Autor Wątek: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?  (Przeczytany 76154 razy)

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 19, 2007, 16:44:00 »
  do kol. Axoo!
    masz rację co do systemu 24/48 jest najlepszy ok!, 48 godzin tygodniowo owszem nawet  z chęcią ale 8 płatne jak nadgodziny . A jak wyobrażasz sobie stworzenie 4 zmiany z juz zatrudnionych (czyżby jeszcze mniejsze stany minimalne, u mnie obecnie 6 a przy 4 zmianach podejrzewam że około 4 aby wyjsc na czysto) matematyki nie oszukamy 12-stkami.
 Widac u naszych włodarzy słabo z liczeniem bo już nie raz słyszałem opinie że 12-stki załatwia problem nadgodzin, wstyd!!!
  Mozna też jak nasz najjaśniejszy zwiekszyć norme i po sprawie przecież nigdy nie było tak żeby nasi dowodzący ( na kazdym szczeblu-do powiatowych włacznie) byli dla strażaków,oni są dla polityków, dla swoich przełożonych ale nigdy dla tych niżej od siebie -przecież od nich nic nie dostaną!!!!!!!!!!!.....???

Offline Axoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 19, 2007, 17:09:03 »
Myśle że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Kazdy przedstawił swoje racje.
1. I tak nic to nie zmieni. Bedzie tak jak KG sobie wymyśli.
2. Ja pozostane za 48 godzinnym tygodniem pracy a Wy bedziecie bronic swojego zdania.

Ja tez słyszałem, że 12-ki załatwią problem nadgodzin. Ale uwazam, że ten system nie jest najlepszy. Wiem to z wlasnego doświadczenia.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 19, 2007, 19:09:09 »
Pan Axoo  częściowo ma racje bo jeśli będą przykładowo 12  to nie będzie łóżek  , ja pracuje na 12 i łóżko oraz pościel zabrane. Doczekaliśmy się zmian o które sami walczyliśmy chcieliśmy mieć płacone za te 8 godz więc dojdzie prawdopodobnie do tego że 12 załatwią problem nadgodzin, u mnie nadgodzin niema  wszyscy spokojnie wypracowują tyle godzin w miesiącu ile trzeba, ostatnio doszło nawet do tego że pracowaliśmy po 2 na PSK bo tak wychodziło z godzin że nikomu nie należało się wolne. Ale powtarzam  jeśli będą 12.
Jeśli chodzi o  4 zmianę , w tej chwili na zmianie jest 16 ludzi , stan minimalny jest 8 i właściwie ta obsada jest stała wiec wynika z tego że drugie 8 odbiera nadgodziny i urlopy.
16x3 = 48  , 48 : 4 =12 dwanaście osób na zmianie bez wolnych służb, 8 stan minimum ,        4 osoby mogą odbierać urlopy więc spokojnie w roku można odebrać urlopy i zostaje jeszcze miejsce na jakieś chorobowe czy wolne, a jeśli zabraknie to można zwiększyć obsadę do 17 lub zmniejszyć stan minimalny do 7. Dla naszych włodarzy to pikuś .


PS. To nie są moje wyliczenia tylko mojego naczelnika,, Pozdrawiam.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 19, 2007, 20:35:42 »
Witam
Stanu minimalnego raczej ot tak sobie to nie można obniżyć, stan zmiany ma być 50%+1 czyli w tym przypadku 9 osób i na wolne mogą iść już 3 osoby. Ktoś wolna służba, ktoś urlop, inny kurs/szkoła. Wcale nie jest tak różowo...



Offline bogdann

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 20, 2007, 21:52:26 »
ci który sie nigdy dupa nie paliła maja najwięcej do powiedzenia np strazak1972 ,anka i inni zacznijcie robić swtry lepiej


Offline bogdann

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 20, 2007, 22:06:05 »
musicie zrozumieć "strażacy '' kochani że nie płaća za pożary tylko za to żę jesteśmy zawsze gotowi pracować a ten tapczan jest a jak go nie będzie to nikt nie będzie płakał i nie mówcie że policjant nie spi na służbie  a strażak spi wyznaczyć podpalaczy dyżurnych to sobie pogasimy nawet 25 godzin na dobe wojny nie byo od 60 lat to co wojsku też zabieżecie tapczan ćwoki a podwyżki ma być razem 1700zł przez 3 lata
800 komendant G a 900 ministrer Dorn nauczcie sie liczyć ja go polubiłem a własciwie obu wpożo goście i uszanuja strażaków którzy gaszą pożary
i za nadgodziny też zapłaca tylko dajcie im ze 3 miesiace czasu

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 23, 2007, 14:34:04 »
DO BOGDANN

Człowieku widzę że targają tobą emocje ale pisz bez błędów i literówek bo nawet czytać się nie da.
"Palenie się dupy" - nie znam tego pojęcia i nawet mnie ono nie interesuję, wyrażaj się kulturalnie, jak potrafisz.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 23, 2007, 14:46:03 »
Skończyłem SGSP. Pracowałem w komendzie ale tak wyszło że pracuję teraz na podziale. Jeśli ktoś uważa że na podziale jest tak dobrze i tylko się spi to wystarczy napisać raport i po problemie. Teraz jest reorganizaja a na podziale ludzi brakuje więc zapraszamy. Sypialnie czekają  :wacko: Strażak z definicji chyba powinien być na podzialem prawda?

Te argumenty są stare i wielokrotnie powtarzane. Przecież można je odwrócić - jak masz za wiele godzin, niższą pensje - to pisz raport i przenoś się do Komendy na 8 godzin, u mnie w KP szukają kwatermistrza, 7 grupa. Można i dalej - nie podoba się w straży - pisz raport i do cywila, tam jest lepiej. Argumenty sa dziwaczne  - nie podoba się w kraju - można wyjechać za granicę, a nie mieszać.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 23, 2007, 17:05:54 »
Cytuj
Te argumenty są stare i wielokrotnie powtarzane. Przecież można je odwrócić - jak masz za wiele godzin, niższą pensje - to pisz raport i przenoś się do Komendy na 8 godzin, u mnie w KP szukają kwatermistrza, 7 grupa. Można i dalej - nie podoba się w straży - pisz raport i do cywila, tam jest lepiej. Argumenty sa dziwaczne  - nie podoba się w kraju - można wyjechać za granicę, a nie mieszać.

Czy Ty zastanowiłeś się nad tym co piszesz ?

Jakie argumenty ? Pewne kwestie zostały uregulowane prawnie, mam tu na myśli równe traktowanie strażaków zmianowych i codziennych. I nie ma takich argumentów które kazałyby jednym pracować więcej a drugim mniej. Każdy kto twierdzi, że jedni powinni pracować 48 godz/tyg a drudzy 40 jest po prostu zwykłym blagierem i nikczemnikiem. Inną kwestia jest system służby lecz to temat do dyskusji. Nie przeszkadza to jednak aby sredni czas słuzby strażaka wynosił 40 godz/tyg.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 23, 2007, 19:10:26 »
Oczywiście. I wszyscy 8godzinni będą mieli 3 godziny pracy, 3 godziny czuwania i 2(niech stracą!) godziny odpoczynku. Jak wszyscy to wszyscy!
Babcia też!
Pozdrawiam wszystkich 8,12 i 24 godzinnych:)
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 24, 2007, 12:59:38 »
Cytuj
Te argumenty są stare i wielokrotnie powtarzane. Przecież można je odwrócić - jak masz za wiele godzin, niższą pensje - to pisz raport i przenoś się do Komendy na 8 godzin, u mnie w KP szukają kwatermistrza, 7 grupa. Można i dalej - nie podoba się w straży - pisz raport i do cywila, tam jest lepiej. Argumenty sa dziwaczne  - nie podoba się w kraju - można wyjechać za granicę, a nie mieszać.

Czy Ty zastanowiłeś się nad tym co piszesz ?

Jakie argumenty ? Pewne kwestie zostały uregulowane prawnie, mam tu na myśli równe traktowanie strażaków zmianowych i codziennych. I nie ma takich argumentów które kazałyby jednym pracować więcej a drugim mniej. Każdy kto twierdzi, że jedni powinni pracować 48 godz/tyg a drudzy 40 jest po prostu zwykłym blagierem i nikczemnikiem. Inną kwestia jest system służby lecz to temat do dyskusji. Nie przeszkadza to jednak aby średni czas służby strażaka wynosił 40 godz/tyg.


Człowieku , czas pracy to jest czas pracy a nie odpoczynku lub spania. Nikczemnikiem i blagierem jest gość, któremu podatnik płaci za pracę o on śpi i do akcji jedzie zaspany, nie w pełni sił do ratowniania zycia i mienia.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 24, 2007, 13:17:59 »
Cytuj
Człowieku , czas pracy to jest czas pracy a nie odpoczynku lub spania. Nikczemnikiem i blagierem jest gość, któremu podatnik płaci za pracę o on śpi i do akcji jedzie zaspany, nie w pełni sił do ratowniania zycia i mienia.

Większych głupot jeszcze na tym forum nie czytałem. Widzę, że Tobie trzeba wszystko tłumaczyć jak przedszkolakowi. Niech stracę.

Otóż dowiedz się, że to nie strażak zmianowy stworzył sobie taki a nie inny system pracy, stworzył mu go pracodawca i co się z tym wiąże nie strażak odpowiada za taki stan rzeczy. Jeśli nawet strażak używa podczas służby takiego wynalazku jak łóżko to robi to z prostej przyczyny, organizm ludzki nie jest w stanie dobrze funkcjonować bez odpoczynku w tak długim okresie czasu. Ja dla przykładu pracuje w systemie 12/24/48 i tu już takich problemów nie ma.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 24, 2007, 14:00:21 »
Otóż dowiedz się, że to nie strażak zmianowy stworzył sobie taki a nie inny system pracy, stworzył mu go pracodawca i co się z tym wiąże nie strażak odpowiada za taki stan rzeczy. Jeśli nawet strażak używa podczas służby takiego wynalazku jak łóżko to robi to z prostej przyczyny, organizm ludzki nie jest w stanie dobrze funkcjonować bez odpoczynku w tak długim okresie czasu. Ja dla przykładu pracuje w systemie 12/24/48 i tu już takich problemów nie ma.
Powyższe stwierdzenie jest najlepszym uzasadnieniem do działań strony służbowej zmierzających do zmiany systemu słuzby na 12-ki > pracodawca chce naprawić swój wcześniejszy błąd. ^_^ ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 24, 2007, 14:09:37 »
Cytuj
Przecież można je odwrócić - jak masz za wiele godzin, niższą pensje - to pisz raport i przenoś się do Komendy na 8 godzin, u mnie w KP szukają kwatermistrza, 7 grupa.

Ttylko tutaj nie chodzi o to, czy ktos się jednak zdecyduje i przeniesie do komendy na system 8 godzinny, żeby pracować "mniej". Chodzi o to, ze nadal na podziale bojowym pozostaje kilkadziesiąt osób, które sie nie przeniosą i to w tym kontekście nalezy rozpatrywac niesprawiedliwość. Jak juz tak zaczynamy obracać pytania, to może obócmy raz jeszce: A może pracownikko0m 8 godzinnym w związku z tym, że maja pracować o 8 godzin mniej w tygodniu należałoby opracować inną tabelę wynagrodzeń -obiniżoną o adekwatną do czasu pracy ilość przepracowanych godzin w stosunku do strażaka systemu zmianowego na równorzędnym stanowisku?

Cytuj
Człowieku , czas pracy to jest czas pracy a nie odpoczynku lub spania. Nikczemnikiem i blagierem jest gość, któremu podatnik płaci za pracę o on śpi i do akcji jedzie zaspany, nie w pełni sił do ratowniania życia i mienia.
Zgodnie z tym tokiem rozumowania, nie nalezałoby placić lekarzowi za dyżury, które spokojnie przespał, a juz straszną nikczemnością z jego strony jest przeprowadzać zabieg lub operację nagłego przypadku, kiedy podzcas takiego dyżuru zostanie wyrwany ze snu?!
Nikczemnikiem i blagierem jejst większość żołnierzy, która nie uczestniczy w działaniach wojennych, niekzcemnikami i blagierami są marynarze, którym liczą do czasu pracy, czas przebywania na morzu, przecież ciagle nie mają wachty- to nic, że nie sa w domu nie liczyć im pobytu na statku kiedy nie pełnią słuzby, może nawet policzyć im to jako urlop, na koszt pracodawcy oddaje się pływaniu dla przyjemności? Ach i jeszcze odliczyć od czasu pracy czas lotu z włączonym autopilotem wszystkim pilotom lotów kursowych, i nie płacić kierowcom zmniennikom w autobusach wycieczkowych, za to, że śpią podczas pracy (odpoczywaja kiedy jedzie zmiennik), przeciez powinni się cieszyć, że jada na wycieczkę prawie darmo, no jeszcze im płacą..?
strażak1972, nie wiem jakim trzeba byc człowiekiem, żeby nie widzieć rzeczy oczywistych, zeby nie chcieć pojąć, że nie wszystko jest dosłownie proste i wytłumaczalne, oraz przekładalne wprost. Kolego, chyba zbyt mocno wchłonąłeś idee rozsiewane przez lidera Samoobrony i starasz się wszystko przełożyć "na chłopski rozum", tyle tylko, że wychodzi Ci to wszystko zbyt dosłownie chłopskie...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 24, 2007, 23:26:59 »
Witam!
Brawo!!! robard  ^_^ Choć jakby ponoć z ZZ , ale chyba innych... <Nowych> Racja, poparcie i zrozumienie ^_^
Pozdr.

