Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962181 razy)

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3275 dnia: Lipiec 13, 2022, 14:46:25 »
Jak wygląda przebieg badania psychologicznego do SGSP?I o co najczęsciej jest się pytanym?
- rozmowa, testy
- dlaczego chcesz byc strazakiem

Offline steve

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3276 dnia: Wrzesień 05, 2022, 21:24:22 »
Witam, może ktoś napisać jak wygląda  komisja lekarska w Białymstoku? Na co zwrócić uwagę?

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3277 dnia: Wrzesień 22, 2022, 11:40:20 »
Siema na badaniach u okulisty lekarz stwierdził że mam zaburzenia widzenia przestrzennego. Wiecie może czy to przejdzie

Offline cymanski15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3278 dnia: Październik 03, 2022, 19:30:48 »
Panowie mam takie pytanie.
Czy na komisji lekarskiej, jeśli któryś z lekarzy ma jakieś zastrzeżenia to mówi to od razu??
A drugie pytanie to, jak długo czekaliście na orzeczenie lekarskie od komisji ?

Offline Simgrave

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3279 dnia: Październik 18, 2022, 17:35:21 »
Hej, robił ktoś z Was przegrodę prywatnie?....w sensie prostował, bo jakaś drożność jest zachowana, jak zatykam jedną dziurkę to mogę oddychać nosem.
Jakie ceny, jaki okres do zabiegu?
Z góry dzięki

Offline wojtex113

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3280 dnia: Październik 19, 2022, 12:36:23 »
Hej, robił ktoś z Was przegrodę prywatnie?....w sensie prostował, bo jakaś drożność jest zachowana, jak zatykam jedną dziurkę to mogę oddychać nosem.
Jakie ceny, jaki okres do zabiegu?
Z góry dzięki

Robiłem prywatnie. Za całość (zabieg, badania, konsultacje) wyszło 8k. Prostowanie przegrody, zmniejszanie małżowin, czyszczenie zatok - w pakiecie wszystko mi zrobili. Od telefonu do zabiegu - 1 miesiąc. Od zabiegu do powrotu do normalnego życia - 3 tygodnie.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3281 dnia: Październik 20, 2022, 07:07:49 »
Siema na badaniach u okulisty lekarz stwierdził że mam zaburzenia widzenia przestrzennego. Wiecie może czy to przejdzie
Brak widzenie stereoskopowego jest N

Offline Argon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3282 dnia: Grudzień 01, 2022, 13:53:24 »
Cześć wszystkim,
Mam pytanie odnośnie małych zwapnień płuc. Czy jest to na tyle niewielki problem ze jest szansa na przejście komisji czy jest to niestety N? Może ktoś miał podobny problem? W wykazie chorób widziałem że jeśli to skutek gruźlicy to N tyle że w moim przypadku gruźlicy nie było.

Offline Lotnik23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3283 dnia: Grudzień 18, 2022, 18:01:54 »
Witam mam pytanie,
Miał ktoś problemy po operacji kosić ramienia? Chodzi mi o operacje ze względu na cystę która pojawiła się po złamaniu za dziecka? Jak patrzy na to ortopeda? Komisja lekarska we Wrocławiu. Ostatnie zdjęcie robiłem w 2018 toku czy zrobić nowe przed komisja? Zaznaczę, że ortopedzi prywatnie nie mieli wcześniej do tego zastrzeżeń.
Z góry dzięki za informacje.

Offline Gryzli100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3284 dnia: Grudzień 27, 2022, 21:08:33 »
Dostałem N za zwyzki cisnienia tetniczego. Badanie holterem wypadlo ok, kardiolog dal opinie pozytywną, ale komisja na podstawie dwóch zwiększonych wartości cisnienia uwalila mnie. Poszlo odwolanie do Lodzi. Mial ktos moze podobna sytuacje?

Offline Pawlak2201

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3285 dnia: Grudzień 27, 2022, 21:36:29 »
Cześć, jesteś z naboru z Łodzi?
Z tego co mi wiadomo jak skoczy powyżej 140 uwalają. Nie wiem jak to ustabilizować.

Offline Gryzli100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3286 dnia: Grudzień 27, 2022, 22:10:35 »
Czesc, nie nie. Jestem z dolnośląskiego. Odwolanie mialem do Łodzi.

Offline Ratownik9981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3287 dnia: Grudzień 28, 2022, 15:39:43 »
Poda ktoś mi Rozporządzenie MSWIA z którego wynika jakie dokładnie badania lekarskie i z krwi są na kandydata do PSP? Nie moge odnaleźć tej tabelki ;/ z Gory dziękuje ! :)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3288 dnia: Grudzień 29, 2022, 06:23:45 »
O ile wiem to nie ma takiej tabelki - wszystko opiera się o rozporządzenie MSWiA w sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami do służby. Tam jest lista chorób, które dyskwalifikują/nie dyskwalifikują kandydatów jak i już służących funkcjonariuszy - i lekarz tak dobiera badania, żeby choroby wymienione w dokumencie wykluczyć/zdiagnozować.

Offline Ratownik9981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3289 dnia: Grudzień 29, 2022, 11:50:25 »
jest taka tabelka jest. Tak samo jak do Policji wskazane są dokładnie badania i badania z krwi od kandydata :D

Offline mario1662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3290 dnia: Styczeń 03, 2023, 07:55:39 »
Byłem u lekarza rodzinnego i wpisal mi w historii choroby nadciśnienie pierwotne. Mam małe obawy co do komisji lekarskiej msw ponieważ zarządali sobie historii choroby z 5 ostatnich lat. Dodam, że gdy biorę leki cisnienie jest w porządku i nie mam żadnych zmian na sercu ponieważ robiłem badania. Czy miał ktoś taki przypadek i jak na to spojrzy komisja ?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3291 dnia: Styczeń 03, 2023, 08:27:00 »
jest taka tabelka jest. Tak samo jak do Policji wskazane są dokładnie badania i badania z krwi od kandydata :D
Mea culpa kolego - to chyba to co Cię interesuje + późniejsze zmiany. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu20052612191

Offline Gryzli100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3292 dnia: Styczeń 03, 2023, 16:46:43 »
Mario nie chce Cie straszyc ale moze byc lipa. Mnie uwalili za wysokie cisnienie na komisji, nie zwazajac na wyniki holtera, ktore byly dobre...

Offline Pawlak2201

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3293 dnia: Styczeń 03, 2023, 19:19:16 »
Byłem u lekarza rodzinnego i wpisal mi w historii choroby nadciśnienie pierwotne. Mam małe obawy co do komisji lekarskiej msw ponieważ zarządali sobie historii choroby z 5 ostatnich lat. Dodam, że gdy biorę leki cisnienie jest w porządku i nie mam żadnych zmian na sercu ponieważ robiłem badania. Czy miał ktoś taki przypadek i jak na to spojrzy komisja ?
Gdzie wymagają historii z 5 lat?

Offline mario1662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3294 dnia: Styczeń 03, 2023, 19:50:13 »
Byłem u lekarza rodzinnego i wpisal mi w historii choroby nadciśnienie pierwotne. Mam małe obawy co do komisji lekarskiej msw ponieważ zarządali sobie historii choroby z 5 ostatnich lat. Dodam, że gdy biorę leki cisnienie jest w porządku i nie mam żadnych zmian na sercu ponieważ robiłem badania. Czy miał ktoś taki przypadek i jak na to spojrzy komisja ?
Gdzie wymagają historii z 5 lat?
W Łodzi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 20:03:10 wysłana przez mario1662 »

Offline Pawlak2201

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3295 dnia: Styczeń 03, 2023, 20:14:51 »
Byłem u lekarza rodzinnego i wpisal mi w historii choroby nadciśnienie pierwotne. Mam małe obawy co do komisji lekarskiej msw ponieważ zarządali sobie historii choroby z 5 ostatnich lat. Dodam, że gdy biorę leki cisnienie jest w porządku i nie mam żadnych zmian na sercu ponieważ robiłem badania. Czy miał ktoś taki przypadek i jak na to spojrzy komisja ?
Gdzie wymagają historii z 5 lat?
W Łodzi
Z KMPSP Łódź? Próbuj! Może się uda.

Offline Gryzli100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3296 dnia: Styczeń 03, 2023, 20:58:49 »
We Wrocławiu tez wymagaja kopii historii od lekarza rodzinnego z przed 5 lat lub zaświadczenie, że brak wizyt w tym okresie.

Offline KILLKAPI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3297 dnia: Styczeń 05, 2023, 23:06:57 »
Witam, mam pytanko ponieważ poszukując w internecie znalazłem sprzeczne informacje. Jak wygląda sprawa komisji lekarskiej po zerwanym acl?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3298 dnia: Styczeń 06, 2023, 10:13:11 »
Witam, mam pytanko ponieważ poszukując w internecie znalazłem sprzeczne informacje. Jak wygląda sprawa komisji lekarskiej po zerwanym acl?
Kwit od lekarza prowadzącego o zakończeniu leczenia i sprawdzenie ruchomości kolana i fajrant  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #3299 dnia: Styczeń 06, 2023, 11:25:14 »
Zdolny bez problemów, kilku znajomych już to przerabiało