Autor Wątek: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?  (Przeczytany 76138 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 23, 2007, 13:46:24 »
Czy z tych zgryźliwości coś wynika?



A uważasz, że lepiej pozostawić Sz.P. Komendanta w przekonaniu, że jest najlepiej przygotowanym funkcjonariuszem PSP na to stanowisko (teoretycznie!)?
Szacunek do drugiego człowieka wymaga, by powiedzieć mu wprost, jeżeli zachowuje się nieodpowiednio, albo przynajmniej dać mu to do zrozumienia. I tyle.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 24, 2007, 09:06:20 »
tylko z uprzejmości nie wstawiam tutaj twojego zdjęcia,




Robard - co to za człowiek..? to jeszcze strażak czy juz tylko związkowiec (i to przez małe "z")



PS. Uważasz się za powaznego człowieka a wypisujesz takie gówniarskie bzdury, co świadczy o Tobie, aha znasz takie przyslowie "krowa która duzo ryczy mało mleka daje"..... jakies analogie..? czasami tak sie zachowujesz, na powazne argumenty tylko złośliwośc i szyderstwo, oj panie R. troche kultury


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 24, 2007, 09:51:10 »
@emer
Kolego jesli mówimy o Kulturze, to często kojarzy nam się ze Sztuką, tyle, że w przy obecnych sztuczkach KG ciężko jest faktycznie zachować kulturę. Masz rację jestem niekulturalny i nie zachowuję się poważnie, kiedy jesteśmy przez przełożonych traktowani jak gówniarze.

Cytuj
Robard - co to za człowiek..? to jeszcze strażak czy juz tylko związkowiec (i to przez małe "z")
Nawej jeśli już tylko związkowiec i to przez małe "z", to i tak poczytuję to sobie za komplement, gdyż w tym co robię kieruję się dobrem służby, nie mam zamiaru siedzieć cicho kiedy JEKG robi wszystko, żeby zniweczyć ciężko wypracowany trud całej masy kolegów strażaków, którzy dzięki swoim działaniom (związkowym) wpłynęli na dostosowanie zapisu art.35 ustawy o PSP do przepisów UE w zakresie zcasu pracy strażaków. Nigdy nie zgodzę się z tym, że można w sposób bezkarny i bezkrytyczny interpretować zapisy ustawy na niekorzyść olbrzymiej części strażaków, utrzymując jednocześnie status quo pracowników 8 godzinnych (do których pewnie należysz i dlatego nie interesuje Cię próba zmiany normatywu czasu służby?).
Wymiana poglądów na poważne argumenty niestety , ale z winy JEKG jest niemożliwa, ponieważ nie raczy nawet przedstawiać swoich pomysłów związkom zawodowym, ani się znimi spotykać. Coraz powszechniejszy ton lekceważnia w poczynaniach JEKG, zachowującego się jak Primadonna świadczy tylko o nieposzanowaniu strażaków, którzy pracują codziennie na dobry wizerunek PSP postrzegany przez społeczeństwo.
Możesz sobie wklejać moje zdjęcie (mam nadzieję, że wkleisz również swoje, to również będzie świadczyć o Twojej kulturze).
Reasumując, to postrzegasz to co robię tylko przez pryzmat tego co w tym wątku napisałem?
Jeśli jesteś tak goracym zwolennikiem poczynać JEKG, to proszę podaj konkretne argumenty przemawiające na korzyść proponowanych zmian. Przekonaj strażaków, że powinni pracować dłużej za te same pieniążki i wyzbyć się prawa do urlopu dodatkowego!
Podaj przykłady swoich działań, a skonfrontujemy czy Twoja rzeczowa i poważna argumentacja trafiła do przełożonych, czy zrobiłeś cokolwiek? Czy zgodnie z tym co sam napisałeś :"krowa która dużo ryczy mało mleka daje"?
Pozdrawiam
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 24, 2007, 10:34:32 »
Cytuj
st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?

To nie człowiek, to najemnik. Zaangażował się do ściśle określonego celu, nie interesuje go fakt, iż wyrządza straszną krzywdę formacji z której się w końcu wywodzi. Ten człowiek doprowadzi do tego, że zostanie (jak już nie został) najbardziej znienawidzonym KG PSP  w historii jej trwania. Ale On to ma gdzieś i dalej brnie w tą ślepą uliczkę.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 24, 2007, 14:40:53 »
Chyba Przesadziłeś :)
Najemnik - osoba, która w celu zdobycia korzyści majątkowej,kariery, podejmuje się wykonania zadania swoich przełożonych . Nie ma prawa do statusu kombatanta lub jeńca wojennego :).

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 24, 2007, 14:46:51 »
Chyba Przesadziłeś :)
Najemnik - osoba, która w celu zdobycia korzyści majątkowej,kariery, podejmuje się wykonania zadania swoich przełożonych . Nie ma prawa do statusu kombatanta lub jeńca wojennego :).
W przypadku naszego KG trzeba jeszcze dodać "osoba , która w celu zdobycia st. generała i poniżania swoich podwładnych..." itd,itp.....

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 24, 2007, 15:00:22 »
Robard: nie chodziło mi o to czy sie zgadzam z kg czy nie, bo to nie ma nic do rzeczy, poprostu uważam, że Twój post ze zdjeciem był głupkowaty, bo śmieszny to on wcale nie był, a zdziwił bym sie jakby kg dał sobie spokoj z odpowiadaniem ( mimo iz wyrywkowym) na nasze pytanie, jednak zawsze to coś, ale nie wazne, szkoda sie o to spierac

pozdrawia,m

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 24, 2007, 15:26:12 »
Mnie się wydaje że JEKG tak czy inaczej da sobie spokój z odpowiedziami.
I tak odpowiadał głównie na które chciał odpowiedzieć.
Wprawdzie obiecał dyżurnym SK poprawę sytuacji ale może w przyszłym roku..... (zobaczymy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 24, 2007, 15:28:20 »
Cytuj
Wprawdzie obiecał dyżurnym SK poprawę sytuacji ale może w przyszłym roku..... (zobaczymy)
To ja juz lecę po lornetkę, żeby nie przegapić  :rolleyes:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 24, 2007, 16:00:21 »
W tej wojnie jeńców się nie bierze :) gdy opadnie bitewny kurz pozostanie tylko jeden zwycięzca.

"Dopóki walczysz - nie przegrałeś"

Najemnicy jako ludzie bez zasad pracujacy dla pieniedzy i własnej przyjemnosci giną i popadają w niepamięć oraz są pogardzani przez kazdego prawdziwego zołnierza.
Hmmmm...w sumie by się zgadzało .



Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 24, 2007, 16:14:47 »
Być może nasz JEKG wyobraża to sobie inaczej?

On, niczym Leonidas z nieliczną garstką Spartan, walczy z okrutnymi Persami pod Termopilami, na wąskim pasku ziemi miedzy górami a morzem, dając czas reszcie swoich wiernych żołnierzy na wycofanie się. A trzeba wam wiedzieć, że naród Spartan był dzielny i od młodości nie nawykły by pola ustąpić. I walka ta trwałaby pewnie do dzisiaj, gdyby nie zdrajca - pastuch, który pokazał tajemne przejście wąwozem, którym Persowie przeszli i otoczywszy króla zmogli go.
A nieszczesny król Sparty stacić musiał głowę, zaś ciało jego rozpięto na krzyżu, ku przestrodze.

hm..jakby co to ja nie widzę analogii... :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 24, 2007, 18:14:21 »
Mnie się wydaje że JEKG tak czy inaczej da sobie spokój z odpowiedziami.
I tak odpowiadał głównie na które chciał odpowiedzieć.
Wprawdzie obiecał dyżurnym SK poprawę sytuacji ale może w przyszłym roku..... (zobaczymy)



Acha, obiecanki - cacanki a głupiemu radość...........
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline party

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 27, 2007, 00:55:25 »
Czytałem oczywiście życiorys,ale jaka jest opinia ludzi którzy znają
pana st. bryg. dr inż. Witold Skomra .

Dobra opinia.
Przy okazji gratuluje Komendantowi zasluzonego awansu i zycze udanych reform w strazy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 27, 2007, 19:40:20 »
Cytuj
author=party link=topic=3496.msg48644#msg48644 date=1172534125
Dobra opinia.
Przy okazji gratuluje Komendantowi zasluzonego awansu i zycze udanych reform w strazy.
No to jednak komuś działalność JEKG przypadła do gustu...no proszę... :)
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2007, 20:56:40 wysłana przez Geddeon »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 28, 2007, 06:55:14 »
Wracając do tematu ,żeby się nie zdziwić to chyba nowe hasło przedwyborcze powinno paść od braci strażackiej. -W.SKOMRA NA PREZYDENTA , marnuje się chłop w straży.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 01, 2007, 15:58:30 »
Wprawdzie obiecał dyżurnym SK poprawę sytuacji ale może w przyszłym roku..... (zobaczymy)
Ale czy doczeka tego?
Bo my chyba nie!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 02, 2007, 15:37:30 »
Cytuj
Wprawdzie obiecał dyżurnym SK poprawę sytuacji ale może w przyszłym roku..... (zobaczymy)
Ale czy doczeka tego?
Bo my chyba nie!
Chyba nie bo zostanie PREZYDENTEM V RP
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 02, 2007, 16:46:00 »
Obawiam się że społeczeństwo nie jest tak cirpliwe jak my i ta prezydentura szybko mogłaby sie skonczyć :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 02, 2007, 17:26:52 »
Poprawa przynajmniej płac na SK w prtzyszłym roku?? - a co w tym już rozporządenie się pojawiło, że trzeba by było je zmieniać?
Z tego co wiem to nowego rozporządzenia nie ma i można w nim rzeźbić do woli. Jak się chce to można :)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 02, 2007, 18:39:22 »
Poprawa przynajmniej płac na SK w prtzyszłym roku?? - a co w tym już rozporządenie się pojawiło, że trzeba by było je zmieniać?
Z tego co wiem to nowego rozporządzenia nie ma i można w nim rzeźbić do woli. Jak się chce to można :)
W cuda wierzysz???
Rzeżbia i tak jak zawsze po d... dostaniemy...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 02, 2007, 19:21:13 »
Witam!
No... niestety chyba tak będzie jak zwykle/ - mimo jakiś tam "obietnic" p.Skomry, bo właśnie czemu  nie.... Nadal wszystko <Tu>  akurat nawet teraz jak zwykle, od dup.. strony :huh:
Służbę tą traktuje się nadal jak jakąś "karę, zsyłkę" Tylko dlaczego? Po prostu Chore
Przyjdzie <nowe> i znów to samo. Znamy, przerabiamy od wielu... lat!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 02, 2007, 19:58:43 »
No cześć gasiory takiego bałaganu w straży to chyba jeszcze nikt nie widział, normalnie nie mogę wyjść z podziwu.Tak naprawdę to tam rządzi Pan z lampasami na spodniach,dobry kolega mego 01.

NAPRAWDĘ NA NIC NIE LICZCIE PRZYKŁAD KOM. NML.

I szkoda waszego pisania,tak jak mojego

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 02, 2007, 22:54:58 »
Zadziwiajaca jest zdolność naszej władzy do przekucia każdej porażki w "nieustające pasmo sukcesów", czyli telenoweli ciąg dalszy  TUTAJ (na gorąco sprawozdanie ze spotkania KG PSP ze związkowcami z "S", niedługo na stronie "S" można będzie przeczytać i być może zobaczyć wersję bez cenzury JEKG, jak to naprawdę było)  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 02, 2007, 23:50:57 »
Zadziwiajaca jest zdolność naszej władzy do przekucia każdej porażki w "nieustające pasmo sukcesów", czyli telenoweli ciąg dalszy  TUTAJ (na gorąco sprawozdanie ze spotkania KG PSP ze związkowcami z "S", niedługo na stronie "S" można będzie przeczytać i być może zobaczyć wersję bez cenzury JEKG, jak to naprawdę było)  :mellow:

"W trakcie spotkania Komendant Główny PSP zaprezentował uczestnikom spotkania zagadnienia w zakresie:
–        przywrócenia gotowości operacyjnej jednostek interwencyjnych PSP do takiego stanu, aby utrzymać poziom bezpieczeństwa jaki był przed 2005 rokiem,"

nic prostszego, jeszcze kilka razy zlecić KW podnieść stany.

"–        uelastycznienia obsady zmian służbowych z wykorzystaniem mechanizmu zapłaty za ponadnormatywny czas służby,"

uelastycznienia ??? ciekawe co WM miał na myśli.

"–        wykorzystania środków w zakresie systemu motywacyjnego oraz przejścia na wskaźnikowy system płac."

Szkoda robard, że nie wziąłeś tej fuchy, byłyby przynajmniej informacje z pierwszej ręki.
 
"Ponadto Komendant Główny PSP wyraził wolę opracowania wspólnej strategii działania pomiędzy kierownictwem Komendy Głównej PSP, a centralami pożarniczych związków zawodowych w zakresie realizacji powyższych zadań."

I to trzeba cenić.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: st. bryg. dr inż. Witold Skomra co to za człowiek ?
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 03, 2007, 00:14:25 »
Cytuj
"Ponadto Komendant Główny PSP wyraził wolę opracowania wspólnej strategii działania pomiędzy kierownictwem Komendy Głównej PSP, a centralami pożarniczych związków zawodowych w zakresie realizacji powyższych zadań.... I to trzeba cenić"
nowy ; jesteś dużym optymistą...
Wspólna strategia już się objawiła podczas odwołanego spotkania(powód - wiadomo), ankiety (strasznie strategicznej) i niektórych postów w temacie ściąga ( 12 godzin to "S" to oni!!)
Więc jakoś trudno mi uwierzyć w te "wolę"....
Ale zawsze mogę się mylić...