Autor Wątek: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)  (Przeczytany 35121 razy)

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 04, 2007, 20:51:12 »
oki konczmy bo nie ma co sie kłócic o bzdety gdy jedziemy na tym samym wózku

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 04, 2007, 20:58:12 »
Tak, bo w systemie 24h na PB jest to możliwe i nie neguję tego skoro... mogą? Niestety w ciągu 12 h na SK to wręcz nierealne, niemożliwe, więc w tym m.in. pokrótce rzecz, a niby na pozór jedna JRG - PSP. Czuję, że i tak nie bardzo zrozumiesz  :angry: Trudno. Koniec nt.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:25:52 »
okey ale czemu zazdroscisz PB trudno zeby chłopaki pracowali 24h bez odpoczynku to nie ich  wina ze Ty jestes na 12h spróbuj sie przenies na inna jednostke jak u Ciebie nie ma etatu na PB

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:41:11 »
Ajax znam dyspozytorów, którzy tak organizowli sobie prace, że na psk przychodzili o północy :).
Nie czepiaj się PB, bo mogę też powiedzieć bardzo dużo o pracy na PSK.
Witam!

Koledz. sobie w czasie wolnym grają w piłeczkę, zaliczają siłownię, myją i "doskonalą" swoje autka, wyciągną "kółeczka" w górę /relax/, pośpią nocą - jak spoko, a <TU> non stop coś...Nawet nie zdają sobie sprawy :mellow:
Więc dlaczego Nie - przy takim podejściu... i KG /zaszereg./ również!!!
Pozdr.

Zapewniam Cię, że większość z PSK robiło to samo w systemie 24/48 i robi to nadal w 12/24/48.
Co do siłowni, piłki i innych zajęć sportowych to też nie jest tak różowo. Zajęcia sportowe dla większości są przymusem i nie są z tego bardzo zadowoleni.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 21:59:04 wysłana przez cul2 »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:56:49 »
No... tak ^_^
Stare dzieje. :wacko: Dyspozytorzy byli - kiedyś!!! Podobnie jak telefoniści, a i do pracy w KP/KM, nie wspomnę o KW, chodziło się różnie!
Czyżby to jeszcze gdzieś funkcjonowało :huh:
Pozdr.

Ps. Faktycznie "egzotyczny" nadal... Kraj :angry:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 22:29:30 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 04, 2007, 22:04:33 »
Ajax nadal jest tak jeszcze w wielu jednostkach

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 06, 2007, 08:56:01 »
12-tki rozwiązują wiele problemów. Jestem przekonany, że zostana prawnie usankcjonowane jako standart służby w PSP. Sam nie mam nic przeciwko temu. Ci co robią w PSK już tak sie wyrażaja.

Offline kubeł

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 06, 2007, 09:53:49 »
System pracy powinien zapewniać przede wszystkim pełną gotowość strażaka do podjęcia działań.
Nie mam nic przeciwko 12 h służbom. Jeśli chodzi o dojazd do miejsca pracy, to nie słyszałem jeszcze żeby pracodawca prywatny wprowadził 16 godzin pracy dziennie nie mówiąc o 24, dla osób mieszkających w większej odległości od zakładu pracy. Argumentowanie niektórych osób bezsensowne. Inną sprawą jest uposażenie zapewniające godne warunki bytowe strażaka.

pozdro


Szanowny Strażaku Wojtku.

Zanim coś napiszesz, przemysl to.
Po pierwsze: Nie pracujemy u prywatnego pracodawcy.
Po drugie: cyt. " Argumentowanie niektórych osób bezsensowne" - dotyczy to przede wszystkim Twojego argumentowania(patrz : po pierwsze)
Trzecią rzecza jest to ze swoim ostatnim zdaniem kładziesz całą swoja wypowiedź.

A prawda dla podziału bojowego jest taka, że prawdopodobnie każdy z podziałowców zgodziłby sie nawet na najbardziej idiotyczny system pracy oby tylko mógł tyle zarabiać by nie zajmować sie dodatkowa pracą w godzinach wolnych od słuzby.
Ja pracuje juz 20 lat w podziale bojowym i system pracy pozwolił mi dorobić tak by godnie żyć.Ale co mają powiedzieć młodzi strazacy z pensja 1200 zł i popieprzonym systemem pracy?
Można argumentować ,że wielu ludzi ma jeszcze gorzej. ALE MY PILNUJMY NASZYCH STRAZACKICH INTERESÓW, a nie jak Strażak wojtek opowiadajmy pierdoły.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 06, 2007, 10:48:46 »
Ajax - w KG żyją nadal w przekonaniu, że w PSP na dołąch tej organizacji potrzebny jest telefonista i nic więcej nawet bym rzekł, że nie dyspozytor nie mówiąc o dyżurnym.
Jaki jest zakres wiedzy i umiejętności aby pełnić służbę w spokoju wiedzą tylko Ci co pełnią tam służbę, jak nie masz wiedzy to patrzysz tylko na telefony i mantrujesz, "...żeby nie zadzwonił, żeby nie zadzwonił..."
Ostatnio w tym kraju, pozwolicie, że nie napisze naszym kraju, jest taka tendencja do tego, żeby piętnować układy. Mam taki jeden do napiętnowania mianowicie podejście naszych "szefuf" z KG różnych pionów do pracy strażaków. Jakie jest każdy nie tylko widzi ale i odczuwa.
Najpierw te problemy tworzą, później jest reakcja tzw. "dołu" a na koniec powopływane są zespoły do ogarnięcia i przedstawienia jakichś rozwiązań problemu. To są ci sami ludzie od niepamiętnych czasów starszy jest tylko węgiel 

