Autor Wątek: SGSP  (Przeczytany 8784 razy)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: SGSP
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 06, 2007, 23:12:42 »
A właśnie mam pytanie czy moge iśc na studia zaoczne od razu do SGSP bo słyszałem że nie ale bym chciał mieć pewność ze sprawdzonych źródeł

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: SGSP
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 06, 2007, 23:31:31 »
Sprawdzonym źródłem będzie na pewno dowiedzenie się o tym w konkretnym dziekanacie SGSP, ale z tego co czytałem wynika, że zaoczne (niestacjonarne) na WIBP są tylko dla osób z PSP (skierowanie od KP/KM). Natomiast możliwe jest (chyba) studiowanie na WIBC, ale to wykształcenie nic nie daje jeśli chodzi o pracę w Straży.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: SGSP
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 06, 2007, 23:44:29 »
Sprawdzonym źródłem będzie na pewno dowiedzenie się o tym w konkretnym dziekanacie SGSP, ale z tego co czytałem wynika, że zaoczne (niestacjonarne) na WIBP są tylko dla osób z PSP (skierowanie od KP/KM).
O to mi chodzi i wiem że da zaocznie ale czy mogę najpierw być szeregowcem a wtedy od razu od szeregowca do oficera????

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: SGSP
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2007, 15:59:58 »
teraz widzę, że nie zrozumiałem Twojego pytania :P Co do tego drugiego to nie mam pojęcia, ale skoro płaciłbyś z własnej kieszeni to czego nie? Chyba, że zawiść innych spowodowałaby to, że nie dostałbyś skierowania... czego oczywiście nie życzę, ale wiadomo - różni są ludzie. Poza tym dużo mówi się o nadwyżce oficerów, więc lepiej (i pewniej) postarać  się dostać na dzienne do SGSP. Życzę powodzenia w dążeniu do celu :)

Offline reptile

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
    • http://www.kowall.pl/
Odp: SGSP
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 13, 2007, 15:01:32 »
W tej chwili w ustawie jest zapis, że osoba po studiach zaocznych może dostać stopień oficerski a biorąc pod uwagę nadwyżkę oficerów w PSP nie liczyłbym na awans
Cytuj
od razu od szeregowca do oficera
szczególnie w przypadku młodych strażaków, szanse raczej będą rosły wraz ze starzem pracy w PSP. Dostaniesz tytuł naukowy inż. pożarnictwa i na tym koniec. Poza tym patrząc na to co dzieje się w aspirantkach w tej chwili nawet z kadetami (planowany egzamin na stopień aspiranta) nie wiadomo jakie beda nastepne zmiany w przepisach moze podchorążych niedługo spotka to samo co kadetów.
Śmierć to dopiero początek...

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: SGSP
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 16, 2007, 09:53:17 »
http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja/rekrutacja20078.php

czy to znaczy że w tym roku nabór na zaoczne nie będzie wstrzymany ?
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: SGSP
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 16, 2007, 13:37:04 »
Jak dla mnie to nie wiem o co tam chodzi. Pod punktem studia stacjonarne (dzienne) są wymienione oba wydziały i zasady rekrutacji, a pod niestacjonarnymi (zaoczne) nie ma takiego rozróżnienia... a może kryteria na oba wydziały są takie same? Poza tym nie ma nic wspomniane o testach sprawnościowych. Dla mnie cała ta uchwała to czarna magia :)

Ale jeśli chodzi o Twoje pytanie, to raczej nie zostanie wstrzymany, skoro są podane kryteria rekrutacji

ps. niech ktoś rozszyfruje ten tekst  ^_^

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SGSP
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 16, 2007, 14:18:28 »
31 marca są dni otwarte w SGSP i myślę, że do tego dnia wszystko będzie jasne co do naboru na SGSP, zarówno na studia zaoczne, jak i dzienne. Bo dni otwarte są organizowane głównie dla kandydatów do tej szkoły, więc powinniśmy wiedzieć na czym stoimy. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: SGSP
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 16, 2007, 18:04:42 »

gzyms

  • Gość
Odp: SGSP
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 30, 2007, 19:09:54 »
A wiecie co jest śmiesznego, podobno w tym roku do SGSP mają przyjąć TYLKO 30 osób, w tym 0 dziewczyn.
Takie słuchy chodzą między studentami, a podobno wieść wyszła z dziekanatu.

SŁABO??

BTW, dużo tego 'podobno', ale tak samo 'podobno' mówiono gdy zaczęły chodzić słuchy z tym że absolwenci będą dostawać przydziały do jednostek, a nie tak jak zawsze że będą sami szukać. A co gorsza każdy wie jak jest z tymi przydziałami teraz. ;(

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: SGSP
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 30, 2007, 21:12:48 »
A wiecie co jest śmiesznego, podobno w tym roku do SGSP mają przyjąć TYLKO 30 osób, w tym 0 dziewczyn.
Takie słuchy chodzą między studentami, a podobno wieść wyszła z dziekanatu.
miejmy nadzieję że to tylko słuchy:) jutro może czegoś sie dowiemy