Autor Wątek: Tatoo a rekrutacja do PSP  (Przeczytany 35388 razy)

Offline -Snick-

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Tatoo a rekrutacja do PSP
« dnia: Styczeń 04, 2007, 18:48:39 »
Witam!
Chciałbym sie dowiedziec jak na osoby z tatuażem patrzy sie na rekrutacji do PSP. Czy dziara mnie dyskwalifikuje?

Offline margarett_m

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2007, 18:14:54 »
A dlaczego by nie?????? Tam są chyba najnormalniejsi ludzie w świecie:)

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2007, 21:18:16 »
to chyba też zależy od komisji, czyt. humoru lekarza.  -_-
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

strażak79

  • Gość
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2007, 21:37:30 »
Mam tatuaż na ramieniu i psycholog jedynie zapytał mnie co on oznacza i dlaczego go sobie zrobiłem.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2007, 14:31:07 »
W swietle prawa komija ma prawo wydac decyzje ze jestes nie zdlony ale i moze wyadc pozytywna i ze sie nadajesz to zalezy od nich (i od  grubosci koperty :wacko:)
Na stanowiska oficerskie bodajze oraz dla osob ktore juz pracuja w PSP wydaja opinje zodlny  z dziarami ale dla kandydatow do PSP i w SAPSP to wileka niewiadoma........

Archon

  • Gość
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2007, 16:42:16 »
Witam!
   Uważam że tatoo,nie powinnien wpływać na zdolność kandydata do podjęcia służby w jednostkach ochrony przeciwpożarowej,każdy ma swoją osobowość i gdy ją wyraża tylko wtedy pokazuje swoje prawdziwe oblicze,nie pomogą żadne psychotesty.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2007, 14:26:09 »
winien nie powinien - urzędnikowi nie powinien.

A kandydat do PSP jest urzędnikiem???
Czy też raczej może funkcjonariuszem?

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2007, 21:03:03 »
na pewno masz szanse się dostać i nic nie stoi na przeszkodzie a napewno twój tatuu
i nie słuchaj sie nikogo kto pisze o jakis kopertach to sciema
idziesz pierw do psychologa a testy 368 pytan i pare łamigłówek po tym psych. robi ci test zwany psychotechniczny łatwizna nastepnie pare badań u lek. laryngolog ortoped. itd a komisja sprawdza te papiery przy nich na golaska nie stoisz to twojego tatuuu nawed nie widzą.
a całoś decyzji czy bedziesz pracował i tak zalezy od twojego komendanta
                                                                                              pozdrawiam i wesołych życzę

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2007, 10:44:13 »
Hej mam tatuaż, zrobiłem go sobie będąc na drugim roku w SGSP. Pani na badaniach w tym samym roku tylko spojrzała, odnotowała i o nic nie spytała. Z kolei już pracując w jrg byłem na badaniach i tylko mnie spytano o ten tatuaż, co oznacza i dlaczego go mam. Sprawa u mnie była prosta, jestem fascynatem sci-fi i zrobiłem sobie wzór tzw. biomechanikę. Wytłumaczyłem i po sprawie. Nie miałem w ogóle problemów, ale:
- tatuaż zrobiłem już będąc w służbie,
- podczas tej pierwszej komisji (już z tatuażem) chodziły słuchy, że są dwie doktorki a jedna z nich to czepia się wszystkiego. ja trafiłem na tą drugą, nie wiem co by tamta powiedziała.
Teraz jest ok i bez problemów, myślę nad poprawieniem tego co mam i moze zrobieniem drugiego, nie spodziewam się raczej problemów, ale kto wie heh  :wacko:
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Fa7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2007, 23:05:08 »
No ale widzicie pytają :angry: jednego puszcza drugiego nie :angry: ciekawe jak by murzyn z polskim obywatelstwem chciał do strazy moze tez by im coś sie niepodobało ^_^

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2007, 20:29:49 »
Ale murzyn to moze sie odwolywac ze komisja jest rasistowska i morze wygrac he he

Offline winter1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2008, 16:22:36 »
Przyłącze się do tego tematu. Chciałbym startować do PSP. Ukończyłem studia (licencjat), w trakcie studiowania odbyłem przeszkolenie wojskowe a teraz jestem przeniesiony do rezerwy z kat. A. W trakcie studiowania zrobiłem prawo jazdy kat. C. Wszystkie wymagane warunki przyjęcia do PSP spełniam, ale podczas składania CV i innych dokumentów w kadrach, pani tam pracująca tłumacząc mi cały proces rekrutacji wspomniała o tatuażu (że posiadanie tatuaży dyskwalifikuje z rekrutacji). Mam niewielki tatuaż na piersi i nie chciałbym, żeby z tego powodu wykluczono mnie z rekrutacji. Czy to możliwe, że tatuaż może zaważyć na przyjęciu do PSP ? Może jest tu na forum jakiś strażak, który miał tatuaż przed wstąpieniem do straży ? 

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 03, 2008, 16:50:06 »
Pani z kadr nie będzie oglądała twojej klaty, a chirurg i ew. dermatolog. Psycholog też się zapewne spyta.
Kluczowe znacznie ma co mówi na ten temat tabelka, a mówi ona w odniesieniu do kandydatów Z/N (zdolny/niezdolny), a w stosunku do funkcjonariuszy A (zdolny bez ograniczeń). IMHO jeżeli masz tatuaż estetyczny, o nie wulgarnej treści, nie jest on w miejscu szczególnie widocznym (twarz, szyja, kark, dłonie, przedramiona itp), to nie powinien on stanowić przeszkody sam w sobie. Ale istotne może być to jak sie wytłumaczysz przed psychologiem/psychiatrą:). Tutaj trzeba podejść z głową, żeby nie dać sobie wcisnąć niezrównoważenia emocjonalnego czy zaniżonej samooceny.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline winter1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 03, 2008, 16:59:58 »
Dzięki za odpowiedz, tatuaż jest bardzo estetyczny i profesjonalnie wykonany. Jego tematyka też nie jest przypadkowa, więc myślę, że jakoś wytłumaczę  się z tego.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 03, 2008, 19:19:54 »
Tatuaż nie powinien dyskwalifikować ze służby chyba, że jest widoczny po założeniu munduru - zdanie moje (poza przepisami i zdaniem komisji lekarskiej)

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 03, 2008, 19:56:16 »
Kiedyś tatuaż traktowany był jako samookaleczenie i psycholog od razu odrzucał takich kandydatów. Jednak teraz z tego co się orientuję to nie ma żadnego wpływu na ocenę psychologa, chyba że masz wydziargane swastyki lub coś w tym stylu.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 03, 2008, 20:15:43 »
Obserwując tabloidy można dojść do wniosku, że wszystkie osoby z tzw świecznika są psycho i nie mają szans na dostanie się do PSP. To prawda, ze jeszcze w latach 90 tatuaż utożsamiany był z zaburzeniami psychicznymi i praktycznie dyskwalifikował kandydata (podobnie jak fryzura na zapałkę, którą kojarzono z elementem kryminogennym). Obecnie tatuaż nie stanowi problemu o ile nie są to symbole zakazane, jak napisał "chłodny" maryjan. Podejrzewam, że większe zainteresowanie w "psychoanalityku" wzbudziłyby pomarańczowe dredy.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 03, 2008, 20:21:12 »
Powiem tak w rozporzadzeniu jest wyraznie napisane ze tatuaz nie dyskryminuje ale u psychologa lub psychiatry moze sie okazac ze na pytania dlaczego masz swastyke wydziarana  na plechac odpowiewsz WHITE POWER !!!  :karabin:

Moga cie nie przepuscic :fiuu: 



Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 03, 2008, 22:38:03 »
Fa7 napisał:
Cytuj
ciekawe jak by murzyn z polskim obywatelstwem chciał do strazy moze tez by im coś sie niepodobało
.
mysle ze mało takich choc kiedy byłem na szkole był u nas na kursie szeregowych jeden murzyn ;]

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2008, 23:00:11 »
ogolnie to jest pewna zasada cialo ludzkie jest podzielone na tak zwane segmenty i np 25% to jest klatka piersiowa i jesli masz ja cala w tatooo to Cie nie dopuszcza,jesli chodzi o maly to nic nie stoi na przeszkodzie

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2008, 22:02:05 »
Fa7 napisał:
Cytuj
ciekawe jak by murzyn z polskim obywatelstwem chciał do strazy moze tez by im coś sie niepodobało
.
mysle ze mało takich choc kiedy byłem na szkole był u nas na kursie szeregowych jeden murzyn ;]


z tego co wiem to psycholog nie zagląda pod ubranie wiec nie wiem skąd ma wiedzieć co masz [ czy cza mówić? ] chyba nie

Cytat: hubert17  03-10-2008, 23:00:11
ogolnie to jest pewna zasada cialo ludzkie jest podzielone na tak zwane segmenty i np 25% to jest klatka piersiowa i jesli masz ja cala w tatooo to Cie nie dopuszcza,jesli chodzi o maly to nic nie stoi na przeszkodzie


nie wiem kto ci to nagadał chyba się mylisz można mieć tato ooo i nie ma żadnego zakazu  czy to psycholog czy kto inny ci zabroni nie czy oglada twoje ciało nie czy musi wiedzieć ze masz tato nie a tak poza kto dziara sobie całe ciało w tych czach

11.   Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku "Modyfikuj" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.
Kolejny raz tak robisz!!!

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2008, 22:16:51 wysłana przez Ajax »

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 26, 2008, 11:16:28 »
Fa7 napisał:
Cytuj
ciekawe jak by murzyn z polskim obywatelstwem chciał do strazy moze tez by im coś sie niepodobało
.
mysle ze mało takich choc kiedy byłem na szkole był u nas na kursie szeregowych jeden murzyn ;]


z tego co wiem to psycholog nie zagląda pod ubranie wiec nie wiem skąd ma wiedzieć co masz [ czy cza mówić? ] chyba nie




Psycholog i psychiatra nie zaglada pod "psudniczke" ^_^ ale u  internisty  dermatologa chirurga i kilku innych rozbierasz sie do pasa i bedzie widac i zapisuja do obiegowki czy masz blizny tatu sznuty itp. a na koncu idziesz do PSH i on sprawdza i sie pyta od czego masz ta blizne .

Ja mialem szyta reke na wysokosci nadgarstka w poprzek reki i pytali sie czy to byly jakies proby samobójcze  a ja sie smialem ze jak sie podcina zyly to w zdluz reki a nie w poprzek ^_^

Offline baku33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2008, 14:03:24 »
Witam Panowie!!
Sam mam tatuaż już ze 4 lata, ale zanim go sobie zrobiłem rozmawiałem z naszym BHP-owcem i powiedział, że nie ma problemu, byleby tylko nie widać go było spod żadnej części munduru. Ja mam na ramieniu, kiedyś tylko Komendant mi sie przyczepił ale bez problemów mu wytłumaczyłem. A przecież często widać tatuaże u chłopakó, którzy biorą udział w różnych naszych (PSP) zawodach i nic sie nie dzieje.

Offline winter1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 29, 2008, 10:13:16 »
Kamień spadł mi z serca ;-P W takim razie za jakieś 3 - 4 miesiące (jak Bóg da ;-P) będę strażakiem ;-)

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Tatoo a rekrutacja do PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 29, 2008, 11:16:14 »
w krajach cywilowanych nawet policjanci maja tatuaze na przedramioniu...ciemnogrod
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.