg ale dla wszystkich równo i za odpowiednie pieniądze.
Pozdrawiam wszystkich strażaków

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 23, 2007, 16:27:27 »
Hm, chyba chciał nam zabłysnąć nasz nowy Pan Komendant Główny podpisując się pod tą interpretacją Tak, jest to nic więcej jak interpretacja napisana na potrzeby nowego Komendanta Głównego. Interpretacja która na nowo podzieli społeczność strażacką na dwa obozy. Tych lepszych co pracują 40 godz/tyg i też posiadaja urlopy dodatkowe (ciekawe w tym przypadku co one rekompensują)  oraz tych gorszych co pracują 48 godz/tyg.

Cóż to za człowiek z tego naszego KG ? Który z innych KG innych służb mundurowych byłby w stanie tak mocno dzielić i różnicować swoje własne środowisko ? Czy ktoś widział aby szef dajmy na to Policji czy Straży Granicznej odważył się na coś takiego ? Mam wrażenie, ze to jest możliwe tylko u nas w PSP. W sytuacji kiedy Związki Zawodowe wspólnymi siłami wywalczyły równe traktowanie wszystkich strażaków nasz nowy Pan Komendant oświadcza wszem i wobec, że załatwił nam 800 zł podwyżkę brutto (w okresie trzyletnim) i w zamian oczekuje 48 godz. tygodnia pracy dla strażaków systemu zmianowego. To ja się pytam Pana Komendanta czy tą podwyżkę otrzyma tylko system zmianowy czy też może system codzienny ktory to pracuje 40 godz. tygodniowo. A może będzie tak, że średnia podwyżka w systemie codziennym będzie dużo wyższa niż w systemie zmianowym ? Ja twierdzę, że tak właśnie będzie.

Reasumując to argumenty Pana KG są funta kłaków nie warte. Twierdzę też, że takim postępowaniem  jakim wykazał się Pan KG w pierwszych godzinach swego urzędowania nie zjedna on sobie życzliwości braci strażackiej. Powiem więcej, działania Pana KG można odczytać jako destrukcyjne. Nie uzasadnione żadnym ale to żadnym merytorycznym argumentem.

Oby takich ludzi było w strukturach PSP jak najmniej.

Offline sebastiann

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 23, 2007, 16:43:14 »
czy w związku ze zwiększeniem czasu służby zwiekrzył się stan osobowy na zmianach bo u nas jakoś nie ,musimy na silę wybierac wolne słuzby aby zachowac stan osobowy a jak nie to dowódca sam wybierze ochotnika na wolne

strażak79

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 23, 2007, 16:50:48 »
WIELKIE DZIEKI PANIE KOMEDIANCIE !!! Podobno STRAŻ to jedna wielka rodzina ale widać są też czarne owce. :angry:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2007, 23:58:31 wysłana przez strażak79 »

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2007, 17:00:39 »
Witam
Wyjaśnijmy jedną rzecz: funckjonariusze w biurach nie mają dodatkowego urlopu (jeśli nie pełnią służb)-przepisy zmieniły się w tym temacie. Ja np. zastępuję na PSK i mam 5 dni dodatkowego urlopu, ale są u nas tacy którzy nie mają  dodatkowego bo nie chcieli zastępować dyżurnych na PSK. A co do tego czy w biurach są wyższe dodatki czy nie to pewnie zależy do stanowiska na którym pełni się służbę oraz od komendy!!!! Kierownicy sekcji zapewne mają wyższe niż kierowca-ratownik ale to wcale nie znaczy że mają więcej od dowódcy zmiany czy sekcji!!! Znam osobiście takie przypadki.
pozdrawiam wszystkich  -_-

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 23, 2007, 17:31:58 »
Cytuj
Wyjaśnijmy jedną rzecz: funckjonariusze w biurach nie mają dodatkowego urlopu (jeśli nie pełnią służb)-przepisy zmieniły się w tym temacie. Ja np. zastępuję na PSK i mam 5 dni dodatkowego urlopu, ale są u nas tacy którzy nie mają  dodatkowego bo nie chcieli zastępować dyżurnych na PSK.

Droga Biurówko.

Wyjaśnijmy sobie, iz Twoje 5 dni wynika najprawdopodobniej z małego stażu jako funkcjonariusza. Jak bys nie wiedziała to nasze przepisy stanowia, iż urlop dodatkowy należy się również np. za lata życia :D

Jak myślisz, komu ma służyc ten zapis ? Chyba nie strażakom z systemu zmianowego :D

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 23, 2007, 18:03:01 »
Drogi MCh!!!
Wiem doskonale iż z czasem otrzymuje się jeszcze kilka dni urlopu dodatkowego ale czy aż tyle żeby w sumie było 18?  :huh:
pozdrawiam

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 23, 2007, 18:14:00 »
ale czy aż tyle żeby w sumie było 18?

Bez problemu można mieć 18 dni dodatkowego......poczytaj ustawę o PSP.

pozdro

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 23, 2007, 18:55:27 »
18 dni mają - wszyscy strażacy podziału bojowego (zmiany) oraz z długoletnim stażem (również biuro)

strażak w podziale nawet z jednodniowym stażem pracy ma 18,
w biurze (też z takim stażem) w zależności od tego czy ma służby, czy może przejmować doświadczenie ma max 9
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 23, 2007, 19:06:21 »
Chyba przejmować dowodzenie. Doświadczenie niestety trzeba zdobywać :) Przejąć się niestety nie da, a szkoda.
Pozdrawiam wszystkich
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline jan112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 23, 2007, 19:08:01 »
Witam !
Często śledze wasze wypowiedzi i dziś postanowiłem dołożyć swoją.
Jeżeli chodzi o urlop dodatkowy to w naszej komendzie mają go dodatkowo
D-ca JRG i jego zastępca oraz kilku pracowników 8 godzinnych ( ciekaw jestem czy oni rownież będą pracować 48 godzin tygodniowo).
D-ca JRG już dziś stara się zmienić harmonogram na 48 godzin i bardzo się z tego cieszy.

Offline czukcza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 23, 2007, 20:30:01 »
Witanko ponowne
Do biurówki: Ok masz urlop i pełnisz służbe ale mam prośbę policz godziny a wyjdzie Ci że masz oddane za służbę wolne i pracujesz 40 tygodniowo a masz jednak urlop dodatkowy a nam w podziale chcą zamienić dodatkowy na ekwiwalent służb.
Bart2376: Dokładnie!!! Tylko że czasem specjalnie pisze się tak przepisy żeby potem nie dać przecież to nie my szaraczki bierzemy udział w procesach legislacyjnych.
Gorex przegiołeś na dpdatkowy musisz przepracować rok!!!

Jeżeli część strażaków będzie pracować 48 a część 40 jak to komendant chce zrobić to niech już prasuje mundur bo z sali sądowej nie wyjdzie :D
U nas sa dwie jednostki i z racji że w jednej jest dużo młodzieży (bez obrazy) to mają nadgodziny chłopaki ze względu na kursy podstawowe i np chorobowe, teraz według jaśnie nam panującego KG ja który mam 40 nadgodzin ( licząc 40) dostane gołą wypłatę i kumpel z drugiej jednostki który ma około dwieście nadgodzin też dostanie gołą wypłatę bez nadgodzin.
Dyskryminacja ze względu na miejsce pracy - wyroczek - nadgodziny = dymisja KG :)
Tylko znowu trzeba kogoś z jajami a najlepiej idącego na emeryture :(

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 23, 2007, 22:18:05 »
Qrna gdzie są te ZZ albo gdzie byli jak nas wycykali z nadgodzin  :huh:

Wychodzi z tego , ze jak nie mogłem wybrać moich nadgodzin w 2006r a kolega ze zmiany wybrał swoje nadgodziny to ja musiałem robić za niego ponieważ nie było stanu osobowego na zmianie.Jak można zmieniać ustawę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego,a tym bardziej w tył...Czy znajdzie się ktoś(prawnik,może ktoś z ZZ) kto powie czy jest to zgodne z prawem pracowniczym,ustawą PSP itp..
Jeżeli ZZ nic z tym nie zrobią to poco w ogóle mają istnieć, panowie to już przestało być śmieszne , oczywiste było ze jeden więcej wykorzysta tych nadgodzin ale drugi musi robić za niego i to ma być sprawiedliwe..W innych grupach zawodowych było by nie możliwe(mieliby to zrobić Górnikom)toby dopiero był dym, a nas można oszukać bez mydła tak samo jak z podwyżkami na rok 2007 jak zwykle na dole mało , góra dużo..Oj ale mnie szarpie :huh:
,

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 24, 2007, 09:06:05 »
chyba przewodniczący S nas sprzedał

wiesz co kolego Osmycki, może lepiej przejdz na emerturke (masz o JEDEN rok służby więcej odemnie), lub ściągnij Lenon te okularki może dojrzysz coś więcej niż czubek własnego nosa.

pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 24, 2007, 11:24:31 »
Jeżeli ktoś chciałby bronić swoich spraw, może skorzystać z wzoru raportu który zamieszczam niżej. Z uwagi na termin określony przez KG PSP - 31.01.2007 r. - sprawa b. pilna.

.........................................
.........................................            .................. dn. .................. 2006 r.

                     Pan .............................
                     Komendant Powiatowy
                     Państwowej Straży Pożarnej
                     w .......................................

   W nawiązaniu do pisma BK-I-110/22-1/07 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 18 stycznia 2007 r. polecającego zweryfikowanie naliczania ponadnormatywnego czasu służby proszę o rozliczenie czasu mojej służby od dnia 1 lipca 2005 r. tj. wejścia w życie zmiany zapisu art. 35 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. nr 100 poz. 836) wprowadzającego normę przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.
   Nadmieniam, że rozporządzenie MSWiA z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. nr 266 poz. 2247) weszło w życie z dniem 1 stycznia 2006 r. i dopiero z tym dniem można ew. stosować przedłużenie czasu służby do 48 godzin tygodniowo (wcześniej nie było określonych okoliczności uzasadniających przedłużenie czasu służby oraz właściwości przełożonych do określania harmonogramu czasu służby).
   Pragnę zwrócić uwagę, iż Komendant Główny PSP w przywołanym piśmie poleca zweryfikować naliczanie ponadnormatywnego czasu służby pozostającego do oddania i przesłanie rozliczenia za II okres rozliczeniowy roku 2006 - nie możliwości wyliczenia czasu pozostającego do oddania bez rozliczenia całego okresu obowiązywania znowelizowanego zapisu art. 35 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej tj. od 1 lipca 2005 r.

Wyręczając zwiazki zawodowe daję zainteresowanym do ręki narzędzie, z którego mozna skorzystać lub nie > narzekając jak jest źle i że nikt nic nie robi. ^_^ :rolleyes: ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 24, 2007, 12:51:49 »
amper, kolego (chyba nawet z jednego - XIX - rocznika SChP) nie wolno pisac takich rzeczy:
Cytuj
chyba przewodniczący S nas sprzedał

wiesz co kolego Osmycki, może lepiej przejdz na emerturke (masz o JEDEN rok służby więcej odemnie), lub ściągnij Lenon te okularki może dojrzysz coś więcej niż czubek własnego nosa.

pozdrawiam

Nie obraź się, ale mam kilka uwag:
1. Piszesz źle o osobie podając jej nazwisko, co jest już samo w sobie nieuprzejme, nieładne i nie wiem czy do końca legalne, tym bardziej w jakim kontekście użyleś jego nazwiska!
2. Zapewniem Cię, że kolega przewodniczący "S" R.O. nie ma takiej mocy sprawczej (a zapewne chciałby mieć), żeby pstryknięciem palcami odkrecić to co w dwóch pismach napisał KG interpretując na swój swoisty sposób ustawę o PSP.
3. Od dawna wiadomo, że każdy pracodawca w polsce może w zasadzie bezkarnie łamać, lub naginać prawo wydając polecenia, zarzadzenia lub decyzje niezgodne z prawem i niekorzystne dla pracowników. Problem polega na tym, ze aby to "odkręcić" trzaba zachować całą drogę prawną odwołując się od tgych decyzji na poczatek do organu, który ją wydał, aż do instancji które rozstrzygają skargę ostatecznie. Przypomnę, że o ile napisanie pisma i wysłanie z centrali zz odbywa się naprawde szybko, o tyle organ do którego jejst ono adresowane ma okreslony prawem termin na rozpatrzenie i nigdy się z tym nie śpieszy.
4.Wycieczki osobiste w stylu:
Cytuj
ściągnij Lenon te okularki może dojrzysz coś więcej niż czubek własnego nosa.
to jest zwykłe chamstwo...
5. Dobra rada: skoro zz działa jak dla Ciebie zbyt opieszale, nie interesuje się Twoim zdaniem wogóle obroną strazaków, to proponuje samodzielnie wnieść sprawę do WSA, przecież każdy z nas może zawsze to zrobić i nie zcekać na zz?! No dalej, odwagi..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 24, 2007, 13:03:42 »
Cytuj
Wychodzi z tego , ze jak nie mogłem wybrać moich nadgodzin w 2006r a kolega ze zmiany wybrał swoje nadgodziny to ja musiałem robić za niego ponieważ nie było stanu osobowego na zmianie.Jak można zmieniać ustawę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego,a tym bardziej w tył...Czy znajdzie się ktoś(prawnik,może ktoś z ZZ) kto powie czy jest to zgodne z prawem pracowniczym,ustawą PSP itp..

