Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 212879 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #675 dnia: Marzec 09, 2007, 15:11:59 »
Panie KG dlaczego pan wprowadza w bląd strazaków jesli chodzi o rzekome rekompesaty za nadgodziny w formie pieniężnej? Wg pana maja być placone za  wszystkie godziny ponad 48. Wiadomo , że w rzeczywistości nikt nie osiagnie tych nadgodzin, także to tylko fikcja z tym placeniem , powiem więcej zamydlanie oczu strażakom. Jeżeli nadgodziny będą obowiazywaly ponad 40 godzin to wtedy tak staje sie to realne.pozdrawiam
Panie Komendancie, może z tym płaceniam za nadgodziny wspomnianych 60% średniej pensji i tylko za ponad 48 godzin jest podobnie jak z dodatkiem motywacyjnym z którego juz się Pan wycofał w tym roku. Poprostu chce Pan namącić w głowach strażakom , żeby odwrócić uwage od tych wspomnianych 60%. Skoro już teraz niektórzy uważają że i tak nie będzie płacenia to nie zwróca uwagi i nie bedą protestować przeciwko tym 60% a potem jak za pomoca kilku wygranych spraw sądowych przyjdzie niektórym zapłacić, to Pan będzie szczesliwym orędownikiem wypłacenia tych ochłapów(60%). Wszystko to śmierdzi a poza tym to Pan jest z nami czy przeciwko Nam????
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline cywilPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #676 dnia: Marzec 09, 2007, 15:16:40 »
Witam!
Dużo naczytałem się o strażakach PSP ale straż to nietylko strażacy. Pracownicy cywilni też w jej skład  wchodzą. Co z nami? O nas nikt się nie troszczy. Nie pamiętam kiedy nasze płace wzrosły. Czy my się nie liczymy. Jako ten najmniejszy członek struktru PSP uprzejmie proszę Pana Komendanta może Pan coś powie na ten temat. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiam.

Offline GrzegorzLato

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #677 dnia: Marzec 09, 2007, 15:31:44 »
Cytat: W. Skomra
„Szanowny Panie Grzegorzu. Jestem pod wrażeniem. Kiedy po długich analizach doszedłem do odpowiedzi na pytanie : "Kim jest Kierujący Akcją Ratowniczą?" w naiwności swojej sądziłem że w KG zacznie się spory ruch. Ostatecznie w myśl tego co napisałem art.20 ustawy o PSP to totalna bzdura. Jak PSP może jednoosobowo kierować działaniami? To tak jakby komenda główna kierowała PSP. I co ? I nic. Psa z kulawą nogą nie zainteresowały moje prace. Dlatego cieszę się, że chociaż niektórzy strażacy - dowódcy zrozumieli o co chodzi. Ale co do drugiej części to już mam wątpliwości. Skoro KAR może być naczelnik OSP lub dowódca zastępu to bezwzględnie powinni posiadać wykształcenie wyższe z zakresu prawa administracyjnego? A rozszerzając, skoro jednoosobowym organem administracji publicznej jest policjant, to też powinien być po prawie administracyjnym? Chyba to zbyt duży wymóg. Nie sądzi Pan? Pozdrawiam W. Skomra”


Szanowny Panie Komendancie.
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiem na skierowane do mnie pytanie, ale prace nad dysertacją z zakresu ochrony p.poż. pochłaniają dużo czasu.
 Nie sądzę, że KAR „bezwzględnie powinien posiadać wykształcenie wyższe z zakresu prawa administracyjnego” lub „powinien być po prawie administracyjnym”. Takie stwierdzenia wskazują na konieczność ukończenia tego kierunku, wskazują na wymagany kierunek, co byłoby niezgodne z obowiązującą Ustawą o PSP.
Ustawa o PSP mówi o kierunku przydatnym a nie o kierunku wymaganym. A więc zgodnie ze słownikiem semantycznym należy rozumieć: przydatny, czyli pomocny w czymś, ułatwiający wykonywanie jakichś czynności, pomaga w sytuacji. Natomiast wymagany to niezbędnie potrzebny.
A więc posiłkując się i odnosząc do Pańskiego artykułu z „PP” i zakresu czynności dowódcy sekcji wykazałem przydatność kierunku prawno-administracyjnego na tym stanowisku. Wykazałem, że posiadanie ugruntowanej wiedzy w zakresie prawno – administracyjnym jest przydatne, pomocne w wykonywaniu czynności d-cy sekcji. Udowodniłem przydatność kierunku posiadanych kwalifikacji ogólnych poprzez wskazanie wykonywanych czynności, które wynikają z zakresu obowiązków d-cy sekcji.
Pracując nad dysertacją coraz wyraźniej widzę, że w przedmiotowej sprawie awansów obecnie stosowane rozwiązania systemowe, generalne zapisy, sposób ich interpretowania stanowią przesłanki do wniesienia skargi konstytucyjnej. Pogląd ten również popierają konstytucjonaliści.
Przydatny a nie wymagany. Nie sądzi Pan?
Z poważaniem Grzegorz.

Mareks1

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #678 dnia: Marzec 09, 2007, 17:52:14 »
„...Co do zgody przełożonego na podjęcie studiów, to szczerze mówiąc nie bardzo wiem co to za tryb. Ale w tym przypadku kolejność działania będzie następująca. Z SGSP ma być przesłany wykaz osób, które ukończyły uczelnię (tak w systemie dziennym jak i zaocznym), a następnie od poszczególnych komendantów ściągniemy treść decyzji czy pisma na podstawie której dany student podjął zaocznie naukę. To trafi do prawników. Rzecz w tym, że ostateczną decyzję będzie podejmował minister na podstawie opinii  biura kadr MSWiA i nie mogę gwarantować, że moja opinia zostanie uwzględniona...”
      Panie Komendancie proponuję, poszerzenie tej analizy o absolwentów cywilnych szkół wyższych, którzy je ukończyli (podpowiadam, że rozpoczęli te studia na podstawie np. umowy i skierowania – czyli przełożony uznał, że jest to kierunek przydatny), a obecnie poza własną satysfakcją i możliwością wykorzystania zdobytej wiedzy w służbie „nic?!” z tego nie mają. Może to nie jest tak wielki problem w skali całego kraju, jak się ciągle podnosi? Może, nie byłby to wielki problem, że oprócz naznaczonych inżynierów pożarnictwa byłoby jeszcze w korpusie oficerskim PSP „kilku?” inżynierów innych profesji.
Co Pan na to Panie Komendancie?
Może tym razem nie będzie to pytanie retoryczne.
P.S. Coś czytałem, że ma być system motywacyjny, więc ten wątek znam.
Czołem

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #679 dnia: Marzec 09, 2007, 19:56:05 »
Panie Komendancie kolejna nurtująca nas sprawa : przewidywany zapis w rozporzączeniu BHPoswkim o pełynch  obasadach wozów I wyjazdu.I tu Kolejne  pytanie !
 
 Czy zdaje  Pan sobie sprawę, iż taki zapis w przepisie spowoduje ,że  w jednostkach o stanie 33 osoby / 11 na zmianie/ pozostanie w miejscu /JRG nawet przy stanie 62 %/, po wyjeździe takiego zastępu tylko dyspozytor PA lub  PSK + ewentualnie kierowca na pozostałe pojazdy JRG.Panie Komendancie  to chyba jakaś niedorzeczność lub nieznajomość realii służby przez tworzących nasze  prawo, którzy chyba mieli  tylko styczność z dużymi jednostkami /pow.42etatów w szkołach PSP- znaczna większość JRG w Polsce ma  33 etaty lub niewiele więcej/. Co Pan na to? Jakie jest Pana zdanie lub ewentualne koncepcje rozwiązania takich sytuacji ? / Nadmieniam ,iż stan minimalny w takiej JRG jest 7 osób na zmianie/62%/od dnia 01.03 br., a do niedawna 6 soób /50%/ - jakby Pan komendant nie był zorientowany/.
 Pozdrawiam starym strażackim hasłem i czekam na wyjaśnienie.
                   Czuwaj!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #680 dnia: Marzec 09, 2007, 21:05:23 »
Szanowny Panie Komendancie

Mam jedno pytanie w związku z pracownikami cywilnymi , u mnie oprócz pracujących dotychczas ,po reorganizacji  doszły 2 osoby cywilne.
I o dziwo trzeba było 2 biurka dostawić , gdzie tu jest wzmocnienie podziału bojowego , niech Pan przyjrzy się temu uważniej. Musze jeszcze zaznaczyć ,że nikt z biura nie odchodzi na emeryturę.

Mareks1

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #681 dnia: Marzec 09, 2007, 22:25:16 »
Panie Komendancie,
w piśmie (http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/odpowiedz-mswia-inzynier.htm) skierowanym do Krzysztofa Hetmana Przewodniczącego NZSS PP Podsekretarz Stanu Szef Obrony Cywilnej Kraju Paweł Soloch pisze m.in.:
„Odnosząc się do kwestii przepisu przejściowego, zdaniem MSWiA, jego wprowadzenie nie jest zasadne, ponieważ nie jest tak, że osoby które ukończyły studia wyższe lub studiują zostaną pozbawione możliwości awansu zawodowego. Uzyskają one mianowanie na pierwszy stopień oficerski. Nie będą mogły one jednak zajmować stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Należy mieć jednak na uwadze, iż nieuzasadnione jest, aby osoba uzyskująca tytuł magistra prawa, biologii, ochrony środowiska lub wychowania przedszkolnego, spełniając inne wymogi uprawniające do mianowania pierwszy stopień oficerski, uzyskała tym samym uprawnienie do kierowania działaniami ratowniczymi.”
Nie jest tutaj podniesiony wymóg „posiadania” stanowiska oficerskiego. Czy mam rozumieć, że to Pan wprowadził to ograniczenie. Z powyższego pisma wynika, że MSWiA nie widzi przeszkód (również Ustawa o PSP zdaje się nie daje takiego warunku), aby nadać pierwszy stopień oficerski strażakom po studiach cywilnych, zatrudnionych na stanowiskach nie związanych z kierowaniem działaniami r-g.
Co Pan na to?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #682 dnia: Marzec 09, 2007, 23:57:00 »
Nie będę przepisywał tego co mareks napisał. Jeżeli aspiran w naszej formacji może być dowódcą JRG i ukończył studnia wyższe otrzymując magisterium, a następnie otrzymał stopień młodszego kapitana to jako "niepełnosprawny" oficer nie może już pełnić funkcji związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi?? Uprawnienia płynące z otrzymania tytułu technika pożarnictwa zachowuje ale już jest oficerem.
Natomiast do kierowania działaniami ratowniczymi nie posiada już uprawnień??

I jeszcze jedno. takie zadanie z treścią:
Pan Jan D-ca JRG (mgr+aspirant=niepełnosprawny oficer) jest przenoszony (mniejsza o powód przenosin) na stanowisko d-cy zmiany (przypisane wg narzuconego regulaminu organizacyjnego do stanowiska oficerskiego). czy ze swoimi kwalifikacjami może zajmować takie stanowisko?

Odpowiedź wg piszącego post. Nie nie może go zająć. W chwili wejścia nowych przepisów Pan Jan był D-cą JRG i zachował swoje stanowisko. Taka sytuacja pozwalała mu na pracę na stanowisku związanym z kierowaniem działaniami. Natomiast przeniesienie jest nowym aktem i w takiej sytuacji musimy na nowo spoglądać na kwalifikacje Pana Jana. Widzimy, że Pan Jan nie jest rasowym oficerem po SGSP. Zatem aby objął inne stanowisko związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi musimy posiadać odpowiedni kurs. Jednak Pan Jan nie posiada tytułu inż. (choćby z fizyki kwantowej), jest to o tyle ważne, że w przypadku braku tego tytułu nie możemy skierować Pana Jana na kurs dokształcający, na którym to Pan Jan nauczyłby się (po 26 latach w PB) kierować działaniami.
Zatem nie ma inż nie ma kursu i nie ma możliwości obsadzenia w tej sytuacji Pana Jana na stanowisku D-cy zmiany.
Proszę o odpowiedź czy to prawidłowy scenariusz?

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #683 dnia: Marzec 10, 2007, 09:53:26 »
Witam wszystkich.

    W nawiązaniu do wcześniejszych wypowiedzi mam takie pytanie, czy strażak po zaocznej SA z tytułem magistra ( ewentualnie licencjata) ratownictwa medycznego może awansować na pierwszy stopień oficerski i zajmować stanowisko  związane z kierowaniem działaniami?

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #684 dnia: Marzec 10, 2007, 10:25:51 »
Panie KG
W odp.668 to co Pan napisał to czysty absurd.Bo:
zakładając,że na PB jest 16 ratowników(ogólnie) i każdy otrzymałby po KM/P 4zł 58gr tzn.że KM/P dostałby podwyżki ok 73zł 28gr w każdej JRG.
A gdzie w takim razie ta średnia 230zł?
I kto dostanie resztę?
Dlaczego strażak biurowy nie moze pracować 48h tygodniowo(niech przyjdzie czasami w niedziele na 8h,tylko raz w roku np. we wigilię lub pierwszy dzień świąt)?
Czy jemu jest za ciężko pracować(tj.pełnić służbę)w dzień wolny od pracy?

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #685 dnia: Marzec 10, 2007, 13:32:53 »
W noweli ustawy o PSP jest zapis, że za przepracowane nadgodziny (do 48) przysługuje strażakowi dodatkowy urlop wypoczynkowy. A jak się maja do tego zapisu urlopy dodatkowe np. D-ców JRG lub "operacyjnej". Czy oni też będą pracować więcej czy stracą urlop dodatkowy??

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #686 dnia: Marzec 10, 2007, 19:09:25 »
Panie Komendancie
pominę ewentualna zmianę ustawy o PSP i skupmy sie na poprzednim i obecnym okresie rozliczeniowym.
Jak wszyscy wiemy nominałem jest 40 godzin i mozliwość przedłużenia do 48 jeżeli wymaga tego zapewnienie ciągłości służby , oczywiście kwestią sporną jest to czy oddawać te 8 godzin (oczywiście tak), ale skupmy sie nad zapewnieniem ciągłości służby.Ogólne podejście komendantów powiatowych i miejskich jest takie , że jeżeli przy minimalnych stanach nie wychodzi 40 godzin i jest to podstawa do zwiększenia godzin w tygodniu(oczywiście zgodzę się ztym pod warunkiem rekompensaty ponad 40) w myśl zapewnienia ciągłości służby , bo przecież nie moga zjechać poniżej minimalnej obsady . Aleeeee!
Podsumowując Pana pismo w sprawie oddawania nagdodzin (tych pow 48), stwierdzić można ,że jednak możliwe jest zmniejszenie obsady . Nasuwa się więc pytanie czy nie można zmniejszyc obsady aby uzyskać 40 godzin oczywiście w miarę możliwości i rozsądku ,czy takie zmniejszenie jest tylko dozwolone w sytuacji która pasuje panu?

Oczywiscie to wszystko tyczy sie obecnej sytuacji w PSP , bo na przyszłośc kazdy wolałby aby obsady były zwiekszane a nie odwrotnie ale oczywiscie przy 40-sto godzinnym tygodniu pracy a powyżej rekompensata najlepiej finansowa  gdyz takie rozwiązanie pozwoli na zwiekszenie stanów.

Offline szwd77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #687 dnia: Marzec 10, 2007, 20:13:43 »
 Departament Prawny Głównego Inspektoratu Pracy uprzejmie informuje:


   Zasady funkcjonowania zawodowej straży pożarnej reguluje ustawa  z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006r. nr 96 poz.667 ze zm.).  Czas pracy reguluje szczegółowo rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia
29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków państwowej straży pożarnej (Dz. U. z 2005r. nr 266 poz. 2247). Zgodnie z § 10 ust. 2 czas wolny udzielony w zamian za czas służby przekraczający normę określoną w ustawie strażak jest obowiązany wykorzystać w okresie rozliczeniowym albo do dnia zwolnienia ze służby następującego przed zakończeniem tego okresu, a przełożony uprawniony do mianowania (powołania) ma obowiązek mu to ułatwić. W świetle powyższego za tzw. nadgodziny, strażakowi należy się czas wolny, który musi być udzielony do końca okresu rozliczeniowego (w przypadku strażaków wynosi on 6 miesięcy: od 1 stycznia do 30 czerwca i od 1 lipca do 31 grudnia). Rozporządzenie z dnia 29 grudnia 2005r. (weszło w życie 1 stycznia 2006r.) poprzedzone było rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 lipca 1997 r. w sprawie rozkładu czasu służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 1997r. nr 82 poz.530 ze zm.). W świetle § 2 ust. 8 ww. regulacji (obowiązującej do 31 grudnia 2005r.) za służbę pełnioną poza rozkładem, strażakowi udziela się czasu wolnego w odpowiednim wymiarze. W tym przypadku rozporządzenie nie określa do kiedy ma być udzielony czas wolny w zamian za czas służby przekraczający normę. Należy więc stwierdzić, że nadgodziny powstałe pod rządami starego rozporządzenia powinny być zrekompensowane czasem wolnym pomimo upływu okresu rozliczeniowego.
Biorąc pod uwagę całokształt regulacji dotyczących przedawnienia roszczeń, należy stwierdzić, że okresem przedawnienia roszczenia o udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany ponad obowiązujący pracownika wymiar będzie okres trzyletni. Przy czym należy pamiętać, że w myśl § 5 rozporządzenia z dnia 21 lipca 1997 r. czas wolny w zamian za czas przepracowany ponad obowiązujący wymiar, nie przysługuje strażakowi, który otrzymał dodatek specjalny określony w przepisach o uposażeniu strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
W tym miejscu należy podkreślić, że żaden ze wzmiankowanych wyżej aktów prawnych nie przewiduje wypłaty wynagrodzenia oraz dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych. O zwrot czasu należy zwrócić się w zależności od miejsca pełnienia służby: w Komendzie Głównej do  Komendanta Głównego; w komendzie wojewódzkiej do komendanta wojewódzkiego; w komendzie powiatowej (miejskiej) do komendanta powiatowego (miejskiego); w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i pozostałych szkołach do komendanta szkoły; w jednostce badawczo-rozwojowej do dyrektora jednostki; w Centralnym Muzeum Pożarnictwa do dyrektora muzeum.

 Rozumiem, że w tej sytuacji mamy zgłaszać się do swoich komendantów o wydanie czasu wolnego za nadgodziny, ponieważ strażacy nie otrzymywali dodatku specjalnego za nadgodziny. Jeśli jest inna możliwość uzyskania czasu wolnego za uzyskane nadgodziny, przy obecnych stanach proszę o propozycję.

Proszę Pana Komendanta o ustosunkowanie się do tego pisma

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #688 dnia: Marzec 10, 2007, 20:32:31 »
Panie Komendancie , korzystając z okoliczności , że Pan jest - zgłosił Pan do prokuratury fakt zastraszania strażaków przez D-cę JRG w Ustce???
To że aspirant sztabowy (mniejsza o nazwisko) toczący świętą wojnę z dowódcą JRG trafił na okazję i postanowił udowodnić kto tak naprawdę rządzi w Ustce, to jeszcze nie powód do uruchamiania prokuratury. Zresztą wniosek musiałby złożyć poszkodowany. Pozdrawiam

DziendobryWieczór

Wcześniejszy post to mała pomyłeczka - sorry :mellow:

A w przypadku tego posta moje pytania do Komendanta Głównego PSP brzmią:

1. od kiedy to w państwie prawa wydaje się wyroki przed zbadaniem sprawy?
Z tego co mi wiadomo, dopiero 12 marca br. (czyli w poniedziałek) pomorski KW powoła zespół wyjaśniający całą sytuację w JRG Ustka.
2. skoro wynik jest znany Komendantowi Głównemu PSP, to po co ta cała komisja?
3. czy w prawie polskim, nie obowiązuje przypadkiem zasada, że każdy organ administracji publicznej, który poweźmie wiedzę o zdarzeniu wybiegającym po za normy prawne powinien podjąć działanie wyjaśniające lub powiadomić stosowne organa ścigania - jeśli zaszły ku temu przesłanki?
4. czy prawo polskie perzewiduje tylko jeden rozdzaj powzięcia informacji o zdarzeniu tj. poprzez wniosek na piśmie przez poszkodowanego, czy też inne informacje ogólnie dostępne (reportaż, wiadomość w internecie itd.) nie powinny spowodować właściwej reakcji właściwego organu administracji publicznej?
5. czy pytania zadane Komendatowi Głównemu na tutejszym forum, nie są wystarczającą przesłanką do podjęcia stosownych działań?
6. jakie kroki prawne podjął Komendant Główny PSP, po powzięciu wiadomości o zdarzeniach w JRG Ustka i na jakiej podstawie ustalił przebieg wydarzeń którą tutaj zaprezentował?


Pozdrawiam
Robert Osmycki

Offline Alf in fire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #689 dnia: Marzec 10, 2007, 21:20:52 »
 Śledzę forum od jakiegoś czasu,szczególnie interesuje mnie rozliczenie czasu służby w PB. Chciałbym się dowiedzieć jak powinien być rozliczany urlop, według jakiego normatywu 40 czy 48 godzinowego.W  chwili obecnej 1 dzień urlopu przeliczany jest jako 8godzin. Zakładam  np. ,że biorę 30 dni urlopu czyli 30x8godz =240godz w miesiącu w którym normatyw wynosi 176godz. Różnica wynosi 64 godziny.Biorąc pod uwagę cały okres rozliczeniowy różnica ta zostaje zamieniona na nadgodziny , które mieszczą się w limicie 40-48godz tygodniowym w celu zachowania ciągłości służby.Strażacy ośmiogodzinni w tym samym okresie naliczone mają 176:8=22dni urlopu a strażacy PB 240:8= 30 dni. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Urlopy dodatkowe posiadają wszyscy strażacy nie tylko za wydłużony czas służby na PB. 

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #690 dnia: Marzec 12, 2007, 13:30:55 »
Szanowny Panie Komendancie.

Czytając posty na forum stwiedzić można jednoznacznie że środowisko nasze jest skłócone ze sobą nie od dziś. A to podział z 8- godzinnymi i na odwrót, a to oficerowie po SGSP i po studiach cywilnych.
Żeby w jakimś stopniu przeciwdziałać temu zjawisku, proszę wziąć pod rozwagę pomysł obligatoryjnego odsłużenia min. 5 lat w podziale bojowym absolwentów szkół PSP. Po odsłużeniu tego czasu mogą ale nie muszą przejśc do biura, a na ich miejsce wejdzie kolejny absolwent. Jeśli absolwentów będzie więcej, to osoba która pracuje już długi czas na podziale przeniesiona zostaje do biura. I na odwrót, tez zza biurka, który prosto po szkole tam trafił, żeby mógł przez kolejne 5 lat powąchac dymu, zostaje przeniesiony do podziału bojowego. Ilu strażaków, aspirantów, oficerów, ostatni raz byli przy akcji podczas szkoły. Wielu takich jest. Nie tylko w KW, KP, KM ale i w samej KG. Rotacja pomiędzy podziałem a biurem powinna być wprowadzona moim zadniem już dawno. Każdy kto posmakuje pracy w podziale czy za biurkiem momentalnie zmieni zdanie i może wówczas nie będzie wyciągał pochopnych wniosków, że tu czy tam to same nieroby, którzy zarabiają nie wiadomo jakie pieniądze. Pomysłem swoim pewnie narażę się wielu moim kolegom po fachu, lecz cóż. Przyjmę każda krytykę.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #691 dnia: Marzec 12, 2007, 14:06:39 »
Cytuj
Pomysłem swoim pewnie narażę się wielu moim kolegom po fachu, lecz cóż. Przyjmę każda krytykę.
Byle nie w tym wątku - proszę, bo znów się zacznie :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #692 dnia: Marzec 12, 2007, 14:12:41 »
Panie Komendancie
Chciałbym zwrócic uwagę na łamanie prawa w PSP.
normatywem wyjsciowym jest 40 godzin i tak powinny byc spożądzane harmonogramy pełnienia słuzby z uwzględnieniem możliwości wykozystania urlopów w ramach 40 godzinnego tygodnia służby , dopiero w wyniku różnych nieprzewidzianych okoliczności mozna przedłuzyc do 48 ( i nie wnikam na razie czy oddawac czy nie bo to rozstrzygna prawdopodobnie sady). Tymczasem harmonogramy sa tworzone bez uwzględnienia urlopów  i wygląda wszystko pieknie-jest 40 godzin dopóki nie zaczniemy chodzic na urlopy. Na podstawie tak spoządzonych harmonogramów zwiekszono stany minimalne i dalej jest pieknie 40 godzin sie zgadza, tylko że znowu nikt nie raczył uwzględnic urlopów ( nie wspomne o zaległych).

Uważam , że został tu złamany artykuł 35 pkt1 mówiący o 40 godzinnym tygodniu pracy , poniewaz uwzgledniając w harmonogramach urlopy z założenia wyjdzie wiecej niż 40 godzin a to chyba jest nie zgodne z prawem -niezła manipulacja.  

Wniosek jest prosty - strażak chcąc iść na urlop bedzie musiał to odpracowac bo będąc na urlopie przekroczy 40 godzin a bedzie to podciagniete pod konieczność zapewnienia ciągłości służby .
 Nie wiem czy Pan o tym wie , czy pańscy podwładni w postaci KP i KW robią to bez pańskiej wiedzy

Proszę o ustosunkowanie sie do tej sytuacji.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #693 dnia: Marzec 14, 2007, 21:20:46 »
Wszystkich przepraszam za utrudnienia, ale z powodów technicznych ten temat musi zostać zamknięty.

Niestety ogromna liczba postów w tym temacie oraz jednocześnie duża liczba osób czytających, spowodowała znaczne obciążenie serwera. Jestem zmuszony zamknąć ten wątek. W przeciwnym wypadku forum zostałoby wyłączone przez firmę administrującą serwerem. Pozostawiam go do odczytu, temat będzie kontynuowany w innym miejscu.
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.