Autor Wątek: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych  (Przeczytany 35698 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 22, 2007, 16:32:39 »
Teraz będę kibicował wprowadzeniu tego wspaniałego systemu dla podziału bojowego.
Mario, chyba puszczają Ci nerwy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 22, 2007, 18:38:48 »
@Piotr998
Czy myślisz, że takim trochę prowokacyjnym stwierdzeniem nie wyraziłem przekonania choćby części dyżurnych operacyjnych? Pozostawionych samym sobie przez ZZ (znowu ktoś mi powie że się czepiam związków) a jak się też słyszy coraz częściej przez PB, który "nie będzie nadstawiał głowy za PSK".

"System 24 jest najwygodniejszy dla większości + siła przyzwyczajenia, co wcale nie znaczy że najlepszy" 

Czy to Twoje słowa z wątku "W jakim systemie wolałbyś pracować ...." ?
Poza tym skoro, jak sądzę, pisząc o najlepszym systemie miałeś zapewne na myśli system dwunastogodzinny  więc ja "dziękuję" za załatwienie mi "dwunastek" i czekam aż najlepszy system zostanie wprowadzony sprawiedliwie dla wszystkich zmianowych. Proste? I o to mi chodziło....

Mamy dziś 23.02. i fajną ankietę do wypełnienia. A co w ankiecie? 24/48 i 12/24/48.
Coś chyba rzeczywiście zaczyna być "na rzeczy" jeżeli chodzi o dwunastki dla "prawdziwego PB" (bo nieoficjalnie mówi się o tym od dość dawna).
Zastanawia mnie co by było gdyby rzeczywiście KG zdecydował o wprowadzeniu 12/24/48 dla całego systemu zmianowego? Protest? Okupacja KGPSP? Strajk włoski? Samospalenie któregoś z przewodniczących?
Jakoś nie widziałem ani nie słyszałem żadnych uwag i obiekcji w momencie wprowadzania tego systemu dla dyżurnych........ (oprócz ich samych oczywiście)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 11:46:38 wysłana przez mario68 »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 23, 2007, 21:22:35 »
Najbardziej radykalne i przemawiające jest:
Cytuj
Samospalenie któregoś z przewodniczących?

Bravo za pomysł

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 23, 2007, 21:49:22 »
"System 24 jest najwygodniejszy dla większości + siła przyzwyczajenia, co wcale nie znaczy że najlepszy" 
Czy to Twoje słowa z wątku "W jakim systemie wolałbyś pracować ...." ?
Poza tym skoro, jak sądzę, pisząc o najlepszym systemie miałeś zapewne na myśli system dwunastogodzinny  więc ja "dziękuję" za załatwienie mi "dwunastek" i czekam aż najlepszy system zostanie wprowadzony sprawiedliwie dla wszystkich zmianowych. Proste? I o to mi chodziło....
Jakoś nie widziałem ani nie słyszałem żadnych uwag i obiekcji w momencie wprowadzania tego systemu dla dyżurnych........ (oprócz ich samych oczywiście)
Mario
Najłatwiej jest wyjąć jedno zdanie z kontekstu wypowiedzi - można i tak.  -_-
Ponadto zapoznaj się z zapisem § 2 ust. 3 rozporządzenia MSWiA z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej - szczególnie pkt. 2 i kieruj swoje żale do właściwych adresatów.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 23, 2007, 22:00:45 »
@piotr998
czyli jak mam rozumieć, jest wszystko jak najbardziej w porządku bo wprowadzenie 12-stek jest zgodne z cyt. rozporządzeniem?
Czy na etapie tworzenia tego rozporządzenia ZZ go nie opiniowały? Czy wtedy nie zauważono, że w końcu ktoś z tego skorzysta? W takim razie nie dziwi mnie teraz brak reakcji ZZ na protesty dyżurnych SK - wszak zostali oni sprzedani już 1,5 roku temu! No więc co tu teraz związki mogą protestować skoro to także ich dzieło?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 23, 2007, 22:07:14 »
Czy na etapie tworzenia tego rozporządzenia ZZ go nie opiniowały?
Mam nadzieję że wiesz jak jest moc sprawcza opiniowania - minister zapoznał się z opinia i zrobił swoje. Miał tylko obowiązek powiadomić związki, że nie korzysta z ich opinii. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 23, 2007, 22:17:45 »
Czyli, o ironio, historia zatoczyła koło!
Więc dlaczego teraz mamy pretensje do KG że olewa nasze zdanie skoro 1,5 roku temu spłynęło to po nas jak po kaczce? Dlaczego teraz stawia się wszystko na ostrzu noża, nawołuje do odwołania KG, pisze pisma protestacyjne do ministra? Teraz można było a wtedy nie? Odpowiesz mi na to pytanie?

Piotrze, zapraszam do dyskusji na wątku "Ankieta KG!!" - tam też jest ciekawie
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 22:20:09 wysłana przez mario68 »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 23, 2007, 22:29:12 »
Panowie Dyżurni 
 Skoro zostaliśmy wepchnięci w szpony 12  za przyzwoleniem związków i podziału bojowego , proponuje w ramach protestu zaprzestać przekazywania informacji związkowych, niestety innej formy nacisku nie posiadamy, może ktoś się obudzi tam na górze ZZ i weźmie na poważnie naszą sytuacje , tak pracować się nie da, kto jeszcze pracuje na 24 ten nie wie  ale wkrótce odczuje na własnej skórze .
Pozdrawiam  ja już działam.

Offline maz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 24, 2007, 00:57:46 »
       Zwracam się do osób pracujących na SK o zaprzestanie porównań antagonizujących SK - Podział Bojowy i Biuro.
Pracuję w systemie 12h i chętnie bym wrócił do systemu 24h ( dorabiam) ale przyjmując realia (z niechęcią)  i porównując do innych formacji mundurowych w kraju, a także straży pożarnych w UE ten system pracy będzie zapewne docelowy dla całego podziału bojowego. Miałem propozycję przejścia do biura (ekonomicznie zachęcająca)   jednakże wolę bezpośredniość działań i "dreszczyk emocji" na SK.
         Myślę, że chodzi o to byśmy dostawali godną płacę za naszą służbę. Argument o częstszych dojazdach do pracy jest chyba mało przekonujący (podkreślam, że z tego powodu mam duży kłopot), przecież i Policjanci i Straż Graniczna także dojeżdża, nie pomijając również pracowników systemu 8-godzinnego. Reasumując : jeżeli mamy częściej  dojeżdżać to powinno nas na to stać (podwyżka), skoro częstsza ilość służb powoduje dezorganizację życia poza służbą (możliwość dorobienia) to powinno nas na to stać (podwyżka).
     W decydującym momencie przekształceń należy zewrzeć siły,a nie popadać w konfliktowe zachowania wobec Związków Zawodowych. Ilość informacji jakie Dyżurni przekazali Związkom Zawodowym była dosyć spora (szczególnie na forach) i teraz trzeba poczekać na działania (ustosunkowanie się ZZ do projektów KG i aktywna obrona z ich strony SK). Przypominam, że pierwszy  raz sytuacja Dyżurnych (system pracy, grupa zaszeregowania) została indywidualnie odnotowana podczas rozmów z KG. Nacisk umożliwił rozwój informatyzacji w PSP (www; fora internetowe; e-mail). Czy będzie to miało skutek - zobaczymy. Nie należy jednak popadać w marazm biernego oczekiwania i trzeba aktywnie przedstawiać sytuację SK. W najbliższych dniach - miesiącach będą tworzone przepisy i należy naciskać na ZZ oraz bezpośrednio odpowiedzialne za te prace osoby by praca na SK była odpowiednio gratyfikowana. 
       A więc nie kłóćmy się. Obserwujmy uważnie prowadzone prace i reagujmy aktywnie !

... POZDRAWIAM ............

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 25, 2007, 21:29:53 »
Witam!
Dziś kolejny raz KG potwierdził:
Cytuj
Chciałbym by na stanowiska trafiali myślący czyli najlepsi i mam nadzieję, że niedługo będzie to wyróżnienie przynajmniej finansowe i nie będzie problemów z chętnymi.
Oby tak było jak najszybciej, bo na razie wiele rzeczy jest robionych zupełnie na "opak" temu co <Tu> ostatnio czytam :angry: Nadal niestety służbę tą postrzega się często jako "karę" lub "przechowalnię".
Coś się jednak dzieje i mam nadzieję - w końcu we właściwym kierunku. -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 28, 2007, 11:34:42 »
maz myślę że bardziej mozliwa jest opcja powrotu do systemu 24 na PSK aniżeli jak twoje pobozne zyczenia o podwyżce
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 28, 2007, 19:19:38 »
piotr998

„Dzisiaj nie przypomnę sobie, dlaczego związki zawodowe zgodziły się na możliwość wprowadzenia 12-tek na SK bez uzgadniania tego z nami. Możliwe, że było to przeoczenie lub jak kto woli błąd”

Widzisz  Pan Robert O. Przynajmniej miał odwagę i napisał jak to było naprawdę z SK i za to zyskał u mnie plus.
Nie chce już wracać i dalej drążyć    kto ,gdzie ,kiedy.
Ważne że znalazł się jeden człowiek i wyjaśnił to , czego od dłuższego czasu dyżurni dopytywali i nikt nie potrafił wyjaśnić.
 Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 28, 2007, 20:19:26 »
piotr998
„Dzisiaj nie przypomnę sobie, dlaczego związki zawodowe zgodziły się na możliwość wprowadzenia 12-tek na SK bez uzgadniania tego z nami. Możliwe, że było to przeoczenie lub jak kto woli błąd”

Jakos niestety umknął mi ten post. Jednak nawet za tą odwagę cywilną Pana Osmyckiego nie należy mu się plus. Bo nawet to że sie do tego przyznał nie zmazuje winy zaniedbania.

     Przypominam, że pierwszy  raz sytuacja Dyżurnych (system pracy, grupa zaszeregowania) została indywidualnie odnotowana podczas rozmów z KG.

Chyba nie przypisujesz tego faktu jako zasługi związków zawodowych??
Zawdzięczamy to wyłącznie sobie jako dyżurnym, którzy upomnieli się o swoje prawa.

A z resztą wypowiedzi MAZ-a zgadzam się  w całej rozciągłości.





Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 01, 2007, 12:34:15 »
Zapóźno na naprawianie błędów przez RO.
Gdzie był, jak nas wkręcali w 12.
Nikt się nie zapytał nas o zdanie (ankieta KG).
Nikt nie reagował na nasze pisma.
Teraz wzięli się za robotę jak zaczęło dotykać to PB.
Jestem za tym, aby wszyscy pracowali w tym samym systemie.
Nam już gorzej nie zrobią.
Stałe zmiany dyżurny i dowódcy.
Teraz jest poplątanie z pomieszaniem.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 03, 2007, 18:10:39 »
piotrfire
24 godzinny system to mogliby wprowadzić tam gdzie stanowiska kierowania są wieloosobowe nie sądzę aby powrócili do tego systemu, w kraju najwięcej jest stanowisk 1-osobowych na SK.
Przepis mówi wyraźnie ciągła praca nie może być dłuższa jak 14 godzin po której następuje co najmniej 11 godzinny odpoczynek.
Nie rozumiem jak ktoś teraz może być pozostawiany na następne 12 godzin służby, to niezgodne z przepisem ale pracujemy w straży a więc mamy inny tok myślenia zwłaszcza ludzi siedzących trochę wyżej jak ten biedny dyżurny :angry:(w dosłownym tego słowa znaczeniu)
pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 18:13:49 wysłana przez stępień »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 08, 2007, 21:01:42 »
Cytuj
24 godzinny system to mogliby wprowadzić tam gdzie stanowiska kierowania są wieloosobowe nie sądzę aby powrócili do tego systemu, w kraju najwięcej jest stanowisk 1-osobowych na SK.
Przepis mówi wyraźnie ciągła praca nie może być dłuższa jak 14 godzin po której następuje co najmniej 11 godzinny odpoczynek.

A dla czego nie dotyczy to PB? ponad 20 lat tak pracowałem i nie narzekałem
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 09, 2007, 23:08:24 »
@piotrfire
Bo u nas w Polsce stosuje się przepisy "odpowiednio" czyli tak jak wygodniej a nie tak jak one są zapisane. Zamiast przepis wcielać w życie jeżeli jest on niewygodny, (czas służby 40 godzin) wchodzi się w polemikę i interpretacje.
Z prawem się nie dyskutuje, prawo się wykonuje - zapisy aktów prawnych powinny być interpretowane przez sądy a nie Komendanta Głównego. Skąd bowiem KG wie, co sejm miał na myśli uchwalając ustawę lub minister podpisując rozporządzenie
Co więcej w uzasadnieniach ustawy i rozporządzenia dotyczących "40 godzinnego tygodnia służby" możemy przeczytać iż stworzono je i wchodzą one w życie gdyż należy uregulować czas służby w PSP, w stosunku do innych formacji mundurowych gdzie 40 godzin już określono jak wymiar czasu służby w tygodniu w jakimś przyjętym okresie rozliczeniowym.

nagle KG zapomniał o tym fakcie i stosując "interpretacje"  przekonuje, że wielbłąd nie ma garbów

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 18, 2007, 10:50:43 »
Więc proponuję zmienić komendanta  :rolleyes:
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 18, 2007, 11:17:27 »
Całe szczęście, że jak na razie minister ponoć okazał się cżłowiekiem przytomnym i posłał zmianę w ustawie do kosza na niedoróbki prawne. Oficjalnie możemy się tylko dowiedzieć z wypowiedzi KG na tym forum, że projekt nie znalazł poparcia.
Zresztą to drugie określenie nawet lepiej brzmi i już nie wspomnę, że zwrot nie znalazł poparcia jest bardzo pasującym do sytuacji - albowiem ciężko chyba powiedzieć niedopracowaliśmy czegoś zo mogło wprowadzić jeszcze większy zamęt w i tak nie klarownej wodzie.
Także zapisy o czasie służby pozostają takie same jak i były, dalej pozostają kłopoty interpretacyjne, ale to można akurat zmienić interpretatora. Zresztą czytając wypowiedzi KG dochodzę do przekonania, iż coś w temacie "nadgodzin" w głowie komendanta się zmieniło bo i zmieniło się jego zdanie na ten temat bowiem obecnie wskazuje KG na najlepsze rozwiązania jako na ugody między tymi co nadgodziny posiadają, a właściwymi komendantami. To już duża zmiana może nie w stanowisku ale w myśleniu na ten temat. Może KG my ślał tak zawsze ale nie wypowiadałe tego. Tego nikt nie wie.

Offline maj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 23, 2007, 09:05:34 »
No cóż Panowie znowu skończyło się na wielkim szumie.Te "wielkie" obiecane podwyżki ,w przedstawionym projekcie rozporządzenia ,okazały się śmieszną mydlącą oczy sumą (7,35 zł służbę) Uważam,że docenienie obsad SK powinno się odbyć przez podniesienie grupy   zaszeregowania a nie przez jakieś dziwne zabiegie,które nic nie zmieniają (a brzmią dumnie bo stanowią punkt w rozporządzeniu).Nie dajmy się zwieść obłudzie!!!!! Panie Komendancie niech Pan się przyjrzy temu jescze raz . Myśmy naprawdę uwierzyli w pana obietnice.Niech nas Pan nie zawiedzie!!! Inaczej zostaje tylko protest!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 23, 2007, 15:12:45 »
Na razie to jawna kpina i obłuda :angry: Grupa zaszeregowania się liczy ponad...a nie jakieś śmieszne dodatki. W samej różnicy pomiędzy wychodzi więcej niż m-czny dodatek z tytułu pełnienia <Tu> służby :wacko:
No... doceniono wg. słów KG nie ma co!!! Zresztą jak zwykle. Zdziwili się, ale tylko dyżurni -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ogólnopolski "protest" dyżurnych operacyjnych
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 23, 2007, 15:52:09 »
Na szczęście to tylko projekt Rozporządzenia.
Mam nadzieję, że ZZ nie dopuszczą do podpisania tych bzdur.
Szumne zapowiedzi KG, że doceni dyżurnych okazały się wielkim kłamstwem.
Wstyd i hańba!!!!!!!!!!!!!