Służba > Forum ochotników

Dlaczego małoletnim wolno brać udział w zawodach? Pomóżcie Druhowie!

(1/5) > >>

Tom20:
Druhowie! Proszę o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Może jest nie warta uwagi ale dla mnie to ważne.
Od 1,5 roku jestem członkiem OSP. Ukończyłem kurs szeregowych OSP i posiadam aktualne badania. W ciągu ostatnich 4 miesięcy bezinteresownie przepracowałem 5 dni przy remoncie naszej OSP. Może niewiele , ale coś zwłaszcza że wielu innych nie zrobilo nic. A poza bezinteresowną pracą chcę wziąć też udział w w zawodach pożarniczych w VI2007. W naszej jednostce od wielu lat biorą w nich udział najmłodsi tj. w wieku 18 -  około 30 lat - ja to popieram. W tej kategorii wiekowej jest nas dokładnie ośmiu - w sam raz, ale ten co organizuje te ćwiczenia do zawodów chce wysłać na zawody swojego brata, który w 2007r. będzie miał 17 lat i nie jest członkiem OSP. I ten niepełnoletni ma wziąć udział w zawodach zamiast mnie bo tak podobno uzgodnili wszyscy moi koledzy. Ja nie zamierzam do tego dopuścić, bo uważam że mi należy się pierwszeństwo, przed małolacikiem co oprócz tych przygotowań do zawodów nie robi nic dla OSP! Naczelnik powiedział że nie miesza się do tego kto weźmie udział w zawodach bo to jeszcze kawał czasu i że nigdy się nie mieszał i było dobrze.
Proszę Druhowie o udzielenie mi jakichś wskazówek z regulaminu czy Statutu OSP. Nie zamierzam dopuścic do tego żeby ten małolacik wziął udział w zawodach. Nawet za cenę rozróby w całej Straży. Jeśli nie ja to ktoś inny ale nie 17 latek!
Bo jeśli człowiekowi który ma ostatnio jak ja tyle problemów uczuciowych, finansowych i związanych z nauką, tak szanowna instytucja jak Straż Pożarna i koledzy znani od zawsze robią na przekór to trudno jest myśleć racjonalnie i w ogóle żyć.
Jeszcze raz proszę o porady
Z góry dziękuję

matt_23:
???

ksiwek:
Po pierwsze naczelnik nie może nie mieszać się do zawodów. Przecież przygotowanie drużyny do startu należy do jego podstawowych obowiązków.  Po drugie obecny (stary też) regulamin pozwala na start osoby, która ukończyła 16 lat, z wyjątkiem funkcji mechanika i dowódcy.  Po trzecie zawody organizowane są dla OSP, więc powinny startować tylko osoby, które są członkami straży. Na zawodach powinno kontrolować się wiek i przynależność do OSP. Tak ja to widzę. Nie widziałbym  problemu w starcie "małolacika" o ile byłby członkiem OSP. Pozdrawiam Krzysiek

Emil:
Jest dokładnie tak jak napisał Ksiwek. Naczelnik jest odpowiedizalny za przygotowanie drużyny do zawodów i to on powienien ustalić kto jedzie na zawody.
Według regulaminu w grupie seniorów (czyli dorosłych strażaków) może startować już osoba, która ukończyła 16 lat.

piotr998:

--- Cytat: Tom20 w Grudzień 18, 2006, 21:41:13 ---I ten niepełnoletni ma wziąć udział w zawodach zamiast mnie bo tak podobno uzgodnili wszyscy moi koledzy.
Nie zamierzam dopuścic do tego żeby ten małolacik wziął udział w zawodach. Nawet za cenę rozróby w całej Straży.
Bo jeśli człowiekowi który ma ostatnio jak ja tyle problemów uczuciowych, finansowych i związanych z nauką, tak szanowna instytucja jak Straż Pożarna i koledzy znani od zawsze robią na przekór to trudno jest myśleć racjonalnie i w ogóle żyć.
--- Koniec cytatu ---
A czy próbowałeś zastanowić się dlaczego tak się dzieje, czy przypadkiem swoim postępowaniem nie powidujesz takich zachowań kolegów. Może zamiast rozróby warto pomyśleć o koleżeńskiej współpracy. Jak sądzisz, czy zespół ma się dopasować do jednostki, czy raczej osoba do zespołu? :rolleyes:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej