Autor Wątek: Podział 12/24 czy to prawda........  (Przeczytany 22015 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 16, 2007, 21:50:14 »
dowódca jednostki z komendantem juz sie zawsze postarają zeby sie nam nie nudziło zwłaszcza że jednostka jest w rozbudowie, ale przynajmniej czas szybciej mija...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 16, 2007, 21:59:31 »
egon przesadziłeś !!!!!
 U mnie też niektórzy przychodza odpocząć ale nie ogólnikuj !!!!
Pojedyncze przypadki nie mogą mieć wpływu na całokształt !!
Jesli jeden pije w służbie to nie znaczy że wszyscy są pijani.(chociaż byłoby to bardzo ekonomiczne  ^_^)


Offline egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:50:16 »
takie wnioski nasuneły mi sie po przeczytaniu

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:18:27 »
Fires 112  tak jest jak napisałeś nic dodać nic ująć  w kwestii podejścia związków do PSK , pisałem o tym szerzej. Teraz będzie równo, myśleli że jak sprzedadzą PSK to uratują swoje tyłki ale nie przewidzieli że można zmienić decydentów, a związki już nie są takie silne jak były, najpierw namawiano chłopaków by strajkować  że będą płacić nadgodziny, teraz jak wywalczyli 40 godzin tygodniowo to ???? związek topnieje, doświadczeni strażacy odchodzą, w zastępach brak zaufania , ciężko spotkać kolegę z roty, napływ świeżej krwi ,, hm jest dobry nie przeczę, ale podejście młodych strażaków jest zdecydowanie inne niż kiedyś, obserwuje  że staży wręcz boją się z nimi wchodzić, nie dość że nie mogą na nich liczyć to jeszcze muszą ich pilnować. Wiem wiem  powiecie nabiorą doświadczenia, jasne  że nabiorą tylko za jaką cenę. Po kursach podstawowych, maski nie potrafią założyć. Najgorsze jest to że przychodzą koledzy d-ców , znajomi, sąsiedzi i nie wypada zwracać im uwagi. Oby to się nie zemściło.
Pozdrawiam

PS. Egon – ty nie jesteś przypadkiem kretem??? Ryjesz tu pod  chłopakami mam wrażenie że celowo, rozsądku troche.

Offline anka1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 18, 2007, 10:24:13 »
Witam, zgadzam się  z użytkownikiem amart, uważam że system 12-godzinny jest najodpowiedniejszy, jedynym minusem jest tylko to, że trzeba częściej dojeżdżać do służby, opinia kolegów z PSK (którzy bardzo się bali dwunastek) po pierwszych 2 tygodniach pracy w tym systemie jest raczej pozytywna, po służbie są mniej zmęczeni. Po 24-godzinnej służbie nawet przy nie dużej ilości wyjazdów czuli się o wiele gorzej. Myślę, że można się przyzwyczaić. Pozdrawiam

Coś mi się zdaje że dostaję na kogoś uczulenie. Słuchaj J12 czy coś tam wypowiadasz się za ludzi którzy pełnią służbe  12 godz. jako nieuprawniony. Ten system jest do "d" i każdy o tym wie. Jest uciążliwy nie ze względu na godziny pracy a ze względu na czestotliwość słu a co za tym idzie ograniczenie swobody normalnego życia. Mówią to jako strażak i jako człowiek który ma rodzinę i chce z nią jak najczęściej przebywać. Uszczęśliwić kogoś na przymus chodzi o PSK a w niedalekiej przyszłości pozostałych to nie jest recepta na rozwiązanie sprawy. To że pan minister sobie tak wyobraża to nie znaczy że tak ma być. Niech znajdzie inną drogę do oszczędzania. Jak dokonamy analizy całych posunięć reorganizacyjnych to okaże się że ktoś na nas dobrze zyskuje i dobrze prowadzi politykę skłucenia wewnętrznego. Niech się biją we włsnym gronie to da spokuj nadzorcom. Może się przy okazji uda jeszcze coś przkręcić . I przychodzi tu do głowy coś z poprzednich postów, że jeżeli w obecnym czasie nie oprzemy się takim podstępnym działaniom to kolejne skutki odbiją na nas w niedalekiej przyszłości. Pamiętajmy że traktują nas jako pionki w grze politycznej, brakuje budżetu to nakaz odgórny by wykręcać ile się da. Szanowni koledzy jesteśmy znikomą grupą zawodową która w budżecie państwa niewiele znaczy, to drobne wydatki, a i tak nas jeszcze wyraxnie i zdecydowanie gnębią. Przypomniało mi się jeszcze o mowie nowego KG który mówi o "podwyżkach" coś około 800 zł.- nie zwiedźcie się tym obiecankom. Jeżeli myślicie że ta kwota wejdzie wam w skład przelicznika do emerytury to jesteście w dużym błędzie. Wystarczy poczytać nowe projekty rozporządzeń.
To że nas umiejętnie podzieli to nie znaczy, że tak będzie na zawsze, trzeba się temu przeciwstawić i zdecydowanie zareagować, pamiętajmy że dziś jedni a za jakiś czas przyjdzie kolej na drugich.
Pod rozwagę i czekam na odpowiedzi.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 18, 2007, 14:57:01 »
Teraz będzie równo, myśleli że jak sprzedadzą PSK to uratują swoje tyłki ...
Pomijając wszystko inne, zwróć uwagę na następujący zapis w rozporządzeniu:
§2.3. Wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby przez strażaka w danej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej lub Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, zwanej dalej "jednostką organizacyjną", może wynosić 12 godzin:
  1)  w przypadkach szczególnie uzasadnionych warunkami służby, po uprzednim uzgodnieniu między kierownikiem jednostki organizacyjnej a działającymi w niej organizacjami związkowymi, a w przypadku ich braku z przedstawicielem strażaków reprezentującym ponad połowę stanu etatowego jednostki;
  2)  na stanowiskach kierowania komend Państwowej Straży Pożarnej;
§ 12. Właściwym do ustalania harmonogramów służby w danej jednostce organizacyjnej jest kierownik tej jednostki.

Kierownik jednostki (komendant) jest uprawniony do ustalania systemu służby w danej komendzie z zastrzeżeniem, iż system dla jrg musi uzgodnić ze związkami, a w sprawie SK decyzje podejmuje samodzielnie > tak póki co stanowi prawo. Zwracam uwagę że komendant może, a nie musi wprowadzać sytemu 12 godzinnego.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline arni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 22, 2007, 23:43:08 »
Najwiekszym problem  przy systemie 12na 24 jest to że, dla strażaków dojeżdzajacych do pracy ten system jest nieoplacalny .Obliczyliśmy że wielu strażaków dojeżdza do pracy ponad 100 kilometrów.Biorac pod uwage że są zmotoryzowani koszt miesięczny przyjazdu do pracy może wyniesc ich ponad 400 zl .

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 23, 2007, 06:05:42 »
Ironizując kolego- Arnii998 odpowiem ,tak samo jak nasz komendant odpowiedział nam gdy poróbował podobnie zrobić " To sie chłopie zwolnij jak Ci nieodpowiada, albo znajdź sobie bliżej domku robotę!!"
Prawda - " ludzkie podejście " do sprawy , ale chyba takie same ma obecny najjaśniejszy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline arni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 23, 2007, 12:20:07 »
Napewno w wielu przypadkach tak bedzie .Nastąpi w miare mozliwosci migracja ludzi do jednostek połorzonych jak najbliżej zamieszkania .Co na pewno sie odbije na zachwianiu liczebnosci w JRG.Ci co nie beda w stanie się przenieśc zapewne beda dużo chorowac ,bedzie to sposób na oszczędnosc kasy.

Offline Ozmo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 23, 2007, 13:39:49 »
system 12h to nie tylko częstsze dojazdy. większość z nas ma rodziny dzieci. chyba nie o to chodzi żeby całkowicie poświęcić się służbie poświęcając rodzinę. a jeśli chodzi o propozycję zmiany pracy jeżeli nam system nieodpowiada to może panowie z góry powinni to zrobić

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 23, 2007, 14:32:38 »
Zgadzam się z opinią polak65 "Ja proponuje zebyście pracowali tydzień i potem 3 tygodnie wolne wtedy trzeba tylko raz w tygodniu przyjeżdżać do pracy..
żeby wam ośmiogodzinni nie  zazdrościli to załatwcie im po łóżku do biura i też niech tak pracują...
bedzie spójność zawodowa i prawie zero kosztów pracy...
żenujące , co wy tu ludzie wypisujecie"


Pracuję na SK

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 23, 2007, 21:45:09 »
system 12h to nie tylko częstsze dojazdy. większość z nas ma rodziny dzieci. chyba nie o to chodzi żeby całkowicie poświęcić się służbie poświęcając rodzinę. a jeśli chodzi o propozycję zmiany pracy jeżeli nam system nieodpowiada to może panowie z góry powinni to zrobić
Jeżeli potrafię liczyć to system nie ma wpływu na ilość czasu spędzanego w służbie, na to ma wpływ wymiar czasu służby > tak więc z tym czasem dla rodzin to chyba lekka przesada.
Ponadto chciałbym zwrócic uwagę, że póki co to my jesteśmy dla służby a nie służba dla nas. Na pewno wygodniej jest w systemie dobowym, jeszcze lepiej byłoby jak sugerują wyżej w systemie tygodniowym. Lecz nie tylko wygoda strażaka sie liczy. W systemie 12-godzinnym możemy działać cały czas, natomiast 24 to już b.wątpię - w tym wszystkim trzeba również uwzględniać interes służby (pracodawcy). A przy okazji może skończyłaby się śpiewka o tym że strażacy biorą kasę za spanie. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Sagan^^

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 24, 2007, 16:32:06 »
piotr998! Dochodze jednak do wniosku, ze w sumie to chodzi nam o to samo, czasem tylko w inny sposób.
Pod tym ostatnim postem podpisuje się dwoma rękami.. czasem zdarzy się 100% zgodność -_-

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 03, 2007, 19:19:06 »
system 12h to nie tylko częstsze dojazdy. większość z nas ma rodziny dzieci. chyba nie o to chodzi żeby całkowicie poświęcić się służbie poświęcając rodzinę. a jeśli chodzi o propozycję zmiany pracy jeżeli nam system nieodpowiada to może panowie z góry powinni to zrobić


Ozmo - to to już jest kompletna bzdura! To właśnie przy systemie 12-godzinnym codziennie widzisz, tak drogą ci, rodzinę. Bo albo idziesz na 8.00. i widzisz ich po 20.00 albo idziesz na 20.00. i masz na to cały dzień do 19.00. Czego nie można powiedzieć gdy wybywasz do pracy na 24 godz.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 04, 2007, 19:25:19 »
Piotr998 Trudno nie zgodzić się z twoją argumentacją, osobiście pracuje od roku na 12, z początku było trudno obecnie chyba już się przyzwyczaiłem, ostatnio byłem zmuszony zostać na 24 i powiem ze nieciekawie się czułem jedynym minusem tego systemu są dojazdy i jeśli ktoś ma dodatkowe zatrudnienie, dużo więcej czasu dla rodziny , to do tych którzy podnosili tą kwestię. Pozdrawiam

Offline dj dziadek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 06, 2007, 20:01:37 »
Ja proponuje zebyście pracowali tydzień i potem 3 tygodnie wolne wtedy trzeba tylko raz w tygodniu przyjeżdżać do pracy..
żeby wam ośmiogodzinni nie  zazdrościli to załatwcie im po łóżku do biura i też niech tak pracują...
bedzie spójność zawodowa i prawie zero kosztów pracy...

