Służba > Forum ochotników

Kategoryzacja jednostek

(1/4) > >>

kwas:
Mam pytanie. Jak wyglada kategoryzacja jednostek w innych jednostkach. U mnie każdą OSP w której powołano JOT przydzieliliśmy do odpowiedniej kategorii. Informacja trafiła do urzędu i do KP PSP. Niby wszystko cacy. Tylko powstał problem na tle interpretowania uchwały. W urzędzie gminy stwierdzono, że uchwała mówi o określonej liczbie osób w JOCie. czyli skoro w uchwale dla II kategori mowa jest o 20 ratownikach to urząd interpretuje to jako 20 osób i nikogo wiecej. No i jest problem. W moim JOCie jest 26 osób i należałoby dokonać weryfikacji a za bardzo nie ma kogo weryfikować. To samo dotyczy normatywu wyszkolenia. Mam mieć np. 4 ratowników medycznych czy 4 dowódców i nic po za tym. Mogę mieć ale gmina ponadnormatywnym strażakom nie zapłaci ekwiwalentu za ewentualne szkolenie. Na zjeździe powiatowym wystąpiłem z inicjatywą próby zmiany uchwały Zarządu Głównego. Rozmawiałęm juz z przedstawicielem Zarzadu Głównego. Stwierdził, że jest to zasadne. ALe nie chciałbym aby sie to skończyło tylko na takim stwierdzeniu. Uważam że powiniem to być zapis, ze chodzi tu o stany minimalne, jakie jednostka powinna spełniać. I tak powinno być to zapisane w uchale. W czerwcu jest zjazd wojewódzki Dolnego śląska. Wiec spróbuję tam z tym zawalczyć. A jak uważa szerokie grono czytająych to forum. Może się mylę w moim pogladzie?

madmax29:
cóz debile za biurkami.. te liczby to przecież stany minimalne, poza tym w posłowiu do kategoryzacji jest mowa o marginesie ilości ludzi, bo co jesli jednostka będzie miała 19 nie 20 osób a oprócz tego wyszkolenie i sprzęt bedzie odpowiadał danej kategorii?

kwas:
madmax29 a gdzie Ty masz to posłowie z mową o marginesie ilości ludzi bo nie mogę znaleźć

madmax29:
było bodajże na ostatniej stronie w broszurce na temat JOTów dołaczonej do strażaka, ale głowy nie dam sobie uciąć jak znajde chwilke czasu to sprawdzę i dam ci znać

strażak sam-olsztyn:
http://www.zosprp.pl/php/doc/wytycznejot.doc prosze bardzo tu wszystko jest.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej