Autor Wątek: Równoważnik za brak lokalu  (Przeczytany 3456 razy)

Offline str-tomek-wlkp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Równoważnik za brak lokalu
« dnia: Styczeń 02, 2007, 19:47:38 »
 Mam Pytanie czy strażaką  stażystą należy sie równoważnik za brak lokalu? lub na jego remont? wyczytałem w grudniowym numerze Przeglądu że sie należy a w kadrach powiedziano mi że sie nie należy? ktoś odbiera taki równoważnik na stażu w waszych jednostkach? prosze o pomoc 
 Pozdrawiam strażak Tomek podział

Dop.moderatora (AniolStroz) : Temat utworzony w złym dziale. Przeniesiono do odpowiedniego działu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2007, 15:07:27 wysłana przez aniolstroz »

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Równoważnik za brak lokalu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2007, 11:12:30 »
w mojej Komendzie stażyści nie pobierają mieszkaniówki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.405
Odp: Równoważnik za brak lokalu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2007, 12:00:02 »
Przysługuje ci równoważnik za remont (tzw. sufitówka) - o ile posiadasz tytuł prawny do zajmowanego lokalu. Możesz się również ubiegać o przydział kwatery tymczasowej, jeżeli nie posiadasz tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w miejscowości, w której pełnisz służbę lub w miejscowości pobliskiej. Jeżeli otrzymałbyś taki przydział, to wtedy również łapiesz się na równoważnik za remont.
W służbie przygotowawczej nie przysługuje ci prawo do lokalu mieszkalnego, a co za tym idzie również nie przysługuje ci równoważnik za brak lokalu.
Poczytaj sobie rozdział 18. Ustawy o PSP to wszystko ci się rozjaśni
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.803
  • Płeć: Mężczyzna
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Równoważnik za brak lokalu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2007, 12:36:57 »
Tak jak napisał lang, z małą poprawką literówki, rodz. 8 ustawy a konkretnie w twojej sprawie:
Art. 77. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe oraz strażakowi w służbie przygotowawczej przysługuje równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego lub domu, zajmowanego na podstawie przysługującego mu tytułu prawnego, zwany dalej "równoważnikiem za remont", z uwzględnieniem norm zaludnienia przysługujących strażakowi oraz członkom jego rodziny.
Art. 78. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje równoważnik pieniężny, zwany dalej "równoważnikiem za brak lokalu mieszkalnego", jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny, o których mowa w art. 75, nie posiadają w miejscu pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego lub domu na podstawie przysługującego im tytułu prawnego oraz nie zachodzi przypadek określony w art. 82 ust. 5.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.405
Odp: Równoważnik za brak lokalu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2007, 13:05:49 »
z małą poprawką literówki, rodz. 8 ustawy

 :rolleyes: jeszcze mi ostrość zwroku nie wróciła po sylwestrze ;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline str-tomek-wlkp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Równoważnik za brak lokalu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2007, 14:06:32 »
 Dziekuje wam za pomoc w odpowiedzi na pytanie  Tak samo mi powiedział dowódca zmiany ale w Przeglądzie  z Grudnia jest  napisane właśnie że należy sie tak samo jak strażakom mianowanym  jest tam nawet kwota 99zł i pare groszy i właśnie tego nikt nie umie wytłumaczyć a w kadrach nawet tego nie chciano zobaczyć bo oni wiedzą swoje może byście na moment spojrzeli w ten numer przeglądy ?  Bedą wam wdzieczni wszyscy starzyści z komendy  Pozdrawiam wszystkich  trzymajcie sie i spokojności

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Równoważnik za brak lokalu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2007, 01:55:11 »
Jak będziesz wierzył propagandzie PP to daleko nie zajedziesz. Otwierając ten periodyk stoi jak wół "Przegląd Pożarniczy" - miesięcznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej", zerknij jeszcze na skład kolegium redakcyjnego (jeśli te nazwiska nic Ci nie mówią to spytaj starszych kolegów). To taka "Trybuna Ludu" tylko że kolorowa.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Równoważnik za brak lokalu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2017, 21:29:42 »
Trochę odgrzebę kotleta.

Jak jest w waszych komendach z wypłatą równoważnika? W przepisach znalazłem zapis że powinien być wypłacony do 10 każdego miesiąca. U nas zdarzają się kilkumiesięczne zwłoki w wypłacie. Czy ktoś mógłby pomóc jakoś rozwiązać ten problem. W księgowości ciągle ta sama gadka "nie ma pieniędzy". To gdzie one są?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"