Nikt nie zmienił żadnej ustawy ani żadnego rozporządzenia MSWiA. Pismo Pana KG jest tylko i wyłącznie interpretacja odp. zapisu  rozporządzenia MSWiA z dnia 25 grudnia 2005 r. Dodam od siebie, że interpretacja bardzo nieudolna i złosliwą, wydaj mi sie, że stworzona tą interpretację wyłącznie na potrzeby naszego nowego szanownego Pana KG. Nastepna sprawa to czepianie się w tym temacie ZZ. Twierdzę, ze bezpodstawne. Proszę zwrócic uwagę, ze dopiero co pokazała się sporna interpretacja KG z która ZZ nie zgadzają się w żadnym razie. Oczywiście upłynie troszkę czasu zanim temat zostanie wyprostowany lecz takie są realia sporów prawnych. Naturalnie takie postawienie sprawy przez KG powoduje dodatkowy chaos w strukturach PSP zresztą nikomu nie potrzebny. Prosiłbym pamiętać o tym, że ZZ nie powiedziały jeszcze w tej kwestii ostatniego zdania i jeśli zajdzie taka potrzeba to zdanie to zostanie wypowiedziane w sądzie. Na pewno nie będzie żadnych układów  w tej kwestii z KG.

Cytuj
Jeżeli ktoś chciałby bronić swoich spraw, może skorzystać z wzoru raportu który zamieszczam niżej. Z uwagi na termin określony przez KG PSP - 31.01.2007 r. - sprawa b. pilna.

Jeżeli juz tak stawiasz sprawę to  można tę kwestię znacznie uprościć. Zmierzam do tego, iż każdy z nas może złożyć na ręce właściwego KP/KM żądanie o uregulowanie zaległych nadgodzin za okres trzech lat do tyłu. Przypomnę tylko, że stara ustawa o PSP nie regulowała wymiaru godzin strażaka, regulowała tylko i wyłącznie system pracy. Wobec powyższego w tym zakresie obowiązywał nas po prostu Kodeks Pracy który nakazywał nam pracować 40 godz/tyg.


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 24, 2007, 13:54:20 »
Przypomnę tylko, że stara ustawa o PSP nie regulowała wymiaru godzin strażaka, regulowała tylko i wyłącznie system pracy. Wobec powyższego w tym zakresie obowiązywał nas po prostu Kodeks Pracy który nakazywał nam pracować 40 godz/tyg.
Nawet na tym forum jest odpowiedź PIP na temat stosowania w naszej służbie kodeksu pracy, która potwierdza wcześniejsze wypowiedzi róznych osób i jest niestety sprzeczna z Twoim stanowiskiem.
Zostawmy chciejstwa na boku i przechodząc na grunt prawa odpuśćmy sobie kodeks pracy > po co robić komuś złudne nadzieje. :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 24, 2007, 15:03:20 »
do robard

PRZEPRASZAM

poniosło mnie dlatego, że zmiany które następują w PSP zdaniem wielu strażaków, idą w złym kierunku.
Czy liczba np. oficerów może być zależna od ilości mieszkańców? to tak jak w jednostce wojskowej ulokowanej w lesie dać za dowódce sierżanta. Nie wspominając o dyżurnych z PSK, a teraz o nadgodzinach.

pozdrawiam i sądze że ZZ "powalczą" z tanim państwem ( wstyd się przyznać, ale ja na nich głosowałem)


Przepraszam kolego R.O.