Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961840 razy)

Offline Tomasz2009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3300 dnia: Styczeń 07, 2023, 01:50:28 »
A ta historia chorób z ostatnich 5 lat to po prostu ksero z przychodni karty pacjenta? Czy co dokładnie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2023, 10:14:40 wysłana przez Tomasz2009 »

Offline Gryzli100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3301 dnia: Styczeń 07, 2023, 15:50:32 »
A ta historia chorób z ostatnich 5 lat to po prostu ksero z przychodni karty pacjenta? Czy co dokładnie?

Dokladnie tak, ksero historii choroby

Offline Tomasz2009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3302 dnia: Styczeń 07, 2023, 16:22:34 »
Dziękuję 👍

Offline Tomasz2009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3303 dnia: Styczeń 09, 2023, 19:20:21 »
Czy ktoś wie, który laryngologa przyjmuje we Wrocławiu i czy można iść do niego wcześniej na konsultacje prywatną w spr przegrody.

Offline Wieczorek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Kartki urodzinowe - sklep online
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3304 dnia: Luty 04, 2023, 14:45:39 »
Medicus na placu strzeleckim może Ci pomóc

Offline Skyo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3305 dnia: Luty 09, 2023, 15:30:59 »
Witam. Lekarze we Wrocławiu, ktoś robił ostatnio? Jak wygląda to teraz, długo trwają i na kogo ewentualnie uważać?

Offline Gryzli100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3306 dnia: Luty 10, 2023, 21:06:44 »
Dostałem N. Odwołanie nic nie dalo, powod zwyzki cisnienia mimo, ze holter wyszedl ok.... Po jakim czasie moge ponownie startowac w konkursie?

Offline wojtex113

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3307 dnia: Luty 10, 2023, 22:46:07 »
Dostałem N. Odwołanie nic nie dalo, powod zwyzki cisnienia mimo, ze holter wyszedl ok.... Po jakim czasie moge ponownie startowac w konkursie?

Rok czasu.

Offline Gryzli100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3308 dnia: Luty 11, 2023, 08:43:32 »
Dostałem N. Odwołanie nic nie dalo, powod zwyzki cisnienia mimo, ze holter wyszedl ok.... Po jakim czasie moge ponownie startowac w konkursie?

Rok czasu.

A gdzie to jest okreslone?

Offline Skyo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3309 dnia: Luty 11, 2023, 13:30:31 »
Dostałem N. Odwołanie nic nie dalo, powod zwyzki cisnienia mimo, ze holter wyszedl ok.... Po jakim czasie moge ponownie startowac w konkursie?

A u jakiego kardiologa byłeś we Wrocławiu? Bo znajomemu wyszło 150/70-80 i kardiolog wpisał mu 135

Offline Gryzli100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3310 dnia: Luty 11, 2023, 17:04:34 »
Dostałem N. Odwołanie nic nie dalo, powod zwyzki cisnienia mimo, ze holter wyszedl ok.... Po jakim czasie moge
ponownie startowac w konkursie?

A u jakiego kardiologa byłeś we Wrocławiu? Bo znajomemu wyszło 150/70-80 i kardiolog wpisał mu 135

Z kardiologiem nie mialem problemow. Komisja lekarska mnie uwalila

Offline Skyo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3311 dnia: Luty 15, 2023, 15:00:09 »
A miał ktoś problem na komisji z tym, ze wyniki z morfologii ogólnie były dobre ale np. pod górna granicą? Czy komisje uwalają za cos takiego czy dopóki jest w normie to nie ma problemu?

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3312 dnia: Luty 15, 2023, 16:04:03 »
Jeśli są w normie to nie ma problemu

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3313 dnia: Luty 23, 2023, 10:46:48 »
Po to są te widełki, ze jak się w nich mieścisz to jesteś w granicach normy i tyle nie ma się czym przejmować.

Offline Skyo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3314 dnia: Marzec 06, 2023, 08:23:51 »
Ktoś miał z was holter zakładany? Wyniki komisja też sprawdza czy robi to tylko kardiolog i wpisuje do karty obiegowej?

Offline wojtex113

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3315 dnia: Marzec 06, 2023, 12:37:13 »
Ktoś miał z was holter zakładany? Wyniki komisja też sprawdza czy robi to tylko kardiolog i wpisuje do karty obiegowej?

U mnie, jeżeli dobrze pamiętam, tylko kardiolog i wpisał w obiegówkę. Holter ciśnieniowy

Offline Pawello6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3316 dnia: Marzec 21, 2023, 14:18:27 »
ja zawsze chciałem iść do straży, ale niestety się nie udało, może kiedyś znów spróbuję, ale badania dla mnie to żadna przestroga :)

__________________
https://procarte.pl/kategoria-produktow/moduly-fotowoltaiczne/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2023, 11:07:01 wysłana przez Pawello6 »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3317 dnia: Marzec 21, 2023, 18:04:16 »
Witam, czy ktoś z Was miał dyscektomie? Wymiana zniszczonych dysków międzykręgowych ze stabilizacją płytką tytanową?

Offline Pawlak2201

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3318 dnia: Marzec 24, 2023, 18:54:03 »
Witam, pytanko o odwołanie. Chodzi o Łódź. N od psychologa, odwołanie i dostaję Z. Czy robiąc kolejne badania mam możliwość odwołania się np od okulisty?

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3319 dnia: Marzec 26, 2023, 14:38:40 »
Witam serdecznie czy posiada ktoś jakieś testy z matryc ravena ?


 I drugie pytanko czy faktycznie podczas wywiadu stosujemy praktykę ( nie posiadam blizn, tatuaży itp itd żeby się nie tłumaczyć) posiadam lekkie blizny na brzuchu i i plecach po oparzeniu ale służyłem w Wojsku tam co prawda był chirurg ale wpisał wtedy że nieupośledzające własności ustroju

Offline CVY

  • str.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • KP PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3320 dnia: Marzec 28, 2023, 17:20:07 »
Raczej skłaniałbym się ku nie chwaleniu się aż nadto mało istotnymi rzeczami. ;) Jeśli lekarze będą chcieli coś znaleźć, to znajdą. Ja osobiście srałem przed badaniami, bo myślałem, że Bóg wie co będą sprawdzać i przywalać się o wszystko. Rzeczywistość była taka, że rzeczywiście sprawdzano wszystkie najważniejsze parametry, ale np. bez koszulki to widziały mnie tylko pielęgniarki od EKG. Nawet ciśnienie mi lekko skoczyło ponad 140 skurczowe, a tętno 126 (sick! spoczynkowe miewam nawet 55) i bardzo się tego bałem, ale komisja rozumie, że stres itp. Koniec końców zero zastrzeżeń i skończyło się na "Z".
Pozdrawiam

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3321 dnia: Marzec 30, 2023, 21:34:44 »
Dobra a jak z przegrodą nosową wasze przygody ?

Ja zrobiłem sobie rtg pokazało że mam krzywą ale lekarz napisał na badaniu

RTG Zatok przynosowych. Przyścienne zgrubienia śluzówki zatoki szczękowej prawej, poza tym zatoki przynosowo prawidłowo powietrzne. Prawostronne skrzywienie przegdrody nosa

To zrobiłem przed badaniami (oczywiście ja nie odczuwam większej różnicy przy oddychaniu)

Offline matys243

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3322 dnia: Maj 30, 2023, 21:46:47 »
Witam. Aktualnie czekają mnie badania psychologiczne. Czy można jakoś się do nich przygotować? Jakieś porady i jak to wygląda w GD ? Wszyscy straszą ale czy faktycznie?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3323 dnia: Maj 31, 2023, 00:22:08 »
Dobra a jak z przegrodą nosową wasze przygody ?

Ja zrobiłem sobie rtg pokazało że mam krzywą ale lekarz napisał na badaniu

RTG Zatok przynosowych. Przyścienne zgrubienia śluzówki zatoki szczękowej prawej, poza tym zatoki przynosowo prawidłowo powietrzne. Prawostronne skrzywienie przegdrody nosa

To zrobiłem przed badaniami (oczywiście ja nie odczuwam większej różnicy przy oddychaniu)
To ja napiszę jak jest w innej "firmie" - kiedyś nie było gadania że cywilny lekarz stwierdził, że nie ma utrudnionej drożności, jeśli orzecznik stwierdził że jest. Co stwierdził orzecznik to było święte, więc jedyną opcją przy jakichkolwiek problemach z przegrodą była operacja... No więc właśnie piszę odwołanie i mam zabieg 6 czerwca.

Witam. Aktualnie czekają mnie badania psychologiczne. Czy można jakoś się do nich przygotować? Jakieś porady i jak to wygląda w GD ? Wszyscy straszą ale czy faktycznie?
Wyspać się porządnie, podejść do tego zrelaksowanym. Możesz sobie popróbować robić testy które są ogólnodostępne, ale ze względu na to ile tych testów jest, szanse trafienia są raczej marne.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline KlimonPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3324 dnia: Czerwiec 15, 2023, 16:00:06 »
Czółko!

Czy poziom oznaczenie bilirubiny całkowitej jest przedmiotem oceny Rejonowej Komisji MSWiA. Znalazłem wypowiedź na YouTube, że się to zmieniło i już na to nie patrzą. Czy to prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedź.