Autor Wątek: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!  (Przeczytany 18648 razy)

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 12, 2006, 17:08:39 »
Po drugie stracą finansowo - na najbliższe 3 lata zapowiedziane są podwyżki - ich te podwyżki nie dotyczą 860 zł na osobę - to jest realna strata jaką ponoszą.
z tego co znam tabele  różnica w grupie o ok. 860 zł brutto  jest niemożliwa bo np: specjalista 9 gr = 1570 brutto , schodzi na d-ce zastępu 6 gr =1350 brutto  po przewidywanym wzrości od 1.1.07 o ok. 230 zł = 1580, czyli po 1.1.08 dostaje zgodnie ze wzrostem określonym w grupie, mówiąc krótko nie dostaje tylko w 2007r. 
Nikt nie chciałby bez przymusu zmieniać białej koszuli z krawatem na przemoczony nomeks, no może bardzo nieliczni.
no właśnie straz pożarna to chyba właśnie ludzie w hełmach i mokrych nomex-ach
to właśnie tak swiat widzi strazaków
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2006, 17:14:51 wysłana przez pompi »

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 12, 2006, 19:31:27 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:26:39 wysłana przez solosar »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2006, 21:50:02 »
SOLOSAR -jako zwolennik protestu dzięki, nareszcie ktoś  z jajmi.Podpisuje się pod twoimi słowami dwoma rękami(przypatkiem mi się rymło).Widzę ,że są mieszacze którzy chcą skłócić podział z biurem, jak i oficerów po SGSP z oficerami po st. cywilnych nie dajmy się sprowokować.Wszyscy jesteśmy strażakami i musimy się wspierać inaczej zrobią znami co tylko będą chcieli.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2006, 22:09:57 »
Wszyscy jesteśmy strażakami i musimy się wspierać inaczej zrobią znami co tylko będą chcieli.

Hmm......ciekawe stwierdzenie i to w przeddzień reorganizacji.

pozdro

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2006, 22:42:11 »
Wszyscy jesteśmy strażakami i musimy się wspierać inaczej zrobią znami co tylko będą chcieli.

Hmm......ciekawe stwierdzenie i to w przeddzień reorganizacji.

pozdro
hehehe, zabrzmiało to jak to kiedyś mawiano:
Jak trwoga to do Boga...........
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 13, 2006, 12:16:57 »
W sumie masz rację pompi, faktycznie dochodzenie do nowego uposażenia będzie trwało o wiele krócej. Teraz juz wiem dlaczego są podwyzki

Offline miluś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 13, 2006, 20:32:23 »
Witam Wszystkich.
Muszę powiedzieć, że z żalem a wręcz zażenowaniem czytam większość postów. Chyba jestem zbyt wielkim idealistą.
Panowie nie przeczytałem jeszcze ani jednej opinii,w której ktoś wyrażałby niepokój, co do wpływu tej "reformy" na bezpieczeństwo i to nie tylko nasze ale całego społeczeństwa.
 "Reforma" tak jak i Was dotyka także mnie, z tym, że tak naprawdę zaproponowano mi to samo stanowisko więc teoretycznie dla mnie nic się nie zmienia. Ale tylko teoretycznie. Cała reorganizacja pociąga za sobą straszne konsekwencje w konsekwencji których będę zmuszony kierować ludźmi kompletnie nieprzygotowanymi do służby.
1. wywalani są ludzie doświadczeni, którzy chcieli by jeszcze zrobić coś dla służby ale widząc nastawienie godzą się na odejście - i tu mam do nich ogromny żal, że tak łatwo poddają się oszołomom,
2. Ci, którzy wiele lat przesłużyli i nie wygania ich się na siłę, sami odchodzą widząc to bagno,
3. pod płaszczykiem spełniania kryteriów i wymagań zapisanych w rozporządzeniu robi się dziwne roszady efektem których jest obsadzanie ludzi kompletnie nie przygotowanych: i tak technik - który notabene jest świetny w tym co robił do tej pory ma zostać dyżurnym operacyjnym, na które to stanowisko kompletnie się nie nadaje, a dotychczasowy dyżurny przechodzi na PA gdzie jego talent całkowicie zostanie zmarnowany. Przykładów jest znacznie więcej ale nie chcę się rozpisywać.

Konkluzja jest taka: sądzę, że zarówno KG jak i KW są tylko pionkami w tej grze.
Tylko nasuwa się pytanie: czy ci którzy rzucają kostką nie zdają sobie sprawy w co grają, czy doskonale o tym wiedzą, a ich głównym celem jest DEZORGANIZACJA I ZNISZCZENIE PSP

Ta "reforma' nie dotyka tylko biurowych. Panowie przyjmijcie raz na zawsze do wiadomości jedną prawdę: Tak samo jak nie byłoby biura bez podziału tak i nie będzie podziału bez biura. To nie są dwa światy. I dziwi mnie ta ciągła niechęć i zawiść.
Tak macie rację, właśnie przez ten podział tkwiący w świadomości zarówno biurowych jak i podziałowych przegramy, PRZEGRAMY BO NIE POTRAFIMY SIĘ ZJEDNOCZYĆ 

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 13, 2006, 21:05:34 »
Cytat ze stanowiska zz solidarność na temat reorganizacji       [color=yello ''Nie jest winą związku zawodowego fakt, że komendanci powiatowi i miejscy, rozdawali „na lewo i prawo” różne stanowiska, nie kierując się zasadami taktyki pożarniczej. To kierownicy jednostek organizacyjnych nadużywali przepis kwalifikacyjny, wprowadzając do podziału bojowego stanowiska przypisane służbie administracyjnej (np. specjalista). Podobnie jest w przypadku stanowisk „ratownik-specjalista” w jednostkach, które specjalizacji nie posiadają, bądź nie są formalnie zgłoszone jako jednostka specjalistyczna. ''
w][/color]
Mamy winnych, ale chciałbym przypomnieć związkowcą, że nasz reformator KG był kom. wojewódzkim w Krakowie i  to na samym początku reformy  administracyjnej.Jeśli związki chcą rozliczać to niech zaczną od KG.Jak pamiętam to w tym okresie ludzie masowo zaczeli się kształcić i napewno podpis KG widnieje pod niejednym wnioskiem o nadanie stopnia.Kom miejscy i pow.musieli coś zrobić z tą wykształconą masą oficerów więc produkowali specjalistów.
I przypominam to nie komendanci tracą ale strażacy-dlaczego???

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 13, 2006, 21:47:11 »
Tak ten sposób reorganizacji jest chory, tytuł jak najbardziej właściwy. Czy jednak protest ma sens. Właśnie przeczytałem Stanowisko nr 2 /2006 Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”
w sprawie przeprowadzanej reorganizacji struktur Państwowej Straży Pożarnej podpisane przez Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” Roberta Osmyckiego zamieszczone http://www.skpnszz.org/news.php?extend.93i całkowicie straciłem orientację o co walczy związek.
Cytuję
"Nie jest winą związku zawodowego fakt, że komendanci powiatowi i miejscy, rozdawali „na lewo i prawo” różne stanowiska, nie kierując się zasadami taktyki pożarniczej. To kierownicy jednostek organizacyjnych nadużywali przepis kwalifikacyjny, wprowadzając do podziału bojowego stanowiska przypisane służbie administracyjnej (np. specjalista). Podobnie jest w przypadku stanowisk „ratownik-specjalista” w jednostkach, które specjalizacji nie posiadają, bądź nie są formalnie zgłoszone jako jednostka specjalistyczna."
Co mają zasady taktyki pożarniczej do obsady stanowisk ? Czyżby ZZ prowadził taktyczne obsadzanie swoich stanowisk ? Jaka jest wina komendanta, że dał wyższe stanowisko służbowe i tym samym wyższą grupę strażakowi jeśli była taka możliwość ? To kto tu jest za strażakiem, komendant który przy nieprecyzyjnych często przepisach interpretuje je na korzyść strażaka czy ZZ.
Cytuję
"O wszystkich zasadach przeprowadzanej reformy, powinni informować komendanci wojewódzcy, powiatowi i miejscy. Podobnie to Oni powinni, przekazywać Komendantowi Głównemu PSP zastrzeżenia i wątpliwości, co do proponowanych zmian. Tymczasem ci, co przez wiele lat siedzieli bezczynnie, czy też nie umieli lub nie chcieli wykonywać swoich kierowniczych zadań, próbują skutki odpowiedzialności za poprzedni okres przerzucić na związkowców."
W jaki sposób komendanci wojewódzcy czy powiatowi mają informować o zasadach przeprowadzanej reformy skoro autorem jej jest Komendant Główny ? Skąd pewność, że komendanci nie przekazywali zastrzeżeń i watpliwości co do proponowanych zmian ? Ile razy centrale związkowe spotkały się z Komendantem Głównym w sprawie reorganizacji w PSP , a ile razy tą możliwość mieli komendanci powiatowi ?

Prawdę powiedziawszy jestem tak zdegustowany tym stanowiskiem związku, że nawet nie chce mi się już go komentować. Jestem tylko ciekaw jak za chwilę związek będzie tłumaczył strażakom odchodzącym na emeruturę brak podwyżki, bo już się przy tym majstruje. Oczywiście będzie winny komendant powiatowy bo dał strażakowi za duży dodatek służbowy i strażakowi zakład emerytalny naliczył zbyt dużą emeruturę. Natychmiast stanowisko ZZ będzie brzmiało cytuję
"Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” apeluje do Komendanta Głównego PSP, by w miejscach, gdzie wystąpiły sytuacje patologiczne, dokonał gruntownego przeglądu kadry kierowniczej i rzetelnie rozliczył winnych takiego stanu rzeczy"

Offline goodman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2006, 12:59:12 »
ręcamy i nogamy sie podpisuje po kom pow. tak tak panowie zwiazkowcy stoleczki juz macie ale zabraklo ich dla kolesi i sie robi bagno to teraz na kogos trzeba zwalic dobrze wezme wine na siebie ze jako strazak nie zadzwonilem do KG i nie powiedzialem co o tym mysle.
a tak nawiasem mowiac to chyba w KG sa ludzie od przegladania prasy internetu i chyba nie ma zbyt wielu stron z tematyka pozarnicza gdzie istnieja fora i ludzie pisza. a jak widac nie wszystkim sie podobaly propozycje reorganizacji

strażak79

  • Gość
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 14, 2006, 14:02:35 »
Mnie w tym wszystkim zastanawia jedna rzecz.
Mówi się o przenoszeniu z biur na podział i odwrotnie, o tym że ktoś tam straci finansowo a ktoś zyska. A co z bezpieczeństwem pracy i doświadczeniem zawodowym?
Jeśli facet siedział w kwatermistrzostwie naście lat, przekładał papiery i zajmował się logistyką a ogień ostani raz widział w szkole na poligonie to jaka jest jego przydatność i umiejętności w podziale bojowym. O tym nikt nie myśli.
Wszyscy wiemy że dobry ratownik uczy się przez całe życie a i tak wszystkiego nie będzie umiał. Doświadczenie nabywa się latami. Ze strachem patrzę w przyszłość jeśli okarze się że jakiś taki zreorganizowany kapitan z 20 latami stażu za biurkiem miałby być moim dowódcą w czasie akcji.
Straż to nie tylko faceci w czerwonych samochodach to także całe zaplecze logistyczne i biurowe. Podział nie może istnieć bez biura a biuro bez podziału.
Wszyscy składaliśmy to samo ślubowanie, nosimy ten sam mundur i powinniśmy się szanować.
Tego życzę sobie i Wam w Nowym Roku

"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 14, 2006, 18:58:27 »
Witam!
Jejku jak bardzo wzniośle to znów... zabrzmiało!
Cytuj
"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".
Szkoda tylko bardzo, że nijak ma się to w dużym stopniu do "obecnej" rzeczywistości :angry: Brak słów!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 16, 2006, 21:17:44 »
pompi napisał: TO CYTAT Z INNEGO FORUM w tej samej sprawie i moje zdanie na ten temat.
''protest? przeciw czemu? nie znajdziecie sprzymierzeńców!
niech Florian sie nie wygłupia gro członków to podział bojowy, który dzieki reorganizacji będzie mógł sie wyrobic w 40 h i będzie pracował z większym stanem osobowym (BHP)
pełne poparcie dla reorganizacji ''


Pompi wytłumacz mi gdzie te korzyści dla podziałun bojowego .W mojej komendzie nikt na podział nie przechodzi,a traca specjalićsi pracujący na podziale, którzy teras będą dow. zastępów i niżej.W rozmowach z nimi widze wielkie zaangażowanie ci którzy mogli wyśilili się tak,że napisali nawet raporty emerytalne,a to KG się ucieszy 15 lat pracy i już ich ma z głowy.Statystyka jednak wykaże, że pozbyto się etatów biurowych bo to były etaty biurowe-fajnie i biurowi z podziału będą teraz podziałowymi z podziału tylko z troche mniejszą kaską to chyba lepiej dla ciebie pompi może i tobie się cos dostanie?Dla mnie to jest zabieranie biednym i dawanie biedniejszym,a niekiedy bogatszym

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 17, 2006, 22:19:54 »
Powiem tak:
Przestańcie ludziom z podziału tłumaczyć, że nic nie zyskają, że stracą i wogóle, że protest przeciw reorganizacji jest w ich interesie. Owszem niektórzy ludzie stracą, pewnie będzie ich więcej niż biurowych, ale to nie wina sensu reorganizacji, tylko kombinacji czynionych przez komendantów, aby było jak najmniej ofiar w KM/P.
Niewielka korzyść dla maluczkich, to m.in. to że będzie mniej ludzi zawyżających średnie płace komendy - jakoś dziwnym trafem to podziałowcom nie można było dać podwyżek aby nie przekroczyć średniej komendy. A nagrody? czy nie były co najmniej 2:1 na korzyść nie podziału?
Aha i żeby nie było, ja też tracę 2 grupy: specjalista/ d-ca sekcji - i jestem za reorganizacją, ale ja może dziwny jestem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2006, 22:22:05 wysłana przez sam_go »

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 18, 2006, 07:45:39 »
Tak sam_go dziwny jesteś nawet bardzo!!!!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 18, 2006, 08:52:35 »
Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a wyjątek tylko potwierdza regułę.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 18, 2006, 15:01:27 »
Witam szanownych kolegów.
Rzadko wypowiadam sie na lamach tego forum.
Z wypowiedzi wielu forumowiczów utwierdzam sie w przekonaniu, że duża cześć strażakow pisząca swoje posty uważa PSP za jedyna, niepowtarzalna, wyjatkowo dozgonna i w dużej cześci "prywatną firme"
Panowie. Państwowa Straż Pożarna to "firma" jak każda inna, w której co jakiś czas zachodzą zmiany. Odnoszę wrazenie, że boicie sie zmian(nie wnikajac czy dobrych czy złych) bo wielu z Was stało się "organem" struktury PSP, ktory bez swojego "organizmu" moze umrzec.!
Teraz troche czarna-biało...
Jeśli sekretarce nie podobaja sie zmiany w firmie szuka innej firmy.
Jeśli dyrektorowi nie pasuja warunki pracy szuka innej firmy.
Jesli lekarz nie jest zadowolony z pracy w jednym szpitalu, przechodzi do innego lub otwiera prywatne praktyki.
jeli biznesmen.... tak i nauczyciel i wiele wiele innych czynnych zawodowo ludzi...
Więc skoro tak wielu, bardzo wielu strażaków jest niezadowolonych z pray,placy i innych czynników wpływających na zadowolenie zawodowe to dlaczego nie szuka pracy w "innej firmie" ?.
Pewnie wiele odpowiedzi bedzie z grupy"powołanie, chęć niesienia pomocy itp. To dlaczego(przy temacie reorganizacji) tak mało rozmawiacie o jej wpływie na poprawienie warunków!?
Z czystym sumieniem, KAŻDEMU STRAZAKOWI, na własnie takie podejście powiedziałbym. Stary zmień pracę skoro nie jesteś zadowolony! Masz takie prawo jak pracownik każdej innej "firmy".
Narzekanie i pracowanie w "firmie" z której tak bardzo nie jest sie zadowolony, mnie nasuwa myśl, że trwam tutaj bo w innej sobie nie poradze! Dostałem sie do PSP i bede do konca, bo ratuje mi zycie, bo gdzie indziej znajde prace?!!! Pracę, prestiz, zaufanie społeczeństwa, podziw i mozliwość spełniania dzieciecych marzeń!!! Gdzie? NIGDZIE!
Wiec może Ci wszyscy, ktorzy tak bardzo narzekaja... Zaprzaszam do skladania podań w korporacjach, zakladania prywatnych interesów, kształcenia sie w kierunkach przynoszacych "duże pieniadze"! tylko tam nie znajdziecie tego, co daje Wam PSP!
Na koniec pragne zlożyć Wszystkim pracownikom Państwowej Straży Pozarnej (zaczynając od tych ważnych) czyli strazakom "podziałowym"(konczać na tych równie waznych)i pracownikom komend.
życzenia tej samej treści....
Wszyskiego najlepszego. Zdrowych, wesołych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia.
Aby Wasze marzenia mogły spełnic sie podczas tych świat. Aby podczas właśnnie tej kolacji, usmiech i zadowolenie widniało na Waszych twarzach. Aby własnie ten wieczór sprawił iż pomysłicie o sobie wzajemnie. W końcu.... Aby Święty Mikołaj każdemy z Nas, poza prezentami, dał klapsa -_-, w środek Naszego sumienia...
Panie i Panowie z podziału zawsze od wielu lat zycze Wam tego samego... Tylu powrotów, ile wyjazdów do zdarzeń...Panie i Panowie z komend Wam życzę dbania o to aby tak własnie było na podziale..!
Jeszcze raz....ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 18, 2006, 15:25:25 »
Wiesz omc , z bólem serca musze Ci przyznać trochę rację. Z tego punktu widzenia (jaki Ty reprezentujesz), to wszystko wygląda inaczej. Ale wprowadzenie "wolnego rynku" w służbach mundurowych może w skali bezpieczeństwa wewnętrznego kraju wprowadzić trochę zamieszania.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 18, 2006, 15:26:47 »
Witam szanownych kolegów.
Rzadko wypowiadam sie na lamach tego forum.
Z wypowiedzi wielu forumowiczów utwierdzam sie w przekonaniu, że duża cześć strażakow pisząca swoje posty uważa PSP za jedyna, niepowtarzalna, wyjatkowo dozgonna i w dużej cześci "prywatną firme"
Panowie. Państwowa Straż Pożarna to "firma" jak każda inna, w której co jakiś czas zachodzą zmiany. Odnoszę wrazenie, że boicie sie zmian(nie wnikajac czy dobrych czy złych) bo wielu z Was stało się "organem" struktury PSP, ktory bez swojego "organizmu" moze umrzec.!
Teraz troche czarna-biało...
Jeśli sekretarce nie podobaja sie zmiany w firmie szuka innej firmy.
Jeśli dyrektorowi nie pasuja warunki pracy szuka innej firmy.
Jesli lekarz nie jest zadowolony z pracy w jednym szpitalu, przechodzi do innego lub otwiera prywatne praktyki.
jeli biznesmen.... tak i nauczyciel i wiele wiele innych czynnych zawodowo ludzi...
Więc skoro tak wielu, bardzo wielu strażaków jest niezadowolonych z pray,placy i innych czynników wpływających na zadowolenie zawodowe to dlaczego nie szuka pracy w "innej firmie" ?.


Gdyby wszyscy zasugerowali się Twoja wypowiedzią, to pewnie PSP tkwiła by w stanie takim jak na jej początku.
Zmiany sa dlatego , że ludzie próbują dostosować "Firmę" do działalności zgodnej z prawem i zdrowym rozsądkiem .
Gdyby spieprzali jak radzisz jak szczur z tonącego okrętu mielibyśmy początki PSP z lat 90-tych w XXI wieku.
Wzajemne życzenia Świąteczne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2006, 15:32:09 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 18, 2006, 16:03:40 »
Witam.
Nie zgadzam się z tezą Pana OMC , że „Państwowa Straż Pożarna to "firma" jak każda inna, w której co jakiś czas zachodzą zmiany”. Koledze się coś pokręciło. (Strukturę mamy jak za gen. Deli a wydaje się nam że myślimy jak europejczycy).
W każdej normalnej, nie przeznaczonej na straty firmie prywatnej, jej właściciel dopilnowałby żeby była prowadzona ekonomicznie, mobilnie. Taki właściciel najprawdopodobniej - po prostu mówiąc krótko – wylałby na zbity pysk wszystkich nierobów, bo przecież to by się mu nie opłacało. Firma ma dążyć do sukcesu a nie do samounicestwienia, tolerując „święte krowy”. Niech kolega teraz spojrzy na swój najbliższy światek. Niech się kolega zastanowi, ilu takich nierobów, nawet wśród osób zdawałoby się rzec wykształconych należałoby się pozbyć??! Moim zdaniem wielu.
Niestety nasza instytucja – podobnie zresztą jak pozostałe z resortu – toleruje takie osoby.
Tu należy – moim zdaniem – myśląc o reorganizacji wyłapać takich cwaniaków (najczęściej z „dziwnymi” papierami) i zamiast przesuwać na niższe stanowiska (co również ich przecież nie zmotywuje i ich wydajność ograniczy się jedynie do podpisywania listy obecności) to należy ich WYDALIĆ i zastąpić może młodszą kadrą, której będzie po prostu zależeć.
pozdrawiam

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 18, 2006, 19:01:04 »
omc przeczytałem twój tekst parę razy i niewiem czy śmiać się czy płakać to co napisałeś jest po prostu żałosne .Jeśli chcesz zabrać głos w spr. reorg. odnieś się do tego co napisali poprzednicy, a nie udaj mądrego i wszechwiedzącego.Twoja reforma jest gówno warta(to moje zdanie jeśli masz argumenty za ref. to je przedstaw ale konkretnie co zyskamy) i niewysyłaj wszystkich którzy myślą inaczej do innej pracy bo może was w końcu zabraknąć.Masz racje większość strażaków związało z PSP swoje życie i wara od nich bo w końcu nasza cierpliwość się skończy i zrobimy taką reorganizacje gdzie ty będziesz szukał pracy jako sekretarka albo możesz [... ] a to ci juz nieźle wychodzi.Jeśli cię obraziłem to przepraszam, ale twój tekst obraził mnie.WESOŁYCH ŚWIĄT.

ps.tak nie jestem zadowolony ale z KOM.GŁÓWNEJ I KOM.WOJEW.im przydała by się reorganizacja .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2006, 21:44:05 wysłana przez dago »

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 18, 2006, 20:51:33 »
a wiec . kolego tomstrazak... przykro mi ze Twoi koledzy muszą pracować w towarzystwie takiego warchoła(modne słowo ostatnio) jakim jesteś. Przykre jest to że takich prostaków..."możesz dawać dupy, (ponoć nieźle płacą) a to ci juz nieźle wychodzi"... trzyma sie w strukturach PSP. Kariere w samobronie bym Ci kreślił piękną.
Kolego "retro" i Kolego "ogniowy".... może ja zle dobrałem słowa a może w dużej mierze położyłem nacisk na "złość"
Zgadzam sie ..."W każdej normalnej, nie przeznaczonej na straty firmie prywatnej, jej właściciel dopilnowałby żeby była prowadzona ekonomicznie, mobilnie. Taki właściciel najprawdopodobniej - po prostu mówiąc krótko – wylałby na zbity pysk wszystkich nierobów, bo przecież to by się mu nie opłacało. Firma ma dążyć do sukcesu a nie do samounicestwienia, tolerując „święte krowy”. Niech kolega teraz spojrzy na swój najbliższy światek. Niech się kolega zastanowi, ilu takich nierobów, nawet wśród osób zdawałoby się rzec wykształconych należałoby się pozbyć??! Moim zdaniem wielu.
Niestety nasza instytucja – podobnie zresztą jak pozostałe z resortu – toleruje takie osoby.
Tu należy – moim zdaniem – myśląc o reorganizacji wyłapać takich cwaniaków (najczęściej z „dziwnymi” papierami) i zamiast przesuwać na niższe stanowiska (co również ich przecież nie zmotywuje i ich wydajność ograniczy się jedynie do podpisywania listy obecności) to należy ich WYDALIĆ i zastąpić może młodszą kadrą, której będzie po prostu zależeć"...
Zgadzam się ..."Gdyby wszyscy zasugerowali się Twoja wypowiedzią, to pewnie PSP tkwiła by w stanie takim jak na jej początku.
Zmiany sa dlatego , że ludzie próbują dostosować "Firmę" do działalności zgodnej z prawem i zdrowym rozsądkiem .
Gdyby spieprzali jak radzisz jak szczur z tonącego okrętu mielibyśmy początki PSP z lat 90-tych w XXI wieku."...
tylko panowie kto???? Teraz Wy spojrzcie na kolegów, z branży!!!! Ilu z nich chce coś zmienić???
Ogniowy zarzucasz mi namawianie do"spieprzania z tonącego okrętu"!! Przez myśl mi nie przeszlo!
Nawiązałem tylko do tego że.... skoro owy majtek przyjmował się na ten okręt,. Wchodząc po trapie widział jego stan. Trzymając wachtę pod okiem kapitanów(różnych). Schodzi do kajuty i pijąc wino potrafi w cieniu beczek tylko narzekac.Nie stać go na wyjście i czyszczenie pokładu jako pierwszemy!
Pewnie bedzie to jeden z ostatnich postów na tym forum(juz widze fale zachwytu).
Panowie. Wiekszosc z tych narzekających strażaków, bohaterów zachowuje sie jak Cioty!(teraz możecie mnie nie lubić). Konstruktywnych działań Panowie. Odwagi takiej jak przy zakładaniu aparatu!
Wszedzie.! wszedzie takiej determinacji jak przy pożarze mieszkania na 4 pietrze ze świadomościa uwięzionych ludzi.! Tam "Ci Prawdziwi Strażacy" nie cofają sie do wyjścia.
Tu bardzo często mówią za nich koledzy, bo oni mają otoczkę gdzieś.
Jeszcze tylko...."Wiesz omc , z bólem serca musze Ci przyznać trochę rację. Z tego punktu widzenia (jaki Ty reprezentujesz), to wszystko wygląda inaczej. Ale wprowadzenie "wolnego rynku" w służbach mundurowych może w skali bezpieczeństwa wewnętrznego kraju wprowadzić trochę zamieszania. Yoko.. jako jedyny poruszyłeś bezpieczeństwo! Brawa za to! Tak masz racje wplynie. Odchodzą bardzo wartościowi strazacy. Mają dość juz tych pyskówek typu dlaczego i za ile. reszta tekstu jak zasile baterie...
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 18, 2006, 21:32:42 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 12:14:50 wysłana przez fieman1 »

GOO

  • Gość
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 18, 2006, 23:51:43 »
Do Tomstrażak i Fireman 1. Panowie takiego chamstwa jakim się popisaliście to dawno nie widziałem na tym forum. Ja też nie zgadzam się całkowicie z poglądami omc, chociaż trzeba przyznać że część racji jest po jego stronie. Ale żeby tak gościa zgnoić i to w okresie świąt Bożego Narodzenia to trzeba mieć chyba coś z głową. Pewnie hełmy was za bardzo uciskają. Wesołych Świąt.

PS. Dziwię się że admin nie usunął waszych postów bo mój kiedyś usunął za stwierdzenie pod adresem jednego forumowicza "z ciebie taki oficer jak z koziej dupy trąba"

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Ten sposób reorganizacji jest chory !! PROTESTUJMY !!!
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 19, 2006, 09:52:46 »
Statystyka jednak wykaże, że pozbyto się etatów biurowych bo to były etaty biurowe-fajnie i biurowi z podziału będą teraz podziałowymi z podziału tylko z troche mniejszą kaską to chyba lepiej dla ciebie pompi może i tobie się cos dostanie?
przecież wszyscy tracą   :mellow:
Wiesz co tobie to chyba twoi starzy jak byłeś mały zabawki do podłogi gwoździami przybijali i teraz masz kompleksy!!!!
Najlepiej bedzie jak zamilkniesz bo ktoś kiedyś powiedział:
"Lepiej się nie odzywać i wydać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
Pozdrawiam i życzę ci abyś w życiu nie awansował co najwyżej był degradowany tak jak innych degradujesz w swoich postach.
Kiedyś p.Kaczyński powiedział "Spieprzaj dziadu" to nie było do ciebie???

bo w końcu nasza cierpliwość się skończy i zrobimy taką reorganizacje gdzie ty będziesz szukał pracy jako sekretarka albo możesz dawać dupy, (ponoć nieźle płacą) a to ci juz nieźle wychodzi.
Do Tomstrażak i Fireman 1. Panowie takiego chamstwa jakim się popisaliście to dawno nie widziałem na tym forum.  Pewnie hełmy was za bardzo uciskają. Wesołych Świąt.
]
trzeba je najpierw mieć na głowie a nie w ewidencji, przecież to karierowicze przyspawani do stołków, który już brakuje argumentów i nieuchronnie zbliża sie termin kiedy ten hełm założą  :mellow:
uwaga mają tendencje do straszenia :mellow:
GOO masz 100% racji takiego buractwa nie powinno być na forum, w/w panowie mówili wczesniej o wzajemnym szacunku..