Autor Wątek: instruktor MDP  (Przeczytany 8131 razy)

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
instruktor MDP
« dnia: Grudzień 29, 2006, 20:27:35 »
Jakie uprawnienia ma instruktor MDP??

sikor

  • Gość
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:37:33 »
u nas naszym istruktorm jest naczelnik osp

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2007, 10:00:59 »
w mojej jednosce wybrana jestem ja, bo podobno bardziej trafiam do MDP ;p
karola998

Offline maniek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2007, 16:19:07 »
umnie w jednostce mdp zajmowal sie prezes a teraz ja
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 16:05:33 wysłana przez maniek998 »
żyj poto żeby ratować życie

Offline grzejnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • http://
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2007, 00:27:16 »
Witam
Nie do końca wiem o jakie uprawnienia chodzi ??
Ja posiadam kurs Opiekuna Młodzieży jeśli chodzi o papierkologie.
A tak po za tym to u mnie instruktorzy (w mojej jednostce jest 2 opiekunów MDP) zajmują się wszystkimi papierkami (ewidencja, zgody od opiekunów, umundurowanie, kursy, szukanie sponsorów, wnioski na obozy itp.) oraz: wybieraj składy na zawody, kto jedzie na obóz, ustalają program szkoleń MDP, udzielają pochwał lub upomnień,.

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2007, 00:01:09 »
Instruktor MDP posiada uprawnienie do pracy z młodzieżą , uprawnienie i oczywiście solidne przygotowanie . Praca z młodzieżą i dziećmi wymaga specyficznego przygotowania w pracę wprzęgnięte są elementy zabawy nie można zbyt długo wykonywać nużących czynności , trzeba młodych ludzi mieć cały czas na oku .Młodzież znudzona i chwilowo pozbawiona opieki zaczyna rozrabiać co w warunkach naszych remiz i zgromadzonego tam sprzętu może mieć opłakany skutek. Instruktor MDP jest organizatorem zajęć i życia kulturalnego młodzieży reprezentuje ich przed zarządem , jak widać obowiązków jest dużo stąd też kursy instruktorów MDP w nagrodę otrzymać może pochwałę zarządu wyróżnienie i oczywiście najważniejszą nagrodę uśmiech młodego człowieka i jego szacunek czego wam wszystkim życzę pozdrawiam Były instruktor Harcerski , MDP , Obecny działacz OSP.

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2007, 15:59:00 »
Witam kolegę Jana 53 dopiero "wchodzę" w pracę z młodzieżą zarówno jako opiekun MDP jak i pełniący funkcję drużynowego w ZHP otwieram również próbę na Pwd. Jak już mówiłem jestem początkujący i taka moja mała prośba czy mógłby kolega przybliżyć troszkę metodykę pracy, "sposoby" na młodzież itd. ?


Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2007, 09:59:24 »
Witam mi się wydaje ze instruktor MDP to jest taka osoba co jest po przeszkoleniu dla i nstruktorów  zawodów wg. regulaminu CTIF i szkoli ta MDP do tych zawodów. Wiadomo opiekun to opiekun a instruktor to instruktor. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Pozdrawiam

Offline Opiekun MDP

  • MDP Master ;)
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Trenujcie Młodzi...
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2007, 20:36:09 »
Jestem zdecydowanie za panem z OSP MILICZ... Opiekun to opiekun,a instruktor to instruktor... Każdy z nich powinien działać w MDP i odpowiadać za swoją role...
Zapraszam na naszą stronę internetową www.ospgostyn.pl...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2007, 14:19:05 »
u nas opiekunem i instruktorem jest jedna osoba i bardzo dobrze daje sobie radę. nawet nazwa jego funkcji u nas to Instruktor - Opiekun MDP.
Poza tym instruktot to jak rozumiem ktoś kto przekazuje jakąś wiedzę. Więc to nie tylko osoba która przygotowuje MDP na zawody ale również uczy ich wielu innych rzeczy. Przecież działalność MDP to nie tylko zawody...
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2007, 13:06:06 »
 TAk, Opiekun powinien być też Instruktorem, ale nie konecznie Opiekun musi znać się na wszystkim. Powinien wszak współpracować z innymi strażakami i oni powinni być w pewnych sytuacjach Instruktorami dla MDP. Jestem kierowcą, dowódcą sekcji i ratownikiem, a mimo wszystko przy zbiórkach z samochodami proszę o pomoc kierowców z większym stażem, przy zbiórkach-szkoleniach z rat.med proszę o pomoc i współudział w szkoleniu innych kolegów ratowników itp. Wtedy mamy więcej osób szkolących MDP, a co za tym idzie - są oni również instruktorami.
 Opiekun ma za zadanie głównie pośrednictwo międzi MDP a Zarządem. Ma kontrolować i organizować pracę drużyny.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline KRZYSZTOF123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • OSP WAKSMUND
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2009, 10:31:56 »
U nas opiekunem MDP jest wybrany strażak  i tyle :straz:

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: instruktor MDP
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2009, 00:18:07 »
u Nas działa to na zasadzie takiej że jeśli opiekun (w tym wypadku ja) bedzie prowadzic zajecia na temat pomp pożarniczych to zapraszam mechanika aby przedstawił ich działanie itp. jeśli prowadzę o rat med to zapraszam drugiego druha po szkoleniu i we dwóch pokazjemy jak działać w rocie i pomagać sobie wzajemnie podczas ratowania innych:)
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl