Autor Wątek: punkty karne na zawodach  (Przeczytany 3484 razy)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
punkty karne na zawodach
« dnia: Styczeń 16, 2007, 11:55:36 »
mam pytanie które mnie nurtuje od dłuższego czasu, na zawodach młodziżówek jak wiadomo można dostać punkty karne teoretycznie za wszystko, jeszcze dwa lata temu za niedolanie wody do wiadra było 100pkt a już w zeszłym roku tylko 10, czy przepisy się zmieniły czy to pomyłka sędziów?? i czy z miejsca pierwszego można spaść na drugie choć miało sie w obu konkurencjach najlepsze wyniki a tylko średni wiek był ciut wyższy od przeciwników??

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: punkty karne na zawodach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2007, 10:25:52 »
mam pytanie które mnie nurtuje od dłuższego czasu, na zawodach młodziżówek jak wiadomo można dostać punkty karne teoretycznie za wszystko, jeszcze dwa lata temu za niedolanie wody do wiadra było 100pkt a już w zeszłym roku tylko 10, czy przepisy się zmieniły czy to pomyłka sędziów?? i czy z miejsca pierwszego można spaść na drugie choć miało sie w obu konkurencjach najlepsze wyniki a tylko średni wiek był ciut wyższy od przeciwników??
Jeżeli sredni wiek był ciut wyższy a dwie druzyny zdobyły te sama ilośc punktów to zeczywiscie wygrywa drużyna młodsza.
 Za niedolanie wody  do wiadra ?? to chyba nie ,conajwyżej za nienapełnienie wiaderek woda (tych za tarczami)to wtedy tak / a dolewac mozna ale sie nie musi jak ma sie sprawne oko i wyregulowany celownik.
Pełny regulamin ctif jest na stronie ZG ZOSP <tam sa i punkty karne> coroku prawie cos zmieniaja.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: punkty karne na zawodach
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2007, 09:45:01 »
Jeżeli sredni wiek był ciut wyższy a dwie druzyny zdobyły te sama ilośc punktów to zeczywiscie wygrywa drużyna młodsza.

Nawet nie koniecznie dwie drużyny muszą osiągnąć ten sam wynik. Przelicznik wieku jest tak istotny, że sytuacja może wyglądać tak jak pisze agusiaczek.
A co do wody w wiaderku to musisz bardziej sprecyzować. Niedolanie wody czyli nie włączenie się "bzyczków" i czerwonej lampki oznacza, że nie ukończyłaś konkurencji... Można wtedy wrócić i poprawić błąd o ile masz dość wody w hydronetce- wg. obowiązującego regulaminu możesz 1 raz dolać wody do hudronetki z wiadra stojącego obok.