Autor Wątek: Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???  (Przeczytany 4500 razy)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???
« dnia: Styczeń 15, 2007, 21:19:02 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 15:05:51 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2007, 21:30:22 »
Z tego co wiem to syrena służy tylko do alarmowania w razie konieczności wyjazdu;)
Przez dość długi czas (można w kilku latach policzyć;)) pełniłem obowiązki dowódcy MDP. Szkolenia odbywały się w ten sposób, że umawialiśmy się na określoną godzinę, ludzie przychodzili, przebierali się i szliśmy do garaży. Tam z kolei zależy, albo wykład o określonym samochodzie, albo braliśmy sprzęt, szliśmy na plac manewrowy i ćwiczyliśmy różne aspekty taktyki gaśniczej i ratowniczej ;). Wszystko na bieżąco było tłumaczone i wyjaśniane. Ćwiczyliśmy nawet najłatwiejsze czynności tak długo, aż zostały opanowane do perfekcji. Efektem tego było to, że gdy część Zarządu jednostki przyjrzała się umiejętnościom chłopaków w trakcie jednego ze szkoleń, byli zadowoleni. ;)
Oprócz tego ważna jest kondycja fizyczna, dlatego jak raz na jakiś czas całe szkolenie MDP będzie poświęcone grze w piłkę nożną czy innemu sportowi to też będzie dobrze. :)
Pozdrawiam.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2007, 22:45:26 »
Witam!
Syrena to jeszcze najmniejszy problem choć raczej nigdzie nie jest używana do zwoływania MDP. Agusia pisze, że planują wyjazdy w okolice w celu ćwiczeń a przepisy wyraźnie zabraniają przewożenia członków MDP samochodem bojowym (niezależnie w jakim celu). Rozwinięcia z wozu bojowego można ćwiczyć na dowolnym placu pod warunkiem, że samochód zaprowadzi  tam kierowca tylko z dowódcą .

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2007, 08:37:06 »
[...]Agusia pisze, że planują wyjazdy w okolice w celu ćwiczeń a przepisy wyraźnie zabraniają przewożenia członków MDP samochodem bojowym (niezależnie w jakim celu). [...]

A możesz napisać jakie to przepisy?
Do tej pory posługiwałem się instrukcją BHP w działaniach straży pożarnej ale tam jest napisane, ze nie można przewozić MDP alarmowo a nie że wcale.

Sylwek

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2007, 12:05:50 »
W mojej jednostce nie tak dawno było przeprowadzone takowe ćwiczenie dla MDP włącznie z wyjazdem (nie alarmowo) i kontrolowanym mini pożarem. Syrena nie była włączana - bo niby po co. Młodzi umówili sie na konkretną godzinę i tyle. Cała akcja była "obstawiona" również starszymi druhami - w tym ja jako kierowca GBM,dowódca i opiekunowie - oraz przy każdej  grupie MDP byli obecni starsi. Na to ćwiczenie był zaproszony komendant gminny oraz burmistrz - i razem zgodnie podkreślili, że ćwiczenia były przeprowadzone bardzo fachowo. Myślę, że warto choć raz do roku taką małą radość zapewnić takowej drużynie. Oczywiście ćwiczenia te odbyły się też tylko dlatego, że 98% młodzieży kończy pracę w szeregach MDP i w tym roku zasili szeregi OSP.

Co do tego co pisze Agusia - no cóż - zgodzić sie nie mogę, bo MDP nie jest od tego by ćwiczyć - "szybkosć reakcji na alarm" :angry:. Sory - ale to troche nie tak... A poza tym jesli mają to być ćwiczenia z zaskoczenia dla MDP i włączycie syrenę to napewno nie zlecą się druhowie MDP tylko starsi. Więc niekombinujcie - tylko najnormalniej umówcie się na konkretny dzień, konkretną godzinę i zróbcie sobie podobne ćwiczenia jak opisałem to wyżej.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2007, 12:21:05 »
No właśnie z tego co mi wiadomo to oficjalnie - nie można...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2007, 21:55:04 »
agusia zapomnijcie o tej syreni. syrena to  stres,a nie daj boze cos komus by sie stało poza tym po co dodatkowo denerwowac ludzi syrena oni mają jej na pewno juz powyzej uszu

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ćwiczenia dla młodzieżówki - pozwolenie???
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2007, 09:57:06 »
No, tez myślę, że syrena to zły pomysł. Ja rozumiem, że chcecie już działać jak dorośli ale niestety trzeba jeszcze poczekać. Wyobraź sobie ilu dorosłych n dźwięk syreny oderwie się od swoich codziennych zajęć i będzie mieć potem do was pretensje...

Syrena powinna być sygnałem do prawdziwego alarmu bo na drugi dzień jak syrena naprawdę zawyje alarmowo to nikt nie przyjdzie, bo pomyśli, że znowu MDP ma ćwiczenia.

A z drugiej strony - gratuluje zapału! Tak trzymaj!