Autor Wątek: nagrody dla najlepszych ??  (Przeczytany 19189 razy)

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 01, 2007, 19:48:49 »
Od pewnego czasu ślędzę wypowiedzi na DS i jeśli mogę to wyrażę swoją skromną opinię:

" Dużo krzyku o sprawy na które i tak nie mamy żadnego wpływu! Proponuję zacząć rozmowę " czy wszystkie działania WNP były słuszne, czy nie? Bo na takie tematy możemy podyskutować! Zresztą z różnym skutkiem! A co by było gdyby.......! Panowie czy to ma odzwirciedlenie w rzeczywistości?"

Bo mam wrażenie że nie!

Ja straciłem zaufanie i do tych z góry i do tych ze związków!
A zapracowali sobie na to!

z wyrazami szacunku
Marcin-32



« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 22:28:53 wysłana przez Marcin-32 »
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2007, 12:46:03 »
Dlatego nie chce mi się pisać jak czytam niektóre wypowiedzi.....

Przykład z jednej Komendy:
Sekretarka Komendanta zarabia ok.2500 zł mimo, że pracuje bardzo krótko.
i co ?
I od razu donośny krzyk : "Jak to jest ? strażak przychodzi i zarabia 1200 a ona ledwie przyszła i ma tyle ?" "Zabrać jej !!
"Gdzie sa związki ? Ukrzyżować ich !!!, na stos !!!"
Po zbadaniu sprawy okazuje się że :
- pani sekretarka zarabia ok. właśnie tyle
- pani sekretarka ma ukończone studia i śmiga oprócz ojczystego jeszcze dwoma językami obcymi
- pani sekretarka finansowana jest z puli dla pracowników cywilnych (ucywilnienie komend) i czy będzie zarabiała mniej czy więcej nie ma to żadnego wpływu na płace strażaków. Nie ta pula.
Nie sądzę żeby za mniejsze pieniądze na ten etat znalazł się ktoś chętny z takimi kwalifikacjami....

Uważam że nie właściwe w tym przypadku jest stawianie sprawy dlaczego ona zarabia tak dużo.
Właściwe jest pytanie jest dlaczego strażak przychodzący do służby zarabia tak mało....

sam_go i slawgot życzę wam dużo cierpliwości jeśli macie zamiar próbować coś wyjaśniać...
pozdrawiam


Offline ramzes1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2007, 13:41:13 »
I niech zarabia te pieniądze. Tylko dlaczego mamy np. księgową na etacie funkcjonariusz komu to służy. Trzecia pensja w firmie, cywilny etat bardzo proszę. Straż to nie zakład produkcyjny aby było nie wiadomo ile pracy w księgowości. A tak mamy panią strażak z wszystkimi przywilejami, która de fakto ze strażą nie  ma nic wspólnego, jak tylkjo od swięta ubrać się w mundór i odebrać nagrodę za swoją pracę

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2007, 13:48:58 »
I niech zarabia te pieniądze. Tylko dlaczego mamy np. księgową na etacie funkcjonariusz komu to służy. Trzecia pensja w firmie, cywilny etat bardzo proszę. Straż to nie zakład produkcyjny aby było nie wiadomo ile pracy w księgowości. A tak mamy panią strażak z wszystkimi przywilejami, która de fakto ze strażą nie  ma nic wspólnego, jak tylkjo od swięta ubrać się w mundór i odebrać nagrodę za swoją pracę
No... niestety Tak nadal jest w wielu jeszcze Komendach  :angry:
Księgowe, kadrowe, nieraz jeszcze kwater.,tech. :wacko: Jako funkc.!
Ech!
Pozdr.
Ps. Zwykle jednak nie zna <obcych> języków. itp. ewnt.kwalifikac. prócz dobrej "rodziny"  ^_^ U mnie bynajmniej Nadal
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 13:58:21 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2007, 13:53:58 »
Tak, zgadzam się. Ale w opisanym przeze mnie przypadku to etat cywilny.
Ale nie wszyscy chca zrozumieć że to nie ma nic wspólnego z nami i z naszą pulą pieniędzy.
A kosy na sztorc chętnie się stawia...... :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
A tak wracając do tematu to czy dostaliście nagrody w listopadzie /grudniu ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 13:57:45 wysłana przez Geddeon »

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2007, 15:56:49 »
Jak do tej pory ani grosza. A bardzo by się przydało

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 03, 2007, 16:21:30 »
no faktycznie kaska miała być do końca listopada , tu grudzien i nic. ^_^
no chyba że nie ten roczek. hihi

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2007, 16:28:33 »
Musi być "ten roczek"!

