Autor Wątek: SA PSP W poznaniu  (Przeczytany 11286 razy)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2007, 15:27:42 »
Myślę, że do Poznania nie będzie więcej jak 500-600 osób. Będę dzwonił do szkoły zapytać czy moje podanie było w porządku to od razu zapytam ile jest kandydatów na ten rok i napisze jak mi powiedzą:P Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 19, 2007, 15:32:12 »
Startuje ktoś w tym roku do SA PSP Poznań z woj. PODLASKIEGO? Jak tak to chętnie pogadam na priv albo gadu:2765368.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2007, 17:28:09 »
Do SA PSP Poznań w tym roku jest około 450 kandydatów. To takie info dla tych, którzy startują. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2007, 10:09:11 »
JEstes tego pewien?Masz to jakoś potwierdzone?Bo jak tak to raczej miła wiadomość:)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2007, 18:29:32 »
Informacja jest pewna, bo pochodzi od osoby, która zajmuje się rekrutacją w SA PSP w Poznaniu. Pozdrawiam

PS. Do osób, które złożyły podanie będzie wysłana korespondencja w sprawie egzaminów, wpłaty egzaminacyjnej itp.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Mati1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • I Ósmego Dnia Bóg Stworzył Strażaka
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 24, 2007, 22:38:14 »
Nio to jesli jest tyle zgloszen to bedzie sie latwiej dostac chyba ze zglosili sie tylko najlepsi albo jak to czesto u nas bywa miejsca sa juz zajete ;-/
NAWET PIEKŁO NIE MA TAKIEJ ZAWZIĘTOŚCI, JAKĄ MA STRAŻAK

Offline Trojan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 24, 2007, 23:10:41 »
Jak już będzie po egzaminach. To napiszcie jaki był poziom na sprawności i ile na niej odpadło :)

Offline Mati1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • I Ósmego Dnia Bóg Stworzył Strażaka
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 27, 2007, 00:10:47 »
Przydałoby sie by za duzy poziom nie byl bo i tak juz jest tylko 40miejsc
NAWET PIEKŁO NIE MA TAKIEJ ZAWZIĘTOŚCI, JAKĄ MA STRAŻAK

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 27, 2007, 21:13:24 »
Jak dla mnie to sprawnościówke, aby zaliczyć na limitach. Najważniejsza jest teoria, o i jestem lepszy w głowie niż w mięśniach :)
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 28, 2007, 07:46:53 »
wole miesniaka niz wymadrzajacego sie aspiranta praca jesli sie dostaniesz zweryfikuje twoje wiadomosci

Offline Mati1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • I Ósmego Dnia Bóg Stworzył Strażaka
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 28, 2007, 10:11:59 »
Ja własnie wole sprawnosc bo jest najwazniejsza, a co do myslenia to nie lubie sie wymadrzac wole rozmawiac z ludzmi normalnie a nie kozaczyc wiedza podrecznikowa. Lepiej zablysne tym ze jestem zaradny i cos wiem niz wszytsko porownywac mam do podrecznika :P
NAWET PIEKŁO NIE MA TAKIEJ ZAWZIĘTOŚCI, JAKĄ MA STRAŻAK

Offline Trojan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 02, 2007, 00:03:03 »
W straży to chyba najbardziej liczy się sprawność teoria idzie na drugi plan. W czasie akcji nie ma czasu na zastanawianiem się nad teorią i pojęciami liczy się refleks, spryt i szybkość. Tylko, że właśnie żeby sie dostać do SA
trzeba trochę tej teorii znać bo na tym najwięcej odpada...

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 02, 2007, 00:07:27 »
W straży to chyba najbardziej liczy się sprawność teoria idzie na drugi plan. W czasie akcji nie ma czasu na zastanawianiem się nad teorią i pojęciami liczy się refleks, spryt i szybkość. Tylko, że właśnie żeby sie dostać do SA
trzeba trochę tej teorii znać bo na tym najwięcej odpada...

Racja, ale żeby robić dobrze, trzeba trochę wiedzy mieć ;)
pozdrawiam.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 02, 2007, 22:12:37 »
W straży to chyba najbardziej liczy się sprawność teoria idzie na drugi plan. W czasie akcji nie ma czasu na zastanawianiem się nad teorią i pojęciami liczy się refleks, spryt i szybkość. Tylko, że właśnie żeby sie dostać do SA
trzeba trochę tej teorii znać bo na tym najwięcej odpada...

fakt, ale żeby poprawnie działać i wykorzystywać refleks trzeba się nauczyć jak postępować w danej sytuacji. A jak wiadomo nauka idzie w parze z ocenami i wiedzą, w tym przypadku chemia + fizyka. Oczywiście każde zdarzenie ma swoją specyfikę, ale ogólne schematy trzeba znać.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 02, 2007, 23:11:37 »
Cytuj
W straży to chyba najbardziej liczy się sprawność teoria idzie na drugi plan.
Ojjj ja bym się może i nawet sprzeczał tutaj - w sumie patrząc na moje akcje to więcej ich było gdzie trzeba było myśleć głową a nie mięśniami.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 02, 2007, 23:34:29 »
zgadzam sie z Ajaxem, myslenie to podstawa, miesnie sa wazne ale na 2 miejscu w pracy zwlaszcza

Offline Trojan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 03, 2007, 00:26:12 »
Cytuj
W straży to chyba najbardziej liczy się sprawność teoria idzie na drugi plan.
Ojjj ja bym się może i nawet sprzeczał tutaj - w sumie patrząc na moje akcje to więcej ich było gdzie trzeba było myśleć głową a nie mięśniami.

Ja wcale nie mówie, że teoria się nie przydaje bo przydaje się i to czasami nawet bardzo. Ja mogę tak samo powiedzieć, że jak ktoś zna bardzo dobrze teorię, a nie ma sprawności to "zginie" dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ( i tacy są najlepsi :) ) jak strażak i jest dobry w teorii i dosyć sprawny.

Takie jest moje zdanie Wy macie większe doświadczenie ponieważ macie już ukończone szkoły, a ja dopiero będę startował do SA i tylko wypowiadam się na podstawie doświadczeń z OSP.

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 20, 2007, 10:32:25 »
Trojan jeśli jesteś w OSP to powinieneś wiedzieć, że dobry strażak to żywy strażak a żywy strażak to taki który myśli i przewiduje. Sprawność jest ważna ale na pierwszym miejscu jest logiczne myślenie!!! Dostaniesz sie do SA PSP to sie przekonasz :wacko:   
ZaWsZe PrZeD SiEbIe

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: SA PSP W poznaniu
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 20, 2007, 21:09:37 »
no moze w SA to sie nie przekona, ale faktycznie najwazniejsze jest myslenie;)