żenujące , co wy tu ludzie wypisujecie

Obserwator
Gdyby tak można było;mnie sie podoba.
Ale tez moze przejdzie nowy plan strazy,zakłada on utwozenie POSTERUNKÓW w miejsca o mniejszym ryzyku zagrożenia jak i tyczący jednostek o mniejszej liczbie wyjazdów.
Oprócz posterunków,jest tez plan,zatrudniania cywilnych pracowników na podział.
Zostali oni by przeszkoleni,otrzymali stopień STRAZAKA i rozpoczeli pracę w dowolnym zakładzie,mieszczącym sie w obrębie posterunku.
Pracodawca płaciłby mniejsze składki za takiego pracownika,ale wczasie działan miałby obowiązek zwolnienia go na czas prowadzonej akcji. Za swoj wyjazd,dostawał by ów (juz strazak) wczesniej ustalone wynagrodzenie.
Ci "cywilni strazacy" maja tez wypełnic "lukę" nadgodzin na podziałach czy w sytuacjach alarmowych 111,222.
Projekt wzoruje sie na funkcjonowaniu OSP jak i  strazy pozarnych w niektorych stanach USA - juz zdobył duze zainteresowanie;wkońcu to odciążenie budżetu  a i utrzymanie takiego "gościa" daje duze oszczednosci(nie musze chyba tego pisac).
Cóż......moze i sie sprawdzi.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2007, 20:21:29 wysłana przez dj dziadek »

Offline byniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 07, 2007, 12:19:16 »
Ciekawi mnie dlaczego w sprawie ilości dojazdów do pracy nie odezwie się ktoś z osmiogodzinnych, przedstawicieli ,,gorszego" rodzaju strażaków. My dojeżdżamy codziennie, pełnimy funkcje operacyjne, czyli z dyżurów domowych musimy na wezwanie dojechac do remizy a niejednokrotnie na miejce pożaru. Obsługujemy zebrania OSP, które dziwnym trafem organizowane są wieczorami albo w soboty, przjeżdżamy do straży bo sprzęt się zepsuł, obsadzamy na zastepstwie PSK i podział bojowy. Niejednokrotnie zarabiamy mniej niż Prawdziwi strażacy. Większośc z nas pracowała kiedyś na podziale, przy awansowaniu nikt się nie pytał czy pasuje nam system pracy. Zauważcie też koledzy i przypomnijcie sobie jak przyjmowano Was do służy ka żdy mówił, że dojazd to żaden problem. Operacyjnie pożytek z mieszkających daleko od remizy , żaden. W razie potrzeby ściąga się chłopaków miejscowych. A o uciążliwości systemy 12/24 spytajcie pielęgniarki od lat tak pracują, jeżeli jedynym argumentem przeciw jest zwiekszona ilość dojazdów to nie jest to żaden argument.

Offline forest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 07, 2007, 14:50:51 »
Dojazdy - minus,
czesciej z rodzina - plus
czesta zmiana sluzb - minus
mozliwosc dorobienia - minus

Jak na moje to wole 24/48

Offline elangatus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 07, 2007, 20:11:42 »
System pracy póki co zależy od komendanta powiatowego (miejskiego) jeżeli ktoś pracuje w innym niż 24/48 to znaczy że się ludzie na to zgodzili lub mają cienkie ZZ, nie wdaje mi sie aby w najbliższym czasie były jakies odgórne zarządzenia odnośnie systemu pracy.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podział 12/24 czy to prawda........
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 07, 2007, 23:39:17 »
Witam!
Cytuj
nie wdaje mi sie aby w najbliższym czasie były jakies odgórne zarządzenia odnośnie systemu pracy.
Niestety w stosunku do SK JEST :angry: /KG PSP/ nakazujące wprowadzenie systemu 12h. Który  K-dt Pow. czy Miejski "fiknie" ^_^
Ponadto jak to napisał piotr998
Cytuj
to my jesteśmy dla służby a nie służba dla nas.
Można z tym bardziej lub mniej polemizować, ale tak niestety jest!
ZZ i sami dyż. nic nie mieli i mają do zgadzania się lub nie.
Pisałem już m.in. o tym niedawno.
Narazie SK, bo to takie, ni biuro, ni podział. He..he..
Podział - wydaje mi się... kwestia czasu?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2007, 23:45:09 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.