Ta kasa musi być wypłacona w tym roku! Są to pieniądze z niewykorzystanej części ustawy modernizacyjnej. I muszą być wypłacone do końca roku. Niestety nie ma "przepisu" -  ciągle nie jest podpisane rozporządzenie MSWiA w tej sprawie.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2007, 17:46:57 »
Musi być "ten roczek"!

Ta kasa musi być wypłacona w tym roku! Są to pieniądze z niewykorzystanej części ustawy modernizacyjnej. I muszą być wypłacone do końca roku. Niestety nie ma "przepisu" -  ciągle nie jest podpisane rozporządzenie MSWiA w tej sprawie.
no jak zwykle nic na czas. to jest już śmieszne ^_^

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2007, 20:19:00 »
u mnie po 850 zł kazdy (brutto oczywiście) ale narazie na papierze.....

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2007, 21:25:25 »
u mnie po 850 zł kazdy (brutto oczywiście) ale narazie na papierze.....
dobre że choć na papierze, bo u nas nikt nic nie wie, albo nie chce powiedzieć. cicho  sza :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2007, 21:45:16 »
Ufff...
Całkiem spora jak dla mnie sumka, ale nadal szaaa  :angry:
Może nie jestem akurat najlepszy ale:
Coś mi się dziwnie wydaje, że jak na rękę /konto/ dostanę, choć <tego> połowę to i tak będzie spory "sukces"  -_-
Pozdr.

Ps. mario pisał, że ponoć jakiego podpisu ważnego (nadal) brak  ^_^
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2007, 21:50:11 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 03, 2007, 21:53:54 »
Forum daje tą możliwość, ze jak ktoś chce, może wejść w gotowe linki ZZ, jeżeli ma problemy w szukaniu przez Google. Nie chcę tu szerzyć kryptoreklamy, ale naprawdę czasami warto skorzystać z tego dobrodziejstwa i zanim zacznie się pisać głupoty ( no chyba, że pisze się w zamierzonym celu, np.puszczenie w strażacki świat informacji takiej, jak szanowny założyciel tematu). Dla polepszenia ch...go nastroju po lekturze powyższych wypowiedzi, proponuję odwiedzenie strony "S" Jeżeli to nie wyjaśnia sprawy, to albo spowodowane jest to chorobliwą awersją do wszystkiego, co chociaż w domyśle kojarzy się z ZZ, albo o IQ= 1/100 IQ pewnej polskiej gwiazdy estrady ( oryginalny śmiech ).

Po lekturze tego:
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=160

Proponuję czym prędzej złożyć wyrazy uznanie fachowcowi od niusów, który wywołał temat.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2007, 22:00:54 wysłana przez sam_go »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 03, 2007, 22:13:26 »
No...
Cytuj
Po lekturze tego:
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=160

Proponuję czym prędzej złożyć wyrazy uznanie fachowcowi od niusów, który wywołał temat.

Może i fakt? Tylko z drugiej strony... Czy p.Robertowi O. jeszcze wogóle, ktoś tak obecnie naprawdę wierzy.  :angry:
Ja /osobiście/ NIE  :wub: Tym bardziej w to, co pisze i podpisuje!
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2007, 22:20:32 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline jar67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 03, 2007, 22:22:06 »
Ani pano O ani panu Sz. Ci panowie zawiedli już dawno cała brać strażacką.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 03, 2007, 22:29:23 »
Ja bym tylko prosił wszelkich mesjaszów O powstrzymanie się od wypowiadania za całą brać strażacką.

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 03, 2007, 23:34:14 »
Ja bym tylko prosił wszelkich mesjaszów O powstrzymanie się od wypowiadania za całą brać strażacką.

W tym momencie do mesjaszy trzeba też dodać wszelkich przewodniczących

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 03, 2007, 23:43:43 »
Jestem przewodniczącym, nie wstydzę się tego, ba, jestem z tego dumny. Różnica pomiędzy Komendantem ( wszelkiego szczebla), a przewodniczącym polega a tym, że komendanta mianuje w zasadzie 1 no może 2 ludzi- zależy od układu. Przewodniczącego wybiera większość, i napewno jest to więcej niż 2, więc jeśli nie masz szacunku dla przewodniczących, to przynajmniej uszanuj ludzi, którzy ich wybrali. Piastując już parę latek funkcję, nigdy nie śmiałbym wypowiadać się za całą załogę mojej komendy, więc tym bardziej śmieszą mnie gostkowie, wypowiadający się za cała " brać strażacką". Pokory trochę "mesjasze".

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 03, 2007, 23:52:18 »

Nie chodziło mi konkretnie o Ciebie tylko o tych przewodniczących, którzy wypowiadają się w imieniu np. "dołów strażackich"...
Wybory ludzi staram się szanować, jeśli nawet nie są zgodne z moimi.

Pozdrawiam i gratuluję zaufania

Offline #wolny#

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 06, 2007, 12:34:45 »
Witam uczestników Forum zawodowców!! No chciał czy nie chciał KP PSP L-k wraca na łono forum.Czy sie komus podoba czy nie, chyba że moderator zatrzyma ten wątek jego decyzja.Nie wiem jak watek dodatkowych pieniędzy ,,nagrody badź zwiekszone dodatki jednorazowo" ma sie w innych jednostkach KP ?W tutejszej komendzie nie wiem czemu wiecznie kiedy potocznie rzecz ujmując kasa jest dzielona przeważnie jesteśmy ostatni w woj. pomorskim (przybliżę co niektórym zagadkę)Były na chłopski rozum pieniadze w pażdzierniku nic nie powąchaliśmy bo trzeba było zapłacić podatek za 2007 rok jeszcze w tym roku kase mozna było przenosić z rzeczówki ale i ponoc z nagrodówki tak ponoć nasz komendant postapił(ale jak sie o tym dowiemy chyba że znowu zrobi zebranie jak po ostatnim forum).Nie wiem jak to jest czy aby nasz komendant wychyla sie zawsze przed szereg (co tego jest powodem musi?) ale inni strażacy(inne komendy) już taka terminologią bo tak sie komunikują ludzie ze straży miedzy komendami dostali dodatkowe pieniadze a o to tu chodzi(październik) a teraz kiedy to piszę jeszcze nastepnych nagród zwał jak zwał nikt nie dostał w L-ku a w listopadzie kiedy było głosno o tej puli większość w pomorskiem już zapomniała czy my jeżeli chodzi o kasę strażacy zawsze musimy liczyc na jakis cud!
Z poszanowaniem dla forum
strażak (L-k)

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 06, 2007, 14:23:14 »
czas na reklame: "Cuda się zdarzają, ale nie licz na to...."

Swoja drogą, zawsze znajdzie się ambitniak, który ludziom nie da (sobie przecież da) bo trzeba na to albo na to.
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 06, 2007, 14:43:38 »
kolego#wolny# pieniążki w październiku były tylko na nagrody dla funkcjonariuszy i komendanci nie mogli przeznaczyć ich na inne cele.
jeżeli wasz przeznaczył tą pulę na co innego to popełnił przestępstwo i powinien być ścigany przez prokuraturę. napisz do zz. , a jak macie u siebie to niech zaczną działać. po prostu wasz 01 OKRADŁ was z waszych pieniążków. pozdro. trzymam kciuki za was.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline BOTmod

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Czytajcie a zrozumiecie!!!
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 09, 2007, 00:14:56 »
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=27420 troszke wyjaśnień

Nie wiem co dziś zażywałeś, ale trzeci raz to samo to już lekka przesada.
W tym temacie dyskusja już trwa !!! I nic już nie wyjaśniaj.
Nieco więcej schludności w swej mowie ulokuj, albo będę (będziesz) zmuszony opuścić ten pokój
cyt. za: Moliére, Świętoszek

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 10, 2007, 16:02:22 »
W dniu 7 grudnia 2007 roku zostało przekazane do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej podpisane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji rozporządzenie w sprawie nagród i zapomóg dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

    

10 grudnia br. Minister Pracy i Polityki Społecznej Pani Jolanta Fedak podpisała rozporządzenie w sprawie nagród i zapomóg dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Rozporządzenie to zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2007, 16:11:06 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: nagrody dla najlepszych ??
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 18, 2007, 14:56:29 »
no i jest nareszcie rozporządzenie o nagrodach - podpisane i ogłoszone, można spokojnie płacić nagrody na święta - Dz.U. z 2007 nr 234 poz. 1725
http://infor.pl/skany/spis.php?rodzaj=dzu&rok=2007&num=234&poz=1725&str=0001
 :mellow:
Pozdrawiam wszystkich i wesołych świąt