Ps. MCh jakoś nie rozumiem. Może nie chcę... nie potrafię :angry: Choćby ostatni post!!!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 24, 2007, 23:36:38 »
Cytuj
Choćby ostatni post!!!

Jesli sprecyzujesz czego konkretnie nie rozumiesz to chętnie odpowiem.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 24, 2007, 23:48:06 »
Nie rozumiem np: stwierdzenia:
Cytuj
Ja dla przykładu pracuje w systemie 12/24/48 i tu już takich problemów nie ma.
Czy tak bardzo Ci to akurat odpowiada, pasuje :huh: Wiem, że wpływ na to mamy niemal żaden, ale... właśnie dlatego te spore zmieszanie :angry: Polecam - Dz./Sk-CPR-CZK/ Dlaczego nikt /KG, przy poparciu - cichym ZZ'/ Nie raczy tego nawet skonsultować? Zapytać? Po wypowiedzi widać, że jednak gdzie nie gdzie jednak pasuje? Hm....Tylko czy wszędzie, wszystkim??? No.. wiem!
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 00:00:58 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 25, 2007, 00:26:14 »
Cytuj
Czy tak bardzo Ci to akurat odpowiada, pasuje


Jeśli chodzi o ten system to mi (nie tylko) akurat pasuje. problem jednak nie w tym, ze mi pasuje ponieważ ja akurat dostosowałbym się do większości. Z tego co do mnie doszło to nawet system zmianowy ma do końca 2008 roku pracować w tym systemie. Podobno ma to obowiązywać w całej UE. Nie wiem czy pamiętacie jak w roku ubiegłym sporo sie mówiło o tych sprawach w Brukseli tzn. wałkowano tam sprawy lekarzy, strażaków i innych profesji. Niektóre kraje (w tym i Polska) chciały aby w tych profesjach dopuścić możliwość pracy do bodajże 60 godz/tyg. Oczywiście z tych nadgodzin (powyżej 40) trzeba by się było rozliczyć w okresie rozliczeniowym. Bruksela niestety ale się nie zgodziła i aby wybić argumenty niektórych krajów podobno ma wydać nakaz (albo juz wydała) aby najdłuższy czas pracy nie przekraczał 12 godz. Co ciekawe to to, ze podobno u Niemców  w niektórych landach  też strażacy pracowali w systemie 24/48. 

Ponoć ta sytuacja miała decydujący wpływ na fakt wprowadzenia w PSP tego systemu pracy, oczywiście dzisiaj na razie tylko na SK/CZK itp. W podziale nie moga jeszcze tego zrobić ponieważ na dziś brakuje im ludzi, według wytycznych UE mają się z tym uporać do końca 2008 roku.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 25, 2007, 09:40:08 »
Do Robarta

Nie wiem, doprawdy, kto tu reprezentuje myslenie rodem z Samoobrony i chłopskie podejście do tematu. To nie jest wina człowieka, że 24 godziny nie może funkcjonować - to chyba oczywiste, i spać musi. Też miałem słuzby na PSK 24h i spać musiałem. Chodzi o to przecież, i nie udawajmy, żeby uczynić czas pracy efektywnym, a nie cementować stare, rodem z komuny układy pracy. A pytam się - kto jest za utrzymaniem 24 godzinnych służb - czyżby nie NSZZ. Kto skazuje ludzi , szczególnie w duzych miastach, na pracę ponad ludzkie siły ?. Tu jest problem, a nie udawadnianie społeczeństwu, że spać należy i to jest normalne? Ktoś tu chyba przyjął za aksjomat nienaruszalny służbe 24h i udawadnia, że inni tez śpią - choćby marynarze na okrecie - a co mają w czasie rejsu iść do domu po wachcie 12 godzinnej? Człowieku, przestać bredzić.

Offline bogdann

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 25, 2007, 10:41:57 »
**tu nie było żadnej treści**
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 18:24:48 wysłana przez dago »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 25, 2007, 14:19:33 »
Panie strażak 1972. kultura nie pozwala mi zacząć tak jak przedmówca i tylko dlatego tak nie zacznę, poza tym patrz jak wyżej.
Z twojego wypracowania (pomijając, że tak się ma do głównego tematu wątku, jak przysłowiowa pięść do nosa) jasno widać, że należysz do szerokiej grupy biurowych miłośników podziału, którzy zrobią wszystko, aby podziałowym żyło się "lepiej" i służyli jeszcze wydajniej. Jako strażak, który wyrobił emeryturę nie mając zaszczytu pracować ani jednego dnia na 8 godz. bardzo Ci dziękuję za troskę i bardzo proszę, abyś się więcej o mnie nie martwił.
Przestań również martwić się o przysłowiowego podatnika, bo nawet zaspany strażak szybciej przyniesie mu pomoc, niż pracownik straży, który o jego nieszczęściu dowiaduje się z gazety.
I przestań straszyć zmianą systemu na 12 godzinny, bo każdy, kto głębiej pochyli się nad tym systemem, nawet ten zmuszony do dodatkowego zarobkowania (grupy od 1-6 ) po przeliczeniu dojdzie do wniosku, że będzie mógł więcej dorobić, bo będzie miał więcej czasu wolnego (w porównaniu do obecnej wykładni KG )

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 25, 2007, 16:26:53 »
Cytuj
Z twojego wypracowania (pomijając, że tak się ma do głównego tematu wątku, jak przysłowiowa pięść do nosa) jasno widać, że należysz do szerokiej grupy biurowych miłośników podziału, którzy zrobią wszystko, aby podziałowym żyło się "lepiej" i służyli jeszcze wydajniej. Jako strażak, który wyrobił emeryturę nie mając zaszczytu pracować ani jednego dnia na 8 godz. bardzo Ci dziękuję za troskę i bardzo proszę, abyś się więcej o mnie nie martwił.
Przestań również martwić się o przysłowiowego podatnika, bo nawet zaspany strażak szybciej przyniesie mu pomoc, niż pracownik straży, który o jego nieszczęściu dowiaduje się z gazety.
I przestań straszyć zmianą systemu na 12 godzinny, bo każdy, kto głębiej pochyli się nad tym systemem, nawet ten zmuszony do dodatkowego zarobkowania (grupy od 1-6 ) po przeliczeniu dojdzie do wniosku, że będzie mógł więcej dorobić, bo będzie miał więcej czasu wolnego (w porównaniu do obecnej wykładni KG )

Nic dodać, nic ująć!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 25, 2007, 17:24:05 »
Zapraszam wszystkich do zapoznania się z wypowiedzią KG w sprawie zajmowanego przez niego stanowiska. Widać bardzo pewny jest Pan Komendant swej nowinacji podobno najlepszy w Polsce "teoretycznie" posłuchajcie i zobaczcie sami!
http://ww6.tvp.pl/View?Cat=400&id=446229
Drugi link to informacja o wyborze z regionalnego serwisu
http://ww6.tvp.pl/View?Cat=400&id=445138

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 25, 2007, 18:38:55 »
Cytuj
Człowieku , czas pracy to jest czas pracy a nie odpoczynku lub spania. Nikczemnikiem i blagierem jest gość, któremu podatnik płaci za pracę o on śpi i do akcji jedzie zaspany, nie w pełni sił do ratowniania zycia i mienia.
No staaaary, teraz to pojechales... rece opadaja...

Czytajac ostatnie wypowiedzi na tym forum (8, 12 i 24 godzinnych strazakow) robie sie nikczemnie senny... Chyba przestane placic podatki - nie bede sponsorowal nikczemnikow i blagierow w dodatku nie w pelni sil.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 25, 2007, 20:09:05 »
mimo wszystko osoba, ktora podsumowuje spotkanie z podwladnymi slowami, ze jak sie nam nie podoba to mozemy go pozwac, zostawia po sobie pewien niesmak... :/
nie wiem co myslec...
Sz.P. SOLOSAR. Jak słusznie zauważono na tym forum poza dużą praktyką dowódczą jestem też teoretykiem jeśli chodzi o organizację i zarządzanie. Dochodzenie roszczeń związanych np. z ponadnormatywnym czasem służby jest wyłączone z postępowania administracyjnego i podlega rozstrzyganiu przez sądy pracy. O ile zatem nie znajdą się inne metody rozwiązania problemu godzin poza normatywem ustawowym, to może się to skończyć pozwami. Pozwami kierowanymi przeciwko kierownikowi jednostki organizacyjnej PSP w której strażak pełni służbę. To tyle i tylko tyle. Jeśli poczuł się Pan urażony moim stwierdzeniem to przepraszam, ale nie miałem takiej intencji. Pozdrawiam Witold SKOMRA