Służba > Forum ochotników

Ile kosztuje ksrg?

(1/2) > >>

michal2225:
witam, przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć czy gmina ponosi jakieś koszty przy wstąpieniu jednostki OSP do KSRG. Z tego co wiem to żadnych jedynie jest więcej wyjazdów, mógłby to ktoś potwierdzić? I jakie muszę uczynić pierwsze kroki żeby przyłączyć się do systemu?
dodam że spełniamy wymagania sprzętowe.

madmax29:
co do kosztów to raczej zadnych nie ma bo to umowa pomiedzy komendantem PSP wójtem i OSP
o to zeby jednostka była włączona powinien starać się komendant powiatowy PSP, bo on odpowida za organizacje systemu na terenie powiatu, co do sprzetu to ą na to wytyczne, ale idzie przede wszystkim o rodzaj i ilość pojazdów nie jestem w stanie powiedziec dokładnie ale są na to wytyczne. czy będzie więcej wyjazdów? niekoniecznie, po prostu terenem dzialania bedzie teren powiatu a nie jak dotąd gminy

wolicki1:

--- Cytat: michal2225 w Styczeń 11, 2007, 17:05:37 ---witam, przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć czy gmina ponosi jakieś koszty przy wstąpieniu jednostki OSP do KSRG. Z tego co wiem to żadnych jedynie jest więcej wyjazdów, mógłby to ktoś potwierdzić? I jakie muszę uczynić pierwsze kroki żeby przyłączyć się do systemu?
dodam że spełniamy wymagania sprzętowe.

--- Koniec cytatu ---
Bezpośrednich kosztów nie ma ale są pośrednie wiecej wyjazdów to i wiecej powinno byc kasy z gminy ale tez jest dodatkowa kasa dla OSP za przynależność w systemie.

madmax29:
no jest, w zeszłych latach chyba było to jakieś 8 tyś na jednostke rocznie

wolicki1:

--- Cytat: madmax29 w Styczeń 11, 2007, 19:03:06 ---no jest, w zeszłych latach chyba było to jakieś 8 tyś na jednostke rocznie

--- Koniec cytatu ---

 To zależy od kilku czynników nasi z "systemu" w tym roku dostali 5 tyś. jednym z czynników jest ilośc wyjazdów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej