Autor Wątek: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?  (Przeczytany 75954 razy)

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:21:47 »
Wracając do tematu:
Cytuj
Skomra chce poprawić skuteczność strażaków podwyższając im wynagrodzenia. W ciągu trzech lat o 800 złotych brutto. Ale coś za coś. Ratownicy będą musieli pracować kilka godzin więcej tygodniowo. Nowy komendant jest pewny, że poskromi protestujących przeciwko temu związkowców. Gaszenie pożarów i ratowanie ludzi to jedno a spełnienie oczekiwań rządzących polityków to drugie. Skomra przyznaje, że wicepremiera i szefa MSWiA Ludwika Dorna nie musiał długo przekonywać, że nadaje się na stanowisko komendanta głównego.
Świetny pomysł tyle że podwyżki były uzgodnione jeszcze zanim Pan Komendant nie był Głównym.

Chyba chciałeś powiedzieć "zanim Pan Komendant został Głównym" !

Mowa o poskromieniu związkowców brzmi, moim zdanie nie jak wyzwanie, lecz jak groźba (żeby była jasność - nie jestem w żadnym ZZ).
Gaszenie pożarów i ratowanie ludzi to jedno a spełnienie oczekiwań rządzących polityków to drugie - mnie to nie irytuje trochę, mnie to irytuje bardzo. No bo przecież PSP jest służbą apolityczną - ŚMIECHU WARTE!!!!

Witold Skora, nowy komendant główny PSP
”Myślę, że w tym przypadku trudno mówić o naciskach politycznych, biorąc pod uwagę moją karierę i wykształcenie nie ma osoby w kraju, która by miała takie przygotowanie teoretyczne do zajmowania tego stanowiska". - skromność jest cechą... bogów. Bez komentarza - pewność siebie jest tu wprost porażająca, żenujące.




Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:32:18 »
Poprostu mamy teraz najlepszego, najmądrzejszego, jedynego z wybranych, najskromniejszego komendanta, który Gównym się zowie.... 3 miechy, max 6 i gościa nie będzie..........

PS> sorki ale gdzieś na klawiaturze mi ł zginęło.....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:53:13 »
Oglądałem reportaż i muszę przyznać racje klosowi .
 Choć mam też swoje trzy grosze.
Myślę że nie powinno się człowieka palić na samym wejściu , co koledzy zrobią jeśli te wszystkie wywody okażą się nie trafione??  Jeśli nowy Pan Komendant  okaże się naprawdę odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu?? Jak na razie nic nie wiemy , tylko kilka opinii kolegów z rzeszowskiego , które nie muszą być obiektywne. Proponuje zaczekać na pierwsze ruchy nowego 01. Pozdrawiam

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:03:53 »
Ja uderzę się w piersi i na tym forum wyrażę swoje uznanie dla poczynań KG (choć jak podejrzewam nikogo moje zdanie nie będzie obchodziło).

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:11:34 »
To nie jest mowa o opiniach kolegów z podkarpackiego. Ja dzisiaj ogladałem ten klip kilka razy....
Osobiscie nie neguję, z założenia pracy w wymiarze 48 godzin tygodniowo, byc może to zapewni wieksze obsady zmian a co za tym idzie podniesie bezpieczenstwo dzialań.  Pracowaliśmy wiecej, w nie tak odległych czasach!
Ale...
To co słyszę jest jedynie słuszne, najlepsze, najpiekniejsze i "najmojsze". Czwarty dzien a juz wam po 800 PLN załatwiłem.

Mnie te słowa przerażają.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:39:19 »
Cytuj
z założenia pracy w wymiarze 48 godzin tygodniowo, byc może to zapewni wieksze obsady zmian a co za tym idzie podniesie bezpieczenstwo dzialań.
Tak owszem ale dlaczego zawsze kosztem strażaków  :huh:
Czy my jesteśmy odpowiedzialni za większe obsady ??
Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł żeby zapłacić za nadgodziny ?? Chętnych na dodatkowe służby byłoby mnóstwo i nie byłoby problemu .
Lepiej jednak podnieść czas pracy i po kłopocie.  Tanio i prosto.
A skąd wiadomo że przy podwyżce przyszłorocznej też nie będzie "coś za coś" i wrócimy do 54 godz/tydzień ?? I całe te nasze podwyżki psu w d..ę pójdą, tak jak pójdzie tegoroczna.
Zyskają tylko dzienni bo nie wierzę żeby im też KG wprowadził 48 godz/tyg.
Przynajmniej oni będą mieli z tego jakąś korzyść.
Cytuj
Czwarty dzien a juz wam po 800 PLN załatwiłem.
To ja wam załatwiłem na jutro ŚRODĘ... !!!

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2007, 23:50:05 wysłana przez Geddeon »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:45:47 »
Ja tylko przypomnę: "Krzowski - co to za człowiek?" nawet w TV Rzeszów się nie zareklamował.
I pamiętam taki wierszyk: Samochwała w kącie stała....." I sławne LM: prawdziwego mężczyznę poznaje się.......... I na dzisiaj to wszystko na temat nowego miłościwie panującego

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:48:57 »
Żeby było  sprawiedliwie, to pracownicy biurowi powinni pracować w soboty, chyba że znów chcą nas wydudkać.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:58:09 »
Cytuj
Nowy szef polskich strażaków choć pochodzi z małego Łańcuta zapowiada, że nie będzie się bał wprowadzić wielkich zmian w formacji liczącej 38 tysięcy ludzi.
Aż tylu jest strażaków ??? czy doliczył trochę z OSP ?? jeśli tak to druhowie macie przerąbane.....48 tygodniowo   ;)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 17, 2007, 07:18:01 »
kasą się nie podniecajcie ... wczoraj gdzieś w neci przeczytałem  ,ze zatwiierdzono nam zwiekszenie wspólczynnika z 1,89 na 2,06 co da odwyzke w tym roku ok 238zł. no i oczywiście pewnie ....pod koniec roku ha ha ha ....
coby jeszcze pan bulon mnie nie scignął ,ze nie na temat to; chłopaki pan skomra przecie ze zwiazków sie wywodzi poszperałem w starych newsach i wyczytałem ,ze jedyny słuszny zz popierał do w latach rzadów buzkowych a sam on zwiazkom doradcował. tak więc pitolenie o braku uwarunkowań politycznych to w przypadku skomry bzdura. a ze taki piekny , mądry i ogólnie pryzgtowany jako jedyny pomazaniec ...to ...ok ... dajmy mu szanse ...oby nie za długo to trwało...

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 17, 2007, 08:24:46 »
Do kolegi Seba1

Policja i Wojsko ma wieksze przełożenie , wpływy. To widzi każdy, wystarczy spojrzeć na Plan modernizacji Policji - tak to było przedstawiane przede wszystkim, a PSP załapała się przy okazji.
Wystarczy również przeanalizować trendy zmian w przepisach - Policja ma budżet całkowicie niezależny od Starostw na poziomie KP, a my niestety nie. Nie chcę oceniać niczyjej pracy i prosze tego tak nie traktować, ale przeciętny Policjant nie śpi podczas służby, a jak mu sie nawet uda to ryzykuje nagane, a nie czyni tego oficjalnie. Przecież politycy i decydenci też to wiedzą.
Co do sekretarki to nie wiem po co to pytanie - zmiany idą w kierunki etatów cywilnych na stanowiskach pomocniczych i to jest akurat słuszny kierunek.

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 17, 2007, 08:30:32 »
Oj wydaje mi się, że będziemy skomleć czytaj "skomreć" za pare miesięcy

Offline kpjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 17, 2007, 20:44:25 »
Skończyłem SGSP. Pracowałem w komendzie ale tak wyszło że pracuję teraz na podziale. Jeśli ktoś uważa że na podziale jest tak dobrze i tylko się spi to wystarczy napisać raport i po problemie. Teraz jest reorganizaja a na podziale ludzi brakuje więc zapraszamy. Sypialnie czekają  :wacko: Strażak z definicji chyba powinien być na podzialem prawda?

Offline anka1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 18, 2007, 09:16:17 »
JP112 i strażak 1972  macie racje, przydałoby się niektórym strażakom popracować w cywilu kilka lat na innych stanowiskach , wtedy doszliby do wniosku że w straży maja jak u Pana Boga za piecem , po co było zaczynać tą batalię o te nadgodziny?? Teraz widzimy jak to się skończy.
Do Gedeona  , teraz nie jesteśmy wszyscy równymi strażakami , są z podziału, z biura i ta reszta z PSK ( niepotrzebny motłoch) oczywiście jest to szerokie uogólnienie wiem że niejest tak we wszystkich jednostkach ale w większości.
Pozdrawiam  STRAŻAKÓW.

Hej gościu ty się chyba na głowy z kimś pozamieniałeś. Jak ci za mało godzin to wal na okrągło a nie wstawiaj tu takich głupot

Offline anka1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 18, 2007, 09:34:43 »
Cytat: Myślę, że w tym przypadku trudno mówić o naciskach politycznych, biorąc pod uwagę moją karierę i wykształcenie nie ma osoby w kraju, która by miała takie przygotowanie teoretyczne do zajmowania tego stanowiska.”

No to fajnie supermen. K.K pociągnął rok z hakiem, a ten może skończyć prędzej. No to chłopaki trzeba się wziąść za 4 litery.
A co do sprawy 48 godzin to jeszcze się okarze, nie po to dążyliśmy by pracować jak ludzie by teraz przez jednego gościa z wizją wpaść w to samo g.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 18, 2007, 11:22:52 »
... w jakie gówno? czy 24/48 i co np 7 wolna to jest gówno? plus urlopy... nawet jak były 10 -tki to nikt nie nażekał... i pamietam jak chłopaki płakali ...oby tylko 10 nie zabrali ...
anka ty bys chciał co druga wolna ...super!

Offline anka1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 18, 2007, 12:26:32 »
w jakie gówno? czy 24/48 i co np 7 wolna to jest gówno? plus urlopy... nawet jak były 10 -tki to nikt nie nażekał... i pamietam jak chłopaki płakali ...oby tylko 10 nie zabrali ...
anka ty bys chciał co druga wolna ...super!


Słuchaj brachu nie chodzi tu o 24/48 godz, tylko o 48 godz. tygodnowy czas służby. teraz chyba rozumiesz

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 18, 2007, 17:07:12 »
No cóz ... wyglada na to, że czy sie to komuś podoba czy nie będziemy pracować więcej, i nadal nie mamy prawa narzekać. Nie tak dawno pracowaliśmy 9x24 i nie było problemów z naborem do służby. Dzisiaj poza czasem służby przyjdą też zapewne inne zmiany: przybędzie wolnych przestrzeni na salach sypialnych, przybędzie zajęć doskonalących... Jesteśmy służbą publiczną, za publiczne pieniądze i podlegamy publicznej ocenie. A ja osobiście nie życze sobie aby podstawowa oceną pracy strażaków było stwierdzenie "leżą na wyrach i oglądają telewizję" lub " pracują prywatnie a odpoczywaja w straży"... Czy ktoś z was zwolni się z przyczyny wzrostu czasu pracy ??? Ja nie!!!

Polecam artykuł:
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/dorn-odrzucil-zaskakujaca-dymisje,859837,2943

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 18, 2007, 22:47:26 »
Witam
Ktoś tutaj napisał, że 30% czasu służby strażak odpoczywa w trakcie służby i porównuje "naszą" pracę do pracy w fabryce.
Ja w swojej JRG mam około 2000 wyjazdów w ciągu roku - nie wiem czy to dużo czy to mało w porównaniu z jednostkami w innych regionach Polski - ale jeśli uda nam się przespać całą nockę, to i tak nikt nie wstaje z nas wypoczęty. W naszej służbie cały czas czekamy na to "coś" co ma dopiero się zdarzyć.
Co do porównania naszej służby z pracą w fabryce to ręce mi opadły - autor tego postu chyba nie nie za często musiał wydobywać poszkodowanych z różnych wypadków, gasić mieszkanie czy cokolwiek innego i z dymu wynieść spaloną osobę. Mam wrażenie, że największą akcją jaką ta osoba miała to "wielki" pożar trawy lub śmietnika.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 18, 2007, 22:53:33 »
Dzisiaj pan gen. Janusz Skulich podał się do dymisji, jednak ponoć Ludwig Dorn jej nie przyjął. Pewnie teraz KG ściągnie go do siebie, by poskromić związki zawodowe i przewałkować to co chce.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 19, 2007, 10:03:43 »
chyba nie... lepiej być głową myszy niż ogonem lwa...

Offline Axoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 19, 2007, 12:49:09 »
40 godz tydzien pracy jest równoznaczny z wprowadzeniem czwartej zmiany. Nie liczyłbym na to że ktokolwiek pozwoli pracować strazakowi w systemie24/48 lub 24/72. Najszybciej bedzie to system 12/24, 12/48. Czwarta zmiane trzeba bedzie powołać ze strazaków juz pracujących. Sypialnie zostana zamienione na szatnie lub pomieszczenia gospodarcze a za spanie w pracy pożegnamy się np. z częścia dod.słu. albo nagrody rocznej(czy w jakimś biurze, banku, urzędzie widzieliście łóżka na których pracownik jak ma troche mniej pracy kładzie sie poleżeć).
48 godz tydz pracy pozwoli zachować system pracy 24/48 (chwalony przez wiekszośc strazaków) i obecny tok służby. Co 7 słuzba wolna doprowadzi do tego że min operacyjne wzrośnie i wiekszośc zdarzeń będziemy załatwiać siłami jednej jednostki.Wzrośnie również bezpieczenstwo Nasze i osób, którym udzielamy pomocy. Nie badźmy pazerni i popatrzmy troche na dobro słuzby. Wiem, że kazdemu jest trudno dogodzić.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 19, 2007, 13:34:47 »
A ja widziałem łóżka - gabinecie lekarza dyżurnego w pogotowiu ratunkowym i co? pewnie były tylko do dekoracji? Zastanów się proszę, bo idąc dalej Twoim tokiem myślenia wyjdzie, ze musimy wysłać naszą armię na wojnę, bo biorą pieniądze, a nie walczą.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 19, 2007, 14:23:34 »
Cytuj
Sypialnie zostana zamienione na szatnie lub pomieszczenia gospodarcze a za spanie w pracy pożegnamy się np. z częścia dod.słu. albo nagrody rocznej(czy w jakimś biurze, banku, urzędzie widzieliście łóżka na których pracownik jak ma troche mniej pracy kładzie sie poleżeć).

Dziwna interpretacja, czyzby kolega pracował w KG? Dodatek słuzbowy jest przydzielany za zakres obowiazków na zajmowany stanowisku (a przynajmniej powinien być przydzielany na takiej zasadzie); dalej nagroda roczna nie ma nic wspólnego z zakresem obowiązków, czy też czasem służby strażaka, a  z jego wynagrodzeniem i zretelnością wykonywania obowiązków słuzbowych, w zwiazku z tym nagroda roczna może ulec zmniejszeniu o 50% jeśli strażak został ukarany w ciągu roku, w którym zachodzi naliczenie tej nagrody.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Axoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 19, 2007, 15:49:57 »
Do Pana sam_go.
1.Możemy sobie pożartować OK. Ale może nie w tutaj.
2.To co napisałeś o wojsku?????
3.Nie wydaje mi sie aby mój tok myślenia był zły. To raczej Tobą kieruje chciwość. A chytry dwa razy traci. I żeby sie nie okazało ze za jakiś czas będziesz przyjeżdzał do pracy 16 razy w miesiącu zamiast 7. Dlatego w/g mnie 48 godz.tydz.pracy w systemie 24/48 to chyba najlepsze rozwiązanie. Zawsze będziemy mieli dodatkowy argument (te 8godz).

do Pana robard
nie pracuje w KG. Do niedawna pracowałem w JRG(system 24/48) teraz w MSK (12/24/48).A odnośnie przydziału dod.słu. czy nagród ... to inna bajka. Ale bardzo łatwo można je stracić.