Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 212295 razy)

straz98

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2007, 21:49:29 »
jan112, jestem za a nawet przeciw
że instrukcje piszą aspiranci i oficerowie to dobrze bo może tylko oni potrafią, źle jeżeli u Ciebie robią to w godzinach służby
8 godzinni nie mają 18 dniowego urlopu dodatkowego (chyba że złoży się za staż i za warunki), to tak dla wyjaśnienia

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2007, 19:38:55 »
Do p. Komendanta
Widzę, że nic Pana nie obchoddzi co myślą podwładni!
A wczorajsze pismo??? Ładnie napisane, po co owijać w bawełnę i zwalać na Komendantów Powiatowych odpowiedzialność za bezprawie jakie ma miejsce w przypadku nadgodzin. Niestety w sądzie pracy to oni będą sie się tłumaczyć dlaczego jeden strażak ma podwyższony czas pracy a drugi wybiera w tym czasie urlop. Dlaczego nie pozostawił strażaka 8 godz. na dyżur 24 godzinny, i jeszcze wiele wątków. Jako lojalni pracownicy wstrzymywaliśmy się, licząc na sensowne (zgodne z prawem) rozwiązanie sprawy, niestety Pana pismo pozbawiło nas złudzeń sąd pracy będzie miał dużo roboty! Proszę zmienić ustawę a nie obciążać winą za błędy strażaków- ratowników. Mogę pracować nawet w starym systemie ale zgodnie z prawem. Kieruje Pan inteligętną grupą 30 tys ludzi proszę nie wciskać nam ciemnoty!!!


Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2007, 11:12:13 »
Dajcie juz na wstrzymanie z tymi radami , niech nowy KG polapie sam te bledy poprzednika i Sam dojdzie napewno do wnioskow przez Was opisywanych

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2007, 13:47:48 »
.... i niech nie robi nowych błędów, a narazie nieźle mu idzie (vide interpretacja art. 35 ustawy o PSP)

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2007, 17:27:02 »
Widac komendant Główny PSP jest tak pewny swoich kwalifikacji i "teoretycznego przygotowania" do pełnienia obowiązków że żadne podpowiedzi nie sa mu potrzebne.
A moje stwierdzenie "po złym Panie jeszcze gorszy nastanie". Oby sie nie sprawdziło. Niedawno p.Skulich był najlepszy teraz p. Skomra oj wielcy ludzie ogrom wiedzy i doświadczenia więc pozólmy im niech nami rządzą!!!
http://ww6.tvp.pl/View?Cat=400&id=446229

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2007, 19:51:46 »
Szanowny Panie Przemku. Pomysł "ściągi" uważam za więcej niż trafiony. Obiecuję w chwilach wolnych zaglądać na to forum. Pozdrawiam. Witold SKOMRA

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2007, 20:01:05 »
Witam!
Nic tylko pogratulować... ^_^
Swego czasu również Panowie m.in. p. Rzecznik KG i Przewodniczący jednego z ZZ <Tu> zaglądali, ale niestety...! :angry:
Powodzenia!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 25, 2007, 20:35:08 »
Obiecuję w chwilach wolnych zaglądać na to forum. Pozdrawiam. Witold SKOMRA

Z samego zaglądania na forum nic nam nie przybędzie.......ważne są czyny. Ale nie takie jak ostatnio zawarte w piśmie BK-I-110/22-1/07 z dnia 18 stycznia 2007. Poczekamy - zobaczymy.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 20:36:52 wysłana przez fireman5 »

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2007, 23:51:47 »
Szanowny Panie Przemku. Pomysł "ściągi" uważam za więcej niż trafiony. Obiecuję w chwilach wolnych zaglądać na to forum. Pozdrawiam. Witold SKOMRA
Ogromnie się cieszę z obecności Pana Komendanta na forum. Zaczyna we mnie wzbierać nadzieja, na przełamanie (choćby w świecie wirtualnym) kilku staroświeckich konwencji, utrudniających wzajemne zrozumienie, które do tej pory obowiązywały.

Zwracam się z apelem do kolegów. Postarajmy się wszyscy utrzymać tę bezprecedensową jak na PSP nić dialogu. Przypuszczam, że rozpęta się niewielka burza na forum. Nie chodzi o unikanie trudnych tematów, ale zachowanie kultury wypowiedzi.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2007, 11:16:41 »
Styczeń 23, 2007, 01:55:11
Wysłany przez: strazak wojtek
Cytuj
8 Aby Pan zabrał głos na forum

Wysłane: Styczeń 25, 2007, 07:51:46
Wysłany przez: w_skomra
Cytuj
Szanowny Panie Przemku. Pomysł "ściągi" uważam za więcej niż trafiony. Obiecuję w chwilach wolnych zaglądać na to forum. Pozdrawiam. Witold SKOMRA

...a słowo ciałem się stało...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2007, 11:48:46 »
Zdecydowanie popieram wirtualnie-merytoryczno-kulturalną formę wypowiedzi na tymże forum :
i tak ;
1. Panie Komendancie czy wkońcu ktos zacznie poważnie w rządzie traktować Straż ( tych ludzi z podziału bojowego zwłaszcza - nie mylic z Włoszczowem  ^_^) , mam na myśli czas pracy i                    W Y N A G R O D Z E N I E ; CZY ZNOWU BęDZIE NA ZASADZIE : POWIEDZIELIśMY CO CHCIELI USłYSZEć I MOGą Iść DO DOMU ( SłUżBY) ?

Z wyrazami szacunku - j. strażak z podziału
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2007, 13:59:20 »
Panie Komendancie
W dobie przemian i reorganizacji PSP chciałbym przypomnieć Panu projekt dot. wynagradzania strażaków którego współautorem był Andrzej B. sprowadzający się do 4 elementów:
1. uposażenie zasadnicze - jednakowe dla wszystkich strażaków PSP,
2. wysługa lat,
3. dodatek funkcyjny przyznawany na czas pełnienia danej funkcji/stanowiska,
4. dodatek motywacyjny.
Z powyższym wiąże się przede wszystki odejście od stopni służbowych i przejście na stopnie funkcyjne. Skończyłoby się z podwójnym płaceniem raz za przygotowanie zawodowe, dwa za wykonywane zadania > w wyniku przygotowania zawodowego można byłoby pełnić funkcję wyżej płatną. Jednocześnie skończyłyby sie paranoje, że np. podoficer jest przełożonym oficera.
Mam świadomość, że taki zamysł jest b. trudny do zrealizowania. Nie mniej przypominam, że coś takiego kiedyś było rozważane, o ile się nie mylę również przy Pana udziale.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 26, 2007, 16:47:47 »
Gościu dosyć dosyć odważny ,aż miło czytać co pisze ! :):):)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline gryf79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:38:49 »
Sposób na OFICERA

Mam taki pomysł może Pan komendant z niego skorzysta. Dokładnie to chodzi mi o pierwszy stopień oficerski po studiach cywilnych. Zlikwidować przeszkolenie zawodowe zaoszczędzi się sporo kasy a po prostu zostawić awans między korpusami czyli kto ma studia wyższe doszedł do stopnia asp. sztab. to po kolejnych 5 latach dostaje stopień mł. kpt. i awansuje dalej.Czyli kto chce szybko awansować to do szkoły głównej.  ^_^ .

Koledzy co wy o tym myślicie (ja też jestem aspirantem i mam studia cywilne).

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2007, 19:11:54 »
Krótkie podsumowanie najważniejszych zagadnień:
1. Faktycznie w ciągu 3-4 miesięcy trzeba dokonać analizy skutków reformy, a ewentualne błędy poprawić (czytaj: zbyt drastyczne lub szkodliwe dla służby ograniczenia złagodzić).
2. Na podstawie tej analizy należy znowelizować przepisy organizacyjny, kwalifikacyjny i płacowy.
3. Sytuacja w jakiej znaleźli się dyspozytorzy jest skandaliczna i jest do pierwszy element do poprawy.
4. Ponieważ strażak przenoszony na niższe stanowisko przez rok zachowuje wynagrodzenie w pełnej wysokości (obejmie ich również tegoroczna podwyżka) nie ma powodu poprawiania przepisu kwalifikacyjnego i wykazu stanowisk "na kolanie" (dalsze przedłużanie prac nad przepisem płacowym oznacza podwyżkę we wrześniu).
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów W.Skomra

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 27, 2007, 19:29:23 »
Panie Komendancie !!!
Mógłby Pan rozwinąć temat "sytuacja dyspozytorów skandaliczna".
jakie jest Pana stanowisko w tej sprawie?
Pozdrawiam

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2007, 20:17:52 »
Proponuję Panu Komendantowi dokończenie reformy ale w taki sposób aby Komendy Powiatowe funkcjonowały normalnie , a nie tak jak jest teraz leżą rozłożone na łopatkach i kwiczą, a ludzi do biura bierze się z łapanki za karę.
1- Stanowiska w PSK powinny być jednakowe, a nie tak jak jest , że 4 aspiranckie i 1 podoficerskie, bo nie ma uzasadnienia aby jednego niewiedzieć czemu traktowć gorzej niż pozostałych gdy robią to samo. Na okres prognozowanych zagrożeń obsada PSK powinna być wzmacniana do 2 lub 3 strażaków. Niedawno mieliśmy taka sytuacje po wichurach gdzie około 100 zdarzeń musi koordynować jeden strażak na PSK i mnóstwo pretensji , ze to jest nie tak a tamto za późno, a jak 1 ma ze wszystkim zdążyć jak roboty jest  przynamniej dla 5 za kasę na poziomie d-cy zastępu.
2- aby reszta w biurze dawała sobie radę jako tako , należy zmniejszyć liczbę etatów ( nawet o połowę) w Komendach Wojewódzkich , a co za tym idzie ( w podobnej proporcji)  w Komendzie Głównej. Zabieg ten spowoduje zmniejszenie ilości papierów spływajacych do Kom.Pow. i wtedy mniejszą ilością ludzi da się obrobić papierowe zadania zlecane przez KW i KG. Myślę ,że przy mniej licznych Komendach KW i KG współpraca pomiędzy komórkami będzie lepsza , gdyz ludzie będą mieli szansę częściej się spotykać , może będą umieszczeni w jednym budynku i wtedy będą wysyłać jedne pimo w sprawie , a nie jak jest teraz często musimy odpowiadać na podobnie brzmiące pisma wysyłane przez różne komórki do KP , często z terminem na wczoraj.
3-w służbie kontrolno-rozpoznawczej powinni pracować dwaj oficerowie , a nie tak jak się proponuje ; oficer i aspirant lub podoficer, gdyż zgodnie z rozp. dotyczacym prowadzienia czynności kontrolno rozpoznawczych jedynie oficerowie mogą samodzielnie prowadzić takie czynności a pozostali tylko pod nadzorem oficera. w związku z tym gdy oficer pójdzie na urlop lub zachoruje komórka będzie bezczynna, bo nie będzie osoby mogącej prowadzić kontrole.
4- służba kontrolno-rozpoznawcza powinna bardziej zająć się rozpoznaniem terenu na potrzeby działania JRG niż kontrolom prewencyjnym.
5- inaczej niż inni koledzy uważam,że   pracujący w biurze piwinni być strażakami i jest to uzasadnione gdyż są sytuacje i to wcale nie tak rzadko ( duża akcja, stany podwyższonej gotowości itp.) gdy trzeba powołać sztab , czy wesprzeć obsady JRG lub PSK i wtedy taki strażak jak znalazł, a cywila nie można tak wykorzystać. W komendach powiatowych strażaków jest tak mało ,że praktycznie każdy jest potrzebny , nawet księgowy-strażak.
6-skierowałbym prośbę o nowelizację zapisu art. 4 ustawy wprowadzajacej zmiany do ustawy o PSP , chroniący strażaków nie posiadających kwalifikacji a zajmujących stanowiska na zasadzie praw nabytych w  taki sposób aby zobowiązać tych strażaków do uzupełnienia kwalifikacji np. w przeciagu najbliższych 4 lat. Myślę , że będzie to w interesie słuzby i w interesie społecznym , żeby lepiej kwalifikowane osoby zajmowały bardziej odpowiedzialne stanowiska , a nie tylko obowiazywało prawo zasiedzenia stołka.
7- zmienić filozofię kontroli przez jednostki nadrzędne, ze skoncentrowanej na przyłapaniu tych na dole na jakimś drobiazgu i rozdmuchiwaniu jej do rozmiarów afery, na skierowaną na pomoc i podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 23:35:14 wysłana przez zar »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2007, 23:13:07 »
Szanowni Koledzy  .
Miło że język wam złagodniał po tym jak na forum odezwał się nasz przełożony, to jest plus dla nas wszystkich , znaczy że jeszcze do końca nie zdziczeliśmy i miejsce swoje znamy.
Jednak tak do końca nie wiemy czy jest to nasz  Komendant , myślę że nikomu nie strzelił do głowy pomysł podszywać się pod Komendanta  Głównego ( byłoby to świństwo )

Szanowny Panie Komendancie
Myślę iż dobrze się stało że zdecydował się Pan zabrać głos  na forum , co prawda my występujemy tu anonimowo , ale takie jest życie, to jest  straż . Myślę że wybaczy nam Pan anonimowości i czasem weźmie sobie do serca niektóre uwagi . Nie twierdze że wszystkie są trafne ale na pewno większość tak. Proponuje wziąć pod rozwagę czas służby , obowiązki jakie na nas spoczywają ( ciągle ich przybywa) i degradację na stanowisku MSK ,PSK.
Degradacja ta jest widoczna w grupach , w odbiorze przełożonych , nawet kolegów z podziału przy akceptacji przełożonych . Wiem że to częściowo kwestia kultury osobistej i na to Pan wpływu niema. Nie będę tu powielał opinii z forum ( polecam forum dyżurnych) tam można  się dowiedzieć jak traktowane jest to stanowisko.
Na koniec , życzę wytrwałości oraz zrozumienia kolegów , wszyscy chcemy dobrze dla naszej formacji .
Pozdrawiam.

PS. Proszę kolegów o wypowiedzi z szacunkiem to na pewno przedłuży konwersacje z KG.
 
Dziękuję.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2007, 07:57:06 »
                   Szanowny Panie Dowódco wszystkich strażaków !! 

,, - trzeba dokonać analizy, błędy poprawić , należy znowelizować przepisy , sytuacja w jakiej znaleźli się dyspozytorzy jest skandaliczna - ,,          super tylko co do tej pory zrobiono ?
No chyba że ,,Ja sie nie dziwie sie" i ,, co sie stało sie co sie stało"

       My czasami wiemy doskonale co trzeba zrobić aby poprawić sytuację w PSP.
Na samym forum można by było wybrać kilkanaście propozycji zmiany i poprawy sytuacji i dajemy te rozwiązanie niemalże na TALERZU, alle co z tego ? A to co Pan pisze słyszymy już dokładnie za każdym razem po przyjściu NOWEGO, napisał Pan to poprostu co chcieliśmy przeczytać i usłyszeć ! Ale proszę się nie denerwować potem będzie tak:
 < NIEMOGŁEM < NIE POZWOLONO MI < CHCIAŁEM MINISTER SIĘ NIE ZGADZA ITP ITP.
Ja też moge pojechać do danej jednostki i ponarzekać i przyznać rację strażakom że mało zarabiają !!!!!!!
 a w koncu to czyją Pan strone trzyma mam na myśli te 48 godzin?
Powinien Pan skierować swoje działania na pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych i etatów, zamiast tworzyć kolejne interpretacje rozliczenia czasu służby, co powoduje zamęt i złość strażaków.
 Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2007, 08:04:52 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2007, 13:33:08 »
Sz. P. Komendancie
Rośnie Pan w oczach podwładnych, mam na myśli zainteresowanie forum.
Niestety przyszło Panu rządzić w trudnych czasach, ale jeżeli zmiany będą przemyślane i konsekwentne to nasza służba będzie pozbawiona stresu, przynajmniej tego o warunki pracy.
Z opini stażaka podziału bojowego w pierwszej kolejności należy zająć się
1 zatrzymaniem doświadczonych strażaków w służbie przez:
                  - zapewnienie stałych przepisów emerytalnych
                  - wprowadzenia regulacji umożliwiającym korzystniejsze warunki finansowe pozostając w służbie niż odchodząc na emeryturę.
2 Uregulowanie czasu służby w szczególności nadgodzin z 2005 roku
3 Zapewnienie godnych uposażeń i wprowadzenia systemu służby w taki sposób, aby strażak mógł na życie zarobić w PSP pracując nawet tak jak to miało miejsce przed 1 czerwca 2005r.

Na podziale nikt się nie prosił o 40 tygodniowo, ale jak się należy to nikt się tego nie wyrzeknie

Pozdrawiam: podwładny

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2007, 14:04:50 »
Szanowny Panie Komendancie !

Chciałbym skomentować ostatnią propozycję podwyżek, jaka ukazała się na stronach "S"
Otóż z tego co słyszeliśmy w TV Rzeszów obiecał Pan, że w ciągu trzech lat wzrośnie uposażenie strażaków o średnio 800 zł.
Z tego co wyczytałem w w/w tabeli to Pan dotrzymał słowa odnośnie tylko jednego strażaka, który znajduje się na 20 grupie uposażenia i to już w pierwszym miesiącu urzędowania.
Życzyłbym, aby Pan również był tak samo skuteczny co do pozostałych 30 000 strażaków.
Z tabeli tej również wynika, że stażysta musi pracować prawie rok na pobory KG. Nie uważa Pan, że jest to zbyt duże rozwarstwienie?
Aby to przynajmniej po części zniwelować proponuję co drugą lub co trzecią podwyżkę wprowadzać równą kwotowo dla wszystkich strażaków, a nie tylko i wyłącznie procentowo.
Proszę o rozważenie mojej propozycji.

Pozdrawiam

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2007, 15:21:50 »
Panie Komendancie !!!
Mógłby Pan rozwinąć temat "sytuacja dyspozytorów skandaliczna".
jakie jest Pana stanowisko w tej sprawie?
Pozdrawiam
Generalnie etaty dla funkcjonariuszy pełniących służbę na stanowiskach kierowania są zaszeregowane do zbyt niskich grup, co zniechęca do przechodzenia z podziału na PSK. Dodatkowo doszło do bezsensownego "wartościowania" dyspozytorów. Zadam choćby takie retoryczne pytanie: "Czy obywatel którego chroni pomocnik dyżurnego opreracyjnego może się  czuć równie bezpiecznie jak obywatel chroniony przez pełnowartościowego dyżurnego operacyjnego?" W nowym przepisie kwalifikacyjnym to będzie pierwszy element do zmiany.
W.SKOMRA

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2007, 15:29:41 »
jakie zmiany jeszcze sie szykują?

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2007, 16:01:56 »
Mam pytanie ,co ze  stanowiskiem specjalista ratownik grupa 5 . Zostało lub miało byc zlikwidowane .Bo jak mi wiadomo to grupa podoficerów mogła w wiekszosci KP dostac maksymalne  stanowisko . KG jakims wytycznymi miala przepisac do grup specjalistycznych. POZDRAWIAM  Podoficer KP
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2007, 16:18:25 wysłana przez nokia »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 28, 2007, 17:55:13 »
W nowym przepisie kwalifikacyjnym to będzie pierwszy element do zmiany

A nowy przepis kwalifikacyjny powtanie kiedy - jeżeli można zapytać?

pozdro