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 06, 2007, 11:30:52 »
Czy ktoś czytał  artykuł w PP 3/2007 pt. "Czwarta zmiana antidotum na nadgodziny cz igranie z ogniem" ?Uważam ,że autor jest dwulicowy a artykuł potraktowałbym jako dalszą rozprawkę w doświadczeniach naukowych tego pana . A jemu w tych nadchodzących świętach życzył bym pracy na PB  i więcej doświadczeń z myszkami a nie ze strażakami bo jeśli ten artykuł jest wstępem do pracy naukowej to się udał.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 06, 2007, 22:13:07 »
12-tki rozwiązują wiele problemów. Jestem przekonany, że zostaną prawnie usankcjonowane jako standard służby w PSP. Sam nie mam nic przeciwko temu. Ci co robią w PSK już tak sie wyrażają.

kubeł popieram w całości twoje zdanie.

Co do powyższego cytatu to chciałbym spytać Sync co tak dobrego jest w systemie 12 godzinnym.
Mam paru kolegów w MSK i ich zdanie jest nieco odmienne od Twojego.
Zacytował bym, ale jestem po spowiedzi :rolleyes:.

sikor

  • Gość
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 07, 2007, 10:34:42 »
ja wolał bym pracować w systemie 24/48

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 07, 2007, 11:29:22 »
ja wolał bym pracować w systemie 24/48


a ja 24/72  :mellow:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:03:52 »
Do pracy mam około 51km więc system 24/48 (40 godzin tygodniowo) jest dla mnie idealny!! Zawsze można dorobić pare zł. choćby na paliwo. w systemie 12/24/48 częsciej  jezdziłbym do pracy i trudniej byłoby mi dorobić.

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:36:58 »
Moim skromnym zdaniem można pracować 24/48  chociaż 24/72 tez nie jest najgorszy.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 07, 2007, 16:41:12 »
12-tki rozwiązują wiele problemów. Jestem przekonany, że zostana prawnie usankcjonowane jako standart służby w PSP. Sam nie mam nic przeciwko temu. Ci co robią w PSK już tak sie wyrażaja.
Będą nowe problemy. U mnie oprócz biura nikt nie popiera systemu 12 godzinnego.
Natomiast w KW oprócz WSKR wszyscy są za.
SYNC ty chyba niepracujesz w systemie zmianowym?
Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:23:22 »
Rozmawiałem z ludźmi na WSKR-ze .Nie wiem czy akurat tak trafiłem ale ci tęsknią za starym systemem (oficery i niby z KW ,i o szczebel wyżej i bliżej Warszawki) ale tęsknią

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 07, 2007, 19:05:52 »
Sync
Cytuj
12-tki rozwiązują wiele problemów. Jestem przekonany, że zostana prawnie usankcjonowane jako standart służby w PSP. Sam nie mam nic przeciwko temu. Ci co robią w PSK już tak sie wyrażaja.
Brak mi /chyba grzecznych/ słów :angry: Poza tym nie chcę siebie i innych...
Poczytaj może najpierw nieco dział SK,CPR,CZK i kilka innych wątków na <Forum> zanim znów, coś "podobnego" napiszesz!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 07, 2007, 19:16:25 »
tylko system 24/48 lub 24/72 inne raczej nie mam do jednostki ponad 100 km wiec dojazd a przeniesc nie mam sie gdzie bo reorganizacja spadlbym chyba ze dwie grupy

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 07, 2007, 19:26:40 »
okey ale czemu zazdroscisz PB trudno zeby chłopaki pracowali 24h bez odpoczynku to nie ich  wina ze Ty jestes na 12h spróbuj sie przenies na inna jednostke jak u Ciebie nie ma etatu na PB
Tak bez złośliwości, przypomnij sobie, co sam niedawno napisałeś jw.  :wacko: Fajnie co? Może jednak SK. Ech... :angry:
Pozdr.

Ps. Z wyboru, czy "awansu" - zawsze jest taka możliwość! Prawda?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 19:58:58 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: W jakim systemie wolałbyś pracować na podziale bojowym (Ankieta)
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 07, 2007, 19:46:56 »
tak ale ja nie trafilem tam z własnego wyboru wiesz co mial każdy absolwent aspirantki w tamtym roku do gadania w sprawie swojego przydziału a tam zazdroscił podziałowi czego mycia i naprawy samochodów jak SK bylo 24h to dyspozytorzy nie myli i nie naprawiali swoich bryk  ^_^